Skocz do zawartości
Gość kev

F.e.a.r.

Rekomendowane odpowiedzi

----UWAGA-----

 

 

nIE WIEM czy ktos juz o tym mówił jak cos prosze nie bic.

Aby fps w fearze był wiekszy skopiujecie fear.exe z folderu z gra a nastepnie wrzucice na pulpit. Teraz zmienie nazwe np. fear1 lub feargra, cokolwiek co zechcecie. I włączcie gre fps powinno zwiekszyc sie tak o 10 klatek moze wiecej ale i rowniez mniej. Ludzie to stosuja opisane na stronie pierwsze 3 strony

 

"well it could still be optimization based on the driver recognizing the application.

 

If you think about it as having 29fps as the baseline - un-"tweaked", and when it recognises "fear.exe" it turns on the optimizations and off we go to 40fps.. doesn't sound too strange to me.

 

If you actually want to make anything of this then you want to run some IQ tests. From my understanding drivers have been fine-tuning games for, well, ever... if the IQ stays the same (or so close that no one can tell) then it strikes me as business-as-usual"

 

http://www.beyond3d.com/forum/showthread.php?t=25456

 

PozDro Sprawdzcice i napiszcie czy Działa bo ja gierki nie posiadam "jeszcze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o moj boze jakie herezje :mur: wiedz ze sam mialem 6800 (@16p,6v) i MUSIAŁEM obnizyc AA na 2x, dac na medium jakies tam efekty swiatła etc (nie pamietam juz) i gralem w 1024x768..i dopiero bylo plynnie...niektorzy to naprawde z Was maja ułańską fantazje (tak samo jak kolega troszke wyzej co gra w 1280x960 na 6600GT :? )

 

wy chyba nie wiecie co to znaczy plynnosc :?

Ok, pomylilem sie, w grze rozdzielczosc mam ustawiona na 1024x768 bo wiecej nie idzie, a ze mam LCD 19' i w wiekszosci gier ustawiam na 1280x1024, to tu sie za bardzo rozpedzilem :) . Ale inne efekty mam na max(oprocz rozdzielczosci tekstur), i mozesz wierzyc lub nie, ale u mnie gra chodzi plynnie, chyba ze dla ciebie 50-60 fps, to nie jest plynna gra :-| . Oczywiscie miejscami przez sekunde cos doczyta, jak za sciana cos sie "czai", ale ogolnie nie mam zastrzezen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pomylilem sie, w grze rozdzielczosc mam ustawiona na 1024x768 bo wiecej nie idzie, a ze mam LCD 19' i w wiekszosci gier ustawiam na 1280x1024, to tu sie za bardzo rozpedzilem :) . Ale inne efekty mam na max(oprocz rozdzielczosci tekstur), i mozesz wierzyc lub nie, ale u mnie gra chodzi plynnie, chyba ze dla ciebie 50-60 fps, to nie jest plynna gra :-| . Oczywiscie miejscami przez sekunde cos doczyta, jak za sciana cos sie "czai", ale ogolnie nie mam zastrzezen.

i tak Ci nie wierze..nie ma bata..mowie Ci mialem taki sam config..ustawilem tak jak Ty (niby ze u Ciebie plynnie) i po testach mialem

minumum - 14FPS :?

srednio - 29FPS

max - ok 60FPS

wez zrob test moze u siebie tez co?? wtedy sie przekonamy

 

i to dla Ciebie plynnie?? szczegolnie brak plynnosci widac na poczatku..jak sie wchodzi do takiego domu..potem rozniez w miejscu gdzie swiatlo przebija sie przez dach, w hangarze (tez swiatlo)

 

masz 50-60fps?? nie no to ty chyba masz jakies 4x6800ultra na pokladzie :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak Ci nie wierze..nie ma bata..mowie Ci mialem taki sam config..ustawilem tak jak Ty (niby ze u Ciebie plynnie) i po testach mialem

minumum - 14FPS :?

