Skocz do zawartości
Gość kev

F.e.a.r.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pamietam,ze mialem wylaczone tylko fsaa i ss,a gralem w 1024 ze wszystkim innym na max i bardzo zadko kiedy mialem spadki klatek (z 30/40).Bywaly na jakichs wodach czy przy wielkiej zadymie,ale byly to momenty,ktore sie nie czulo za bardzo wiec po mojemu wymagania tej gry sa normalne.Chcesz soft shadows i anty aliasing w 1280x1024??Kup sobie NV7800gtx albo ATIx1800xt do 1.5GB ram oraz proca takiego jak u mnie w podpisie w zwyz.Chcesz miec max detale poza tymi nic nieznaczacymi bajerami ? Kup NV 6800/ATIx800GTO/ATIx800 i jakiego kolwiek proca marki athlon 64 (nie sempron,ale wystarczy juz athlon 2800) oraz 1.5 gb ram.Chcesz by w defaultowych ustawieniach przy przyzwoitej grafice nie miec zadnych zarywulek?Kup Semprona 64 bit (wystarczy 2500+),768ram i NV6600/ATI9700pro/ATIx700 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak, u mnie się tnie jak cholera. Ustawiłem wszystko na medium ss wyłączone, doubling pixels też WYŁĄCZONE ;) ; aa2x i chodzi beznadziejnie. W demie średnio 17FPS, po wyłąączeniu aa to samo.

 

CO mi zostało ?? PŁACZ I LAMENT :mur:

 

to jakas straszna bieda, przeciez masz 9800pro ? na grafie z podpisu chodzi conajmniej 50% lepiej przy wiekszosci na maxa oscyluje na poziomie ok 30fpsow czasem 20 ;) a czasem 50 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wydajemy na sprzet inne pieniadze czerpiac ta sama przyjemnosc z grania :)

Taa, to mnie juz powoli zaczyna wkurzać... Kumpel kiedyś grał w NFS Underground na max detalach i 1200 rozdzielczość, chodziło mu to okropnie (12 - 22 fps), więc zmniejszyłem rozdziałke i detale na medium, chodziło wtedy około 40fps, a on na mnie z mordą, że przecież wcześniej było tak samo idealnie płynnie, a teraz ma mniej światełek na drodze :D

Aż mnie czasami zazdrość bierze, może wy macie jakieś inne oczy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

u mnie x64 (Windows XP x64 bit) byl objawieniem jesli chodzi o ta gre.

zero zaciec, zero doczytow z dysku, z rzadka spadki FPS przy naprawde duzej zadymie.

GF6600GT (542/1200) z 1 GB RAM - 1024x768, SS off, volumetric lights medium, textury medium, reszta high. log z Frapsa pokazywal od 35 do 60 klatek/sek w trakcie gry. pod zwyklym XP nie bylo tak kolorowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta gra mnie rozbraja ! Patrzcie jaki motyw :P Gościu mi chciał uciec ! HAHA! Nie udało się ! http://nightstalker.ovh.org/upload/fear/fear_good_inc.avi

U mnie dobrze śmigało to włączyłem sobie jeszcze volumetric lights i cienie na full ( bez ss ) i dalej nie ma spadków poniżej 25FPS ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dobrze śmigało to włączyłem sobie jeszcze volumetric lights i cienie na full ( bez ss ) i dalej nie ma spadków poniżej 25FPS ! icon_biggrin3.gif

Jasne, jasne tak to nawet ja nie mam na podkreconym GF6600. Wez przestan bajki opowiadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, przyznaje się do błędu, ale nie do bajek... W tej misji gdzie sie wyłazi z helikoptera i po dachu smiga nie było spadków, gorzej jak wlazłem do budynku gdzie te cienie i światła już mają swoje zastosowanie... 20FPS nie raz się pojawiło... Wniosek taki że cienie wracają na medium ;] Weź poprawke na to że pewnie grałeś w 1024x768, a ja ograniczam się do 800x600 :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś pojawił sie pierwszy benchmark R X1900XT własnie w F.E.A.R.

 

All settings to Maximum, 1024x768, No AA, Trilinear, Soft Shadows Off

 

FEAR on FX-55

 

Min: 47

Avg: 113

Max: 286

 

0% below 25 FPS

0% between 25 and 40 FPS

100% above 40 FPS

 

--------

 

FEAR on FX-60

 

Min: 54

Avg: 122

Max: 280

 

0% below 25 FPS

0% between 25 and 40 FPS

100% above 40 FPS

http://forums.vr-zone.com.sg/showthread.php?t=53164&page=4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam WIELKA prosbe do czlonkow tego forum, mianowicie czy ktos moglby mi powiedziec jak odpowiednio ustawic mam wszystkie parametry w grze FEAR tak zeby plynnie chodzilo a przy tym detali bylo jak najwiecej. Przyznaje sie ze nie znam sei za bardzo an tych wszystkich ustawieniach.

moj sprzet :

p4 2,53 ghz

768 drr

gf6600 256mb

sb audigy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy mi ktos pomoze? :-|

Zdaje się, że jest opcja automatycznego dostosowania parametrów gry(zresztą zalecana) do sprzętu.

Jeśli będzie Ci czegoś brakowało po tej operacji to sobie coś dodaj lub podnieś i sprawdź czy zadawala cię płynnośc...

