Skocz do zawartości
Grimlock

[windows Xp] Service Pack 2

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zainstalowałem sp2. Prawie wszystko byłoby ok, za wyjątkiem paru rzeczy (i o nie się pytam :oops: ):

 

- podczas nagrywania cd w nero komp jest prawie całkowicie zablokowany. Procek nie jest obciążony (3-6%) ale do dysku dopchać się nic nie może. Przed instalką nic takiego nie było. Może to jakiś problem z kontrolerem sata raid promise 376 ??

 

- sp2 podczas instalacji utworzył sobie folder uninstall..... 335MB. Czy mozna się tego jakoś pozbyć ??

 

- o co chodzi z zabezpieczeniem antywirusowym?? Czy sp2 ma wbudowany program antywirusowy ?? (centrum zabezpieczeń)

 

Wiele ciekawych i pożytecznych rzeczy już dowiedziałem się już z tego wątku (dzięki :D ), ale to mi gdzieś umknęło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z nero wystepował juz wczesniej. Nie wiem dalczego ale czasem tak się robi ze przy nagrywaniu nie mozna nic robić, to samo się czasem zdaza przy kopiowaniu/przenoszeniu duzych plików.

 

Powinno dać się skasować ten folder.

 

Opcja "Ochrona przed wirusami" w centrum zabezpieczeń wykrywa zainstalowany program antywirusowy i wyswietla tam czy jest włączony i czy baza wirów jest aktualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko. Po zmianie ustawień limitu jednoczesnych połączeń (xp antyspy 3.9.1) XP-ek mocno sugeruje, ze pliki systemowe zostały zmienione i usilnie prosi o włożenie płyty instalacyjnej w celu przywrócenia plików. Olałem to, ale czy nie będzie się od czasu do czasu o to upominał ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Moje wątpliwości wzięły się stąd, ze jakieś 2 tyg. temu aktualizowałem system do sp2, po czym zwiększyłem limit połaczeń i xp nię nie bulwersował. Teraz zrobiłem świeżą instalację ze zintegrowanej płyty no i po zwiekszeniu limitu zauważył zmiane w plikach systemowych i chciał je podmienić - to mnie zdziwiło. Raz nie chce innym razem chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ludzi ktozy zalozyli juz SP2 .... czy wam tez zmienilo sie logo Boot .... ten z napisem Windows XP ... bylo Windows Xp i pod spodem wersja ( Home ... Prosessional ... ) a teraz jest samo windows XP .. i na dole byly 2 linijki malym druczkiem .. teraz jest jedna ... ( po prawo ).

dzieki za odpowiedz ....

 

aha mam Xp zinttegrowany z Sp2 .... czy po zwyklej instalacji tez wystepuja takie zmiany ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale badziewie ten SP2. Po zainstalowaniu niektóre strony się nie otwierają (trzeba odświeżać), a już o ściąganiu plików z linków na stronach nie ma mowy. Otwiera sie okno niby , daje na zapisz i stoi w miejscu. Odinstalowałem i od razu lepiej. Szkoda zaśmiecać system tym badzieiwem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam strasznie denerwujacy problem z Win XP SP2. Otoz jak otworze sobie jakikolwiek folder (moze byc tez "Moj komputer") i klikam prawym przyciskiem myszki na jakimkolwiek dysku, folderze, pliku to system staje na pare sekund po czym zawiesza sie explorer i musze wejsc do Menedzera Zadan i pozakanczac zadania aby cokolwiek sie ruszylo.

 

Na poczatku zainstalowalem SP2 na dzialajacy pare miesiecy windows i wtedy problem pojawil sie po raz pierwszy.

Teraz zrobilem format i instalke windy ze zintegrowanym SP2 i mam to samo. Pochlastac sie mozna... :evil:

 

Ma ktos jakis pomysl co sie dzieje? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ( i wielka chwała Bogu) SP2 Działa bez zarzutu. A czy nie wiecie gdzie on zapisał tą instatlę tego bo bym chcial dać koledze w sieci żeby sobie zainstalował bo on nie moze wejśc na mój komp :? Bo po co ma ściągać jak ja juz sciągnołem z tym że włączyłem automatic update sam ze stronki i nie wiem gdzie to mogło mi to zapisać. Please help me :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji SP1 czy SP2 wyskakuje mi błąd że nie mozę skopiować pliq atapi.dl czy cos podobnego.

W SP2 mozna ten pliq ominąć ale ja wole SP1 a nie moge go zainstalowac. Wyskakuje zeby wylonczyc to co moze byc powiązane z tym plikeim :? Wie ktoś co trzeba zrobic zeby to wylonczyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mój problem polega na tym, ze gdy właczam windowsa to pokazyje mi sie tylko goła tapeta(bez paska na dole i ikon pusta tapeta) i musze (po nacisnieciu ctrl+alt+del) wylogowac sie i znow zalogowac i dopiero wtedy działa(chociaz niezawsze). System jest dopiero co po formacie! Czy da sie cos z tym zrobic??

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze malo ciekawego sie dzieje w tym temacie , wiec jezeli macie dylemat czy instalowac sp2 ( polecam poczytac )

Chociaz jak dla mnie te testy, nie sa miarodajne >

 

http://www.short-media.com/review.php?r=265

 

I cytat .

"The test PC equipped with Windows XP Professional Service Pack 1 was an average of 2.5% faster than the same hardware with Service Pack 2 installed. The percentage difference between faster and slower is fairly small. Less than 2 or 3 percent could be dismissed by most but when gamers are looking to squeeze every extra frame out of their machines...it counts. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja siedze od 4-5 dni na WinXp z wbudownym Sp2 i dobre w/g mnie w nim jest tylko wyskakujaca informacja ze cos chce sie z neta instalnac, i mam do wyboru (w wszystkich windowsach chyba to jest ale w sp2 wydaje mi sie to lepsze) system pobierania plikow z neta, tez drobne poprawki.

Ale jesli chodzi o wspolprace z innymi programami to zaczely sie problemy pojawiac niektore gry zaczely ciac, tak wiec jeszcze w tym tygodniu wroce do winXpsp1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zainstalowany na siwezo win xp z zitegrowan sp2 i efekty

 

ogolnie jest przymulnie ;)

 

nie dzialaja niektore strony na forach - zwlaszcza te z wieloma pages

 

problemybyly z firewire i usb przy komunikacji z nomadem ( 1 dzien meczarni itd)

 

jakies dziwy w najnowszym nero specjalnei zrobionym pod SP2 - pojaiwl sie unexpected error przy paleniu track at once - mimo ze daniej teog nei bylo z sp1 - na szczescie ybla to cdrw

 

po kilku h nagle muzyka w winampie staje, probuje go wlaczac od nowa i nic niby wctyuje i muzyka gasnie.. i w sumei caly dzwiek gasnie w komopie - dopieor restart pomaga

 

- chyba bede wracal do SP1

 

browsery sie mulą po paru h pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz szczesliwa konfiguracje ;)

 

otoz wiele progsow jeszcze sie nie dotarlo z sp2 - ot co

 

ps. zobacz czy ci wchodza te linki:

http://forum.bikepl.com/viewtopic.php?t=9047

 

http://forum.bikepl.com/viewtopic.php?t=5092&start=210

 

u mnie za cholere nie chca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...