Skocz do zawartości
Grimlock

[windows Xp] Service Pack 2

Rekomendowane odpowiedzi

Moze sie przydać - posiadaczom Prescottow na steppingu C0 i Celeronow D :arrow:

 

Krytyczna aktualizacja dla Windows XP (KB885626)

Data wydania : 14 września 2004

 

Wersja : 885626

Wielkość pliku : 461 KB

 

Opis : Jest to nie poprawiająca zabezpieczeń poprawka, która pomaga rozwiązać problem, gdzie ograniczona liczba systemów wykorzystuje BIOS bez odpowiedniego wsparcia dla procesorów Intel Pentium 4 i Intel Celeron D, bazujących na steppingu Prescott C-0, co w konsekwencji może doprowadzić do zawieszenia się instalacji Windows XP Service Pack 2. Po zainstalowaniu tego elementu konieczne może być ponowne uruchomienie komputera.

 

Link :arrow:

WindowsXP-KB885626-v2-x86-plk.exe

WindowsXP-KB885626-v2-x86-ENU.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodza wam filmy skompresowane w divx i xvid po instalacji sp 2 ???

 

A czemu by mialy nie dzialac ??? .

 

Pojawia sie blad xvidcore.dll brak pliku... a plik jest bo sprawdzalem... Uzywam codec 7.8 d

 

A do kolegi z GG , to jakbys blad podal .

A prezynajmniej zainstaluj najnowsza wersje , odinstalowujac stara .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nalazłem właśnie zonka i nie wiem co mam teraz z nim zrobić

 

ujawnia się on po usunięciu kanałów IDE i ponownym uruchomieniu kompa

XP wykrywa kanały, ale na koniec wywala taki "fajny" komunikat

 

Dołączona grafika

 

a w Menedżerze urządzeń widnieją one tylko jako Kanał IDE. (z żółtym wykrzyknikiem)

jeśli co to płyte główną mam na NF2, stery oczywiście zainstalowane, próbowałem z różnymi wersjami, ale to raczej nie ich wina bo na początku było ok, a cyrki robią się dopiero po usunięciu kanałów

 

oczywiście na XP z SP1 takich jaj nie doświadczałem, a teraz... ehh :(

 

jakieś pomysły :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu Sp2 za nic połonczenie sieciowe mi nie działa ;/. Wysyła ale nic nie odbiera, kilka razy ustalałem połonczenie zawsze lipa, po odinstalowaniu Sp2 odrazu wszytko wruciło do normy.

Wiecie gdzie lezy problem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu Sp2 za nic połonczenie sieciowe mi nie działa ;/. Wysyła ale nic nie odbiera, kilka razy ustalałem połonczenie zawsze lipa, po odinstalowaniu Sp2 odrazu wszytko wruciło do normy.

Wiecie gdzie lezy problem ??

A firewalla dobrze skonfigurowales z windowsa ??? . Strasznie glupi blad i watpie zeby byl z winy sp2 .

 

Jezeli chodzi o kolege z kanalami IDE , to chyba oczywiste zaintaluj sobie jakis najnowszy pakiet sterow ze stronki Nvidi ( wyszlo cos niedawno )

Ja dzisiaj bede robil kompa na Nfroce 2 , wiec dam znac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozczarowałem sie jedną sprawą po instalacji SP2. Remote desktop miał podobno działać tak jak w Windows 2003 (nie wylogowując uzytkownika, -mozliwośc pracy kilku osób na jednym systemie). Jednak ta funkcja w XP SP2 nie działa! Moze jest jakas metoda by pulpit zdaly pozwalał na pracę uzytkownika zdalnego i lokalnego jednocześnie?

