Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

Popierniczyłem gwarancję na Codeshita i sam wymieniłem wiatrak, który to stanął niedawno :wink:

Ale jak się przyjżeć, to i tak mam niezły egzemplaż, bo napięcia trzyma (jeśli wierzyć SpeedFanowi :wink: )

Zwisów nie mam żadnych, seryjnie!!!

Niestety podkręcać proca nie ma co, natomiast grafa lekko poszła :D

Temperatury są spore na procu- idle: 46 (zamknięta obudowa) 42(otwarta).

Przed zmianą wiatraka po chwili grania około 50 stopni 8O teraz 46-48

Tylko teraz się boję, bo jeśli mi się ten zasilacz spali i zabierze coś, to mi gwarancji na inne części mogą nie uznać, bo w zasilce grzebałem :?

Będzie kasa, to przesiadam się na jakiegosik Chiefteca :wink:

Mam jedno pytanie... czy te Chiefteki są dobre bez w zględu na model?? Jeśli na przykład wezmę takiego 1136 360W za 160 zł będę miał pewną zasiłkę i do kręcenia dobrą :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio rozstałem się z CODEGEN 300W - na moje szczęście odszedł sam :) - biedak nie wytrzymał XP-M 12x200 - jak strzeliło, aż miło, ale w nocy spać nie mogłem czy aby reszta nie poszła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (poza tym troszkę śmierdziało)

 

Jeśli masz zamiar podkręcać cokolwiek w kompie zacznij od inwestycji w zasiłkę i nie wystarczy jakieś tam no-name 360-400 wat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio rozstałem się z CODEGEN 300W - na moje szczęście odszedł sam :) - biedak nie wytrzymał XP-M 12x200 - jak strzeliło, aż miło, ale w nocy spać nie mogłem czy aby reszta nie poszła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (poza tym troszkę śmierdziało)

 

Jeśli masz zamiar podkręcać cokolwiek w kompie zacznij od inwestycji w zasiłkę

hehe nastepna ofiata :) no swiete słowa swiete słowa!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ba, kompletny brak odpowiedzialności - no cóż całe szczęście nie zawsze się płaci za błędy - XP-M i Epox przeżyły!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (jak w podpise na CODEGENIE - porażka - chodził dosłownie 5 minut 12x200 i już go miałem wyłączyć...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jazda :D grałem sobie w undrgrounda2 na fsb 180(2250Mhz@1.775vcore) na 3 letnim DEER'rze (DR400ATX max 350w) i nagle komp się wyłączył. Dziwne, nie wiem czy to wina zasilacza, bo jak próbowałem odpalić kompa to działał przez 0.3sec (bo dioda od wentylatora się zapaliła) po czym zgasł. Aha, z zasilacza zaśmierdziało spalonymi tostami francuskimi (zasilacz na 100% :lol: ). Mam nadzieje że nic ze sobą nie wziął... Jaki mam teraz kupić? pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jazda :D  grałem sobie w undrgrounda2 na fsb 180(2250Mhz@1.775vcore) na 3 letnim DEER'rze (DR400ATX max 350w) i nagle komp się wyłączył. Dziwne, nie wiem czy to wina zasilacza, bo jak próbowałem odpalić kompa to działał przez 0.3sec (bo dioda od wentylatora się zapaliła) po czym zgasł. Aha, z zasilacza zaśmierdziało spalonymi tostami francuskimi (zasilacz na 100% :lol: ). Mam nadzieje że nic ze sobą nie wziął... Jaki mam teraz kupić? pozdr

zależy ile chcesz wydać, jeśli kaska nie bardzo gra rolę to bierz takiego Chieftec 360-302 DF lub na przyszłość 420-302 DF. Pierwszy ok. 200, drugi ok. 270. Tańszy to np. Chieftec 1136 (czy jakoś tak) ok. 150. Nic innego nie mogę polecić bo nie przeglądałem żadnych testów zasilaczy. Kupiłem myślę dobry zasilacz i mam spokój bez zbędnego zawracania głowy.

 

Edit...

widzę że nie tylko ja go proponuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zdecyduje się na tego chiefteca, na mój config 360 powinna wystarczyć( :?: ) jak myślicie, spaliło się coś? grałem, gralem, komp się nagle wyłączył. Poza (lekkim)smrodem z deershitu żadnych śladów. W sobotę pojade na giełde i kupie coś porządnego (chiefteca)hehe :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie padl Link World 300W - nic nie zabral.

Dziewczynie padl Tracer - zabral 2 HDD Western 80 GB oraz GF4 MX

Ja jako posiadacz Codeshita 350 W zastanawiam sie czy wsadzac nowy procek.???

Obecny ten co w opisie a nadchodzi Athlon XP 2600+. Doradzcie Jackessowi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś spaliłem pod rząd dwa zasilacze. Właściwie jeden spalili panowie w serwisie. Jeden to był Codegen a drugi nie wiem bo nawet nie zdążyłem zobaczyć.

Podłączyłem 4 pinowy wentylator pod molexa, włączam zasilacz a tu nic nie startuje.

Komputer na gwarancji "ogólnej" w Adax'ie więc cały komputer do Serwisu.

W serwisie panowie nie wiedzą co się dziej, więc wymieniają zasilacz na nowy.

Próba generalna przy odbiorze, wszystko podłączyli (nawet ten wiatrak), START a tu nic nie działa.