srednio - 29FPS

max - ok 60FPS

wez zrob test moze u siebie tez co?? wtedy sie przekonamy

 

i to dla Ciebie plynnie?? szczegolnie brak plynnosci widac na poczatku..jak sie wchodzi do takiego domu..potem rozniez w miejscu gdzie swiatlo przebija sie przez dach, w hangarze (tez swiatlo)

 

masz 50-60fps?? nie no to ty chyba masz jakies 4x6800ultra na pokladzie :lol: :lol:

Bez przesady lukk_ :) na tym co w podpisze tylko że 220x10 i gf6800@16/6 81.95, miałem avg. 53fps w 10x76 wszystko high prócz tekstur i tych volumetric lights czy jak tam bo nie pamiętam co to za opcja była ;) I oczywiście AA OFF. Mam nawet skrina tylko nie tutaj, za tydzień mogę wrzucić :> Grało się komfortowo.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje ,że Lukk podał wynik z włączonym soft shadows ale i tak wynik coś marny , sam mam na 1024*768 anizo*4 wszystko na maxa bez SS min 33 avg 68 max 148 , nie robiłem testu z SS ,ale wydaje mi się żebym miał lepszy niż Lukk więc pewnie to wina sterów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady lukk_ :) na tym co w podpisze tylko że 220x10 i gf6800@16/6 81.95, miałem avg. 53fps w 10x76 wszystko high prócz tekstur i tych volumetric lights czy jak tam bo nie pamiętam co to za opcja była ;) I oczywiście AA OFF. Mam nawet skrina tylko nie tutaj, za tydzień mogę wrzucić :> Grało się komfortowo.

 

pozdro.

ale zaraz zaraz..koles pisze ze w 1024x768 i WSZYSTKO na max oprocz tesktur ktore ma na medium (no i oczywiscie nie licze tu takze SS..ale AAx4 i volumetric light mowi ze ma niby wlaczone) co jest zwykla sciemą..tak jak Ty ojejku (wylaczone AA + wylaczone volumetric) to sie zgodze..moze tak dzialac

 

EDIT-----------

zgadzam sie ojejku..wlasnie zrobilem test i mam z takimi jak Twoje ustawieniami avg. 91FPS..wiec wynik masz jak najbardziej ok.

 

coś mi się wydaje ,że Lukk podał wynik z włączonym soft shadows ale i tak wynik coś marny , sam mam na 1024*768 anizo*4 wszystko na maxa bez SS min 33 avg 68 max 148 , nie robiłem testu z SS ,ale wydaje mi się żebym miał lepszy niż Lukk więc pewnie to wina sterów

czyli rozumiem ze grasz w 1024x768 z AAx4 AFx4 i reszta calutka na maxa (oczywiscie bez SS)?? i masz avg 68FPS?? jesli tak to mega lol..chyba ze piszesz tak jak kolega wyzej ze bez AA..wtedy jestem w stanie sie zgodzic :)

 

EDIT-----------

napewno nie mozesz miec w 1024x768 z AAx4 i AFx4 bez SS oczywiscie i reszta na maxa srednio 68FPS..gdyz ja teraz na 7800GT na 81.95 mam srednio 50 FPS..zgodze sie o ile grasz w 1024x768 bez AA i volumetric lights na OFF..i dodatkowo pewnie w sterach nie wysoka jakosc tylko wydajnosc??

