Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

No i nie dziala dalej nawet po zabiegu ktory opisal Mardok. Ale probowalem te pamieci w innym kompie i tamten wogole nie wstatawal 8O . Juz nic nie kumam, osobno chodza idealnie ale w parze wogole co jest ? I jeszcze jedno: jak wsadzam inna pamiec do mojego epoxa to przy pierwszym uruchomieniu komputera jest zwis przy komunikacie 2b, po zrestartowaniu wszystko gra. Ludzie pomozcie nie wiem czy padla plyta czy pamiec a moze to i to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano

Mam pytanie w sprawie Epoxa 8RDA3I

Razem z kumplem podłączyliśmy wszystko i mam problem FF

Mam Athlona 1 GHz , GF4 mx 4000, 128MB ddr 400. Wczym może być problem że komp nie chce mi się uruchomić ??? Płyta nówka dopiero co podłączona, grafa też nówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanko jest nastepujace czy ten Prime95 jest miarodajny jesli chodzi o stabilność systemu? Moje ostatnie ustawienia byly 11*220 na bartonie 2500+ bez podnoszenia napięcia i na Goodramach(11 3 3 2,5) i system, gry oraz benchmarki chodzly stabilnie ale tkeło mnie i odpaliłem Prime95 i po jakichś 30sekundach wyskoczył mi bład. przy ustawieniu 11*200 chodzi spoko bez błedów. co mozebyć perzyczyną tego? czy podneisienie napiecia procesora cos pozmoze? jeśli tak to od jakiej do jakiej wartości powinienem probować to robić gdyz to bedzie moj 1 raz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko z innej beczki.Dzisiaj zauwazylem iz na moim wyswietlaczu przy plycie zamiast literek FF swieca sie inne typu 40 ,potem 31 39 tez widzialem. Dlatego mam pytanie czy moja plyta pada.? Sprawdzajac w instrukcji czesc z tych oznaczen jest reserved ale np blad 40 -test 8259 interrupt mask bits for channel 1.Teraz na zmiane swieci sie 41,42. Reset biosu nie pomogl. Czy da sie cos z tym zrobic????/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem inny post na temat FF ale pytanie jest takie czy na tej płycie głównej ( 8rda3i) chodzi Athlon 1GHz TB ??? Procesor i RAM-y chodzą bez problemów bo sprawdzałem tylko czemu po podłączeniu wszystkiego na płycie pojawia się FF ??? Nie powiecie mi że płyta główna wadliwa odrazu by kumpel kupił wadliwą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtorze moje pytanie prosciej czy na 8rda3i FF ma sie swiecic caly czas po zapuszczeniu windowsa????Bo u mnie pokazuje sie ff po zapuszczeniu windowsa i zaraz wyskakuja inne numerki aktualnie przez dluzszy czas mam 45 prosze bardzo o pomoc bo nie wiem czy mam ja reklamowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O Gdzieś Ty to zauważył ?? Powiedz mi jak to sie włącza bo ja nie widze żeby po włączeniu USDM sie pokazywała jakaś temperatura tylko ciągle FF. A USDM mam z płyty wersja jakaś 2.0.x.x. Powiedz jak to zrobic bo normalnie niedowierzam 8O . Może w biosie trzeba cos właczyc ?? Podaj jaka masz wersje USDM'a. Najlepiej to przeslij mi ją na maila mkowalm(at)wp.pl .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Jakie są skutki posiadania epox-a 8rda3+ z 2 fazowym zasilaniem procesora?? Czy z powodu tego nie będę mógł podkręcić procesora lub czy procesor podkręcony może ulec uszkodzeniu??

 

A drugie pytanie dotyczy temperatur. Dlaczego w MBM5 wszystkie odczyty z diód (na cpu, obudowy i chipsetu) mają temperatury 127 stopni?? Czy wartości podawane z winbond1(2,3) są rzeczywistymi temperaturami, czy mam sie zacząć martwić, bo procesor już po starcie ma >127 stopni?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele można o Epoxach powiedzieć dobrego, jeżeli chodzi o o/c :D . Jednak mam EP-8RDA3+ od czterech miesięcy i są jednak problemy:

-went. na chipie chodzi jak kosiarka

-płyta nie przyjmowała 2x512 DDR 400 dual TwinMos na WinMe, dopiero po zainst. XP jest O.K.(nie jest to wina WinMe bo na innym kompie Abit było O.K.)

Będę zmieniał plytę to nie będzie Epox :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

epox to pozadna firma , dla mnie ich mobo sa solidne i dobre , nie wiem jak inni ale mialem juz 4 plyty epoxa i zadna z nich nie robila mi probleemow w czym kolwiek :) w sumie nawet widac w podpisie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam spory problem moim zdaniem :)

Otóż mam słuchawki i dźwięk dobiega tylko z jedej strony.

A teraz szczegóły.To samo się dzieje na innych słuchawkach,

na głośnikach to samo.Płyta główna to Epox 8rda bez SS.

Używam zwykłego AC 97 który tam jest.W ustawieniach

głośności wszystko jest wlączone i balans jest równy.

