Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie moglibyscie polecic programy (?) ktore by byly proste w obsludze (moga byc po eng) a pomoglyby pomoc mojej karcie (jak w temacie) w osiaganiu lepszej wydajnosci/mocy?? Najlepeiej takie ktore by nie wchodzily w konflikty z reszta kompa :lol: bo jakby cos to nie jestem naraize specem od naprawiania czegokolwiek :lol:

 

Reszta mojego PC to :

 

Duron 1000

384 DDR RAM

160+20 GB Dysku

płytka k7s5a

Win XP proffesional

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psyho_K 1 - sorki, nie za bardzo mam czas, żeby ci pomóc z tą kartą (matura za miesiąc - sh..eet :> ), ale pierwsze 20 stron tego topicu powinno wystarczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam 9600 pro od sapphire'a i ja używam catalystow 4.9, ktore znacznie zwiekszyly wydajnosc karty w porownaniu z catalystami 4.12. a zeby grafa chodzila pelna moca to polecam nowego proca i plytke. wtedy bedziesz mogl sie pobawic w oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko mam Tego mojego Gigabyta RAdeona 9600 Pro i mam na nim radiator i chce go podkrecic ale na radiatorze nie ma co wiec chce kupic mozliwie jak najlpeszy wentylator na ta karte co polecacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psyho_K 1 - sorki, nie za bardzo mam czas, żeby ci pomóc z tą kartą (matura za miesiąc - sh..eet :> ), ale pierwsze 20 stron tego topicu powinno wystarczyć :)

1345289[/snapback]

 

 

Mimo to dzięki , aha dobrze że mi przypomniałeś ja też mam maturke za mieisąc.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy te sterowniki to nie namieszaja czegos w kompie jakbym je sciagnal i wgral, bo nigdy nie wgrywalem sterownikow jak bylo wszystko dobrze, tylko fo formacie itp?? A procek i plyta beda zmienione niedlugo jak cash sie znajdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy te sterowniki to nie namieszaja czegos w kompie jakbym je sciagnal i wgral, bo nigdy nie wgrywalem sterownikow jak bylo wszystko dobrze, tylko fo formacie itp?? A procek i plyta beda zmienione niedlugo jak cash sie znajdzie :)

1347511[/snapback]

hm,

1) faq

2) wyszukiwarka

3) nikt Ci nie karze zmieniać sterowników za kazdym razem jak się pojawią, ale nie należy się streować że coś się zwali, zawsze (słownie zawsze) możesz odinstalować je i po kłopocie (choć zaraz odezwą się głosy że czasem ciężko coś odinstalować - co tez jest prawdą)

4) zajrzyj do tematu o radkach i tam poszukaj sobie odpowiedzi

5) zaraz jakiś moder Cie objedzie i będziesz miał ;)

6) zaraz jakiś moder objedzie mnie i będę miał <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko mam Tego mojego Gigabyta RAdeona 9600 Pro i mam na nim radiator i chce go podkrecic ale na radiatorze nie ma co wiec chce kupic mozliwie jak najlpeszy wentylator na ta karte co polecacie

1346585[/snapback]

VGA SILENCER V.3, CoolViva, AtiSilencer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm,

1) faq

2) wyszukiwarka

3) nikt Ci nie karze zmieniać sterowników za kazdym razem jak się pojawią, ale nie należy się streować że coś się zwali, zawsze (słownie zawsze) możesz odinstalować je i po kłopocie (choć zaraz odezwą się głosy że czasem ciężko coś odinstalować - co tez jest prawdą)

4) zajrzyj do tematu o radkach i tam poszukaj sobie odpowiedzi

5) zaraz jakiś moder Cie objedzie i będziesz miał ;)

6) zaraz jakiś moder objedzie mnie i będę miał  <_<

1347704[/snapback]

Tak sry, ale pisalem temat (bo az osobny temat zrobilem :P) pod wplywem chwili ze o co by sie tu spytac mozna...moj blad...ale wybaczcie mi...prosze...proooosze...aaaaaa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej stachu?? ty chyba masz niezłego stresa siadając przed kompem :wink:

Ale ucz się stary ucz... Pamiętam czasy z moim dawnym sprzętem, kiedy to lądował w serwisie co dwa miesiące. Ehhh a teraz wiem, że większość z tych "usterek" było na 5 min roboty, a tatuś wydawał kasę i wydawał hahahahaha.

Sory za offtopa. Coś o karcie...

