Skocz do zawartości
Grimlock

[windows Xp] Service Pack 2

Rekomendowane odpowiedzi

To już ktoś musi sam przetestować na własnej skórze :wink: . Wszystko zależy od sieci i tego jak skomplikowanego firewall'a potrzebujesz. Mi wystarczy bo u mnie provider zapewnia firewall'a :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krawcu mi chodzi o to czy wbudowany firewall jest na tyle dobry by mu powierzyc ochrone mojego kompa, czy uzywac nadal nortona :)

Jezeli masz ip na swiat ( i lacze typu Neo ) , to ten windowsowy moze miec problemy .

Pozniej ci znajde testa na driverheaven (albo sam poszukaj )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krawcu mi chodzi o to czy wbudowany firewall jest na tyle dobry by mu powierzyc ochrone mojego kompa, czy uzywac nadal nortona :)

Powierz swego kompa Kasperskiemu Antyhackerowi, jak i ja zrobilem (mam neo).

A może ktoś mi powie jak wyłączyć to centrum zabezpieczeń?

Wyłączam mu monitorowanie - daje, żeby nie podawał alertów - a on z uporem maniaka podaje mi, że komp może być zagrożony i żebym włączł sobie fire wall-a. To ja mu na to, że mam swój - a on za każdym razem mi wywala w trayu tę tarczę i zaznacza, że ma podawać alert, jeżeli fire wall będzie wyłączony. Najciekawsze, że na innym kompie mam tak samo zaznaczone, żeby nie monitorował i nie ma problemu - tarcza mi się nie pokazuje, z tym durnym dymkiem.

Miał ktoś coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem XP ze zintegrowanym SP2 na czysty dysk. Wszystko działa bez zarzutu. Oczywiście odrazu po zainstalowaniu powyłączałem co się da w centrum zabezpieczeń i skorzystałem z XP-antispy. Popup killer w IE działa bez zarzutu (i tak wróciłem do opery:> ). Odniosłem wrażenie, że eksplorator windows chodzi jakby szybciej, a co mnie zdziwiło to fakt, żę po włączeniu drukarki zainstalował ją w dosłownie sekundę! nigdy wcześniej tak nie było.

 

Oprogramowanie jakie sprawdziłem (i działa):

Opera 7.54 PL

StyleXP 2.14

Nero 6.3.1.25

Edonkey 2000 v1.0

O&O defrag

Bulletproof FTP 2.2.1

Incredimail Build 2501338

Easy cd-da extractor 7.1

AcdSee 7.0 powerpack

Winamp 5.03

Spybot search & destroy

 

Wkurza mnie jedynie to, że jak zgram jakiś plik (np instalke) na pulpit to jak chcę uruchomić pyta się mnie czy aby napewno (że plik niebezpieczny i takie duperele) GRRR czy da radę to wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nie chodzil , nie rozpoznawal Sp2 :|

Windowsa lykal , service packa nie ...

Dlatego zrobilem tak jak jest napisane tutaj

http://xp.net.pl/art/xpsp2.html#instalacja

jeszcze nie testowalem , le plytka sie bootuje wiec jestem dobrej mysli :]

Zrobilem wedlug tego przepisu, dzis instalowalem i chodzi PERFECT :)

 

Norton Antyvir i Firewall 2k3 tez smiga dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo SP2

 

Pytam oczywiście z czystej ciekawości (nie żebym miał nielegalną wersję XP, Żeby nik sobie nie pomyslał).Czy jeżeli jestem w sieci multimedia internet i nie posiadam zewnętrznego IP to mogą mnie namierzyć po tym jak sciagam sobie aktualizacje w tym SP2 i mam żeby XP sam pobierał je tzn mam włączone automatyczne aktualizacje?

 

Słyszłem dużo opini na ten temat ale jak jest do końca to niewiem.Czekam na rady.

 

Czy może powiniemen je wyłączyć?

 

:idea:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do sieci.

 

W chacie mam net z kablówki podzielony przez routera. Na jednym kompie mam zainstalowany Win XP z SP2 (wszystko chodzi OK), na drugim Win 98.

