Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem, posiadam ową grę na 3CD, chciałem zainstalować najnowszy patch 1.3, lecz nie mogę tego zrobić. Wersaj 1.1 normalnie się instaluje, a 1.3 nie chce, staje na oknie wybieranie folderu z grą, daję "dalej" i nic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam uruchomić gre aby działały kody

Znalazłem to

God mode:

Wejdź do folderu, gdzie zainstalowałeś grę i znajdź plik devmode.lua. Następnie edytuj go dowolnym edytorem, najlepiej Notatnikiem i na samym końcu dodaj poniższe linijki kodu:

 

function GodMode()

if _localplayer then

_localplayer.cnt.health = 99999;

_localplayer.cnt.armor = 99999;

Hud:AddMessage(''[CHEAT]: Give 99999 health and armor'');

System.LogToConsole(''\001CHEAT: Give 99999 health and armor'');

else

Hud:AddMessage(''[CHEAT]: No godmode today'');

end

end

 

Teraz uruchom Far Cry z parametrem: -devmode

 

 

 

ale nie działa jaki powinien być poprawny wiersz poleceń aby uruchomic gre w -devmode

ja daje uruchom i wpisuje tak : "lokalizacja gry far.cry exe"-devemode ale nie działa bardzo prosze o pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki problem, posiadam ową grę na 3CD, chciałem zainstalować najnowszy patch 1.3, lecz nie mogę tego zrobić.  Wersaj 1.1 normalnie się instaluje, a 1.3 nie chce, staje na oknie wybieranie folderu z grą, daję "dalej" i nic....

1285016[/snapback]

Aby zainstalować patch'a 1.3 musisz mieć wersję dvd(może być wersja spod znaku czachy i piszczeli).

 

Niech pierwszy bez "grzechu" podniesie kamień i rzuci.

Stawiam litra na to, że większość użytkowników posiada i używa oprogramowania pirackiego.Począwszy od windows'a, programy użytkowe a na grach skończywszy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zainstalować patch'a 1.3 musisz mieć wersję dvd(może być wersja spod znaku czachy i piszczeli).

 

Niech pierwszy bez "grzechu" podniesie kamień i rzuci.

Stawiam litra na to, że większość użytkowników posiada i używa oprogramowania pirackiego.Począwszy od windows'a, programy użytkowe a  na grach skończywszy.

 

Pozdrawiam.

1285468[/snapback]

100% TAK :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy na moim szprzęcie pójdzie far cry ????

1285482[/snapback]

hmm..będzie raczej ciężko, u mnie chodzi w 1024x768 wszystko na medium super fajnie, troche mam mało ramu i czasem doładowuje ale jak się rozpędzie to idzie jak burza :wink:

raczej odradzam ci zabawę w tą grę B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie uruchomic gre w trybie z kodami ale martwi mnie to że nie działa mi kod na niesmiertelność powinno działac po naciśnięciu klawisza Backspace (czyli ta strzałeczka nad ENTEREM) chyba dobrze mysle bo nie jestm az tak głupi...

u mnie kody działaja ale poprzez nacisniecie pojedynczych klawiszy ~jest niepotrzebne

zna ktoś kod na niesmiertelnośc w far cry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że jesteś!

Nie podam Ci kodu na nieśmiertelność bo obawiam się, że po wpisaniu możesz zrobić głupotę i wejść pod pędzącą ciężarówkę myśląc, że kod działa.

 

Znalazłem wiele stron z mapami do sp i tak się zastanawiam czy ktoś już je ladował czy mam być pierwszy?

 

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=far+cry+sp+maps&lr=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K.

Sam nie wiem ponieważ nigdy takich kawałków nie robiłem.Wydaje mi się, że gra wtedy nie ma sensu.

Wystarczy troszkę poszukać(być choć trochę samodzielnym i mieć troszkę wyobraźni by znaleźć to co chcesz).

 

O godmode słyszałem ostatnio od szwagierki, która grała w doom'a3 :D.

 

Przeglądając strony z linka zapodanego wcześniej przezemnie widziałem mod'y dotyczące Twojego pytanka.

Szukaj więc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawiliscie sie edytorkiem do map FC?! przecudowna rzecz!!!! w zyciu czegos takiego wspanialego nie widzialem, jest bardzo prosty i w doslownie w 1s mozna sie przełączyc w tryb first person. Co ciekawsze, gra pod edytorem chodzi lepiej jak normalnie. Mozna zaladowac plik z mapką, wystartowac misje (wszystkie algorytmy AI i fizyka sie uruchamiają) i przechodzic gre. Naprawde REWELKA!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zainstalować patch'a 1.3 musisz mieć wersję dvd(może być wersja spod znaku czachy i piszczeli).

