Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Takie tam zabawy ;]

 

Podobają mi sie te zabawy :) cos ala dziki zachód, jakos tak mi sie kojarzą ;)

 

Dołączona grafika

 

Takie coś dziś sobie na dzialeczce pstryknolem :)

 

Ćwiczylem tez HDR-y ale bez statywu to se mozna.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ma ktos program/sposob na zrobienie zdjec tak aby nie byly wzgledem siebie przesuniete ? :P

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos program/sposob na zrobienie zdjec tak aby nie byly wzgledem siebie przesuniete ? :P

Nazywa się to statyw - proste ale skuteczne :P Jeżeli masz jeszcze aparat z możliwością bracketingu to wręcz idealnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazywa się to statyw - proste ale skuteczne :P Jeżeli masz jeszcze aparat z możliwością bracketingu to wręcz idealnie ;]

 

a no faktycznie przeciez jest takie cos jak statyw ;] za gupka mnie masz ? ;] napisalem ze niestety bak statywu ale juz niedlugo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz masz trzy wyjścia:

- kupić sobie statyw - polecam ;]

- użyć programu Mikser obrazu, który posiada opcję przyszpileń :lol: - nie pytaj się mnie jak to działa, nie mam cierpliwości do tego programu

- zdjęcia z domkiem możesz wyprostować w PSie np względem trzepaka, a później połączyć w easyHDR, który ma opcję dopasowywania obrazków

Zdjęcie domu uratujesz, ale kwiatów raczej nie.

 

Żeby nie było, że tylko gadam :wink: :

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a później połączyć w easyHDR, który ma opcję dopasowywania obrazków

Gdyby co, to photomatix też ma. Ogólnie dużo ma i dużo potrafi, a defaulty niekoniecznie są najlepszymi ustawieniami dla każdego zdjęcia ;]

 

 

I jeszcze takie:

poligon.jpg ga____zie2.jpg

 

Tylko nie wiem skąd się biorą te zaciemnienia w prawym dolnym rogu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiles jakis tani gruby filtr UV? Albo cos w tym stylu? :>

Bo cos ci winietuje, sam aparat az tak nie powinien wiec na pewno cos masz przykrecone do obiektywu :>

Tak, mam średnio tani UV a na nim w tym momencie miałem akurat podobnej klasy polara kołowego, ale to nie to ;]

 

tak winetowanie nie wyglada...

moim zdaniem wylazlo przy obrobce w photomatixie?

No właśnie, wyłazi w photomatixie - a ani jedno ze zdjęć składowych nie ma takiego zaciemnienia w tym miejscu. Na podglądzie też go nie ma - zonk jest dopiero w końcowym rezultacie, po mapowaniu kolorów.

 

ma ale ta poprawa przesuniecia wzgledem siebei zdjec wychodzi mu rownie fatalnie jak innym progsom

[ciach]

ciekawe powtorzenie operacji tworzenia hdr i juz zdjecie jest ok :)

Bo cudów nie ma, jak masz jedno zdjęcie mocno przesunięte względem innego to nic Ci tego nie poprawi. Najtańszy statyw za 30zł kupisz - jest ujowy, ale z grubsza spełni zadanie.

U mnie powtórzenie operacji w phmx powoduje ten sam efekt za każdym razem O_o

 

Dijkstra podobają się, tylko kuzwa ogladam na lapie i wydaja mi sie przeostrzone, kolory fajne.

Bo są przeostrzone - lubię tak ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo cudów nie ma, jak masz jedno zdjęcie mocno przesunięte względem innego to nic Ci tego nie poprawi. Najtańszy statyw za 30zł kupisz - jest ujowy, ale z grubsza spełni zadanie.

U mnie powtórzenie operacji w phmx powoduje ten sam efekt za każdym razem O_o

Bo są przeostrzone - lubię tak ;]

u mnie na crt sa cho... ostre ;P

 

oka,oka, juz niedlugo zakupie statyw ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się też pochwalę fotami z wakacji. Oczywiście same widoczki :)

 

Dołączona grafika

Rabka (zgadza się tam wieczorami można tylko wyć do księżyca)

 

Dołączona grafika

Belfast (myślę że fota oddaje charakter konkretnie tego miejsca)

 

Dołączona grafika

Dublin (pewnie polski hit, jeśli chodzi o ilość przywiezionych fotek z wakacji)

 

i tak na koniec proszę o wyrozumiałość, te zdjęcia to czysty spontan, a sprzęt to "zajerzdżona" idioten-camera SONY DSC-P73.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się też pochwalę fotami z wakacji. Oczywiście same widoczki :)

Artystycznie specialnie nie wygladaja i jakosciowo :P zachod slonca ze wszystkich zdjec mi sie podoba ;) aha staraj sie na 2 raz dawac zdjecia w maksymalnym rozmiarze 800x600

 

 

Poczytałem ten wątek, zachwyciłem się HDR-ami. Zrobiłem swoje i mam problem. Zapisuje mi to w pliku .hdr. jak to zmienić na .jpg?

a jakim programem to robisz? :P uzywaj photomatixa, generate hdr-->tone maping--> OK-->save as

 

 

HDR kawalka mojego osiedla i wąwozu ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos dzis uchwycil czesciowe zacmienie ksiezyczka?