 

Czy mogę bez obwa włączyć udostępnienie plików/drukarek na tym Win XP z SP2 tak aby sieć była pomiędzy tymi 2 kompami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft sam powiedzial ze niedlugo zamierza zajac sie wszystkimi nielegalnymi wersjami windowsa, juz teraz dokladnie wiedza ktora wersja jest legal ktora nie i moga to zapisywac, do czasu...

:lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft sam powiedzial ze niedlugo zamierza zajac sie wszystkimi nielegalnymi wersjami windowsa, juz teraz dokladnie wiedza ktora wersja jest legal ktora nie i moga to zapisywac, do czasu...

:lol: :lol: :lol: :lol:
Nie wiem z czego się tak cieszysz ale wystarczy jedna drobna decyzja microsoftu zeby zablokowac mozliwosc aktualizacji ze stron ms wszystkich pirackich kopii windows.

 

Juz z xp sp1 wprowadzono funkcje rozpoznającą nielegalne kopie windows, w tej chwili na stronach MS przy aktualizacjach testowo działa funkcja sprawdzająca legalnosc windows i działa znacznie skuteczniej od tego co było przy sp1.

 

 

***********************

 

Działa komuś instalacja .NET Framework z płyty zintegrowanej z SP2(Wykonaj zadania dodatkowe>Zainstaluj .NET Framework)?

Bo u mnie coś nie chce działać i musiałem go sciągnąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak Write Cache dla dysków SATA podpiętych pod kontroler Silicon Image 3112a na NF7-S działa w WinXP SP2. Szkoda, że te drivery nie są zintegrowane z instalką na CD.

 

Dwa dni temu ściągnąłem z Windows Update zaktualizowane drivery do Silicona 3112a. W Control Panelu pojawiła się nowa ikonka kontrolera i okienko:

 

http://www.gregl1.republika.pl/satawritecache.png

 

W praktyce kopiowanie dużych plików między dyskami (fizycznymi) dostało kopa.

 

W Hardware - Device Manager - Disk Drives - WDC... - Properties - Policies - Write Cache wogóle się nie wyświetla ale działa :D

 

W HDTach 2.70 wzrósł odrobinę minimalny odczyt i spadło obciążenie CPU

To że działa to nie zasługa SP1 tylko sterów do kontrolera. Na moim A7n8x deluxe po ściągnięciu nowych sterów do kontrolera write cache został uaktywniony. Zaznaczam, że nie ma SP2, przynajmniej na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam terie ze wersja SP2 nie ma zabezpieczenia antypirackiego po to by wszyscy mogli sciagnac i zainstalowac oraz zabezpieczyc system przed rozprzestrzenianiem sie niektorych groznych robakow, wiec wszyscy na tym skorzystaja. A kiedy wezma sie na powaznie za pirackie wersje to zobaczymy.

 

PS. Nowy system z zintegrowanej plytki z SP2 chodzi wspaniale i o dziwo - UWAGA - zajmuje mniej ramu tak jakby (25-40MB) a programy wszystkie te same zainstalowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh panowie mam problem i w sumie nie wiem z czym albo z 3dmarkiem05 albo z SP2 dlatego opis problemu zawre tez w topicu o 3dmarku05

 

na poprzedni system (xp+sp1) zainstalowalem 3dmarka 05 i wszystko bylo ok (3dmark dzialal) ale pomyslalem sobie ze skoro zrobilem sobie integracje xp + sp2 a i system mial ponad rok, to trzeba zainsalowac od nowa system no i od tego momentu 3dmark 05 nie moze przejsc do konca testow, przewaznie zawisa badz tez restartuje sie przy tescie CPU o dziwo puscilem tez 3darka 03 i tam tez zawisl komp na drugim tescie CPU, wychodzi na to ze z prockiem cos nie tak ale ustawien nie zmienialem a na poprzednim systemie bylo ok poza tym pusciem dzisiaj prima na 1h i nie ma problemow :?

 

jade na cat 4.9 (na nich jechalem tez na poprzednim systemie i bylo ok) zmienialem tez na dwie ostatnie omegi ale bez zmian (czasami wyskakiwal blad Out of memory - cos takiego), zmienialem tez stery do mobo i nic dzisiaj nawwet jeszcze raz zainstalowalem system i nic nie pomoglo :cry:

o co chodzi?

