Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

IMO technicznie ok, portrecik też fajny ale reszta jakaś bez wyrazu, brak elementów na których można się skupić, wzrok błądzi po całym zdjęciu.

po prostu nie masz zmyslu do takich fotek, nie kazdemu sie to podoba

w krajobrazie pustynnym tez nie ma na czym oka zawiesic a jednak ma to cos w sobie , tu jest podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

góra -> nie używamy wbudowanego flesza

 

 

@cyrkiel krok w tył bo te biegące ulice dałyby fajną perspektywę i generalnie byłoby odrobinę luźniej w kadrze. pierwsze mogłeś też nieco podostrzyć. i tyle krytyki z mojej strony bo to naprawdę fajny industial z tymi budynkami - kawał dobrej roboty :)

 

pzdr

To była sklejka z dwóch zdjęć przypadkowo zrobionych rok temu, niestety w tej chwili nawet nie miałbym czym zrobić poprawionych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dzisiejszy wieczorny strzał zimowego zachodu słonka.

 

i bez zabaw krzywymi w ps:

 

 

 

@genghiskhan

może i nie ma zmysłu, ale co to ma za znaczenie albo się mu podoba albo się nie podoba (chyba po to wrzucasz te fotki tutaj by inni mogli po oceniać), zauważyłem, że każda krytyka w stosunku do Twoich fotek kończy się atakiem z Twojej strony albo udowadnianiem, że to co wykonałeś Ty jest OK bo tak musi być, zauważyłem to już dosyć dawno, myślę, że większość się tu udzielających też to widzi. Fotki robisz ładne widać, że doświadczenie masz ale na Boga naucz się przyjmować krytykę.

 

@deserted

zdjęcie mogło by być ciekawe ale spieprzone technicznie jest.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AKa dzięki, też się kiedyś bawiłem w fotografowanie wody, przy odpowiednim podświetleniu wody i dobraniu prawidłowego czasu otwarcia migawki efekty są zdumiewające :)

 

a tu jeszcze jeden kadr :) w sumie to przypadkowo się tam ten samochód pojawił, na pace miał jakiegoś toi-toia heheh

 

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak bez tego lublina było lepsze ;)

 

Zaskakująca jest sama różnica pomiędzy body- 5d a 350d.

Strzelenie 5tką, albo czymś z dwucyfrowej serii czegoś co zaczepi oko, jest przeraźliwie łatwe.

Za to trzycyfrowym body nawet chcąc, nie damy rady uzyskać identycznego efektu przy nakładzie sił... :huh:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego pijesz człowieku?

Pomiar robisz elektroniką w aparacie, AF to samo - fotograf wybiera kadr czas expo jesli chce lub przyslone i naciska spust. Swoją wypowiedzią stwierdziles ze lepsze konstukcje są bez sensu bo fotografowi wystarczy jeden model bo sam sobie wszystko ustawi (a g....prawda, czasem bez dobrego sprzętu dobrej foty nie zrobisz - ale jesli nie masz umiejętnosci to Nikosiem D3 zrobisz gniota). Jesli chcesz ze mna pogadac i mnie zjechac to prosze bardzo ale na poziomie bo w ostatnich postach Ci to nei wychodzi.

 

Ps. Cyganos

Naucz sie czytac posty ze zrozumieniem.

AKa pisal o fotkach np. koncertowych - a ja do nich nawiązałem. W takich warunkach dobry sprzęt to dokladnie połowa sukcesy a druga połowa to człowiek.

dalej bredzisz do tego przypisujesz mi słowa których nie wypowiedziałem, ty się chyba nigdy nie nauczysz. Zresztą nie mam zamiaru cie przekonywać bo szkoda mi czasu na kogoś takiego, prostuję tylko bzdurne wypowiedzi że za techniczną stronę zdjęcia odpowiada aparat a nie fotograf czy "bez dobrego sprzętu dobrej foty nie zrobisz", czy "sprzęt to połowa sukcesu a druga połowa człowiek". tak się zastanawiam czy to co piszesz to jest z autopsji czy cytujesz jakieś "złote myśli"?

 

ps. nie wysilaj się w pw bo to jest żałosne i śmieszne zarazem.

 

żeby nie było że z Oftop

coś do zjechania

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie drapcie się dziewczyny

 

slavOK - strzal zimowego zachodu idealny (bez samochodu ;) ). Naprawdę świetne zdjęcie. Oczami wyobraźni widzę je na jakiejś wystawie oraz pocztówce. Takie pierwsze skojarzenia.

Aka - pierwsze i trzecie (tu bym troszkę kadr poprawił) zdjęcie fontanny bardzo fajne - drugie też może być, ale wypada gorzej na tle dwóch które wymieniłem. Na poczatku myslalem ze zrobiles motyw z butelkami szampana wstrząśniętymi ;) - tylko kto by naraz ich tyle otworzył ;)

Cyganos - widzialem Twoją galerię na plfoto - podoba się, bardzo fajne klimaty i piękne kolory.

Jeśli chodzi o zdjęcie pomostu - bardzo fajne kolory. Bez kolesia siedzacego (dodales go w photoshopie?) wypada lepiej i faktycznie ten krzywy pomst troszkę w oczy kole - ale mimo tego jest fajnie - klimatycznie.

Genghis - jesli chodzi o skany z negatywu. 2,4,5,7 bardzo mi się podobają - pozostałe przeciętne.

 

Ogólnie jest fajnie, i galeria trzyma poziom - (pomijając fotki jajecznicy i takie tam zbdury [; )

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka próba.

