Skocz do zawartości
Grimlock

[windows Xp] Service Pack 2

Rekomendowane odpowiedzi

J tez mam problem. Czemu u mnie komputer chodzi ponad 15 godzin dziennie i nie stwierdziłem jeszcze zadnych problemów po instalacji systemu z zintegrowanym sp2?

Moj chodzi 24h/7 i rowniez bezproblemowo, jezeli chodzi o SP2.

 

masz szczesliwa konfiguracje ;)

 

otoz wiele progsow jeszcze sie nie dotarlo z sp2 - ot co

 

ps. zobacz czy ci wchodza te linki:

http://forum.bikepl.com/viewtopic.php?t=9047

 

http://forum.bikepl.com/viewtopic.php?t=5092&start=210

 

u mnie za cholere nie chca

U mnie obydwa chodza [Opera 7.54PL bez Java]. Byc moze masz Neo i przydzielone zle wartosci MTU :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wstepie powiem, zedotarcie na koniec watku zajelo mi troche czasu...

 

Moja historia z SP2 - podejscie nr 1:

 

Zrobilem obraz systemu Ghostem i zainstalowalem SP2 (na system z duza iloscia programow, bez SP1 - zero problemow). Po restarcie i logowaniu od razu zauwazylem, ze mi net nie dziala - nie widzi sieci (cos jakby w lan odlaczyc kabel, ale tu jest radiowka) - czerwony krzyzyk i stypa. Po krotkiej zabawie w ustawieniach udalo sie wlaczyc, pasek znow zrobil sie zielony (taki bajerek przy sterowniku D-Linka). Problem w tym ze siec nadal nie dziala - google.pl nie odpowiada. Bramka dostepowa nie odpowiada na pinga. Ogolnie siec nie dziala...

 

Postanowilem wiec przywrocic system. Wlaczam Ghosta, wybieram obraz i chce wybrac partycje z systemem i.. NIE MOGE! Cos jakby nagle partycja stala sie mniejsza niz przed SP2 - uniemozliwia to wiec przywrocenie systemu w ten sposob. Rozpakowalem wiec obraz na inna partycje, podlaczylem dysk do kompa brata i podmienilem system i jest ok. Jak sie dowiem w czym problem byl, to zainstaluje jeszcze raz...

 

Co do sieci, to mam Pande AV z wlaczonym firewallem - windows go wykryl i wylaczyl swoj, wiec problem sieci nie lezy raczej po stronie blokowania jej przez jakis firewall... podejrzewam, ze chodzi o jakies tam klucze sieci, bo wlasnie grzebanie w tych ustawieniach czesciowo 'wlaczylo' siec.

 

W SP2 jest znacznie poprawiona obsługa (uproszczona - kreator) sieci bezprzewodowych

i to mnie wlasnie martwi...

 

 

Need For Speed Porshe Unleased

Jakiej magii trzeba uzyc, aby wogole odpalic ta gierke na XP? U mnie za Chiny ludowe nie chce dzialac ani na czystym XP, ani na SP1 (na SP2 nie probowalem).

 

Co do gryzonia Logitech to ja tez mam PS2->USB i dzialal pod SP2 bez problemow.

 

a co wy na to  

 

z góry sorry za duzy obrazek :)  

 

http://members.lycos.co.uk/chaosik/lister/litewin.jpg

tez tak mialem do czasu, gdy chcialem zainstalowac DX9c - przyp*** sie tam do czegos i nie pozwolil; nie pozwolil tez na instalacje na troche 'mniej pocietym' (przywroconym z obrazu) - musialem od nowa winde instalowac!

 

Co do pliku atapi.sys - zalecaja odinstalowac Daemon Tools. Komunikat sie wtedy nie pojawi.

mam DT, a komunikatu nie przerabialem

 

dylemat teraz mam, bo jak znow mi zablokuje siec i ghost nie bedzie chcial systemu przywrocic, to nie chce mi sie znow dysku wyciagac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było w tym poscie nic konktertnie o Windows Firewall. O jego efektywnosci i skutecznosci. Ja mam Norton Internet Seciuryty 2003. I sie zastanaiwam czy odinstalowac go i zostawic windosowego firewalla, bo bądź co bądź norton zabiera troche zasobów. I jak wygląda to w przypadku WF. Uzywałem NIS również dlatego, że miał blokowanie banerów i wyskakujących okienek . Teraz przynajmniej okienka blokuje IE.

Internet mam radiowy z wewn. IP.

Roziwńcie troche ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja musze skrytykowac SP2, nie polecam go instalowac na laptopie, wszsytko sie chrzani, sterowniki jest ciezko zainstalowac, nawet na hama nie da rady, powiem jeszcze ze laptop nie jest stary bo na platformie Centrino (1,4), mam SP1 i to mi wystarczy chociaz myslalem ze cos warty jest ten SP2, stanowczo odradzam instalowania go na laptopie :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejscie nr 2 i udalo sie - podpowiedz dla wszystkich, ktorzy mieli podobny problem lub chca instalowac SP2:

 

Okazuje sie, ze gdy sie ma wlaczony (moze tez wystarczy zainstalowany) firewall od Pandy (nie wiem, jak z innymi), to po uruchomieniu cos blokuje dostep do sieci. Pomaga dopiero odinstalowanie pandy.

Zakladam, iz jak teraz zainstaluje pande, to bedzie ok..

 

Wychodzi na to, iz rada ktora byla gdzies w tym watku jest BARDZO wazna: instaluj SP2 na CZYSTYM systemie - w przeciwnym wypadku moga byc problemy przez duze P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejscie nr 2 i udalo sie - podpowiedz dla wszystkich, ktorzy mieli podobny problem lub chca instalowac SP2:

 

Okazuje sie, ze gdy sie ma wlaczony (moze tez wystarczy zainstalowany) firewall od Pandy (nie wiem, jak z innymi), to po uruchomieniu cos blokuje dostep do sieci. Pomaga dopiero odinstalowanie pandy.

