Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

tomos na jedynce nie kadrowałem szerzej, bo chodziło mi tylko o odbijający się w wodzie dom. Zdjęcie jast ostre, ale z nałożonym w PS'ie filtrem Midnight - niestety na wszystkie filtry jakie bym chciał nie mam kasy więc... ;]. Ogólnie tomos, cyganos, SKRYTOBOJCA dzięki za opinie i te przychylne i te mniej przychylne.

 

genghiskhan dużo pisał nie będę - po prostu rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. SKRYTOBOJCA - czym i jak poprawiłeś kontrasty itp w zdjęciu z posta #1993 ? Jakiś tutorialik by sie znalazł? :)

Programem typu Photoshop/Gimp, levelami (poziomami) sie pobawilem, potem chyba troche kontrascik, jasnosc i gotowe :)

 

Wystarczy troche fotek sobie obrobic i sie wprawic, a pozniej wszytko odruchowo sie juz robi bez wiekszych problemow. Tylko trzeba wiedziec co robi co ze zdjeciem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tą roślinkę ( a raczej drzewko ), które wrzucił manfred, więc wrzucam taką samą :)

 

Oto ona:

 

Dołączona grafika

 

A tu fotka już innej rośliny.

 

Dołączona grafika

 

Nie myślcie sobie, że to drugie to jakaś zwiędła konopia indyjska :) To jest zwykłe drzewko, które sobie dziko rośnie. Nie wiem nawet jak sie nazywa, bo sie nie znam.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz patrzta ludzie tu ;]

Ciekawa metoda na obróbkę, jednakże zauważylem mały zgrzyt - tzn. przesadzasz trochę z wyciąganiem szczegółów (robisz to pewnie z pomocą shadow/highligt) przez co np. wokół drzew masz fajne "poświaty".

 

Poza tym kadry ok, a ogólne wrazenie jest bardzo pozytywne.

 

W zdjęciu (http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attach&type=post&id=9069) ten ruchomy pociąg po prawej stronie raczej zepsuł ujęcie, niż je poprawił.

 

Z 2 zdjec schodów, mysle, ze jednak kolorowa wersja jest lepsza.

 

BTW. Fajny dworzec, mógłbyś się podzielić z odwiedzającymi, gdzie się znajduje :P

 

 

co myślicie?

co do 1. Myślę, że mógłbyś trochę uciąć zdjęcie z prawej strony (w ten sposob zawężysz kadr i nie wprowadzisz dodatkowych zniekształceń... zdjęcia robiłeś Nikonowską 50?) Ponadto można się pozbyć elementów odwracających uwagę np. po prawej stronie są jakieś kwiatowe wzory, po lewej branzoleta, albo jakis naszyjnik (nie wiem co to jest).

 

2. Jak chcesz możesz znów pomyśleć o kwiatowym wzorze ;-) Choć wydaje mi się, że jednak teraz mniej odwraca on uwagę. Co do światła - ten typ bardzo uwypukla zmarszczki i troche spłaszcza sama twarz. Następnym razem pomyśl, by jakoś "zmiękczyć" światło (blendy etc.).

 

3. Tu bym trochę ściał dół zdjęcia. Ponownie odciągające uwagę wzory raczej do wyrzucenia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...