 

aha na koniec: moje wyniki sa BEZ SS..nie wlaczalem wogole tego

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zaraz zaraz..koles pisze ze w 1024x768 i WSZYSTKO na max oprocz tesktur ktore ma na medium (no i oczywiscie nie licze tu takze SS..ale AAx4 i volumetric light mowi ze ma niby wlaczone) co jest zwykla sciemą..tak jak Ty ojejku (wylaczone AA + wylaczone volumetric) to sie zgodze..moze tak dzialac

 

EDIT-----------

zgadzam sie ojejku..wlasnie zrobilem test i mam z takimi jak Twoje ustawieniami avg. 91FPS..wiec wynik masz jak najbardziej ok.

czyli rozumiem ze grasz w 1024x768 z AAx4 AFx4 i reszta calutka na maxa (oczywiscie bez SS)?? i masz avg 68FPS?? jesli tak to mega lol..chyba ze piszesz tak jak kolega wyzej ze bez AA..wtedy jestem w stanie sie zgodzic :)

 

EDIT-----------

napewno nie mozesz miec w 1024x768 z AAx4 i AFx4 bez SS oczywiscie i reszta na maxa srednio 68FPS..gdyz ja teraz na 7800GT na 81.95 mam srednio 50 FPS..zgodze sie o ile grasz w 1024x768 bez AA i volumetric lights na OFF..i dodatkowo pewnie w sterach nie wysoka jakosc tylko wydajnosc??

 

aha na koniec: moje wyniki sa BEZ SS..nie wlaczalem wogole tego

przecież aa i ss nie działają razem w tej grze jest to wina gry , wyniki podałem bez ss i AA przecież wyrażnie napisałem , 1024*768 AA*4 mam poniżej 40fps średnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalilem niedawno feara na Athlonie 1.2 i R9000 tak z ciekawosci. Oczywiscie samo ustawili sie wszystko na minimum i z takimi ustawieniami wlasnie uruchomilem test. Co sie okazalo? Mega plynnie - min 29fps (reszty nie pamietam, ale wiadomo, ze jest dobrze). Pewnie dalo by sie jeszcze cos wlaczyc zachowujac porzadny framerate, ale nie chce mi sie w to bawic. Dodam rowniez, ze gra chodzi i wyglada o niebo lepiej niz Doom3 z LOW delatami i wlaczonymi wszystkimi bajerami (bump mapping, odbicia), ale bez cieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem test wszystko na full(rozdzielczosc tekstur na medium) rodzielczosc 1024x768, ss na max, anizo na 16, antialisting na 4x i tak dalej.

min 11

przecietnie 25

max 69 fps

1.a teraz podam Ci sztuczke, wylacz AA i sprawdz jeszcze raz, czary mary masz taki sam wyinik :P

2.SS i AA nie dzialaja razem :P albo jedno, albo drugie

3.wyniki z tego 'niby benchmarku' mozna sobie wsadzic ..... nijak sie maja sie do rzeczywistej gry ( czytaj w grze jest gorzej )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.a teraz podam Ci sztuczke, wylacz AA i sprawdz jeszcze raz, czary mary masz taki sam wyinik :P

to ja podam inna sztuczke :) fsaa - on i ss - off i odpalasz test/gre, wychodzisz dajesz ss - on i tadaaaa mamy fsaa i ss :)

 

2.SS i AA nie dzialaja razem :P albo jedno, albo drugie

dziala :) patrz wyzej

 

3.wyniki z tego 'niby benchmarku' mozna sobie wsadzic ..... nijak sie maja sie do rzeczywistej gry ( czytaj w grze jest gorzej )

a to sie zgadza, wynik dzielimy przez 2 i mamy realna wydajnosc w grze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pomylilem sie, w grze rozdzielczosc mam ustawiona na 1024x768 bo wiecej nie idzie, a ze mam LCD 19' i w wiekszosci gier ustawiam na 1280x1024, to tu sie za bardzo rozpedzilem :) . Ale inne efekty mam na max(oprocz rozdzielczosci tekstur), i mozesz wierzyc lub nie, ale u mnie gra chodzi plynnie, chyba ze dla ciebie 50-60 fps, to nie jest plynna gra :-| . Oczywiscie miejscami przez sekunde cos doczyta, jak za sciana cos sie "czai", ale ogolnie nie mam zastrzezen.

