Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

2*Chieftec 420W :(

jeden walił 3.47V na 3.3V rozwalił mi (chyba) GeForce3Ti200, a drugiego chyba ja rozwalilem...ale dziekuje mu ze uratował mi reszte kompa...nie wiem jakim cudem, ale:

- albo molex po przepięciu dysku zwarł sie z obudową

- albo poleciał jakis elektrolit

wywaliło korki w mieszkaniu , huk jak strzał z pistoletu, masakra, myslaem ze polecial caly komp, zasilacz wymienili od ręki(Ideał w Łodzi), po odpaleniu normalnie musialem sie odpręzyć, wszystko było sprawne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podliczeniu do tego postu doliczyłem się:

 

Codegen 76

megabajt 22

no-name 20

Feel 9

Deer 7

Linkword 1

Tracer 4

Pronox 3

Tagan 6

Shido 3

Chieftec 4

L&C 2

Ropla 2

Rubicon 2

Antec 2

HuntKey 2

JNC 1

Modecom 3

Topower 1

a mi padl NeoTec 4200, nie dymil (w ciagu 24h), podawal napiecie na plyte ale plyta nie chciala ruszyc narazie sklep dal mi na czas rozpatrzenia reklamacji X3800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi padl NeoTec 4200, nie dymil (w ciagu 24h),  podawal napiecie na plyte ale plyta nie chciala ruszyc narazie sklep dal mi na czas rozpatrzenia reklamacji X3800

super. kolo sie zarejstrowal 3 dni temu, zeb napisac tego posta. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim pierwszym PC spaliłem zasilacz o mocy 135W  :lol:  

Miał ktoś słabszy  8)

Ja mialem 100W z ECS K7S5A (jakos tak) +Duren 850 i chyba voodoo3. Smieerdzialo ale obwachalem wszystkie kontakty i spox, jednak nagle komp sie wylaczyl. Wtedy wpadlem co sie stalo :D Najlepsze, ze jeszcze sie dal uruchomic jak wystygl :) Potem byly noname i wszystko gralo, ale do OC kupilem to co w podpisie. Wszystko gra poza napieciem na lini 3.3. Trzyma ok 3.4. Mozna to w zasilce wyregulowac w tym modelu? (dla niezorietowanych to jest chieftec 420)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec zalogowalem sie po co innego, chcialem szukac rady jak odzyskac dane ze zniknietych partycji i czy ludziom czesko sie to trafia na segate 160 7200rpm

a moj post to tylko dlatego ze wszyscy tylko wychwalaja NeoTec'a , ze taki solidny, a ja moze to jakis spisek

ale ze mi padl to wiem ze 4200 jest cichy, a X3800 w odniesieniu do 4200 to chalasuje jak suszarka do wlosow :)

aha czy ty wszystkich forumowiczow tak przeswietlasz czy tylko mniw taki zaszczyt kopnol :)

moze za to jestem jako 1 w polsce ktoremu polski "super zasilacz" szfankowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez sie dopisze:

- Codegen "300W" :P - moja wina, bawilem sie molexem i spowodowalem zwarcie. Zasilka poszla z dymem ;]

- L&C (bodajze...) - padl podczas burzy (...my sie burzy nie boimy...)

 

Potem kupilem znowu Codegena, ktory ciagnal moj poprzendi config. "Troche" go zmodowalem w miedzyczasie i teraz lezy gdzies pomiedzy innymi czesciami...

