Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

A zamontuj na gpu ten bloczek z cpu i sprawdz.

I sprawdz spod bloczku - moze jest wygiety (malo prawdopodobne) i dotyka rdzen tylko w kilku miejscach ? Jesli w jednym rogu zle przywiera (vide prawy gorny rog), to czesc rdzenia MOZE sie przegrzewac i zaczynac sypac bledami. I taka gruba warstwa pasty bardzo zle bedzie wplywala na przewodnosc cieplna. Dlatego masz az 55oC.

Sprawa z zle dopasowanymi shimami jest znana juz od radkow 9700. Jak chcesz karte krecic, to warto go usunac.

 

A tak nawiasem - jak juz uzywasz wc, to wez i kup sobie porzadna paste, bo ta titana jest niewiele lepsza od zwyklej silikonowej... AS5, lub ASCeramique bo niewiele gorsza, a latwo wyczyscic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja zmieniłem titana na as5 i nie wykręciłem bez artów ani o jeden mhz wiecej. Pasta niby o niebo lepsza (sądząc po składzie) a jak widać takie podejście jest ździebko przereklamowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja doskonale wiem jak ją odblokować ale jak ją odblokuje to kratki i to jest znak że jest nie modowalna ale czy spece wymyślili juz jakiś inny bajer aby to zrobić i żeby konsało na 8 potokach bez kratki.Ziemniak

1244122[/snapback]

Tam gdzieś wcześniej coś pomiędzy 2 a 12 stroną koleś ( nie pamietam nicka) pisał, że kombinował coś z instalacją driverów najpierw oryginalne ATI a potem OMEGI spróbuj napewno nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą wróciłem od kolesia który posiada takiego PowerColora jak ja tylko że jego niestety po softmodzie wali kratkami na ikonach w Winie nie mówiąc już o 3D i u niego ten sposób nie pomógł ale może coś nie tak zrobiliśmy w co wątpie ale może jednak najlepiej niech się kto inny wypowie może macie jakieś sposoby na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie i mam nadzieję że mnie nie zmieszacie z błotem, ale musze się jak najszybciej dowiedzieć czy zwykły 9800se na 256bit 325/550 szafirka będzie wydajniejszy od 9600pro na 400/500? bo do jutra muszę się zdecydować na którąś z tych dwóch kart, a jeśli 9800se na standardowych ustawieniach jest gorszy od 9600pro, to biorę 9600pro :/ zawsze jest nadzieja na dodatkowe potoki, ale nie wiadomo czy się uda :/

 

proszę o jak najszybszą odpowiedź, wszelkie linki mile widziane, z góry thnx

Edytowane przez Xaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zwykly radeon9800se jest odrobine gorszy od 9600pro. Oba to 4-ro potokowce, ale rdzen rv350 jest wykonany w technologii low-k co w preaktyce sie rowna wyzszym osiaganym taktowaniom - po prostu bedziesz mogl ja bardziej wykrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PowerColora 9800se i jak go bralem to taktowanie bylo 380/680 jak w PRO i nie zapominajmy o 256 bitowej szynie a nie jak w 9600 PRO ktory ma 128 bit a i w 9800se masz mozliwosc odblokowania 4 dodatkowych potokow.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym sobie po zdjęciu radiatora, wszystko obczyścić acetonem. Chodzi o rdzeń i laminat otaczający go. Czy aceton nie uszkodzi w żadnym wypadku struktury tego laminatu?

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mi po zmodowaniu pokazuje się takie cuś: :cry:

Dołączona grafika

I tak we wszystkich grach. Czy z tym coś się da zrobić, czy mam poprostu pecha :mur: i karta jest niemodowalna ??

Edytowane przez adrianf0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mi po zmodowaniu pokazuje się takie cuś: :cry:

 

I tak we wszystkich grach. Czy z tym coś się da zrobić, czy mam poprostu pecha  :mur: i karta jest niemodowalna ??

1253372[/snapback]

 

Zacznij kupowac oryginaly to paski znikna :-P

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha. :unsure: No to fajnie i wogóle dzięki za poważną odpowiedź i poważne potraktowanie. Jeżeli ktoś nie ma nic do powiedzenia, to zazwyczaj będąc inteligentą osobą nie mówi nic, a nie wciska wszedzie swoje nędzne 3 grosze. Pozdrawiam użytkowników forum, którzy wiedzą kiedy się odezwać i traktują wszystkich poważnie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha. :unsure:  No to fajnie i wogóle dzięki za poważną odpowiedź i poważne potraktowanie. Jeżeli ktoś nie ma nic do powiedzenia, to zazwyczaj będąc inteligentą osobą nie mówi nic, a nie wciska wszedzie swoje nędzne 3 grosze. Pozdrawiam użytkowników forum, którzy wiedzą kiedy się odezwać i traktują wszystkich poważnie !!