 

Ja probowalem... ale nici z tego. Nie widzialem jak ustawic aparacik... wyszlo byle co, a to najlepsze z byleczego ;]

 

Dołączona grafika

 

Lukasrz, na jakich ustawieniach zrobiles tego kwiatka? Uzywasz jakis filtrow czy czegos? Jest orginalne cyz poprawiane w jakims programie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakim programem to robisz? :P uzywaj photomatixa, generate hdr-->tone maping--> OK-->save as

Dzięki. Co prawda w mojej wersji (Photomatix basic 1.1) jest Global Mapper ale działa tak samo. Odczytuje te pliki Photoshop, tam trzeba tylko zmienić tryb 32bit na 8 bit na kanał.

A oto mój pierwszy HDR [Dołączona grafika

Edytowane przez popek102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasrz, na jakich ustawieniach zrobiles tego kwiatka? Uzywasz jakis filtrow czy czegos? Jest orginalne cyz poprawiane w jakims programie?

goły obiektyw, jedynie dobrany balans bieli i chrome wlaczone i maks ogniskowa:P Nie poprawiane :P

 

a czemu pytasz :P

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo bardzo sie mi podoba, dlatego pytam. Nie umie robic fotek makro. Cos zle robie... mam nadzieje ze sie naucze wkoncu ;]

Balans bieli jak dobierales? Maks ogniskowa czyli - f8??

 

maks ogniskowa czyli 63mm :) zdjecie makro robione z metra z zoomem x 10

 

balans bieli bodajze shade + kolory na chrome

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;[ Wrrr ogniskowa czyli? Zoom czy przyslona czy co :> Nigdy nie wiem ocohosi.

 

A to fotki z dzisiaj... po malej popijawie na wytrzeziwnie poszedlem na stawki :)

 

1)

Dołączona grafika

2)

Dołączona grafika

3)

Dołączona grafika

4)

Dołączona grafika

5)

Dołączona grafika

6)

Dołączona grafika

7)

Dołączona grafika

8)

Dołączona grafika

 

MIle widziane ocenki i uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 i 6 mają klimat :) podobaja mi się :) mozna by je poprawic photoshopem ;)

 

ogniskowa obiektywu czyli ogniskowa no :D maks ogniskowa czyli max zoom czyli 63mm u mnie :D

 

On na mnie lukał kątem oka czy mi sie wydaje ? :D żartuje ;) obczajcie jak luka na pająka :D

 

Dołączona grafika

 

Twoja fota nr 4 nieco podkrecona http://img401.imageshack.us/img401/6918/53...3cf1ef46ly4.jpg

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno zdjęcie z tego dnia :wink:

 

Dołączona grafika

 

Hm, robiąc takie zdjęcia lepiej pozwalać "żyć" tłu a główny temet zdjęcia zamrażać. Czy może odwrotnie, albo w ogóle zamrażać wszystko w bezruchu :wink: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarabiste te fotki, szczegolnie te po przerobce zarowno pokolorowana deska jak i wyostrzony "skoczek" by luksarz.

 

Pare odemnie:

1)

Dołączona grafika

2)

Dołączona grafika

3)

Dołączona grafika

4)

Dołączona grafika

5)

Dołączona grafika

 

Czekam na ocenki ;p

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarabiste te fotki, szczegolnie te po przerobce zarowno pokolorowana deska jak i wyostrzony "skoczek" by luksarz.

 

Pare odemnie:

 

Czekam na ocenki ;p

Z pierwsza foto przekombinowales w B&W byloby chyba ciekawiej albo sepi.

 

2- blade i ponore i za mala ogniskowa

 

3- zabcia super :) sam mam taka ;)

 

4 - za mala ogniskowa, tlo rozprasza

 

5- samolocik super wyszedl :)

 

Ogolne podsumowanie pobaw sie i zobacz co daje duza ogniskowa przy makro a i musisz nauczyc sie korzystac z ustawien balansu bieli a i dobra ramka podnosi wartosc zdjecia i jego prezentacje ;)

 

 

co to ? :) w tym roku wysyp grzybow a ty dajesz pare jakis marnych ;) nie chwalac sie moi domownicy w ostatnim tygodniu zebrali tak kilkadziesiat razy wiecej ;] cos kolo 4 x kosz wiklinowy, 3 x reklamowka 1 x pelny bagaznik peugeota 405, caly bagaznik fabi :D

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Znam w sumie dwa sposoby na robienie ramek. Z checia poznalbym wiecej. PS`a dopiero poznaje ;p Jesli masz jakies ciekawe sposoby to chetnie o nich przeczytam.

 

Do tego wystrzenie tego skateboardzisty... mozna widziec jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Znam w sumie dwa sposoby na robienie ramek. Z checia poznalbym wiecej. PS`a dopiero poznaje ;p Jesli masz jakies ciekawe sposoby to chetnie o nich przeczytam.

 

Do tego wystrzenie tego skateboardzisty... mozna widziec jak?

w psie jest opcja canvas a skatebordziste zazanczylem magnetyczna rozdzką ;) dalem inverse czyli odznaczylo mi go i zazanczylo wszystko dookola i dalem efekt jeden z blur ( rozmycia rozne) i tyle i potem jeszcze sharpen nieco.

 

Podobny efekt mozna by uzyskac na wiekszym zoomie i ostrosci centralnie na goscia

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...