 

Musze pochwalic Chieftec'a 360W DF - ile on zwarc i spiec przezyl, to juz sam nie pamietam. W najgorszym wypadku sie wylaczal ;]

W nagrode dostal koszulki na kable i narazie sprawuje sie bez zarzutu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec zalogowalem sie po co innego, chcialem szukac rady jak odzyskac dane ze zniknietych partycji i czy ludziom czesko sie to trafia na segate 160 7200rpm

a moj post to tylko dlatego ze wszyscy tylko wychwalaja NeoTec'a , ze taki solidny, a ja moze to jakis spisek

ale ze mi padl to wiem ze 4200 jest cichy, a X3800 w odniesieniu do 4200 to chalasuje jak suszarka do wlosow :)

aha czy ty wszystkich forumowiczow tak przeswietlasz czy tylko mniw taki zaszczyt kopnol :)

moze za to jestem jako 1 w polsce ktoremu polski "super zasilacz" szfankowal

jak chciales szukac tylko info to nie musiales sie rejstrowac. poa tym jest to Twoj 2 post i to tez w tym temacie. a poki co jeszcze cie nic nie kopnelo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel kupil sobie niedawno zestaw komputerowy...takie tam sempron +radeon 9200 i inne cuda po 3 dniach telefon do mnie ze komputer sie wylaczyl i nie dziala ...padl zasilacz ..Megabajt :)...padl moze komus jeszcze w krotszym okresie czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... mam nowego kompa od czterech miechów, a w nim Codeshita... że się nie orientowałem, to wisiała mi zasiłka :lol:

A dziasiaj wieczorkiem komp hula, mnie nie ma w pokoju ;) wracam... czuję smród... wiatrak się nie kręci... raz dostał mocniej i ruszył... wow... jeszcze chodzi... ciekawe jak długo ;)

Tak poważnie, to czuję się lekko oszukany przez sprzedawce, bo naprawa tu ciach!o pewnie da a ja kasy na nowy zasilacz nie mam, po drugie w podkręcanie też się czasem chcę pobawić :lol:

W sumie to koleś sam sobie krzywdę robi, bo jak mi pociągnie ten zasilacz coś z syfu, to gwarancje mam i chłop będzie musiał wymieniać za free...

 

Tak dla kontrastu:

W starym kompie z 1995 roku miałem zasilacz firmy Linkworld 8) i do tej pory hula :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huntkey 300W - padł przy kręceniu Bartonka 2500+@2700GHz 2.1V - Abit NF7-S. Zasilacz zrobił puff i się wyłączył - żadnego dymu - nie pociągnął nic za sobą (dosyć dawno to było ale dobrze pamiętam - troche strachu się najadłem :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie spalił Tracer 400 i teraz chodzi na no name 300 ze sprzętem jak w opisie i czterema dodatkowymu wiatrakami.Mi sie spalił Tracer 400 i teraz chodzi na no name 300 ze sprzętem jak w opisie i czterema dodatkowymu wiatrakami.Mi sie spalił Tracer 400 i teraz chodzi na no name 300 ze sprzętem jak w opisie i czterema dodatkowymu wiatrakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście nie spaliłem jeszcze nic :D

A od marca 2001 działa w moim piecu Codeshit 300W 8O

Co dziwne jeszcze nie było z nim problemów :) (chociaż resety i zwiechy to niby czego wina :D)

Ale następnym razem kupie coś lepszego (może NeoTEC V4202)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa bo miałem codeshit 300 i najpierw celerona 1.7 ge force 440 celeron skręcony na ponad 80 w grafika koł 30 w tylko :( ,alarm na linii 12 v wył przeraźliwie,pewnego razu płyta nie wstała (zawilgociła się),no to w sklepie dali mnie w zastępstwie jakiegoś asus shita + athlon 2000 na default normalnie,na 2600 ok ale przy sync z pamięcią buntował się,no to 3 d mark 1 zwiecha ...potem pyk i tyle ale tylko on,żadnego dymu itp,teraz mam jakiegoś

LINKWORLDA 350 działa,podkręcanie do 80 w procesora też,

jak ktoś to ma może rzucić opinię :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi poszedl no-name 250W, a najlepsze jest to ze zaczol sie palic(wlasciwie to mi ogien z tylu obudowy buchal:P) w czasie grania po necie(OPF), fartem nic niepociagnal za soba- jak go rozkrecilem to sie dziwilem,w polowie spalony dostrzetnie i dzialal jeszcze :!: :twisted:

 

teraz jade juz rok na aton'ie 350W(taki no-name) - w sumie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...