 

btw

instalowalem tez na poprzedi system SP2 ale nie pamietam czy 3dmarka 05 na nim uruchamialem czy tez nie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czego się tak cieszysz ale wystarczy jedna drobna decyzja microsoftu zeby zablokowac mozliwosc aktualizacji ze stron ms wszystkich pirackich kopii windows.

widzisz problem w tym, ze microsoftu (i nie tylko) nie stac na kolejne ataki z internetu i logicznym jest ze nie zablokuja mozliwosci aktualizacji zabezpieczen, wiec wszystkie takie opowiastki jak kolega napisal, mozna miedzy bajki wlozyc, to tyle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stać czy nie stać wraz z sp1 wprowadzono juz jedno ograniczenie. Teraz jest testowane nastepne. Wiadomo równiez ze nowosci dla IE wprowadzone w SP2 nie zostaną wprowadzone dla starszych wersji windows(2000), więc system juz będzie mial nizsze zabezpieczenia. A dla MS wystarczy zeby tylko legalne kopie windows były zabezpieczone. Jedno jest pewne. Juz niedługo czesc aktualizacji nie będzie dostępna dla pirackich kopii windows(zabezpieczenia antypirackie są(lub były bo teraz jest nowa wersja WU) równiez na windows update- troszke wieksze niz te z sp1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie komus poprawnie skonfigurowac komorke z Bluetooth ? U mnie po wlozeniu klucza BT i zainstalowaniu sterow XP nie da sie wysylac plikow z kom-->PC. W druga strone dziala znakomicie.  

Zastanawiam sie czy czasem nie trzeba skonfigurowac portu COM.

 

Chodzi o Nokie 7650 konkretnie.

Mam ten sam problem :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, u mnie po instalacji sp2 na 4 miesięcznego win xp sp1 wszystko prawie śmiga ok, tylko jak najadę kursorem na jakiś plik i kliknę prawym klawiszem myszki to musze czekać ok 5 - 6 sekund aż się rozwinie menu,dzieje się tak tylko z plikami skróty do programów działają normanie, nie przeszkadza to w pracy bardzo ale jest strasznie denerwujące, wie ktoś czemu tak się dzieje????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to holerstwo odinstalowac please pomozcie nie chce tego sp2

 

dobra sorki juz wiem jak by komus bylo potzrebne to

C:Windows$NtServicePackUninstall$Spuninstspuninst.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po swieżej instalacji windy gdy nie mialem jeszcze zaisntalowanego zonealarma czy segatea mialem problem z netem bo raz chodzil a raz nie... w sp2 mialem problemy tez ze sterami do audgy ciagle mi wyskakiwalo ze nie mam takiego sprzetu w kompie teraz jestem na sp1 i all dziala oki prawie :D czy ktos moze mi powiedziec co to są za pliki uruchamiajace sie w tle windy i jak mozna sie ich pozbyc??

...system32dvldr.exe, setver32.exe, win43.exe, windnsd.exe, winres32, bez tych plikow system chodzi o wiele szybciej na firewallu nie wyskakuja zadne komunikaty o blokadzie.. a na sp2 zaczyna dzialac net...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po instalacji winxpProSP2:

1.sterowniki logitecha do kierownicy nie dadzą się zainstalować

2.błędy podczas instalacji sterowników od karty TV

3.Audigy-->Audigy2ZS mod przestał działać !

4.Czasem wywala błąd drwatsona32 po czym reset explorer.exe

Dorwać Gates'a !!!!!!

 

hmmm... przeinstalowałem system i teraz tych problemów nie ma - nie

wiem jak to sie stało wtedy.... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry zaznaczam, ze nie czytalem całego topicu ;) . Chciałbym dowiedzieć się tylko, gdzie się wyłacza to tikanie przy otwieraniu i zamykaniu folderow :lol:

8O 8O

Panel sterowania :arrow: dźwięki :arrow: zakładka dźwięki. Tam zmieniasz. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...