Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

potwierdzam - czasy loadingow znacznie się skróciły. w ogóle spadło zapotrzebowanie gry na ram.

polecam wszystkim niecierpliwym

i dzieki za porade

Niestety, w moim przypadku wręcz się wydłużyły (2:02-2:08 ładowanie i 0:31-0:38 zapisywanie). Oczywiście mapa i save ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady :)

 

Gdybym mogl kupic sobie polisz, to bym nie pytal...

 

Albo poprosze znajomych o zakup, albo wysle kumplowi kase WU i mi odesle :D

Co wchodzi w sklad wersji kolekcjonerskiej ?

Wiem, wiem, moge sobie sprawdzic w necie, ale wole poczytac opinie tych, co kupili. Jakosc/Cena.

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cloperflake - "Swietna - kwestia dyskusji wg mnie co najwyzej srednio - , spolonizowany baldurs byl lepszy"

 

Mówimy o Wiedźminie, masz wersję pl czy zgadujesz? Jej świetność polega na m.in zlokalizowanych żartach, genialnej grze aktorów podkładających głosy. Pomijam, że jest najodważniejsza ze wszystkich (seks, słownictwo, krew) oczywiście w granicach dobrego smaku. Karty są super niby coś widać, a jednak większość pozostawiono naszej wyobraźni:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do GameXP to faktycznie szybciej mi sie laduje. Szczegolnie widac to w malych lokacjach (jak domy).

Jedno pytanko, mozna gdzies zostawic przedmioty (jakas skrzynia albo cos)? Bo juz nie mam zbytnio miejsca w ekwipunku.

Jasne, że można
» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
w Wyzimie to np. u Karczmarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytasz opis miecza, to zobaczysz, ze oferowane narzedzie zbrodni sklada sie z posiadanych przez Ciebie kawalkow meteorytu. Kowal nie wkuwa nic w juz posiadany miecz, tylko wykuwa nowy.

 

A te miecze z meteorytami są lepsze od tych wiedźminskich?? Opłaca się je kupować?

 

 

Co do bestii to nie miałem z nią problemów na średnim poziomie trudności. Kilka strzałów i do widzenia.

Eliksiry to podstawa przed każdą POWAŻNIEJSZĄ walką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cloperflake - "Swietna - kwestia dyskusji wg mnie co najwyzej srednio - , spolonizowany baldurs byl lepszy"

 

Mówimy o Wiedźminie, masz wersję pl czy zgadujesz? Jej świetność polega na m.in zlokalizowanych żartach, genialnej grze aktorów podkładających głosy. Pomijam, że jest najodważniejsza ze wszystkich (seks, słownictwo, krew) oczywiście w granicach dobrego smaku. Karty są super niby coś widać, a jednak większość pozostawiono naszej wyobraźni:-)

Szozi bez przesady...gra aktorow imo nie jest genialna. Czesc kwesti brzmi po prostu dretwo, widac ze probuja sie wczuc w swoje kwestie ale czesto im to nie wychodzi. Uwazam tak jak Cloperflake, ze dialogi mowione w jezyku polskim w BG2 byly lepsze, bardziej naturalne.

 

ale co do reszy to sie zgadzam, zarty, teksty wiesniakow itp tworza swietny klimat

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bestii to nie miałem z nią problemów na średnim poziomie trudności.

Gram na Hard i ogolnie jest mi ciężko przeżyć w każdej walce, zazwyczaj ledwo uchodze z zyciem :P, ale bestia padla od 1 ciosu, powalilem ja znakiem Aard i potem Geralt ja tylko dobil jednym uderzeniem, odetchnalem z ulga ;). Ogolnie polecam gre na Hard daje duzo przyjemnosci :)

Co do gry to bardzo mnie wciagnela, czuje sie jak bym wrocil do czasow BG 1/2, a juz myslalem ze nigdy zadna gra mnie tak nie wciagnie, powoli zaczynalem wierzyc ze to nie wina slabych gier tylko ja juz jestem na to za stary, a jednak Wiedźmin udowodnil ze wcale tak nie jest :)

Pozdrawiam

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki teksty sa bardzo dobre z drugiej strony słowo "genetyka" i wiele innych co one tam robia. Nie sprecyzowalem dokladnie o co mi chodzilo, Carson juz o tym wspomnial. Wiele kwesti MÓWIONYCH jest beznadziejna, tragiczna. Niekiedy trzeba porozmawiac z dwoma postaciami jedna z nich mowi naturalnie po prostu wszystko pasuje, przyjemnie sie slucha, druga "gada" beznamietnie (?) duka swoj tekst jakby czytala jakies sprawozdanie -wtedy mam ochote wylaczyc gre.