1285468[/snapback]

nie musisz miec dvd. mam ver 5cd i patch 1.3 oraz 700MB poprawka od cenegi zainstalowaly

sie bez zajakniecia. do ver dvd nie trzeba sciagac 700MB patcha od cenegi - dvd ponoc

juz go ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz miec dvd. mam ver 5cd i patch 1.3 oraz 700MB poprawka od cenegi zainstalowaly

sie bez zajakniecia. do ver dvd nie trzeba sciagac 700MB patcha od cenegi - dvd ponoc

juz go ma.

1295310[/snapback]

A co poprawia ten patch od cenegi ?? Bo sie zastanawiam czy go sciagac czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

ten pacz cenegi poprawia kaszaniasta wersje polska na lepsza wersje polska. ale jak jest - nie wiem bo ciagnac mi sie nie chce

1297147[/snapback]

Ja tam mam wersje angielska (wersja CD) i nie wiem czy dokladnie to poprawia,ale wiem natomiast co innego poprawia:

 

Znane problemy w aktualizacji 1.3

 

* Zapisane stany gry z wersji 1.2 nie s? kompatybline z wersj?1.3.

* U?ytkownicy sterowników w wersji 4.9 do kart ATI Catalyst mog? napotka? pewne problemy graficzne w momencie ustawienia jako?ci ?wiat?a na zbyt wysoki poziom. Je?li si? to wydarzy, nale?y ustawi? Jako?? O?wietlenia na poziom ?redni lub Jako?? Tekstur na poziom Niski. Mo?na te? zastosowa? sterowniki w wersji 4.3 do kart ATI Catalyst.

* Połączenie do gry w sieci LAN przez komendę konsoli \connect nie zawsze działa. Użytkownicy powinni łączyć się z grą w sieci LAN korzystając z menu LAN.

* Tylko dla Windows 2000/XP: Przed uruchomieniem gry upewnij się, że klawisz CapsLock jest wyłączony.

* Strzeż się ataków maczetą, gdy znajdujesz się pod wodą. Animacja ataku nie będzie pokazana, ale nadal będą zadawane obrażenia.

* Na mapie mp_monkey_bay_n znajdziesz teraz w zwykłym miejscu jedynie P90 bez dodatkowej amunicji. Więcej amunicji do P90 znajduje się w pobliżu garażu po drugiej stronie mapy.

* Nie próbuj się podłączać do serwera, który właśnie stworzyłeś. Stworzenie serwera i próba podłączenia się do niego poskutkuje jedynie wyświetleniem komunikatu: „łączenie z 127.0.0.1..”. Jest to numer IP twojego serwera.

* Po zwycięskim starciu - gdy liczba graczy jest niska - nie próbuj zmieniać stron podczas rozgrzewki przed nową mapą.

* Karty graficzne oparte na chipsecie nVidia NV40 wyświetlają błędnie odblaski wody, gdy jej jakość została ustawiona na „Ultra wysoką”. Jeśli chcesz uniknąc tego problemu, zmniejsz ustawienia jakości wody.

* Nie można zabronić graczom dostępu do serwerów lokalnych. Blokada dostępu jest możliwa tylko na serwerach internetowych.

 

Patch 1.3 zmiany

 

* Naprawiono błąd powodujący zawieszanie się gry z ForkLift podczas wczytywania niektórych poziomów.

* Naprawiono błąd niepozwalający na wczytywanie poziomów po zapisaniu na poprzednim poziomie.

* Przywrócono opcję dźwięku 5.1 w menu opcji.

* Usunięto problem z obracaniem stałego uzbrojenia.

* Usunięto problem z plikami shaders1.pak i scripts1.pak, nie usuwanymi po instalacji łaty.

* Usunięto problem związany z zaznaczaniem wrogów w trybie lornetki.

* Kompresja normalnej mapy. Wymagania: karta graficzna z rodziny Nvidia Geforce FX lub lepsza, ATI: x800 lub lepsza. Ta opcja domy?lnie jest wy??czona. Aby ja w??czy?, wpisz komend? r_TexNormalMapCompressed 1 w konsoli po wczytaniu poziomu. W??czenie tej opcji podczas gry mo?e zaj?? chwil? i komputer mo?e przesta? na moment odpowiada?. Zmiana ta nie zostanie zapisana po ponownym uruchomieniu gry. W??czenie normalnej kompresji mapy za pierwszym razem na danej mapie b?dzie trwa?o d?u?ej ni? normalnie, a to ze wzgl?du na startow? faz? kompresji przechodz?c? przez poziom w czasie rzeczywistym. Kolejne wczytanie tego samego poziomu b?dzie trwa?o krócej i zaowocuje poprawieniem osi?gów, dlatego te? zalecamy przeprowadza? jakiekolwiek pomiary wydajno?ci dwukrotnie i pod uwag? bra? wynik drugiego pomiaru, jako ?e b?dzie on bardziej odpowiada? rzeczywistym warunkom u?ytkownika.

