Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem.

 

Ma ktos jakies propozycje dobrej myszki w przedziale cenowym 50-60zl?

Jakies pol roku temu kupilem x750bf i od okolo 2 tygodni scroll zaczal zyc w wlasnym zyciem tj przewijanie praktycznie w ogole nie dziala bo tyle co przewinie w dol to przewija sam do gory, lekkie musniecie scrolla od razu powoduje przesuwanie do gory albo na dol i tym podobne sprawy.

Szczerze mowiac troche sie zawiodlem na tej myszce i aktualnie musze uzywac jakiejs myszki 'made in tesco' bo przegladanie internetu z tym scrollem to tragedia a o grze w cokolwiek gdzie uzywa sie scrolla nie wspomne. :/

http://forum.purepc.pl/Klawiatury-myszki-j...bk-t277658.html

 

lub x-748k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam G7 z orginalnymi slizgaczami + Steelseries QCK, ostatnio zaczelo mi sie wydawac ze mysz juz nie ma takiego poslizgu i tu sie zastanawiam czy mozliwe zeby te slizgacze po 4 miesiacach uzywania nadawaly sie juz do wymiany?

 

Jesli tak to co moglibyscie polecic w temacie slizgaczy?

 

Rozwazam rowniez opcje zakupu jakies konkretniejszej podkladki tylko ze tez tutaj licze na was ze mi cos polecicie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie typowego nooba wiec nie krzyczec :P

kupilem sobie (co mnie k. pokusilo?) myszke Microsoft Basic Optical Mouse 1.0A.

w celu przemieszczenia kursora z lewej czesci ekranu do prawej i odwrotnie musze wykonac 2krotnie dłuzsza droge niz na innych osmiu myszkach ktore mam w domu.

sprawdzalem to na 2 kompach i jest tak samo, Vista XP, bez roznicy!

da sie cos z tym zrobic ?

 

edycja:

dzieki Conti za wyjasnienie

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Basic Optical Mouse 1.0A. ma niecałe 400 dpi, to samo IE 4.0 -> z tego powodu obie mychy leżą u mnie w pudełku.

Możesz we właściwościach myszki przesunąć suwakiem w prawo co włączy interpolację programową, ale i tak max co uzyskasz to "emulowane" 800 dpi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Gigabyte GM-M8000 ma mieć 4000 dpi ... to trochę dziwne bo w 3133704[/snapback]

http://www.esreality.com/?a=post&id=1586787

 

Wychodzi z tego ze liczy sie tylko dpi i sens, nie ma znaczenia rozdzielczosc w jakiej gramy.

Tylko w większej rozdzielczości łatwiej dostrzec schodkowanie. Jak np. przy 640x480 masz dokładnie po pikselu to w 1280x960 masz co 2 pix .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Gigabyte GM-M8000 ma mieć 4000 dpi ... to trochę dziwne bo w specyfikacji sensora ADNS 6090 piszą o 3000 dpi ... choć to i tak więcej niż A4tech'y mające realnie ~2000 dpi

Niech sobie ma i 10000000000 jak do wygodnego grania wystarcza dobry sensor 800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zalezy od gry. Cos takiego moze wazyc w skrajnych przypadkach gdzie gra jest statyczna i celujemy z bardzo duzej odleglosci. Patrzac z perspektywy quakea mozna to rozwiazac stosujac dynamiczny zoom, a w praktyce znacznie wiecej szkody zrobi nam lag monitora lcd (w stosunku do crt) niz te 2 pixele skoku (zakladajaca oczywiscie pewienm minimalny prog dynamiki gry).

Patrzac na esreality to zdecydowana wiekszosc uzywa tam wmo i ie3 (ewentualnie mx300/g1 dla tych co wola male myszy). Razery sa w zdecydowanej mniejszosci. W swiecie pro graczy (czyli w zdecydowanej wiekszosci nie tych co pisza posty na esreality, bo oni raczej staraja sie ich nasladowac) dominuje wmo (quake) i ie 3.0 dla cs'a. I wcale nie graja oni w 640x480, a mimo to uzywaja myszy majacych 400dpi :wink: W gre wchodzi tam jeszcze lag jaki wystepuje w przypadku uzycia przyciskow. Nie jest to kwestia ksztaltu, sa ludzie co przesiadali sie np z ie3 na deathaddera (teoretycznie znacznie lepszy sensor), po czym wracali do ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zalezy od gry. Cos takiego moze wazyc w skrajnych przypadkach gdzie gra jest statyczna i celujemy z bardzo duzej odleglosci.

Zgadzam się. W niektórych grach większe schodkowanie nie przeszkadza ... a w innych po prostu bieda trafić (BF2 i strzelanie na b. duże odległości) co po prostu zmienia zabawę w irytację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam sobie darowac pytanie na co wymienic ie i trzymac sie kurczowo gryzonia nawet z 1 dzialajacym przyciskiem? :D

Powazniej - co gabarytowo nadawalo by sie jako nastepca? [;

Bez macania nie ma grania. Ciekawie prezentują się LED'owe A4tech (2 kształty) ... rozdzielczość realna w okolicach 1800 dpi, jakościowo sensor bardzo dobry (nie ma przekłamań).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam sobie darowac pytanie na co wymienic ie i trzymac sie kurczowo gryzonia nawet z 1 dzialajacym przyciskiem? :D

Powazniej - co gabarytowo nadawalo by sie jako nastepca? [;

Jak zepsules IE, to kup sobie nowe ie (reedycje) ;p jest praktycznie identyczna. Te myszy dziala spokojnie z 5 lat intensywnego uzytkowania, w odroznieniu od razerow ;p

 

http://allegro.pl/item471582241_microsoft_...sz_9000fps.html

 

bylo 39 kup teraz, w sumie warto bylo brac, tylko nie potrzebuje akurat tej myszy (ja uzywam klasycznego ksztaltu generic optical logitecha w postaci mx300/g1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeszcze nie zepsulem ale od czasu do czasu scroll ustawia sie w dosc dziwny sposob - mozna napisac "blokuje w obrocie" i jak pozniej ruszam gryzoniem to dokancza samoistnie przesuniecie o kilka wierszy.

Brzmi to dziwinie ale mniej wiecej chyba wiadomo OCB [;

A reedycje mam od... 2 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeszcze nie zepsulem ale od czasu do czasu scroll ustawia sie w dosc dziwny sposob - mozna napisac "blokuje w obrocie" i jak pozniej ruszam gryzoniem to dokancza samoistnie przesuniecie o kilka wierszy.

Brzmi to dziwinie ale mniej wiecej chyba wiadomo OCB [;

A reedycje mam od... 2 lat?

W sumie, to IMO1.1a mógłbyś spróbować, tylko ona ma nieco inny kształt, ale też jest duża. Nowa kosztuje coś pod 50zł, używana - jak wyżej ;)

Bardzo dobry stuff imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za to jakie koszty przesylki :D

 

Wiecie moze czy w Warszawie w centrum da sie jeszcze gdzies kupic slizgacze do myszek ?

Bo cooling.pl sie przeniosl gdzies pod Okęcie a dzis zwiedzilem pol WGE to ludzie wielkie galy robili , ze niby po co to komu jak kazda mysz ma wlasne , a starych nie oplaca sie reanimowac :damage_wall:

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry stuff imo.

Lewy przycisk padł mi po pół roku. Może nie miałem szczęścia. Razerek już dwa trzy lata (już sam nie wiem ile) śmiga aż miło.

 

Pozdrawiam,

bziumak

Edytowane przez bziumak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...