Zakladam, iz jak teraz zainstaluje pande, to bedzie ok..

 

Wychodzi na to, iz rada ktora byla gdzies w tym watku jest BARDZO wazna: instaluj SP2 na CZYSTYM systemie - w przeciwnym wypadku moga byc problemy przez duze P.

Witam ponownie, SP2 instalowalem wylacznie na czystym systemie, to akurat kolega mi poradzil. Problemy sie pojawiaja gdy podchodze do instalowania np. karty graficznej, gdy sie instaluje nagle wyskakuje mi "przepiekny blue screen z matrixem". Druga sprawa dzwiek tez nie bardzo chociaz powiem jak na hama dalo rade. Pozatym zamula, prawdopodobnie i nie wspolpracuje z chipsetem Intela, Centrino strasznie wtedy wolno chodzi. Powiem tyle ze pdobne objawy mialem z Windowsem 2003. Chyba ze intel wypusci nowe jakies sterowniki kompatybilne, ale nie wiem do tej pory uzywam najswieszych sterownikow chociaz probowalem i starszych i lipa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj wiec nie calkiem czysty system, ale juz z zainstalowanymi sterownikami..

 

Powiem tyle ze pdobne objawy mialem z Windowsem 2003.

Mi nie udalo sie zainstalowac tego cuda, bo gdy przychodzil czas instalacji grafiki, to pojawialy sie na gorze ekranu zielone zebry (paski) na 1/3 wysokosci i pozostawal tylko reset, a po ponownym uruchomieniu to samo...

No ale to troche off-topic, wiec tyle o tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie zamierzam ściągnąć Windowsa XP prof z MSDN AA tylko, że tam jest tylko wersja angielska :(

Jeżeli bym ją chcia spolszczyć za pomocą MUI to zrobić to przed czy po zainstalowaniu SP2 i jeżeli przed, to którą wersje SP2 mam zainstalować - polską czy angielską?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie zamierzam ściągnąć Windowsa XP prof z MSDN AA tylko, że tam jest tylko wersja angielska :(

Jeżeli bym ją chcia spolszczyć za pomocą MUI to zrobić to przed czy po zainstalowaniu SP2 i jeżeli przed, to którą wersje SP2 mam zainstalować - polską czy angielską?

Angielski WinXP + angielski SP2 + na koniec MUI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to bez sensu. Wszyscy zalecają instalke SP2 na CZYSTY system a przecież to jest AKTUALIZACJA działającego systemu a nie instalka wszystkiego od nowa. To powinni dawać SP2 plus Windows gratis za fatyge he he. Instalowałem SP2. Było tragicznie. DOOMik się nie odpalał, CMR też. problemy ze sterami nVidii. Próbawałem wielu i najnowszych i starszych i Omegi i nic.

Odinstalowałem SP2 (tak ciekawe dlaczego Microsoft tak ładnie opisuje ten temat ???) i nie pomogło. Na szczęście przywracanie systemu (zalecane przy instalacji SP2 przez MS !) dało rade. Mam tylko SP1 i jestem happy. A systemowy firewall i blokada popupów?

Jest tyle programów do tego, które doskonale robią to co powinny bez najmniejszych problemów i posiadają dużo lepsze możliwości konfiguracji.

Co o tym sądzicie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciele Finjana twierdzą, że dla zdalnego przejęcia kontroli nad komputerem z zainstalowanym Service Packiem 2 wystarczy, aby użytkownik korzystał z przeglądarki WWW.

Masz w windows inną przeglądarkę niż IE?

To o czym pisza na "normalnych" przeglądarkach jest niemozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem SP2 i przestał mi działć USB :( (myszka drukarka) itd. nie wiecie czym to mzoe być spowodowane?

Instalowałeś SP2 na Windowsa ? Czy instalowałeś Windowsa zintegrowanego z SP2? Spróbuj zainstalować sterowniki do USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciele Finjana twierdzą, że dla zdalnego przejęcia kontroli nad komputerem z zainstalowanym Service Packiem 2 wystarczy, aby użytkownik korzystał z przeglądarki WWW.

Masz w windows inną przeglądarkę niż IE?

To o czym pisza na "normalnych" przeglądarkach jest niemozliwe.

No wlasnie z tego nie wynika jasno, ze chodzi o IE.

Ja to zinterpretowalem tak, ze jestes po prostu narazony gdy tylko wejdziesz do netu przjrzec jakas stronke obojetnie jaka przegladarka.

Moze cos w stylu pokazania sie Twojego IP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ja mam SP2 i mi nie muli kompa, chodzi szybciej niz z SP1 :D Poza tym nie uzywam tego Firewalla bo jest kijowy, tak jak te całe centrum zabezpieczen wyłączasz to i wszystko śmiga, dodam jeszcze że SP2 nie poprawia wszystkich błędów jakie były, poprawia ich większość i wprowadza nowe (błędy oczywiście).. A Bill Gates może sobie tere fere bo on i tak wie ze ludzie to kupią i nie ważne ile ma to błędów czy czego kolwiek, w sumie tak juz jest od lat. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z tego nie wynika jasno, ze chodzi o IE.

W Internet Explorerze znaleziono dwie poważne luki - zyskały one już przydomek "śmiertelna dwójka". Problem dotyczy IE 6.0 z zainstalowanymi wszystkimi poprawkami, który pracuje pod kontrolą systemu Windows XP z Service Packiem 2.

Więcej informacji znajduje się tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...