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę może jestem jakiś zaślepiony:-) Ja nie mam się do czego czepnąć jeżeli chodzi o szeroko pojęty dźwięk. Jestem dopiero na 3 rozdziale, może o czymś nie wiem. Za to za Andrzeja Gołotę jestem w stanie wiele wybaczyć.

Prędzej bym kogoś poczęstował "szybkim srebrnym" za wczytywanie i brak skakania. I tu nieco śmieszą mnie argumenty, że Aurora nie pozwala, skoro Wiedźmak w walce skacze jak szalony:-)

BG2 nie znam tylko jedynkę mam, więc nie będę się wymądrzał.

Widocznie kwestia gustu. Bywajcie!

Edytowane przez Szozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwięk ok jak dla mnie, bywało znacznie gorzej.... Bardziej denerwują mnie małe niedoróbki no i to ze pozycja skierowana do fanów spakowskiego raczej, szkoda bo gra mogła zarobic znaczniej wiecej, a co za tym pewnie zabraliby sie za Tworzenie kolejnych. W końcu to dobry biznes ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na Hard i ogolnie jest mi ciężko przeżyć w każdej walce, zazwyczaj ledwo uchodze z zyciem :P, ale bestia padla od 1 ciosu, powalilem ja znakiem Aard i potem Geralt ja tylko dobil jednym uderzeniem, odetchnalem z ulga ;). Ogolnie polecam gre na Hard daje duzo przyjemnosci :)

Co do gry to bardzo mnie wciagnela, czuje sie jak bym wrocil do czasow BG 1/2, a juz myslalem ze nigdy zadna gra mnie tak nie wciagnie, powoli zaczynalem wierzyc ze to nie wina slabych gier tylko ja juz jestem na to za stary, a jednak Wiedźmin udowodnil ze wcale tak nie jest :)

Pozdrawiam

 

Dokładnie - powalenie Aardem i dobicie. Jest to dobry sposób na mocnych przeciwników. Poza tym animacja wykańczania wroga jest świetnie zrobiona i aż chce się na to patrzeć ;).

 

Na Hard przejdę sobie gre za drugim razem.

 

BTW - żałujecie którejś z decyzji jaką podjęliście? Ja tak, i to aż dwóch :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie dokonca...przynajmniej ja. To nie jest rpg w ktorym tworzysz dowolna postac, dowolnej rasy rozwijajac ja w dowolnym kierunku ;) a to kocham w "erpegach"

 

Oczywiscie nic to nie ujmuje Wiedzminowi

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na Hard i ogolnie jest mi ciężko przeżyć w każdej walce, zazwyczaj ledwo uchodze z zyciem :P, ale bestia padla od 1 ciosu, powalilem ja znakiem Aard i potem Geralt ja tylko dobil jednym uderzeniem, odetchnalem z ulga ;). Ogolnie polecam gre na Hard daje duzo przyjemnosci :)

Co do gry to bardzo mnie wciagnela, czuje sie jak bym wrocil do czasow BG 1/2, a juz myslalem ze nigdy zadna gra mnie tak nie wciagnie, powoli zaczynalem wierzyc ze to nie wina slabych gier tylko ja juz jestem na to za stary, a jednak Wiedźmin udowodnil ze wcale tak nie jest :)

Pozdrawiam

Moreno, jak ci gra chodzi? Mam bardzo podobny sprzęt (tylko grafa słabsza - 9800pro 128mb) i nie wiem czy bulić te 85zł na coś co (być może) będzie chodzić na moim sprzęcie w tempie poniżej wszelkiej krytyki. A po tym co usłyszałem od znajomego i co wyczytałem na forach, strasznie mnie kusi żeby toto kupić ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki teksty sa bardzo dobre z drugiej strony słowo "genetyka" i wiele innych co one tam robia.