Widzę, że ładne wyniki chłopaki mają na 9600pro. Jednak tak łatwo z 9550 9600 pro się nie uzyska :) bo XT to zawsze była przesada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem z karta Asus R9600 XT. Podczas uruchamiania niektorych gier wyskakuje mi napis "GLW_StartOpenGL() - could not load OpenGL subsystem" i gra sie nie uruchamia.

 

Wina lezy po stronie karty czy moze szwankuje cos innego?

 

 

Prosze o Pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że trochę wtopiłem, najpierw sklep, potem forum - trudno. Mam Saphire Radeon 9600 Pro Advantage czyli firmowo 400/446 4ns. Zgrałem swój bios i podkręciłem go lekko, 470/500. Czy można jeszcze coś pokombinować? Może bios innej firmy i inne timingi? Może jest tu jakiś posiadacz takiej karty? greetz  <_<

1344934[/snapback]

Też mam taką grafę - mój config i wyniki widzisz w podpisie. Swoją drogą kupiłem za 275zł. razem z miedzianymi radiatorkami (Revoltec RAM Freezer), więc nie tak źle ;)

 

Zmieniałem BIOS - na stałe ustawiłem taktowania 460/250 MHz i zmieniłem timingi z 6-4-6-16 na 4-2-4-8 (w programie Rabit są to parametry od trzeciego do szóstego) - aż nie mogłem uwierzyć, ale od samej zmiany timingów karta przyspieszyła o 8-10% (Mark03, 05, Q3, HL-2).

Dodatkowo mój Advantage różni się tym od Twojej, że ma memorki Samsunga 3.6ns. I tu mam pytanie do innych Forumowiczów - pamięci chodzą stabilnie na 250MHz (500 efektywnie), zrobiłem v-moda, zmierzyłem miernikiem, napięcie wzrosło, radiatorki na pamięciach są bardziej ciepłe (organoleptyczna kontrola miernika :D), ale nadal chodzą jedynie na 250, już od 255 w Markach pojawiają się kropki :sad: czy z tych pamięci nie da się więcej wyciągnąć ??? (dodam jeszcze, że rdzeń mogę przestawić z obecnych 460 nawet na 515-520 i nie ma artów, ale wydajność praktycznie nie wzrasta - zapewne pamięci ograniczają :sad: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką grafę - mój config i wyniki widzisz w podpisie. Swoją drogą kupiłem za 275zł. razem z miedzianymi radiatorkami (Revoltec RAM Freezer), więc nie tak źle ;)

 

Zmieniałem BIOS - na stałe ustawiłem taktowania 460/250 MHz i zmieniłem timingi z 6-4-6-16 na 4-2-4-8 (w programie Rabit są to parametry od trzeciego do szóstego) - aż nie mogłem uwierzyć, ale od samej zmiany timingów karta przyspieszyła o 8-10% (Mark03, 05, Q3, HL-2).

Dodatkowo mój Advantage różni się tym od Twojej, że ma memorki Samsunga 3.6ns. I tu mam pytanie do innych Forumowiczów - pamięci chodzą stabilnie na 250MHz (500 efektywnie), zrobiłem v-moda, zmierzyłem miernikiem, napięcie wzrosło, radiatorki na pamięciach są bardziej ciepłe (organoleptyczna kontrola miernika :D), ale nadal chodzą jedynie na 250, już od 255 w Markach pojawiają się kropki  :sad:  czy z tych pamięci nie da się więcej wyciągnąć ???  (dodam jeszcze, że rdzeń mogę przestawić z obecnych 460 nawet na 515-520 i nie ma artów, ale wydajność praktycznie nie wzrasta - zapewne pamięci ograniczają  :sad: )

1352227[/snapback]

Skoro masz pamięci 3,6ns, to powinny się rozbujać do 550MHz (DDR). Spróbuj poluzować timingi i dać im 550MHz. Wtedy rdzeń podkręć do 500MHz i powinieneś mieć wtedy prawie 9600XT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką grafę - mój config i wyniki widzisz w podpisie. Swoją drogą kupiłem za 275zł. razem z miedzianymi radiatorkami (Revoltec RAM Freezer), więc nie tak źle ;)

 

Zmieniałem BIOS - na stałe ustawiłem taktowania 460/250 MHz i zmieniłem timingi z 6-4-6-16 na 4-2-4-8 (w programie Rabit są to parametry od trzeciego do szóstego) - aż nie mogłem uwierzyć, ale od samej zmiany timingów karta przyspieszyła o 8-10% (Mark03, 05, Q3, HL-2).