...or something.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam WIELKA prosbe do czlonkow tego forum, mianowicie czy ktos moglby mi powiedziec jak odpowiednio ustawic mam wszystkie parametry w grze FEAR tak zeby plynnie chodzilo a przy tym detali bylo jak najwiecej. Przyznaje sie ze nie znam sei za bardzo an tych wszystkich ustawieniach.

moj sprzet :

p4 2,53 ghz

768 drr

gf6600 256mb

sb audigy

Opcje auto-detekcji sobie odpuść bo to kaszana... Ustawienia COMPUTER ( fizyka i inne duperele ) daj na MAXIMUM. U mnie ciągnie to u Ciebie tym bardziej... Teraz przejdz w zaawansowane opcje... W menu Effects walnij wszystko na full, oprócz wody ( medium ) i volumetric lights ( tez medium ). W Menu GRAPHICS ustaw tak: FSAA - off, Light Detail - medium, Enable Shadows - On, Shadow Detail - medium, Soft Shadows - off, Texture Filtering - Bilinear, Texture Resolution - Medium, Videos - medium, Pixel Doubling - off, DX8 Shaders - off, Screen Resolution - 800x600, shaders - Maximum.

Na tych ustawieniach gwarantuje Ci że gra bedzie latać, a licznik FPS nei spadnie poniżej 30. Jak bedize duży zapas FPS w zadymie to mozesz spokojnie ustawić 1024x768 i mzoe FSAA x2. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcje auto-detekcji sobie odpuść bo to kaszana... Ustawienia COMPUTER ( fizyka i inne duperele ) daj na MAXIMUM. U mnie ciągnie to u Ciebie tym bardziej... Teraz przejdz w zaawansowane opcje... W menu Effects walnij wszystko na full, oprócz wody ( medium ) i volumetric lights ( tez medium ). W Menu GRAPHICS ustaw tak: FSAA - off, Light Detail - medium, Enable Shadows - On, Shadow Detail - medium, Soft Shadows - off, Texture Filtering - Bilinear, Texture Resolution - Medium, Videos - medium, Pixel Doubling - off, DX8 Shaders - off, Screen Resolution - 800x600, shaders - Maximum.

Na tych ustawieniach gwarantuje Ci że gra bedzie latać, a licznik FPS nei spadnie poniżej 30. Jak bedize duży zapas FPS w zadymie to mozesz spokojnie ustawić 1024x768 i mzoe FSAA x2. Pozdro!

 

Wielkie dzieki za pomoc, w koncu ta gra jakos wyglada. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki "sprzęt":

Athlon 64 3200+

GF 6800GS 256/256

1GB Kingston (400)

(nic nie było kręcone- i nie bedzie)

 

F.e.a.r. na max ustawieniach lekko chrupie (w tescie miałem min. 15klatek). Czy jezeli dozuce jeszcze 1 gb kingstona 400 to pomoze i bede mógł smigac na maxie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

F.e.a.r. na max ustawieniach lekko chrupie (w tescie miałem min. 15klatek).

"max" moze oznaczac "maximum" w ustawieniach automatycznych albo powrzucanie wszystkiego na maxa w ustawieniach recznych. wrozka tu nikt nie jest i tego nie stwierdzi

ale na moje:

rozdzialke ustaw na 1280x1024, AA na off, SS (Soft Shadows) na off i volumetric lights daj na medium. roznicy nie zauwazysz, a gra bedzie smigac bez dokladania RAMu

IMO RAM pomoze na czasy ladowania sie poziomow i ewentualne przycinki przy doczytywaniu fragmentow poziomow i dzwiekow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki "sprzęt":

Athlon 64 3200+

GF 6800GS 256/256

1GB Kingston (400)

(nic nie było kręcone- i nie bedzie)

 

F.e.a.r. na max ustawieniach lekko chrupie (w tescie miałem min. 15klatek). Czy jezeli dozuce jeszcze 1 gb kingstona 400 to pomoze i bede mógł smigac na maxie?

kolejny bajkopisarz :? lekko chrupie a w tescie miales minimum 15FPS?? taaaaaaa..chyba strasznie chrupie chciales napisac :?

 

dla ciebie proponuje 1024x768 AAx2 (albo wylaczone) AFx4, bez SS, tesktury na medium, volumetric lights na OFF, light density (czy jak to tam sie zwie) na LOW/MEDIUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLACZEGO piszecie o swoich komputerach a nie o grze ?i tak jest we wszystkich tematach o grach.

Lepiej sie nie odzywaj na ten tamat bo Ci wlepia procenty tak jak mi.

Podforum gry to dzial chwalenia sie sprzetem :)

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo chciałem napisać :P No ale mnie Kaeres uprzedził :P

 

Jestem teraz w 7 misji ( dach, śmigłowiec, wybuch, panna ucieka spowrotem do budynku - grrrr.... ) Daleko jeszcze do tej misji którą prezentował screen na końcu dema ? Takie domki ze sklejki i to chyba na bagnach było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo chciałem napisać :P No ale mnie Kaeres uprzedził :P

 

Jestem teraz w 7 misji ( dach, śmigłowiec, wybuch, panna ucieka spowrotem do budynku - grrrr.... ) Daleko jeszcze do tej misji którą prezentował screen na końcu dema ? Takie domki ze sklejki i to chyba na bagnach było...

Z tego co pamiętam to demo było całkiem ( no może nie całkiem :) trochę się powtarza :P co jakiś czas ) inne niż pełna wersja... i tej sceny co zlatuje z góry przez szybę ten mech, to ni ma :P. Ale mogę się mylić bo trochę dawno ją przeszedłem :>

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...