 

zrobilem test wszystko na full(rozdzielczosc tekstur na medium) rodzielczosc 1024x768, ss na max, anizo na 16, antialisting na 4x i tak dalej.

min 11

przecietnie 25

max 69 fps

 

no i widzisz?? a co pisales w poscie wyzej?? 50-60 FPS..a tyle masz max..a srednio 25..dodatkowo tak jak pisze Sulaco to trzeba w grze podzielic jeszcze przez 2..

 

czy Wy myslicie ze ja (i inni "walczący" o PRAWDZIWE wyniki) chcemy specjalnie Wam obnizac wyniki aby wam bylo przykro czy co?? napewno nie..tylko mamy te same/lepsze sprzety i wiemy jak chodzi/powinna chodzic dana gra..tu chodzi tylko o prawde

 

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak, u mnie się tnie jak cholera. Ustawiłem wszystko na medium ss wyłączone, doubling pixels też WYŁĄCZONE ;) ; aa2x i chodzi beznadziejnie. W demie średnio 17FPS, po wyłąączeniu aa to samo.

 

CO mi zostało ?? PŁACZ I LAMENT :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja podam inna sztuczke :) fsaa - on i ss - off i odpalasz test/gre, wychodzisz dajesz ss - on i tadaaaa mamy fsaa i ss :)

hmm no bo zainstaluje i sprawdze, ale raczej nie sie nie udalo tego zrobic jak gralem, a moze takie takie rzeczy to tylko w erze..... eeee w SLI sie da ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i widzisz?? a co pisales w poscie wyzej?? 50-60 FPS..a tyle masz max..a srednio 25..dodatkowo tak jak pisze Sulaco to trzeba w grze podzielic jeszcze przez 2..

 

czy Wy myslicie ze ja (i inni "walczący" o PRAWDZIWE wyniki) chcemy specjalnie Wam obnizac wyniki aby wam bylo przykro czy co?? napewno nie..tylko mamy te same/lepsze sprzety i wiemy jak chodzi/powinna chodzic dana gra..tu chodzi tylko o prawde

 

pozdro :)

Hehe no coś Ty :P Ja też tępie takich ściemniaczy typu "mi tam śmiga na maxa" :lol: :> Ale już staje się nie zwracać uwagi na tego typu posty :) 3mcie się.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe co do tego radka to mylisz sie DooM 3 w LOW wyglada o niebo lepiej ja na 512 ramu Kingstona w DUalu procku 2.4 cleronie D i właśnie takim radku kreconym odpaliłem gre bez efektow bo z Pixel Shader i Vertex 1.4 1.0 nie poszalejesz w takiej grze no i tak Bez cieni efektow fajerwerkow wyglądał jak SIN 1 gorzej od Half Lifea 1 N/c radki 9000 nie wyrabiaja w tej grze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym radku juz nic nie zdziałasz, kolejne zapowiadające się nieźle tytuły będą Ci chodzic jeszcze "lepiej". Co do samej gry to przeszedlem do 11 interwału i mi musialem zrobic format C: ;( po prostu dałem ciała... musze iść od początku - zmienie sprzęt to przejdze to z chęcią

Na P4 2,8 | 1,5GB RAM | GF 6800 i paru innych duperelach gra była nawet płynna nie schodzilo poniżej 40fps (ustawiania wszystko max - tylko textury na medium).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Na tym radku juz nic nie zdziałasz, kolejne zapowiadające się nieźle tytuły będą Ci chodzic jeszcze "lepiej". Co do samej gry to przeszedlem do 11 interwału i mi musialem zrobic format C: ;( po prostu dałem ciała... musze iść od początku - zmienie sprzęt to przejdze to z chęcią

Na P4 2,8 | 1,5GB RAM | GF 6800 i paru innych duperelach gra była nawet płynna nie schodzilo poniżej 40fps (ustawiania wszystko max - tylko textury na medium).