Dodatkowo mój Advantage różni się tym od Twojej, że ma memorki Samsunga 3.6ns. I tu mam pytanie do innych Forumowiczów - pamięci chodzą stabilnie na 250MHz (500 efektywnie), zrobiłem v-moda, zmierzyłem miernikiem, napięcie wzrosło, radiatorki na pamięciach są bardziej ciepłe (organoleptyczna kontrola miernika :D), ale nadal chodzą jedynie na 250, już od 255 w Markach pojawiają się kropki  :sad:  czy z tych pamięci nie da się więcej wyciągnąć ???  (dodam jeszcze, że rdzeń mogę przestawić z obecnych 460 nawet na 515-520 i nie ma artów, ale wydajność praktycznie nie wzrasta - zapewne pamięci ograniczają  :sad: )

1352227[/snapback]

witam szanownych overclockerów!

 

jeszcze 4-5 dni temu miałem Sapphire 9600 Pro Advantage 400/446 4ns i przygoda z podkręcaniem zaczęła się. bawiłem się w przestawianie taktowania rdzenia i pamięci, wgrywałem biosy, czytałem forum i......... no właśnie. Wyczytałem gdzieś że jeśli bios podkręci się do wartości w których AtiTool sypie artami to ten bios będzie cacy chodził, he he. Zgrałem swój bios i podkręciłem go do 470/250. Wgrałem, wyczułem przyrost mocy. :lol: Testowałem ten bios i jego możliwości przez kilka dni, wszystko chodziło pięknie i byłem zadowolony aż coś mnie tknęło aby podkręcić jeszcze ten bios i wgrac go sobie zastępując stary of coz. Podkręciłem rdzeń na 500 a pamięci zostawiłem na 250. Wgrałem biosik, patrzę wszystko cool :lol: więc trzeba kompa wyłączyć na sekundę i włączyć ponownie. Wyłączyłem kompa i............... koniec, karta umarła, czarny ekran, wiatraczek na karcie przestał kręcić, nicość. Wyłączyłem i ponownie włączyłem kompa, czarny ekran, radeonek padł totalnie. Zimny pot oblał me czoło. Wstałem na chwilkę, podrapałem się po głowie, włączam znowu kompa, nic czarno, karty nie ma. Tak właśnie załatwiłem swoją grafę, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Karta na gwarancji, pojechałem i powiedziałem że włączam kompa i nic, nie mam obrazu, jeszcze lekka ściema i postanowili mi wymienić, dopłaciłem i mam pełnego Radeona 9600 400/600 3,3ns. Tutaj przestrzegam innych początkujących overclockerów, uważajcie z biosami, lepiej pod windowsem sobie ustawić na dzień dobry aby AtiTool zmieniał taktowanie bo możesz wgrać kiedyś bios i zobaczyć ciemność jak ja a wtedy nie wgrasz już nowego biosu do karty bo jak :unsure: Narazie przestałem się bawić w podkręcanie bo się troszkę wystraszyłem. Myślę że nawet jeśli to już nie bios modyfikować będę a same ustawienia taktowanie karty. Pozdrawiam :-P :-P :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dla większości kart (zwłaszcza że te Szafirki mają rdzeń RV350) 500MHz to dużo, oczywiście z v-modem da się osiągnąć nawet więcej stabilnie, ale jak pisałem u mnie nie ma sensu, póki nie pogonię memorków...

