Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie pierwsze spotkanie z FAR cRY bylo wspaniale akurat sprzet nowiutki byl to i gierke kupilem ofkoz trafila mi sie polska wersja :angry: ale przeszedlem bardzo fajny fpp i bardzo grywalny grafika piekna ale malo ramu i i troszke slaby dysk przeszkadzalo strasznie. Chetnien pogral bym jeszcze raz ale jak juz cos to na 1 gigasie ramcu bo mam dosc urzerania sie z 512 :cry: Obecnie FarCry byl I jest dla mnie najlepsza gierka z tzw. 3 poteg doom3 hl2 i ofkoz Riddick :-P

pozdro ludzie milego pocinania richard b. riddick i jack carver sie klaniaja (lecz zaden nie dorasta solid snake;owi do piet)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh Kaeres...a u mnie zupełnie na odwrót...Riddick górą :)

 

A co do względów technicznych...w HDR giera kopie tyłek (może i za kolorowa ale mimo wszystko...)

1435388[/snapback]

W HDR powiadasz ?

Jakies wieksze info/screeny/linki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejsciu na pelna obsluge dx9.0 i PS 2.0 widze jak gra nabrala pozytywow w moich oczach.

Staje sie moja ulubiona pozycja w FPP.

Skoncze gre i sie wypowiem ale narazie w moim skromnym rankingu Riddick nie dorasta jej do piet.

1435363[/snapback]

autosugestia? bo różnice to ja na screenach ledwo dostrzegam , a co tu dopiero mówic o dynamicznej grze [; myśle że chodzi Ci raczej o przeskok w detalach [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie było już w tym topicu o HDR w Far Cry'u ??...nie śledzę tematu od początku więc zbytnio nie wiem :|...

 

Info...HDR działa w FC na kartach GF6 i po aplikacji patcha (bodajże od 1.3) Aczkolwiek chyba da się to jakoś na innych kartach włączyć - pierwsze screeny w necie pokazywały HDR na 9700 Pro...

Na nvision kiedyś chyba o tym pisali...

 

Mam tu screen co mi się ostał...

 

Wsio detale na max + hdr + 1024x768 (ale bez aa i anizo) - całość mocno skompresowana (na szybko na interię wrzucałem a mało miejsca zostało)

 

Jak skończę Riddicka (czyli jutro pewnie) to zainstaluję FC i machnę więcej (z SM3 i w AA i Anizo)...i bez kompresji

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autosugestia? bo różnice to ja na screenach ledwo dostrzegam , a co tu dopiero mówic o dynamicznej grze [; myśle że chodzi Ci raczej o przeskok w detalach [;

1435431[/snapback]

Nie autosugestia, a zauwazalna plynnosc gry w najmaxymalniejszych detalach + lepszy efekt wody (Ultra High, ktorego na dx8 nie ma), do tego lepsza obsluga AA i AF, na ktore teraz moge sobie pozwolic, wczesniej nie.

To chyba tyle.

 

Wczesniej po prostu mialem bez AA i AF, efekt lepszej wody jest dostrzegalny tylko za pomoca screenow wiec na to az tak wielkiej uwagi nie zwracalem ale jednak zauwazylem.

Poza tym juz na forum pytalem o rozwiazanie mojego problemu z "plamami" na teksturach przy NV. Tylko w tej grze, nawet na niekreconym ti4200 na kazdych dentkach. Nie potrafilem tego pokonac.

Wlasnie dlatego porzucilem F-C mniej wiecej (szacuje) w 1/3 rozgrywki. Teraz czerpie wieksza przyjemnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle Cie zrozumiałem :P myslałem ze chodzi Ci o to że gra nabrała kolorów dzięki dx9tce ;]

w sumie też sobie ją znów wgrałem +patch 1.3 i jakos tam ide powoli do przodu , ale 512mb ramu to ciut za mało :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh ludzie te cale patche 1.2 1.3 to mi tylko gre rabia wole jechac na normalnej 1.1 i to polish jeszcze ale niedoczytuje tak bardzo jak po zainstalowaniu patchy i wogole jakos klatek jest mniej do [gluteus maximus] te patche i tyle.

pozdro

Edytowane przez skibson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klatek jest mniej bo się domyślnie HDR włącza...a to on tak drze pokłady mocy...:|

 

Ale na sprzęcie z podpisu myślę wreszcie FC przejść w HDR (ok 30 klatek przy młynach jest - czyli nieźle)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w koncu sie pojawil patch dla FAR CRAY'a dla procesorow 64bit tu macie pierwszy test :

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2411

 

szybkosc poprawiona nieznacznie ale jakos grafiki mocno, niestety nigdzie nie znalazlem tego patcha do sciagniecia, aha nie wystarczy procesor 64bit zeby to uruchomic trzeba tez miec windowsa 64 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klatek jest mniej bo się domyślnie HDR włącza...a to on tak drze pokłady mocy...:|

 

Ale na sprzęcie z podpisu myślę wreszcie FC przejść w HDR (ok 30 klatek przy młynach jest - czyli nieźle)...

1435963[/snapback]

U mnie nic nie zwolnilo.

HDR`a nie ma w tym patchu.