Jest, musisz skopiowa odpowiedni klucz rejestru z Win2003. Nie pamiętam który. Poszukaj na www.infojama.pl

 

Już mam

 

 

Wielosesyjność w XP SP2

 

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, według których możliwości systemu Windows XP Professional w zakresie wielu jednoczesnych połączeń przez pulpit zdalny miały zostać zwiększone w Service Pack 2, w wersji beta paczki nic takiego się nie stało. Wielu administratorów zaczęło zastanawiać się, czy ta bez dwóch zdań pomocna funkcjonalność w ogóle ujrzy światło dzienne. Jak się jednak okazało, Paul Thurrott zdobył z pewnych źródeł informację, że wielosesyjność będzie zaimplementowana w SP2, ale dopiero w wersji finalnej. Wygląda więc na to, że już wkrótce XP będzie pozwalał pracować nie tylko jednemu użytkownikowi naraz. [źródło: windows2003.pl] 

 

Update (jkolonko): Betatesterom z pomyślnym skutkiem udało się włączyć wielosesyjność w XP SP2 poprzez skopiowanie odpowiedniej wartości w rejestrze z systemu Windows Server 2003. Wystarczy w HKEY_LOCAL_MACHINE / System / CurrentControlSet / Control / Terminal Server / Licensing Core stworzyć nowy DWORD EnableConcurrentSessions i nadać mu wartość1 i można korzystać z dobrodziejstw obiecywanych w finalnym SP2. Nie ukrywali zaskoczenia tym faktem pracownicy Microsoftu aktywni na oficjalnej liście microsoft.beta.xpsp2.general. Poprosili nawet betatesterów o potwierdzenie skutku modyfikacji, gdyż według ich informacji klucz nie powinien mieć żadnego wpływu na działanie systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie sys po integracji z SP2 działa poprawnie. Zauwazyłem jednak dwa byczki:

 

-podczas instalacji pruje się, że nie może zapisać pliku atapi.sys. Dałem anuluj i poszło, ale i tak szukał później kanałów DMA.

-po instalce SP2 gryzł się z Sygate Firewall i za nic w świecie net nie chciał działać.

 

Update: I w dalszym ciągu nie chce działać. Jak tylko włączam Sygate, pakiety juz nie wędrują i net nie ma. Macie rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jedną rzecz... bo nie potrafię samemu sobie udzielić na nie odpowiedzi. Czemu microsoft wypuścił takiego babola? Przecież ktoś to musiał testować i wychodziły jakieś głupie błędy. (ja sp2 zainstaluje na kompie mojej kobiety i wtedy zobaczymy co się będzie działo :> )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jedną rzecz... bo nie potrafię samemu sobie udzielić na nie odpowiedzi. Czemu microsoft wypuścił takiego babola? Przecież ktoś to musiał testować i wychodziły jakieś głupie błędy. (ja sp2 zainstaluje na kompie mojej kobiety i wtedy zobaczymy co się będzie działo :> )

Nie smiec mi w tym temacie .

Sp2 jest jak najbardziej poprawny i wiekszosci dziala idealnie ( uzywam go od wczesnej wersji beta i zadnych problemow nie bylo ) .

Zaintalujesz to wtedy sie wypowiadaj (a zareczam ze bedziesz zadowolony ) , i dokladnie przeczytaj jakie problemy moga wynikac z sp2 , a ktore sa bledami uzytkownikow , sterownikow , badz oprogramowania ktore za duzo by chcialo wiedziec . /

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po isnstalacji Outlok Express wywaiło mi @ i wszystkie konta pocztowe ... :/ grrrrr

Innym nie wywalilo , wiec cos ci sie nie udalo .

A i jeszcze jedno SP2 najlepiej instalowac na czysty system ( bez oprogramowania ) .

Wtedy mozliwosc jakiegos problemu jest minimalna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xan, jak rozwiązałeś problem z oddzielnym firewallem?

Napisz mi jaki masz problem to specjalnie zainstaluje , ja uzywam tego z systemu ( komputer mam w sieci lokalnej za dwoma routerami , i ogolnie dobrze chroniona siec ) wiec mi nie potrzeba wiecej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu Sp2 za nic połonczenie sieciowe mi nie działa ;/. Wysyła ale nic nie odbiera, kilka razy ustalałem połonczenie zawsze lipa, po odinstalowaniu Sp2 odrazu wszytko wruciło do normy.