A po co textury na medium ?? Mam 1.5GB i nie przypominam sobie doczytek w Fearze a tym bardziej w innych grach,a mam podobny sprzet tylko proc lepszy,ktory nie ma nic do doczytek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

ss- rozumiem ze to sa szczegoly swiatla??

to znaczy "szczegols of the swiat" :mur: :mur:

SS to SoftShadows. ta gre pisali ludzie ktorzy prawdopodobnie nie wiedza, ze Polska w ogole istnieje - a jesli wiedza to na bank nie potrafiliby jej zlokalizowac na mapie swiata. co oznacza, ze raczej po polsku nic tam nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wreszcie moge w to zagrać! Wcześniej na 5900 długo nie pograłem, bo sprzedałem karte i siedziąłem przez poand 2 miechy na gf2 :(

Teraz mam radeonka i gram aż się dymi i iskry lecą ! :D Ta gra jest przepiękna! O tym jak mi chodzi nie bede się rozpisywał bo to zrobiłem w tym poście :

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1884951

Śmiga płynnie i wygląda super! DO tego ten klimat ! No miodzio! Wczoraj do 5 nad ranem ciurałem i dzisiaj się to samo zapowiada :) Oj, chyba mnie jutro nie bedzie na wykładach :P

W FEAR i Call of Duty 2 to chyba bede grał aż mi oczy wypłyną :P Wciągnęło mnie "masakrystycznie" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam minimalny FPS na poziomie 21 i to tylko 7% calosci ponizej 25 max to 164 a sredniej nie pamietam,sprzecik jak w podpisie ,wszystko na max lacznie z aax4 i afx16 rozdzielczosc 1024x768 musze sie zaopatrzyc w wiecej ramu bo bardzo czesto doczytuje :( i to troche psuje rozgrywke,w innych grach np most wanted moge zagrac nawet 1600x1200 i wszystko max oprocz cieni.Niedlugo bede mial s939 wtedy to bedzie potworek,jeszcze na grafie WC i OCZ Bga Cu,nawiew i bedzie piknie ;) Pozdro jak ktos chce screena z bencha Fear to piszcie.

 

Gra ma calkiem klimacik ale im dalej jestem tym mniej mi sie podoba.np jakies typy znikajace i atakujace i znow znikajace...chyba 5ta misja nie moglem przejsc dwa razy probowalem.no nic gram dalej Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim sprzęcie (podpis) mam ustawione tak:

- rozdzielczość 800 x 600, 0AA, 4xAF

- wyłączone volumetric lights czy coś takiego

- wyłączone soft shadows

- reszta wszystko ma maxa

W tescie mam 47 FPS min, reszty nie pamiętam. Wiem tylko, że w tych % to mam 0 < 25, 0 pomiędzy 25 i 40, 100% ponad 40 :)

Nie wiem jak możecie grać na dużo mniej płynnych ustawieniach, ja mam tak, że to mi po prostu odbiera całą grywalność. 30 FPS to zdecydowanie nie jest "to", muszę mieć prawie tak jak na konsolach, cały czas około 60 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim sprzęcie (podpis) mam ustawione tak:

- rozdzielczość 800 x 600, 0AA, 4xAF

- wyłączone volumetric lights czy coś takiego

- wyłączone soft shadows

- reszta wszystko ma maxa

W tescie mam 47 FPS min, reszty nie pamiętam. Wiem tylko, że w tych % to mam 0 < 25, 0 pomiędzy 25 i 40, 100% ponad 40 :)

Nie wiem jak możecie grać na dużo mniej płynnych ustawieniach, ja mam tak, że to mi po prostu odbiera całą grywalność. 30 FPS to zdecydowanie nie jest "to", muszę mieć prawie tak jak na konsolach, cały czas około 60 :)

Dlatego wydajemy na sprzet inne pieniadze czerpiac ta sama przyjemnosc z grania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...