Jedynie na plus co mi wyszlo to nagle pojawily mi sie save`y sprzed pol roku.

Pozniej sie kapnalem, ze kiedys instalowalem patcha 1.2 i na nim przeszedlem spory kawal gry.

Teraz szedlem od poczatku bo save`y zniknely lecz teraz jest juz git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w koncu sie pojawil patch dla FAR CRAY'a dla procesorow 64bit tu macie pierwszy test :

1436854[/snapback]

Niekoniecznie trzeba mieć x64 bit XP. W wymaganiach jest napisane, że wspiera też "zwyklego" XP.

 

Link do ściągnięcia ( tzreba się zarejestrować) - 500 MB :)

 

x64 patch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Please note that the goal of the AMD64 upgrades is to transform the 32-bit version of the game into a 64-bit

version of the game to be played on the Windows XP Pro x64 Edition OS. If you would still like to play the 32-bit

retail version of the game after installing it on the 64-bit OS, you will need to download the latest 32-bit

patches."

 

 

Minimum System Specs for 64-Bit Version:

Supported OS: Windows® XP, Windows® XP Professional x64 Edition

Processor: AMD Athlon™ 64 processor 2800+

RAM: 1GB

Video Card: ATI Radeon 9800 or NVIDIA GeForce FX 5900 class graphics card

Sound Card: AC-97 sound, Dolby Digital capable sound solution required for Dolby Digital audio.

DirectX Version: DirectX 9.0 included with 64-bit OS

CD-ROM: 4X DVD or 16X CD-ROM

Hard Drive Space: 4 GB

Multiplay: Broadband with 64Kbps upstream play (512 Kbps upstream to host 8 players)

 

Recommended System Specs for 64-Bit Version:

Supported OS: Windows® XP, Windows® XP Professional x64 Edition

Processor: AMD Athlon™ 64 processor 3400+

RAM: 2GB

Video Card: ATI Radeon x800 or NVIDIA GeForce 6800 family or better

Sound Card: Creative Labs or Turtle Beach add-in card

DirectX Version: DirectX 9.0 included with 64-bit OS

CD-ROM: 24X DVD or 24X CD-ROM

Hard Drive Space: 4 GB

Multiplay: Broadband with 64Kbps upstream play (512 Kbps upstream to host 8 players)

 

* Note: Please see retail box for 32-bit OS system recommendations.

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, ze nie dalo sie sciagnac plika...chetnie bym zobaczyl jak to dziala :)

 

Draw dist. jest powiekszony, tyle wiadomo :)

Gralem w ta gierke zaraz po wyjsciu(ponad rok temu) na R950np i 512 ram.

Mysle ze z tym patchem warto znow wrocic do zabawy. Tymbardziej ze podpis sie zmeinil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba miec winx64 jak uruchomisz to na winxp zwyklym to nic nie da i bedziesz mial far craya zwyklego, przetestowali juz to na jednym z serwisow

 

zainstaluje sobie wina64 i przejde jeszcze raz farcray'a wlasnie chcialem to ostatnio zrobic hehe

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi taka rzecz- zainstalowalem patcha 1.1, 1.3 i 1.31. Czy po tym gra automatycznie zaczyna korzystac z pixel shadera 3.0 czy moze trzeba cos wpisac w konsoli lub wlaczyc jakos w opcjach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

"Please note that the goal of the AMD64 upgrades is to transform the 32-bit version of the game into a 64-bit

version of the game to be played on the Windows XP Pro x64 Edition OS. If you would still like to play the 32-bit

retail version of the game after installing it on the 64-bit OS, you will need to download the latest 32-bit

patches."

Minimum System Specs for 64-Bit Version:

Supported OS: Windows® XP, Windows® XP Professional x64 Edition

Processor: AMD Athlon™ 64 processor 2800+

RAM: 1GB

Video Card: ATI Radeon 9800 or NVIDIA GeForce FX 5900 class graphics card

Sound Card: AC-97 sound, Dolby Digital capable sound solution required for Dolby Digital audio.

DirectX Version: DirectX 9.0 included with 64-bit OS

CD-ROM: 4X DVD or 16X CD-ROM

Hard Drive Space: 4 GB

Multiplay: Broadband with 64Kbps upstream play (512 Kbps upstream to host 8 players)

 

Recommended System Specs for 64-Bit Version:

Supported OS: Windows® XP, Windows® XP Professional x64 Edition

Processor: AMD Athlon™ 64 processor 3400+

RAM: 2GB

Video Card: ATI Radeon x800 or NVIDIA GeForce 6800 family or better

Sound Card: Creative Labs or Turtle Beach add-in card

DirectX Version: DirectX 9.0 included with 64-bit OS

CD-ROM: 24X DVD or 24X CD-ROM

Hard Drive Space: 4 GB

Multiplay: Broadband with 64Kbps upstream play (512 Kbps upstream to host 8 players)

 

* Note: Please see retail box for 32-bit OS system recommendations.

1438019[/snapback]

Uwierzcie w bzdure :P :mur: Tak moze jest ale nie w przypadq ramu.768 pewnie wystarczy tylko nie testowali na tylu bo dla nich to za malo,a ktos wyskoczyl z 2 giga.Skad te wymagania przepisales ?? Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...