Wiecie gdzie lezy problem ??

A firewalla dobrze skonfigurowales z windowsa ??? . Strasznie glupi blad i watpie zeby byl z winy sp2 .

 

Jezeli chodzi o kolege z kanalami IDE , to chyba oczywiste zaintaluj sobie jakis najnowszy pakiet sterow ze stronki Nvidi ( wyszlo cos niedawno )

Ja dzisiaj bede robil kompa na Nfroce 2 , wiec dam znac .

Konfigurować to go konfigurowałem, ale nawet go wyłonczyłem i dalej nic nie odbiera, co moge zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu Sp2 za nic połonczenie sieciowe mi nie działa ;/. Wysyła ale nic nie odbiera, kilka razy ustalałem połonczenie zawsze lipa, po odinstalowaniu Sp2 odrazu wszytko wruciło do normy.

Wiecie gdzie lezy problem ??

A firewalla dobrze skonfigurowales z windowsa ??? . Strasznie glupi blad i watpie zeby byl z winy sp2 .

 

Jezeli chodzi o kolege z kanalami IDE , to chyba oczywiste zaintaluj sobie jakis najnowszy pakiet sterow ze stronki Nvidi ( wyszlo cos niedawno )

Ja dzisiaj bede robil kompa na Nfroce 2 , wiec dam znac .

Konfigurować to go konfigurowałem, ale nawet go wyłonczyłem i dalej nic nie odbiera, co moge zrobić ??

Ja to bym zainstalowal karte sieciowa jeszcze raz , od nowa ustawil siec lokalna itd . Pusc sobie jakies pingi po sieci i zobacz czy dochodza .

Pozatym jezeli nie odbiera pakietow tobie , to problem jest bardziej po drugiej stronie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xan, jak rozwiązałeś problem z oddzielnym firewallem?

Napisz mi jaki masz problem to specjalnie zainstaluje , ja uzywam tego z systemu ( komputer mam w sieci lokalnej za dwoma routerami , i ogolnie dobrze chroniona siec ) wiec mi nie potrzeba wiecej .

Chodzi o to, że niezależnie od tego czy jest wyłaczony czy włączony firewall winXP to jak odpalę Sygate Firewall Pro to ruch w sieci ustaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xan, jak rozwiązałeś problem z oddzielnym firewallem?

Napisz mi jaki masz problem to specjalnie zainstaluje , ja uzywam tego z systemu ( komputer mam w sieci lokalnej za dwoma routerami , i ogolnie dobrze chroniona siec ) wiec mi nie potrzeba wiecej .

Chodzi o to, że niezależnie od tego czy jest wyłaczony czy włączony firewall winXP to jak odpalę Sygate Firewall Pro to ruch w sieci ustaje

No to wychodzi na to , ze masz zle swojego Sygate Firwell ustawionego , ja uczony jesyem ze kazdy dobry firewall domyslnie blokuje siec lokalna i trzeba najpierw ustawic w nim reguly( wyjatek ten z win xp :) ) .

Wiec poszukaj w opcjach sygate czy nie zmienily ci sie jakies opcje po zainstalowaniu Sp2 w sieci , a on tego nie pozmienial .

 

Jak dobrze rozumiem to SP2 zawiera w sobie elementy SP1 co oznacza ze nie musze juz instalowac SP1. Tak? :)

Tak i jest to lepsze rozwiazanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym zainstalowal karte sieciowa jeszcze raz  , od nowa ustawil siec lokalna itd  . Pusc sobie jakies pingi  po sieci i zobacz czy dochodza . 

Pozatym jezeli nie odbiera pakietow tobie , to problem jest bardziej po drugiej stronie .

Kilka razy ustawiałem nowe połonczenie i lipa, a po drugiej stronie połonczenie jest sprawne, w ogule tam nic nie było zmieniane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...