1253573[/snapback]

Karta jest niemodowalna.. Więc nic nie można z tym zrobić. Przykro mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema sprzedałem ostatnio 9800se @ pro i będe musiał nowe kupić. Mam pytanie czy te nowe 9800se ze zmienionym chcłodzeniem z pc-serwis ma znowu ten piszony wentyl przyklejony? sorki bo pewnie było, nie mam już karty i nie mam siły czytać parę stron do tyłu jest to dla mnie szalenie ważne bo te cholerne klejone wentyle to mi pare lat zabrały. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adrianf0 było juz pare razy w tym topicu, wyłacz w atitraytool hyperZ pierwszą funkcje od góry i sprawdz, pozatym anitilising pomaga, u mnie np po wyłaczeniu hyperZ wszystko chodzi ok bez żadnych pikseli, kropek artów i innego shitu, ale Doom3 działa dobrze tylko jak mu dam anitilisingx4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już wcześniej, ale niestety nie pomaga. Rozumiem, że nie jest to problem zbyt niskiego napiecia :) , ale poprostu rdzeń jest uszkodzony, nie wyrabia na 8 potoków i jako odpady fabryczne producent sprzedaje go jako Radeon 9800 SE, którgo ja jestem szczęśliwy posiadaczem :-P ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam radeona xpert vison 9800se z driverami omegi. Po odblokowaniu 8 potoku sprawdzalem karte ATI TOOLsem na artefakty i pojawilo sie kilka pojedynczych pikseli (ok 18stu) w innych aplikacjach (3D Marki, gry) nie stwierdzilem zadnych artefaktów i nieprawidlowosci. Czy jednak test z ATI TOOLs oznacza ze karta jest niemodowalna i powiniem odinstalowac omege i zostac przy 4 potokach? I czy te odblokowane 8 potokow ma wplyw na zywotnosc karty? Czy raczej moge pozostac przy ośmiu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem PowerColora 9800SE: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40698084 jak widac sprzedawca zapewnia ze ma byc 100% modowalny, uruchomiłem i mina mi opadła:[ W 3dMarkach OK, cięzko sie artów dopatrzec i wszystko działa OK, ale w przeglądarce czasem wieksze literki pisane grubą czcionką wyglądają jak by je robaki pogryzły :/ Ati tool tez w tescie wywala błedy od pierwszej sekundy:[ Tak sie zastanawiam czy warto sie uzerac z gosciem o to???

A moze z moim sprzetem cos jest nie tak, hmm......???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy po odlokowani na 8 potokow potrzebne jest dodatkowe chlodzenie?? (dla 9800se)

ps na radiatorki juz mam

1256241[/snapback]

Wysil się i zajrzyj na 1 stronę tego tematu ....

 

Wiesz co to takiego "Regulamin forum"?

 

:rulez:

 

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema sprzedałem ostatnio 9800se @ pro i będe musiał nowe kupić. Mam pytanie czy te nowe 9800se ze zmienionym chcłodzeniem z pc-serwis ma znowu ten piszony wentyl przyklejony? sorki bo pewnie było, nie mam już karty i nie mam siły czytać parę stron do tyłu jest to dla mnie szalenie ważne bo te cholerne klejone wentyle to mi pare lat zabrały. pzdr

1254622[/snapback]

Tak nowe też są klejone, jak mi powiedziano będą już na zawsze:)

Lepiej dołożyc kilkadziesiat złoty i http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40459184 kupić :) Karty są jaknajbardziej wporządku, mam jedną z nich :-P Chłodzenie na paście nie kleju zamocowane, w dodatku nawet mniejszy odkurzacz:) A co do tych nowych XpertVision mówią że podobno cichsze ale ja i tak nie wierze to odkurzacz i już:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem wg sprzedającego 100% modowalnego 9800SE i na 8 potokach mam cos takiego jak na obrazku.

 

post-103904-1107608624_thumb.jpg

 

Wieksze llitrki wyglądają jak by je robaki pogryzły,w atitool wykrywa artefakty, pokazują sie mi żóte kropeczki, widać ich tylko kilka ale są:/

Gość mnie zapewnia ze testował grafe przez kilka dni i było wszystko OK , mowi ze to wina mojego zasilacza. Czy to moze byc wina zasilacza???????? Aha i zaznacze ze na 4 potokach wszystko jest OK. Mam jakiegos 350W no name. Napiecia mi takie pokazuje podczas pracy:

post-103904-1107611183_thumb.jpg

Bardzo prosze o porade.

Edytowane przez MiruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że wątpię. jadę na codegenie 400W i wszystko śmiga :) . Tym niemniej pożycz od jakiegoś kumpla zasiłkę i wytestuj, będziesz mógł mu z czystym sumieniem zarzucić kłamstwo :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem PowerColora 9800SE: 1255957[/snapback]

no coz wpadles

ten sprzedawca to jeden wielki sciemniacz-kupuje tanio karty okazyjne i potem wypisuje stek bzdur na swoich aukcjach co ta karta nie potrafi a tak naprawde niema o niej pojecia bo ma ja 2 dni :D

kiedys mu sprzedalem swoja to po paru dniach zobaczylem na allegro taki opis swojej karty ze malo z krzesla nie spadlem :D:D lolek :)

takze to co pisze nie do konca jest rzeczywistoscia :D

Edytowane przez lead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...