Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

EE kicol...ja np jeszcze nie przeszedłem...

 

Na 9600 nie grało mi się najlepiej (ale do 10 misji doszedłem) a po zmianie sprzętu nie było czasu się ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>...

Ale jak tylko skończę SA (za miesiąc ?? :D) to się wezmę za FC bo wstyd nie przejść..:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt "wstyd nie przejść " ja jestem w 13 misji i jakoś mi się odechciało grać - ale jak przejdę Brother in Arms , Boiling Point i SA to skończe Far Cry'a bo jest suuuper :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł Patch 1.32

http://patches.ubi.com/far_cry/far_cry_v1.32.exe

 

 

Poprawione błedy

# Fixed a Shader Model 3.0 issue that caused graphics corruption on new ATI hardware.

# Set the game to detect nVidia hardware to avoid shaders being compiled at run time.

# Recompiled the 32bit version with a different version of STL to address some server slowdowns.

# Fixed a video playback issue to ensure compatibility with MOD SDK dll code.

# Fixed server issues when the server type was changed during a running game.

# Fixed potential crash when using RCON to start a new level.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast patch-a 1.32 który praktycznie nic nie wnosi mogliby przerobić tego na "rzekomo" maszyny 64-bitowe (proc, win), tak by sycił wszystkich użytkowników FC...

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Wolalbym Far Cry'a 2.Poco przerabiac gre,ktora kazdy przeszedl 1000 razy.Juz dawno przez ten czas by popracowali nad dwojka.Wiekszosc przeszla gre po pojawieniu sie drugiego patcha i tyle w zupelnosci wystarcza a od premiery jedynki minal grubo ponad rok i juz by do tej pory skonczyli dwojke a zaloze sie,ze wiekszosci by sie podobala i sprzet by podolal bez wahania,a jesli nie dwojke to chociaz dodatek,ze okazalo sie,ze jednak koles z laska nie uciek bo ich cos tam dorwalo,pomyslow jest duzo a oni skkupiaja sie na grafice,ktora wlasciwie niczym sie nie rozni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Popieram Hydro2'a. Dobrze prawi. Po co komu ta sama giera, z jakimis nowymi bajerami. (no bo jak by nie bylo ten patch cos wnosi). Poza tym, watpie ze ktokolwiek kupi Far Cry'a, aby na 64 bit pograc... kazdy kto mial kupic, juz pewnie kupil, a tak by wydali Far Cry 2 (lub dodatek), to by kase zarobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie patha 1.32 i pograłem godzinkę z włączonym HDR na 1024x768x32xVeryHighxAnizo8x i powiem wam że piękniejszej gry jeszcze nie widziałem. Powiem więcej po graniu z HDR odechciewa się grania bez niego. Szczególnie piękne efekty są w Carier po prostu masakra. Mam dziwne wrażenie że po włączeniu HDR nie tylko mamy efekt rażącego światła, ale wszystkie wypukłości są dużo lepiej mapowane. Po prostu widać tą rdzę, odpryski, zgrubienia, rury się błyszczą, wszystko jest holernie realne.

 

Jest jeden minus. Na GeF6600GT gra się bardzo uciążliweie ze względu na FPS oscylujące na poziomie 20-30 FPS. Ale jak się wyłączy HDR to gra wydaje sę paskudna. HDR cholernie uzależnia. Podobny efekt widać w filmiku z dodatku do Half-Lifa2. Ale ten z FARCry jest dużo lepszy.

 

MASAKRA.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt...jak się raz zagra z hdr to strasznie trudno się odzwyczaić...

 

Co do tych wypukłości o których mówisz...a nie jest to czasem wywołane działaniem SM 3.0 ??...bo hdr to głównie tyczy się tego rażącego światła...

 

Co do hdr na 6600GT...1024x768 Max detale + hdr i poniżej 25 klatek mi nie spada (zaznaczam że bez Anizo)...karta 500/1000, stery 77.72 - wczoraj testowane (pograłem 3 pierwsze mapki)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Siema. Ej, mam taki problem: gra mi sie laduje do konca (pasek wczytywania) i sie komp resetuje sam. Na ME tego nie ma, na XP tak jest. Komp taki jak z podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie HDR się powinien sam uaktywnić na karcie obsługującej SM 3.0 i spatchowanej grze...

 

Jak nie to wpisujesz w konsoli bodajże takie cuś :

 

r_HDRRendering 1

1519869[/snapback]

sam sie nie uruchomi.. trzeba wpisac:)

Jednak ja wole antialiasing 4x...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak specjalnie zainstalowalem jezcze raz i na Gf6600 wyglada duuzo lepiej niz na starutkim Gf3 :) Jedynie co mnie denerwuje to ze jak wlacze FSAA trace tekstury gruntu przed nogami itp. :/ Jednak wole grac z HDR niz z FSAA :D choc i te 2 choc na 2x by sie przydalo.

Edytowane przez culmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli ktoś jeszcze w grę nie grał to można bedzie ją nabyć w reedycji za 49zł na DVD w serii superseller 1521246[/snapback]

Chętnie bym to cudo zakupił tylko dlaczego tam widnieje PL :mur:

Sic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak odpalam hdr wpisami do configa to mam przeklamania w grafice niezaleznie od sterow... po prostu jakby poziom wody sie podnosi ponad grunt , znikaja obiekty i takie tam ...:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe zainstalowałem sobie po prawie rocznej przerwie FC spatchowałem (1.3->1.31->1.32) i szczena mi opadła, tak dla jaj ustawiłem sobie wsio na v-high 1024x768 i gra nie muli! sprawdziłem nawet frapsem i mniej niż 25FPS nie ma, te patche i nowe catalysty naprwdę bardzo wiele wniosły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec o co biega - dlaczego jak odpale hdr to mi sie tak grafa kopie - probowalem podkrecona, odkrecona bez potokow odblokowanych /z i dalej jest to samo - probowalem rozne stery teraz mam 80.40 i to co widac;/

Pomocy!!!!!!!!!! :mur: :mur: :mur: :mur:

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to HDR dziala już na patchu 1.3 - 1.31 i 1.32 jeszcze nie instalowałem.

 

Edit: Właśnie zainstalowałem 1.32 - moje subiektywne wrażenie jest takie że HDR wygląda o wiele lepiej niż w wersji 1.3

 

Druga sprawa jest taka że z włączonym HDR gra wygląda przepięknie i na moim sprzęcie chodzi płynnie w 1024x768 +anizo (aa jak wiecie musi być wyłączone). Po chwilowym okresie grania z HDR i po jego wyłączeniu to już nie jest to samo. Polecam każdemu, kto ma sprzęt który to uciągnie. Jest na co popatrzeć!

Edytowane przez Thoom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...