Dali trzeci zasilacz i prosili o nie podłączanie TEGO wentylatora.

Do dziś nie wiem co się stało, "było to dawno temu i nie prawda", jeszcze wtedy byłem całkowicie zielony, na pewno bardziej niż teraz :).

 

Nic poza tym się nie z-RIP-owało :)

 

Ale Codegen się rozwija i ... :)

http://www.codegen.pl/index.php?model=480x...&klasa=zasilacz

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie padl Link World 300W - nic nie zabral.

Dziewczynie padl Tracer - zabral 2 HDD Western 80 GB oraz GF4 MX

Ja jako posiadacz Codeshita 350 W zastanawiam sie czy wsadzac nowy procek.???

Obecny ten co w opisie a nadchodzi Athlon XP 2600+. Doradzcie Jackessowi :lol:

wszstko się może zdażyć, ale osobiście nie radzę nawet na krótką metę. jeśli śpisz dobrze i chcesz tak dalej to zmień tą zasiłkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ANTEC 380 TRUE POWER, padł sam od siebie przy włączaniu kompa, w tym momencie komp chodził na standardowych ustawieniach nie kręcony.....

coś pierd#$%^&o i poszło razem z nim:

Barton 2500

Radeon 9800PRO

Dysk 160GB WD1600JD

Karta Tv kqorld

nagrywarka liteon 52x

I jak tu się nie pochlastac ;(;(;(;(;(

Na dodatek procek z USA, nie było by problemu aloe jest delikatnie ukruszony i nie wiem czy mi go w sklepoe newgg przyjmią..:(

Ukruszenie jest minimalne,dałem go kumplowi na sprawdzenie i to zrobił.

 

Teraz co zrobić wysłać go na ryzyko do newgg, czy może prosto do serwisu AMD?????

Pomóżcie plis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modecom 350w na konfigu at-2500+@3600 czyli 2,4ghz 512 ddr gf 6800 leadtek i inne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły. własnie po zmianie karty graficznej z gf 4 ti 4200 na gf 6800 komp sie wyłaczył i juz nieuruchomił............ ale zanim to nastąpiło zaobserwowałem straszne skoki napięc. mam nadzieje ze nic innego niepociagnoł....... dowiem sie we wtorek jak zamontuje nową zasiłke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalił mi sie qtec dual fan gold 450W po tym jak mu przez przypadek wyłączyłem chłodzenie :mur: Nic ze sobą nie wziął, za nim wyzionął ducha chodził ze 2h bez chłodzenia :) A ze było po gwarancji naprawa mnie kosztowała 50zł ale w pdobno części na przeszczep poszły z jakiegoś chefteca 420W i wydaje mi się że zasika trzyma napięcia lepiej niż przed awarią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś już spalił się ... Codegen 300W ?? :lol: ... dopiszcie mnie do listy :lol: W moim przypadku nie przeszedł 3DMark01 gdy na 1700XP+ zapodałem 2.05V ... na szczęście nic ze sobą nie pociągnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szef 420 w pare tygodni po zakupie poprostu puścił sok, z kondensatorów wylała się taka jakaś maziaja zółto pomarańczowa. Sprzetu nie pociągnął za sobą ale gdybym nie zobaczył że to płynne coś jest na grafice to ją by zabrał ze sobą. Konfig Asus A7N8X zmodowany plus mocno kręcona 1700+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrzcie na mój podpis i na jakiej zasiłce jade? 300W noname :) nie jest to bardzo prądożerny sprzęt ale napięcia mam takie że trzyma się komp na ostatnim włosku ale w tym tygodiu nareszcie kupuje pożądnego szefa 360 i mój dramat się zakończy

Edytowane przez milan655

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

popatrzcie na mój podpis i na jakiej zasiłce jade? 300W noname :) nie jest to bardzo prądożerny sprzęt ale napięcia mam takie że trzyma się komp na ostatnim włosku ale w tym tygodiu nareszcie kupuje pożądnego szefa 360 i mój dramat się zakończy

1236586[/snapback]

sam od ponad miesiaca "jestem podlaczony" do 300W (cos tam cos tam) i jestem zdania ze noname sa ok, gorzej jak sa zasilacze jest name codegen, rubikon... Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem sie z kumplem i zgarnąłem nowego Feela 300W za codegena 300W... codegen spalił mu sie po miechu a jakieś kilka miechów później poszedł Feel... kupiłem chiefa i zobaczymy ile ten pożyje. Feela udało sie przywrócić do życia znajomemu elektronikowi hobbyście i jeszcze go opchnąlem za pół ceny :] i teraz dalej śmiga równo, mimo iż ja nie chce mieć z nim nic wspólnego już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cherry_Coke

wczoraj przeinstalowywalem windowsa mamie mojej dziewczyny cyk po tym 1 wlaczeniu zresetowal sie i stoi wszystko inne dzialczy dotykam dysk.... martwy Oo no ze mialem ze soba jeszcze 13 seagejta to podlaczylem zeby sprawdzic... cyk to samo moj tez umarl.... (spalily sie uklady na dysku normalnie osmolone:)) JEEBANY CODEGEN 400W kuurwa juz nigdy nic nie podlacze do takiego chuujowego zasilacza!! najlepsze jest to ze wszystko inne dziala oprocz 2 dyskow.....

Edytowane przez Cherry_Coke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...