Co prawda nie grałem w grę - ale czytałeś książkę ? Wiedza o genetyce nie była może zbyt szeroko rozpowszechniona, ale ichni Mendel już dawno odkrył co miał odkryć i większość magów była świadoma tego określenia (nawet w pięcioksiągu geny recesywne i dominujące miały swój dość ważny udział w fabule - ale nie będe spoilerował). W wielu miejscach sam Sapkowski jechał czasami dość ostro po bandzie wtrącając w usta profesora informacje o oczyszczalni ścieków, lub nazywając zbrojne grupy elfów - komandami.

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobilem sobie male doswiadczenie w upgradowaniu kompa bo na 805D@3.0 i 1GB ramu levele ladowaly sie po 2-3 minuty.

 

Wrzucilem e2160 (jeszcze bez krecenia) i 4 GB ramu corsairow 667 CL5 i czasy ladowania spadly do ok 30 sekund ;)

 

Wniosek Wiedzmin uwielbia ram nawet bardziej od czarodziejek :D

 

Wniosek2 7600gt nie wyrabia w 1280x1024 nawet po wylaczeniu prawie wszystkiego w opcjach, w normalnych trybach, dopiero po przelaczeniu na kamerke tuz znad glowy/ramienia gra staje sie plynna :)

 

Kumpel puszczal na laptopie z 7300 go i kompletnie nie grywalne nawet w 800x600.

 

PS2. Ale ciagle nie moge oprzec sie wrazeniu jakbym gral w swojska wersje KOTORA bez mieczy swietlnych , nawet popularny push jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

 

W jaki sposób mogę "wkuć" te kawałki meteorytu w miecz?? Mam 3 niebieskie i 3 czerwone, ale nie mogę ich "zaaplikować". Pewnie muszę pójść do kowala jakiegoś, ale byłem u jednego w Wyzimie w dzielnicy handlowej i mogę od niego kupić miecz który ma już w sobie te meteoryty ale jednak nie jest to miecz wiedzmiński. A nie chciałbym go zmieniać na inny. Jakieś pomysły?

 

pzdr

w Wyzimie Klasztornej byl Platnerz Zakonny i z tego co pamietam wykul mi tam miecz z meteorytu niebieskiego albo to byl ten krasnoludzki kowal- ale napewno jeden z tych dwoch B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moreno, jak ci gra chodzi? Mam bardzo podobny sprzęt (tylko grafa słabsza - 9800pro 128mb) i nie wiem czy bulić te 85zł na coś co (być może) będzie chodzić na moim sprzęcie w tempie poniżej wszelkiej krytyki. A po tym co usłyszałem od znajomego i co wyczytałem na forach, strasznie mnie kusi żeby toto kupić ;) .

Rozdzialka 1280/960

AA 0ff

AF x2

Zasieg widzenia na Low

Wylaczone rozmycie tla

Reszta Wszystko na Medium :)

(Gram na WinXP, nie ma zadnych smieci postawilem go specjalnie pod Wiedzmina więc to calkowicie czysty system tylko z Wiedzminem, zaaplikowalem jeszcze program GameXP ktory ktos wyzej polecal);

 

Sposob w jaki dziala gra w pelni mnie zadowala. Generalnie w tej grze niepotrzebny jest FPS 100 caly czas, oczywistym jest ze przy jakiejs sieczce mi czasami zwolni na tych parametrach ale ogolnie gra dziala bardzo dobrze i wyglada naprawde ladnie :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym GameXP to radzilbym uwazac, bo program wprowadza kupe tweakow w rejestrze i uslugach, ale nigdzie nie znalazlem dokumentacji wszystkich zmian.

 

A z tego, co jest napisane, to programik wylacza np. szybkie przelaczanie uzytkownikow, dymki w trayu i grzebie w ustawieniach zarzadzania pamiecia i cache (ale tez nie jest napisane, co wlasciwie robi).

 

Swoja droga, to jakies 90% tych tweakow jest opisane w topicu o optymalizacji WikXP u nas na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...