Jedynie 14 minut naświetlania...

 

Dołączona grafika

 

Cyganos- jeżeli tak by było, to jaki sens byłby człowieka stojącego za nim? Przecież też można użyć samowyzwalacza. I o...

Pozatym- tryby automatyczne są nie za ciekawe... A techniczną stroną chyba jest wszystko, składające się na efekt końcowy. A fotograf jest tam również potrzebny... Czy może się gdzieś mylę? ;)

 

Gengish- Otóż to, o tą różnicę matryc i ergonomii się tu rozchodzi... Poprostu tą 20d, łatwiej było pyknąć poprawne zdjęcie niż amatorską 350d...

Edytowane przez AKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Przestańcie się obrzucać błotem. Przecież każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, prawda- czasami nie jest to grzeczny sposób. Aczkolwiek też nim jest.

 

Gengish- Portrecik miły dla oka... Ale... Prawda- światło jest ostre. Można było zrobić to z użyciem blendy- mielibyśmy piękne, miłe, łagodne oświetlenie, i moglibyśmy zobaczyć fakturę skóry... Dodatkowo, może uniknęlibyśmy tego cienia, który z drugiej strony daje wrażenie głębi. Więc... Sam nie wiem- trzeba by mieć dwie wersje, i wtedy zadecydować która jest lepsza.

 

Cyganos- Ja twierdzę że nie tylko fotograf decyduje o technicznej jakości zdjęcia. VGA świata nie zawojował nikt;)

Pozatym- jaki problem jest strzelać w rawach? W tym przypadku mamy pełną swobodę w zmianie/zabawie z WB i innymi parametrami zdjęcia...

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Wiem... Okropne przepalenie na nosie i pomiędzy brwiami, którego nie da się skorygować...

 

Oświetlenie punktowe od dołu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł: Uśpiona.

Warunki podobne jak poprzednio ale troche zabawy z rawem + inne rzeczy.

 

@ Aka

Co do Twojej fotki;) o przepaleniach napisales sam

ale bardzo podoba mi sie swiatełko na czole - niesamowity efekt, dają tak podświetlone włoski! ps. masz jakies folio w necie?

DSC_6781.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadziłem kiedyś digart, ale od dobrych 3 miesięcy nic nowego nie wrzucałem. Po prostu- tam się stoi w miejscu...

 

Co do Twojej pracy- ładnie. Ale... Można było dać troszkę więcej światła +kontrastu. Wyszłaby faktura skóry i ciekawy kontrast.

Malutka prośba- mógłbyś nie usuwać EXIFów ;)? Czasami ciekawie poczytać historyjkę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z nudów troche zrobiłem taką oto fotkę.

Niby nic konkretengo nie przedstawia i nic nie mówi, ale chyba prze fakture drewna bardzo mnie do niej ciągnie.

 

Dołączona grafika

 

A co Wy sądzicie?

Moze Wam coś powie - lub nie :P

 

PS nie obraże się jak ktoś powie że fotka bez sensu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za absurd, jeez

żaden absurd - chodzi o prawa do publikacji wizerunku

 

W myśl art. 81 prawa autorskiego rozpowszechnienie wizerunku wymaga każdorazowego zezwolenia osoby na nim przedstawionej. Zgoda taka nie jest wymagana jeśli osoba sfotografowana otrzymała wynagrodzenie za pozowanie (domyślnie wypłacenie honorarium wiąże się z wyrażeniem zgody na publikację zdjęcia). Warunki te ulegają pewnej modyfikacji w przypadku osoby powszechnie znanej, którą sfotografowano w związku z pełnieniem funkcji politycznych bądź zawodowych, jak i w przypadku uwiecznienia człowieka jako elementu większej całości (np. zgromadzenia sportowego, krajobrazu, imprezy publicznej). Nie może to jednak polegać na wyławianiu z tłumu i portretowaniu poszczególnych uczestników takiej imprezy bez ich zgody. Dalsza publikacja tej samej fotografii nie wymaga zgody pod warunkiem, że zostało wskazane pierwotne źródło, a w dodatku nie zostały na niej wprowadzone żadne zmiany.

 

Jak widać, wg niektórych przepisów, raz opublikowana fotografia może być powielana przez osoby trzecie ze wskazaniem źródła.

często publikacja w określonym miejscu niesie ze sobą regulaminowe przeniesienie praw autorskich na właściciela np. forum bądź portalu i zgodę na przetwarzanie oraz publikację w celach marketingowych. Tym samym, osoba znajdująca się na zdjęciu może za 10 lat odnaleźć swój wizerunek na jakimś billboardzie - a wtedy powiedz jej "co za absurd, jeez" i zobaczysz czy to wystarczy ;)

Jeśli tego nie rozumiesz to wyobraź sobie, że role w tej sytuacji się odwracają i to Twoje zdjęcie krąży po świecie czy internecie.

 

Generalnie jednak w myśl art. 23 kc:

 

Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.

 

art. 24 par. 1 Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie.

par. 2 Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny. Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych.

par. 3 Przepisy powyższe nie uchybiają uprawnieniom przewidzianym w innych przepisach, w szczególności w prawie autorskim oraz w prawie wynalazczym.

Z powyższego wynika, iż jedynym sposobem na całkowicie legalną eksploatację czyjegokolwiek wizerunku jest uzyskanie od tego osoby zgody.

 

Więc jeśli nie masz zgody, prezentowana osoba ma pełne prawo domagać się zadośćuczynienia i uderzyć w Twoją kieszeń :)

No ale Ty masz prawo do publikacji więc nie ma tematu ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...