Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

po co umieszczales teraz bede mial koszmary w nocy :lol:

bojaźliwy jesteś chłopcze.

 

To jeszcze cie postrasze, buuu.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Nie tylko jakosc w zdjeciu sie liczy, kiepskich jakosciowo zdjec w temacie jest sporo, twoich też.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic FZ7

fajne lampy ;) aczkolwiek zdjecie wydaje mi sie jakieś troszke gołe... czegoś na nim brakuje...

 

 

teraz moje zdjęcie, fuji s5600 ;)

 

"Skąpani w blasku słońca"

 

Dołączona grafika

 

 

Może troche zabałaganione ? ale miało być naturalnie, bez badyli byłoby smutno ;)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 1. Myślę, że mógłbyś trochę uciąć zdjęcie z prawej strony (w ten sposob zawężysz kadr i nie wprowadzisz dodatkowych zniekształceń... zdjęcia robiłeś Nikonowską 50?) Ponadto można się pozbyć elementów odwracających uwagę np. po prawej stronie są jakieś kwiatowe wzory, po lewej branzoleta, albo jakis naszyjnik (nie wiem co to jest).

 

2. Jak chcesz możesz znów pomyśleć o kwiatowym wzorze ;-) Choć wydaje mi się, że jednak teraz mniej odwraca on uwagę. Co do światła - ten typ bardzo uwypukla zmarszczki i troche spłaszcza sama twarz. Następnym razem pomyśl, by jakoś "zmiękczyć" światło (blendy etc.).

 

3. Tu bym trochę ściał dół zdjęcia. Ponownie odciągające uwagę wzory raczej do wyrzucenia.

 

Pozdrawiam

dzieki za rzeczowe uwagi :) zdjęcia robione tamronem 28-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle zmiany na plfoto, widzieliscie?

 

plfoto | 2006-08-30 18:14:39Uruchomiona została nowa wersja Plfoto, a w niej: większe zdjęcia, częstsza publikacja, czytelniejsze miniaturki, prywatne wiadomości i wiele innych zmian. Ze względu na stopień skomplikowania i rozbudowy serwisu mogą pojawić się nieprawidłowości w funkcjonowaniu. Zapraszamy do testowania i nadsyłania uwag na adres admin@plfoto.com. Więcej informacji w FAQ.

http://www.plfoto.com/faq.html

 

- 850 x 850 pikseli oraz 200 kB

- dodawanie fotek 2 razy w tygodniu lub częściej

- system zgłaszania sprzecznych z regulaminem komentarzy, ocen i zdjęć

 

Niezle :]

 

 

 

EDIT:

 

Zauwazyliscie ze takiego skumulowania TWA i glupich komentarzy jak na plfoto jest dawno nie bylo?

Malo jest teraz wybitnych zdjec, kiedys bylo o wiele lepiej, teraz jest albo ocena za ocene, albo glupie komentarze do slabych zdjec, zadnej krytyki ani pomocy. A gniotow faktem przybywa...

Najlepszy przyklad TWA na plfoto: http://plfoto.com/83587/autor.html

 

Pozniej myslalem ze onephoto jest lepsze, ale ostatnio rowniez sie duzo TWA potworzylo, komentarze tez nie te co kiedys, jezeli juz w ogole sa.

 

Wczoraj trafilem na inna galerie foto http://www.obiektywni.pl system wydaje sie calkiem sprawny, bo bardzo podoby do http://www.photosig.com

Tzn. wystawiamy fotke i mozemy dostac krytyke albo komentarz, krytki sa oceniane przez innych uzytkownikow itp. itd.

Polecam sie zaznajomic http://www.obiektywni.pl/faq/ za 24h wystawie jedna fotke i zobacze czym mnie ten serwis zaskoczy :)

 

PS. Jezeli wejdziecie z mojego linku polecajacego http://www.obiektywni.pl/glowna/?lgp=skrytobojca to bede mogl dodawac wiecej zdjec do galerii :)

 

Pozdrawiam

 

 

 

I zeby nie bylo ze OT cos z szuflady ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego ze to jest knajpa? Zdjecie jest nie naturalne i z strony wczesniej rowniez, nie ma sie z czego smiac.

 

Jezeli nie lubisz krytyki nie pokazuj publicznie zdjec swoich :P

A pamietasz hdr'y z panorama warszawy? tez nienaturalne jednak wszyscy sie tym podniecali (Ty chyba tez) wiec daj se siana :P Sam pokaż jakies foty dawno nic ciekawego nie widzialem :P

 

A teraz zagadka dla znawcow? To pole? normalna fota czy hdr?

chaszczefajne.jpg

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znawca nie jestem ale na moje oko na hdr to drzewa i wszystko w oddali jest za ciemne a raczej czarne, zdjecie wyglada na poprawione shadow/higlights + kontrast.

 

moze sie myle.

Masz racje.