* SM 3.0 i SM 2.0x są teraz domyślnie włączone. Aby wydajność się poprawiła musisz mieć zainstalowany Direct X 9.0c.

* Ulepszono obliczenia w celu polepszenia jakości bumpmap.

* Filtrowanie anizotropiczne zostało wyłączone dla niektórych tekstur (light-map, kilku tekstór, map fall-off) w celu zwiększenia wydajności.

* Podczas próby połączenie do serwera PunkBuster, upewnij się, że nie uruchomiłeś gry z włączonym trybem –DEVMODE. Uruchom bezpośrednio program Farcry.exe (nie korzystając ze skrótu) jeśli nie jesteś pewien.

* Jeśli zostaniesz wykopany z serwera PunkBuster z komunikatem “No packet flow”, upewnij się, że wewnętrzny firewall systemu Windows XP jest wyłączony.

* Ulepszona synchronizacja w trybie multiplayer.

* Usunięty błąd związany z różnymi klasami gracza.

* Naprawiono błąd z niewidoczną ścianą w mp_freighter.

* Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej.

 

PS - wybaczcie ze nie ma polskich znakow ale readme wkleilem z gry

PS2 (Edited) - Po ogladnieciu demka,do ktorego linka udostepnil nam kolega Jordi 23 PL natchnelo mnie znowu zainstalowanie owego tytulu i musze stwierdzic,ze jak sie gra z patchem i trybem COLD dostepnym tylko dla posiadaczy kart z DX9 to to zupelnie inna gra i podobnie jak HL2 wciaga za drugim razem tak jak za pierwszym.No i przypomnal mi sie ten fajny klimacik - polecam ponowne przejscie bo warto - zwazywszy na fakt ze do Brothers of Arms nic ciekawego sie nie pojawi na pieca (dopiero pozniej pojawi sie niesmiertleny Chaos Theory)

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość molimo

nie wiem czy to ważne ale ostatnio zrobiłem mały test. puściłem Far Cry na Max Detalach roz. 1280x1024 AAx2 i Anizox4 i miałem powiedzmy w pewnym momencie po 27k/s. Zmieniłem roz. na 1024x768 AAx4 Anizox4 i miałem w tym samym momencie około 32k/s a różnic w wyglądzie nie widziałem :) więc po co te 1280x1024 :D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest roznica.. powiedzmy: Pusc FarCry'a i zapusc aax2 a w 1024 musisz juz 4x by wyglądala podobnie.. zresztą w wyzszych rozdzialkach jest grac dobrze na wiekszych monitorach (19", 21"). na 17" nie ma sensu wrzucac wyzszej niz 1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość molimo

no tak ale różnicy w wyglądze nie ma tylko mniej klatek :) w doom 3 to samo :) poczekam jeszcze z półtora roku i se kupie 19" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy na moim szprzęcie pójdzie far cry ????

1285482[/snapback]

 

nie sądze, potrzebujesz jeszcze LCD 29 cali, 3 gb ramu i silnik 4 litry 24V 270 KM z turbodoładowaniem...lol lol

 

ale zeby nie bylo ze sie nabijam, przeszedlem far cry jeszcze na GF MX 440 64 MB/64 bit i spoko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam "dużą" 19'stkę od 2 lat , i jak gram w 1024x768 z AAx2

to naprawdę mi to wystarcza ,a jestem dość wybredny-wymagajacy

jeśli chodzi o gry , oczywisćie ładniej by było zagrać w 1280x1024 z AAx2

tyle że różnica nie jest warta straty wydajności ,

 

Reasumując :

jak w FAR CRY masz w danej rozdziałce średnią powyzęj 50 FPS

minimum nie schodzi ponizej 35 fps to jest OK

Czyli szczęśliwcy posiadający grafy klasy ATI 800 mogąsobie spoko pogrywaćw 1280x1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie , mam taki problem , pod koniec misji 13 (cooler) zabijam dużego mutanta z wyżutnią rakiet i dwa małe mutanty , potem wchodze do pomieszczenia z valeri a ona stoi i nic , powinien być koniec misji ale lipa . co to jest ??????

 

POMOCY !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...