Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

psia kostka słoniowa, swedzi Cie kasa?? za taka cene masz a64 3000+.

 

jak chcesz siedziec na sA to bieri mobilka 2500 albo przesiadaj sie na 754 malym kosztem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te proce chodzą, bo ostatki, więc pewnie nie zejdzie z ceną. OC to w zależności od szczęścia, czasami może się perełka trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartony M 2800+ nowki juz za nedzne 360 zlociszy ;) :

http://www.allegro.pl/item102388722_rewela...locking_gw.html

 

Kupilem jedna sztuke w zeszlym tygodniu, bez problemu poszedl na 2.6 GHz (1.85V) a pewnie stac go na wiecej ;). Procesor byl faktycznie nie uzywany.

J-23

 

PS. Ten sam czlowiek sprzedaje na drugiej aukcji zwykle Bartony 3000 w cenie...o 40zl wiekszej. A najdziwniejsze jest to ze znalazl sie na to jakis amator...ktos mi wytlumaczy o co tu chodzi??

Edytowane przez Klossj23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafiles na dobrego procka.

 

nic nie jest grane, obecnie wyprzedaje sie procki z sA wiec cena jest dobra choc za 280zł kupilbym sempka 754 i mialbym prawie 100zł dodatkowo na mobo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartony M 2800+ nowki juz za nedzne 360 zlociszy ;) :

http://www.allegro.pl/item102388722_rewela...locking_gw.html

 

Kupilem jedna sztuke w zeszlym tygodniu, bez problemu poszedl na 2.6 GHz (1.85V) a pewnie stac go na wiecej ;). Procesor byl faktycznie nie uzywany.

J-23

 

PS. Ten sam czlowiek sprzedaje na drugiej aukcji zwykle Bartony 3000 w cenie...o 40zl wiekszej. A najdziwniejsze jest to ze znalazl sie na to jakis amator...ktos mi wytlumaczy o co tu chodzi??

To i tak malo w stosunku do procka myrddina669, ktorego barton robil stabilnie 2750MHz przy 1.85v na AC :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczylo poszukac ale odpowiedz jest bardzo prosta, jesli zalezy Ci na o/c to abit nf7 a jesli na stabilnej pracy z malymi mozliwosciami podkrecania( ale przewaznie wystarczajacymi) to asus a7n8x, epox 8rda3+ lub tez abit ;]

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli na stabilnej pracy z malymi mozliwosciami podkrecania( ale przewaznie wystarczajacymi) to [...] epox 8rda3+;]

Z tymi "malymi mozliwosciami krecenia" na Epoxie to chyba "troche" przesadziles ;). Jedyna przewaga Abita w tym wzgledzie to IMO lepsza stabilnosc przy wysokich FSB, na Epoxie nie da sie (chyba?) wyciagnac wiecej niz 250 MHz.

J-23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem ten procesor >>KLIK<<. Facet sprzedał kilka różnych wersji tego procesora i z tego co wyczytałem z jego komentarzy, tylko jeden nie działa. Nie wiem skąd je ma - uszkodzenie na obudowie CPU świadczy, że chyba z jakichś laptopów (twierdzi, że owe uszkodzenie powstaje przez laptopowe coolery). Jest to procek serii: IQYHA0406UPNW - czy napięcie rdzenia to 1.45V? Stepping Decoder nie pokazuje mi wartości napięcia, być może źle spisałem oznaczenie z tego zdjęcia. Co myślicie o tym procku, czy komuś udało sie kupić dobry procesor sprzedawany w kategorii uszkodzone? I czy abit nf7-s ver 2.0 (BIOS D27) wykryje mi poprawnie ten procesor? Boję się, że zapoda za duże napięcie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kazdym modowanym biosie rozpozna Ci go poprawnie, nie ma sie co obawiac... Jesli chodzi o napiecie to za duzego Ci napewno nie zapoda, spokojnie. Pozatym w NF7 przeciez masz napiecie recznie regulowane wiec w czym problem??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam towarzystwo:

 

co o tym sądzicie?

 

http://www.allegro.pl/(...)athlon_xp_barto...0_266mhz_mobile

cena dość spora - wie ktoś ile to wykręci?

Przy takiej cenie +200 zl mozesz juz miec athlona64 3000+ i asrocak dual sata z pcie i agp.Jesli juz chcesz kupic jakiegos athlona xp kup jakas dobra serier 1700+.Sam mam athlona1700+ z najlepszej seri do oc dlt3c , ktory robi 2.5ghz na wc przy 1.9v i 2.3ghz na ac.Za niedlugo wystawiam go na allegro jesli bedziesz chcial sie skusic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że napięcie jest ręcznie regulowane - tylko chciałem wiedzieć czy BIOS automatycznie rozpozna procesor. Ustawie sobie napięcie na 1.45V przed włożeniem tego procesora, BIOS mam oryginalny Abita - D27. Facet, od któreko kupuje procka napisał, że nabył je (bo miał kilka procesorów) jako sprawne i że nie wie dlaczego wszystkie wykładają sie podczas ładowania systemu. Sprawdzał je na Epoxie, który pewnie nie rozpoznawał ich poprawnie i dawał za duże Vcore. I wg mnie to jest powodem zwiech systemu. Może tak być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co rozumiec przez wysokie Vcore... Watpie zeby plyta automaycznie zapodawala mu np. 2v - wtedy mogl by sie wysypywac. Watpie zeby to byla wina plyty, predzej walnietego proca.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale większość z tych procków działa u ludzi, którzy je kupili - tak wynika z komentarzy. A czy to uszkodzenia na obudowie może mieć wpływ na działanie procka? Czy to faktycznie jest uszkodzenie od klamry laptopowego coolera? >>PROCESOR<<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie laminat roz[ciach!]y :) potem mozesz mieć problem by go sprzedac o ile będzie działać. Jeżeli to od klamry to trzba mieć talent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom procek w ciekawym miejscu uwalony... Jest bardzo prawdopodobne, ze przez to nie dziala on poprawnie. Sprawdzales na innych plytach niz Twoja?

Pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj przelałem za niego kasę, całe 60zł :D. Nie wiem na razie czy działa, czy też nie. Kupiłem go na allegro od gościa, który miał kilka różnych mobili i większość z nich działa (sądząc po komentarzach od ludzi, którzy je kupili). Pozostałe procesory miały identyczne uszkodzenia na laminacie. Tu macie zdjęcia: >>PROCEK 2<< , >>PROCEK 3<< , >>PROCEK 4<< , >>PROCEK 5<< . Nie działał tylko ten 1600+ (tak wynika z komentarzy). Zobaczymy, jeśli okaże się, że mój działa to będzie zajefajnie - Mobile 2500+, seria IQYHA, napięcie 1.45V za 60zł. A jeśli nie, to trudno :)

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek dziś dotarł, niby działa ale:

 

1. Nie mogę faktycznie odpalić Windows - wyskakuje komunikat o niekompatybilności ACPI i wyskakuje informacja o tym, by zaktualizować BIOS. Znalazłem kilka rozwiązań tego problemu, można w Panelu Sterowania zmienić sterowniki ACPI na default PC (coś takiego), albo podczas instalacji nie instalować zupełnie ACPI (wciskając F7 w stosownym momencie).

 

2. Próbowałem na dwóch BIOS'ach - Taipana 0.3 CPC ON i oryginalnym Abita D27 (na obu jest ten sam problem podczas startu Windows XP związany z ACPI). Na obu tych BIOS'ach procesor jest dziwnie rozpoznawany - jako Athlon-M 600 albo 800 MHz (6x100, albo 8x100). Nie mogę zmienić FSB powyżej 133MHz, jak np. ustawiam 10x200MHz, czy 10x166Mhz - w wyniku dostaje tą samą częstotliwość, tzn. 1330MHz. Mnożnik jest odblokowany.

 

3. Oba BIOSY jako defaultowe ustawiają napięcie 1.575V, co to za napięcie?

 

Nawalczyłem się nieźle z tym prockiem, aktualizowałem na nim BIOS z D27 na Taipana 0.3 i komp. się powiesił, następne 6h poświęciłem aby ponownie zaprogramować moją kość. Dobrze, że miałem drugą płytę NF7 pod ręką - bo z BootBlocka nie mogłem zrobić flasha ;] - okazało się że stacja dyskietek była zrypana (mamy tylko jednego floopa na 4 kompach i musiałem z nim ganiać od jednego kompa do drugiego, aż okazało się że napęd jest padnięty :D).

 

 

Macie jakieś pomysły? Czy można coś jeszcze zrobić z tym procem i dlaczego tak dziwnie jest rozpoznawany?

 

Pozdro

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

udało mi się odpalić procka, zrobiłem to tak:

 

1. Musiałem w Windzie zmienić standardowy jednoprocesorowy komputer z ACPI na komputer bez ACPI (zrobiłem to oczywiście jeszcze na Athlonie 1900+).

2. Zrobiłem drut-moda. Ustawiłem FSB na 166 MHz.

3. Procek na aluminiowym colerze thermaltake chodzi na 2600MHz.

 

Wszystko byłoby git, gdyby nie problem z IRQ. Po wyłączeniu ACPI zmieniła się "polityka" przerwań. Mam np. problem z kontrolerami ATA - i standardowym kontrolerem dysku twardego IDE/ESDI. Jeśli podstawowy kanał IDE korzysta z tego samego przerwania co standardowy kontroler IDE to mamy problem (czego nie było na ACPI) i dysk "muli" na maksa. Jako przejściowe rozwiązanie problemu rozwiązałem to tak - zmieniłem przerwanie kontrolera IDE na IRQ 15, podstawowy kanał ide chodzi na 14. Na 15 wrzuciłem Pomocniczy kanał IDE. Niby na 15 mam konflikt przerwań, a system widzi DVD (wpięty do pomocniczego kanału) i normalnie kopiuje dane itd.

 

Nie mam myszki na PS/2 i stacji dyskietek, może mógłbym jakoś wykorzystać te przerwania? (W menadżerze urządzeń nie mogę przypisać dla kontrolera IDE innego przerwania niż 10, 11, 14, 15).Floppy to przerwanie 6, PS/2 - IRQ 12. Można jakoś ustawić przerwanie 12 albo 6 dla jakiegoś innego urządzenia?

 

Można jeszcze rozwiązać to tak - w BIOSie wyłączyć Asign IRQ for VGA i postawić kontroler IDE na IRQ 11, ale nie wiem czy jest to sensowne. System normalnie startuje, ale wyczytałem, że przerwanie dla VGA jest istotne z punktu widzenia wydajności karty graficznej.

 

Macie może jakieś podpowiedzi lub sugestie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było dawno, daaaawno temu o zabawach z ACPI w temacie o NF7 - chyba w pierwszej części jeszcze. Nawet jakieś podstawy w FAQ o tej mobo chyba też. No i z tego co pamiętam, żeby trzymało się to wszystko kupy, trzeba niestety zmienić w biosie i na to wrzucić świeżego windowsa (automatycznie wykryje, że ma być bez ACPI i poustawia sobie niekonfliktowe przerwania). W przeciwnym przypadku robią się jaja - vide Twój przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...