Ati Tool - nie lubię tego programu, odkąd pamiętam, wtedy gdy miałem grafę ATI zawsze sypał artami ;) Teraz też, korzystam tylko ze sterowników Omega i RadLinkera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim radkiem, a mianowicie w grze lotr: battle of the middle earth(wiem ze nie powinienem pisac o problemach z grami) przy samych filmikiach komp mi sie wiesza, sam resetuje lub wyskakuje blad odnosnie zresetowaniu sterownika ekranu? Probowalem juz wielu sterow ale zawsze jest to samo. W niektorcyh grach przy zlych sterownikach tez sie komp wiesza. Wiecie co to moze byc, albo czy macie nie zawodne sterowniki to tejze wlasnie karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Mam Radka 9600 PRO Gigabyte pamięci 3.3 i chodzi mi rdzeń na 500 (ati tray tool pokazuje, że max 530Mhz), a pamięci na 620 (ati tray tool podaje max 630MHz). Jestem troche niezadowolony z pamięci na grafie bo 20Mhz to co to jest. Jak myślicie, czy jak założe na nie takie niebieskie radiatorki zalmana, to da się je jeszcze bardziej podkręcić? Zauważyłem, że teraz pełen Radek 9600 PRO (pełen w sensie 400/600) Asusa ma kości 2.8ns. Ciekawe, a cena podobna do innych radków z 3.3ns. Słyszałem też i nawet czytałem w necie, że pierwsze radki Gigabyte 9600 PRO (400/600) sprzed ok. 1,5 roku miały kości 2.8. Teraz Gigabyte wpadł na pomysł żeby nie było tak pięknie i daje 3.3. Nie wspomnie już o tych okrojonych niby radka 9600 pro co mają 400/400 i kościa nawet 4ns!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Dejf- - przy 620mhz pamięci nie nagrzewają się na tyle, żeby radiatory im coś pomogły...zmieniaj timmingi i to powinno ci dać sporo. pamięci 3.3ns niektórzy tutaj na ok.800mhz wyciągali....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Dejf- - przy 620mhz pamięci nie nagrzewają się na tyle, żeby radiatory im coś pomogły...zmieniaj timmingi i to powinno ci dać sporo. pamięci 3.3ns niektórzy tutaj na ok.800mhz wyciągali....

1356129[/snapback]

 

Czy możesz powiedzieć jak to zrobić ??? Sorki że takie głupie pytanko.... czy chodzi tu o zmiane taktowania np. przy użyciu ATI tool ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Nie chce zaniżać timingów, bo to mija sie z celem. Tu podwyższe taktowanie pamięci, ale też podwyższe timingi. Wiem, że wielu osobom udało sie wyciskać z tych kości naprawde dobre wyniki. Niestety najwyraźniej moje kości nie chcą się kręcić, ale rdzeń kręci się przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Mam problem z tv-out. Kiedyś widziałem chyba podobny ale teraz nie mogę znaleźć.

 

Obaraz z monitora jest normalnie wyświetlany na tv ale jak włącze jakiś film to na ekranie od vplayera nie ma nic na tv chociaż na monitorze film normalnie działa. Sterowniki omega 2605a czy oryginalne od karty to samo. Zmiana odtwarzacza też to samo.

Edytowane przez cho-marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

cho-marek, to nie jest wina sterków, wszystko jest o.k. Ja też na początku nie mogłem oglądać filmów na TV. Wchodzisz do opcji grafy-zaawansowane-nakładka i tam wchodzisz do opcje trybu teatralnego i zmieniasz tam na opcje "to samo na wszystkich" i bedzie działać!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem, a tu widzę ostro walczą. Ja wreszcie ruszyłem ze swoich marnych 13,8k. Wkurzyłem się na swoje ramki które za nic w świecie nie chciały chodzić na fsb200, daję je do serwisu,a dzięku uprzejmości Tomwer, pożyczyłem od niego 256mb infineon na kościach winbond z możliwościami spokojnej 250fsb przy 2-2-2-11. U mnie tak dobrze nie ma, bo mnożnik zablokowany ale 225 stabilne przy 1,75V poszło więc ogłaszam uroczyści swoje skromne 14,9k.

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8508164

Mam nadzieje, że link jest właściwy. Jeszcze jakbym pomajstrował troche ze sterami to kto wie...bo proc nie wstawał na 230 nawet przy 1,8V :-| Mam jeszcze pytanie jak w orbie zrobić by wyszukać tylko kolesi o podobnych sprzetach do mnie, żeby podziwiać ich wyniki? Próbowałem już tyle razy i ciągle najwyższy wynik ma koleś z ledwie ponad 13k. Chętnie przyjmę bezpośredni link do owego wyszukania. Pozdrawiam wszystkich wyjadaczy z wynikami ostro ponad 16k/nie wspomnę o takich co mają ponad 17k :razz: uch.../

I taka jeszcze refleksja, że jak się nie ma wszystkich komponentów zrówoważonych pod względem O/C to ciężko o dobry wynik. A tak OT co sądzicie o o/c mojego bartka? :)

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pamieci ma Gigabyte GV-R96X128D (9600XT) bo chciałbym wgrać jego bios do swojej karty gdyż moja też ma pamięci tylko po jednej stronie 4*32MB Eventualnie prosił bym o link do biosów do ATI.

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko czy można wlutować dodatkowe zasilanie do R9600XT Gigabyte ? tzn takie coś jak mają 9500pro/9700, to co jest w floppi'e ?? bo jest na to miejsce proszę o szybkią odpowiedź, z góry wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...