Nie wiem co to może być.Help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z plyta 8RDA3I a mianowicie przegladalem strony internetowe i nagle komp soe wylaczyl. Niestety juz sie nie podniosl. Najprawdopodobniej doszlo do wyczyszczenia biosa. Co o tym sadzicie jest to normalne dla tych plyt 8O Co mogla byc przyczyna?

Dziwne! A fleszowales wczesniej ta plytke? Moze miales jakis "nieoryginalny" zły bios?

Jaka masz reszte sprzetu? Moze cos za bardzo podkrecone?

Nic nie jest krecone bo moj ojciec sie na tym kompie bawi (internet), ja mam inny ;) . Sprzet jest taki: barton 2500+, wd caviar 120gb, nagrywara, radeon 9200 128mb 128bit zasilacz jakis szajsowaty 350W. Bios nie byl fleszowany, plyta ma 2 miesiace (oryginalny bios jak przy zakupie) i tak po prostu komp sie wylaczyl i juz nie wstal. Jak odpalam kompa to wiatraki sie kreca na procku i wetylatorze. Grafike i pamiec sprawdzalem, zasilacz tez i sa dobre. Bardzo dziwne ze sie bios wyczyscil, musze odeslac na gwarancji sprzet bo nie mam maszynki do flashowania biosow. Moze jakis impuls poszedl po plycie sam nie wiem dlatego pytam fachowcow :)

 

Rzeczywiscie zanies ja do serwisu. Moze tam mozgi cos wymysla ;)

Daj znac na forum co jej dolegało!

 

pozdroweczka

 

Pozdrawiam

wyglada na to ze plyta padla na amen bo dali mi inna nie ta sama. Dostalem Gigabyte K7 Triton GA-7N400E bez lanu, plyta tez na nforce2. Nie wiem czy to dobra zamiana czy zabiegac jednak na wymiane na mojego epoxa?? Co myslicie? 1 sprawa nie ma lanu a na epoxie byl, a co z reszta nie wiem czy jest gorsza czy lepsza dajcie znac. dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh miałem mieć Epoxa do 25 ale coś poszło nie tak i mam do jutra go jeszcze (sobota) wiec na dowidzenia postanowiłem coś sprawdzić. W tym wątku ktoś się śmiał ze Epox nie da rady FSB=248 no to proszę bo jednak da :P Fakt faktem ze ino do WWW i Worda się nadaje ale zawsze cos :P Mnożnik mogę dać sobie i wyższy ale co z tego jak „stabilność” będzie ta sama ;)

 

Epox 8RDA3+ 8x248

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh miałem mieć Epoxa do 25 ale coś poszło nie tak i mam do jutra go jeszcze (sobota) wiec na dowidzenia postanowiłem coś sprawdzić. W tym wątku ktoś się śmiał ze Epox nie da rady FSB=248 no to proszę bo jednak da :P Fakt faktem ze ino do WWW i Worda się nadaje ale zawsze cos :P Mnożnik mogę dać sobie i wyższy ale co z tego jak „stabilność” będzie ta sama ;)

 

Epox 8RDA3+ 8x248

Gratulacje! :) Wiesz, niech wszyscy, którzy psioczą na FSB na Epoxie wezmą pod uwagę fakt, że max. FSB wg biosu wynosi 250, a nie 300 jak w przypadku większości Abitów. Biorąc to pod uwagę, to twoja mobo dała z siebie wszystko (i teraz ją porzucasz :lol: ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale trzeba zauważyć że ja ją już opchałem zanim jeszcze potrafiła stabilnie 230MHz przekroczyć :P Posta bez problemów mam na 250MHz ale już winda nie chce wstać, może ten Windows za leniwy jest ;) Tak czy siak z FSB walczyłem tylko aby bronić dobre imię Epoxa gdyż miałem już 4 płyty tej firmy i sprawowały się bardzo dobrze i trochę mnie denerwowało jak ktoś się naśmiewał z tej płyt/firmy tak wiec wyszło mi:

 

245 full stable

248 only for fun ;)

 

Jak sam zauważyłeś zresztą bardzo trafnie biorąc pod uwagę bios to ta płyta poszła w zasadzie tyle ile fabryka dała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok :

 

Mam ostatnie pytanie (zapomniałem o tym na śmierć) : jakim napięciem przy takim FSB traktowałeś chipset (nominalnie jest 1.6v, prawda?) oraz jakie miałeś chłodzenie na NB?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam rekordzistę (może tak do rankingu to dasz, byłby cholera prznajmniej jeden Epox ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc co do wyników to już do rankingu nie mogę dać bo nie mam już MoBo, piszem teraz z mojego servera co sobie przerobiłem na łorkstejszyn ;) Co do napięcia na NB to kiedyś dawno temu dałem 1,8v i tak już zostało w ogóle tego nie ruszałem, zraz czy dwa próbowałem dać na 2,0v ale ta zmiana nic nowego nie wnosiła ani nie poprawiała stabilności ani też nie pozwalała na zwiększenie FSB wiec pozostałem przy 1,8v a jak na 1,6v chodziło to nie miałem okazji sprawdzić. Natomiast chłodzenia to był sobie blok wodny od DangerDen-a zresztą tak samo jak na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...