Skocz do zawartości
pmp

Niedrogi i przyzwoity PSU....

Rekomendowane odpowiedzi

la-la-la dostałem miłą odpowiedź z SCK że mogę sobie poregulować Deltę... zaraz się umawiam z kumplem-elektronikiem (jest konstruktorem UPS-ow) to może coś wybiedzimy :D

 

ha - znalazłem ciekawą stronkę:

http://terasan.okiraku-pc.net/dengen/no69/

 

ze zdjęć wynika że płytka drukowana i elementy Delty są IDENTYCZNE jak w Chiefie 350BB :roll: 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też oblukałem tą stronkę i musze przyznac ze oba zasilacze sa praktycznie identyczne ( najlepiej wlaczyć stronke przez BabelFish`a to mozna cos z tych "krzaczków" zrozumieć). Nepewno te same sa uklady scalone przetwornic. Tranzystory sterujące też ( Toshiba ), a jakiejś firmy krzak z Tajwanu. Topologia ścieżek też jest podobna ( na 100 % nie jestem w stanie stwierdzic bo ich nie konfrontowałem ). Tak wiec z duzym prawdopodobieństwem mozna powiedzieć ze obie konstrukcje sa identyczne. Z czego wynika duzo usterkowość Delt serii DPS , byc moze była to jakaś felerna partia zasilaczy. Jak narazie czekam na wyczepujacy test GPS 350BB, jakos nikt nie testuje. Pomijajac to sama konstrukcja stoi na dobrym poziomie zastosowane rozwiazania nie mozna porównywać z takim konstrukcjami jak Codeshit, Megabajt itp.

 

A tak apropos to w zasilaczy sa dwa potencjometry, które zapewnie słuzą do regulacji naiecia ( ale nie dam sobie za to reki uciąć ale takie rozwiazania sa w wielu konstrukcjach PSU) . Jeden z tego co oblukalem podpiety jest do +12 V a drugi pod +5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję- nie czytałem całego topica- jeśli było- sorry.

 

Przeglądałem sobie allegro i natknąłem się na takiego cudaka:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24884055

 

Zadziwiająca jest wartość A dla +5V- 50A 8O . Pewnie lipa... Z kolei 12V jest takie sobie- 18A.

Nie myślę nad jego kupnem (mój FSP 250W jest nie-do-zagięcia)- ciekawi mnie Wasza opinia na temat tej zasiłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra - te delty odsyłam; opinia experta jest jednoznaczna - bardzo solidne wykonanie, i prawdopodobnie walnięty układ generowania napięcia referencyjnego - prawdopodobnie znajduje się on wewnątrz scalaka sterującego przetwornicą - i prawdopodobnie cała partia scalaków ma tę wadę (scalak o uroczej nazwie DWA101N jest niedostępny nigdzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a szkoda by bym już ten zasilacz miał w domicu, znaczy mam (zaraz ide na poczte) z tym że tego sprzedawanego jako chief

 

edit:

właśnie go podłączyłem no i:

napięcia 5v i 3.3 zachowują się bardzo ładnie, nawet pod obciążeniem, natomiast co mnie martwi na 12v mi startuje od 11.80 i czesem spada nawet do 11.61, nie wiem to odczyt z mobo może kłamie, pożycze miernik to zobacze, no i co głośności, nie suzmi jak mój stary codegen ale wydaje jakiś taki dziwny dzwięk, nie za bardzo przyjemny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję- nie czytałem całego topica- jeśli było- sorry.

 

Przeglądałem sobie allegro i natknąłem się na takiego cudaka:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24884055

 

Zadziwiająca jest wartość A dla +5V- 50A  8O . Pewnie lipa... Z kolei 12V jest takie sobie- 18A.

Nie myślę nad jego kupnem (mój FSP 250W jest nie-do-zagięcia)-  ciekawi mnie Wasza opinia na temat tej zasiłki.

Mi się najbardziej podoba użycie polskich liter na tabliczce znam. zasiłki tj.

- ostrzeżenie o nieotwieraniu obudowy

- info o tym kto dokonuje napraw

- konieczności sprawdzenia napięć w sieci zasilającej przed właczeniem.

co za dbałość o klienta.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byl artykul o innej wersji tego zasilacza i podobno rewelacja

w srodku to topower

 

tylko nikt nie udzielil odpowiedzi czy ten to to samo

 

tez bym go z checia lyknal bo moj fortronik juz zaczyna nie stykac na wyzsze fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem

jak sie okazalo to jest model SF-350TS czyli Topower

 

wrazenia mieszane - napiecia stabilne ale 12V jest tylko 11,61 - czy ten zasilacz ma potencjometry do regulacji?

 

ale ogolnie bardziej mi sie podoba niz fortron 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem

jak sie okazalo to jest model SF-350TS czyli Topower

 

wrazenia mieszane - napiecia stabilne ale 12V jest tylko 11,61 - czy ten zasilacz ma potencjometry do regulacji?

 

ale ogolnie bardziej mi sie podoba niz fortron 300W

lepszy przecierz to lipa prawie przekracza normy atx :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy do was ste3an tez pisze na gg zebyscie nie kupowali zasilacza bo to gowno i stara sie wam wmowic ze jego modecom jest najlepszy a pozniej zaczyna wyzywac was od idiotow i lamerow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie  -  czy do was ste3an tez pisze na gg zebyscie nie kupowali zasilacza bo to qpa i stara sie wam wmowic ze jego modecom jest najlepszy a pozniej zaczyna wyzywac was od idiotow i lamerow?

sluchaj czlowieku jeden mnie wqrwiles ty mowiac na gg bzdury i nie rozpowiadaj tego po forum bo ktos pomysli ze ty jakas cota jestes i mnie sie boisz i potrzebujesz pomocy wsrod forumowiczow :D

p.s. mosialem to powiedziec :wink: student eletrkoniki buahahahahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj czlowieku jeden mnie wqrwiles ty mowiac na gg bzdury i nie rozpowiadaj tego po forum bo ktos pomysli ze ty jakas cota jestes i mnie sie boisz i potrzebujesz pomocy wsrod forumowiczow  :D  

p.s. mosialem to powiedziec :wink: student eletrkoniki buahahahahahaha

ste3an, nie przepadamy tu za osobami, które obrażają innych. Więc daruj sobie zarówno wulgaryzmy, jak i obelgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...