A teraz zobacz:

Taki sam efekt mozna uzyskać robiąć jedną fotke tyle ze w dzień ( obiekty na horyzoncie bedą ciemne, z tego wzgledu ze chmurki sa dobrze widoczne czyli cale niebo niedoświetlone - siłą rzeczy doł bedzie zbyt ciemny)

Ta fota byla robiona na jakas godz przed zachodem słońca.

Wyglada tu cos nienaturalnie?

Hdr jest ciekwa technika ale nigdy nie osiagnie sie w niej naturalnosci ( czym w ogole jest naturalność? pojęcie bardzo względne :P )

Mozna jedynie oddać klimat, styl fotografowanych miejsc, obiektow. Tak zrobilem robiąc foty tych knajp. Oddaja one klimat tam panujący, cieple kolory, niezbyt jasne pomieszczenia...

 

Jako riposte Skrytobojca pokazał mi fote mojego kumpla (klatka schodowa), jako przyklad bardzo dobrego wykorzystania HDR. No a ja powiem ze tez nie wyglada to naturalnie. I nigdy nie bedzie czy, to HDR czy inna technika. Niemniej jednak klimat starej klatki schodowej został dobrze oddany. Nie rozumiem wiec Panie Skrytobojco Twoich dziwnych komentarzy? Fotografujac wnetrza pubow, knajp itp, jak wg Ciebie mam postąpić? Co pokazać na zdjęciu? Slucham bo nie rozumiem. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoich zdjeciach wszystko wyglada na brudne i osmalone, wiec jezeli tak knajpa wyglada to bym tam dlugo nie posiedzial ;)

Dziwne, bo wiekszosc ludzi ktora widziala te fotki jest innego zdania.

No coz masz prawo być inny :lol:

 

ps.

brudne :lol: Dołączona grafika

i osmalone :lol: Dołączona grafika

:lol:

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie sie wystawiasz? linki prosze

prosze prosze ;]

 

- FotoTok http://www.fototok.tkb.pl/pt/photo.php?p=113944

 

wystawilem ta fote drugi raz bo mi pierwszym razem 4pkt zabraklo :) 66 mialem :D

 

- fotoik http://www.fotoik.pl/index.php?akcja=autor&rid=17268

 

- PLfoto http://plfoto.com/103134/autor.html

 

Od razu mowie ze moje zdjecia to nie rewelacja ale ucze sie powoli i chce robic coraz lepsze. Czasem moje zdjecia podobaja sie ludziom i to mnie cieszy i napawa optymizmem ;]

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czym robic hdr?

Dwa zdjęcia:

Photomatix

Dołączona grafika

 

easyHDR ver. 1.0.4.

Dołączona grafika

 

Zdjęcie z Photomatixa ma niby więcej, bardziej wyrazistych szczegółów, ale wygląda jak upaćkane smarem malowidło. Fotka z easyHDR może wydawać sie bardziej mdła, ale jest najbliższa rzeczywistości.

Ja photomatixa nie lubię za tę jego abstrakcję przy tworzeniu HDRa. Wolę gładsze zdjęcie z easyHDR. Wszystko zależy jeszcze do jakich zdjęć chcemy użyć danego programu. Np. Twoje (genghiskhan) wcześniejsze zdjęcia z dworca to były HDRy z photomatixa i tam efekt osmolenie mnie nie raził tak bardzo, ba nawet mi się podobał ;].

 

xpektor

Jedynka byłaby fajna, gdybyś nie przeciął pierwszego powozu na pół.

Zachód słońca nr 4 jest OK, ale bez zachwytu. Reszta taka sobie: na 5 jest słup; 6 nic nie przedstawia; 2 fajny pies, ale tematu brak. Nie zniechęcaj się i próbuj dalej. Powodzenia.

 

 

+ EDIT do Photomatix

Pobawiłem się trochę photomatixem i doszedłem do wniosku, że można uzyskać w nim całkiem naturalnie wyglądającą fotkę - trzeba tylko odjęć trochę z suwaczka "Strenght".

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ja tez cos wstawie (tylko sie nie smiac). Od tygodnia jestem posiadaczem Olympusa E500 i to zdjecie jest jednym z pierwszych, zrobione tym aparatem. Zaznaczam, ze wczesniej nie mialem do czynienia z DSLR'em. Zdjecie zrobione na szybko, podczas spaceru z moja zona na Richmond (Londyn).

post-126236-1157499041_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tu naprawdę fajnych zdjęć, może i ja coś pokarzę. Więm, że to nie mistrzostwo świata ale zdjęcia nie są najnowsze, robione sony w15 (jak jeszcze żył). Będę miał jakiegoś cyfraka to na pewno coś jeszcze pokarzę. :)

 

1. Dołączona grafika

2. Dołączona grafika

3. Dołączona grafika

4. Dołączona grafika

5. Dołączona grafika

6. Dołączona grafika

7. Dołączona grafika

8. Dołączona grafika

9. Dołączona grafika

 

Co do zdjęcia 8 to pare osób mi wytyka, że te drzewa w tle przeszkadzajom, aż tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...