Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH

 

słuchajcie skusiłem sie na atlonka mobilengo 2500 procek doszedł i po sprawdzeniu okazało sie ze ten szais nie wstaje nawet na fsb 200x10 podczas gdy muj stary wysłuzony xp 2400 bez problemu szalał na 200x11.5

prubowałem ze zmianom napiecia ale nic kupa i tyle

 

po reklamacji koles posyła mi cos takiego

 

 

"nie obsługuje mnoznika powyżej 12,5 ale nie procesor a płyta główna na

którą został zainstalowany, problemem jest czterobitowy kontroler mnożnika

na epoxie i to na pewno nie wina procesora. "

 

czy to prawda dajcie mi znac bo nie wiem czy wziąc kija i zrobic sobie w sobote wycieczke do goscia :D

 

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem Epoxa 8RDA3I. Mam pytania:

- Mam Bartona 2500 i w jaki sposób mógłbym sprawdzić z kompa czy ma odblokowany mnożnik ?

- Jak ustawia się mnożnik na tej płycie bo chciał bym go puscic na 3200 ?

- Mam 512 400hz cl3 Kingstona a w aida 32 wyświetla coś takiego : SZYBKOSC PAMIECI PC3200 (200 Mhz)

czy to normalne?

- Jak zmienić żeby były zamiast 400hz np 420 bo gdzieś tu czytałem że te kingstony póją na tylu ?

Sory że tak dużo pytań ale naprawde nie moge sobie poradzić

Zgóry dziękóje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie Epoxa 8rda3i mam problem z odpalaniem starszych gier tzn. Unreat, Helbreath gra startuje i po cok 5 min zaczyna przycinać potem miga mi obraz na czarno na innych grach takich jak doom3 czy Far cry lub colin5 takie żeczy się nie dzieją jeżeli ktoś wie co może być przyczyną tego proszę o pomoc :!:

 

mój config to

Epoxa 8rda3i fx 5200 ultimated 250/500 zasilacz 450w colors ram 256mb/333mhz hd cawiar 40 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z identyfiikacją procesora na RDA3+ rev 3.1

Posiadam procesor AMD XP-2500+ Barton, na defaultowych ustawieniach jest rozpoznawany jako AMD K7 1833Mhz.

Wgrany jest najnowszy oficjalny bios.

Wie ktoś może jaki jest powód tego problemu???

AIDA pokazuje procesor jako Bartona 512kB cache więc z procem chyba jest wszystko ok.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem na plycie Epox 8rda+ pro z prockiem Athlon Thorton2000+ XP ( jadro bartona ) wyswietla zamiast AmD Athlon2000+XP to 1667Mhz. I nie mowcie mi ze wyswietla dobrze bo wyswietla 1667mhz czyli rzeczywistyu zegar mojego athlonika ( ps.--- ktory chodzi na 2100Mhz i to nie koniec jego mozliwosci :P ) bo poprzebnio jak miaem na jadrze t-bred to wyswietlal athlon xp 2000+ a teraz nie :/ pomozcie ( bios najnowszy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość blepszy

a jak takich problemów nie mam mam bartka i wyświetla go jako bartka

ale zato mam problem z dzwiękiem tnie się.

8rda3+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z identyfiikacją procesora na RDA3+ rev 3.1

Posiadam procesor AMD XP-2500+ Barton, na defaultowych ustawieniach jest rozpoznawany jako AMD K7 1833Mhz.

Wgrany jest najnowszy oficjalny bios.

Wie ktoś może jaki jest powód tego problemu???

AIDA pokazuje procesor jako Bartona 512kB cache więc z procem chyba jest wszystko ok.

Dzięki za pomoc.

Przecież to jest AMD K7 1833 Mhz ;) tylko że bios powinien ropoznawać jądro AMD XP i dobrać PR, a następnie wyświetlić poprawnie 2500+ (chyba że podkręcimy i częstotliwość nie będzie się mieścić w PR ;)).

Słyszałem o takich jajach na najnowszym biosie - mam rev. 2.1 i używam poprzedniego biosa, z lutego bodajże (wszystko gra na nim jak złoto).

 

@blepszy - ja mam taką zasadę, że wszystkie stery do mobo (chipset, sieciówka Realteka ta druga, dźwięk) ściągam najnowsze ze strony producenta, a nie instaluję tych z CD dołączonego do płyty - jeżeli masz C-Media, to spróbuj wygooglować (ja mam akurat S.B. Live 5.1 Player).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie dotyczące epoxa, podobno mocno obciaza 5V, aktualnie posiadam shuttle kt333 i juz teraz mam 4.76V, opłaca się kupować epoxa 8rda3+ mając taki zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPOX TO SYF nie kupujcie tej Hinskiej zabawki same restarty zadna starsza gra nie odpala jutro oddaje to gów... spowrotem do sklepu lepszy jest Asrock przynajmniej działa

 

Po zakupie Epoxa 8rda3i mam problem z odpalaniem starszych gier tzn. Unreat, Helbreath gra startuje i po cok 5 min zaczyna przycinać potem miga mi obraz na czarno na innych grach takich jak doom3 czy Far cry lub colin5 takie żeczy się nie dzieją jeżeli ktoś wie co może być przyczyną tego proszę o pomoc

 

mój config to

 

Epoxa 8rda3i fx 5200 ultimated 250/500 zasilacz 450w colors ram 256mb/333mhz hd cawiar 40 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie dotyczące epoxa, podobno mocno obciaza 5V, aktualnie posiadam shuttle kt333 i juz teraz mam 4.76V, opłaca się kupować epoxa 8rda3+ mając taki zasilacz?

8rda i 8rda+ biorą z +5V, reszta modeli (na stan mojej obecnej wiedzy) z +12V. Czy się opłaca? Nie wiem, ja na Twoim miejscu nawet teraz kupiłbym jakiś normalny zasilacz.

 

@vivimaxi - albo jutro oddajesz, albo 'pomocy', zdecyduj się :lol:

P.S. ortografia, interpunkcja - słyszałeś kiedyś o tym?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie dotyczące epoxa, podobno mocno obciaza 5V, aktualnie posiadam shuttle kt333 i juz teraz mam 4.76V, opłaca się kupować epoxa 8rda3+ mając taki zasilacz?

8rda i 8rda+ biorą z +5V, reszta modeli (na stan mojej obecnej wiedzy) z +12V. Czy się opłaca? Nie wiem, ja na Twoim miejscu nawet teraz kupiłbym jakiś normalny zasilacz.
Zasilacz, dokładnie.

8RDA3+ na pewno bierze z 12v, jak wszystkie lepsze mobo, ponieważ obserwuję spadek na linii przy ostrym OC, a na dodatek grafa zasilana dodatkowo z 12v dodaje swoje (ale to nie wina karty, mówię o OC samego procka).

 

BTw. ja już nie mam siły - ludzie mają wypasione konfigi a do tego np. Feel albo Deer 400W, bo myślą, że w/w 400W to tak naprawdę maaaasa mocy :lol: (to tak a propos mojej wędrówki po dziale kart kraficznych - "karta mi się nie chce kręcić buuuu").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar wybrać między 8rda+ (8rda+pro), 8rda3+, która płyta jest lepsza? i jaka jest rożnica pomiedzy 8rda+ a 8rda+ pro, z roznic ktore wychwycilem to pro posiada sata, a reszta to ta sama 8rda+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPOX TO SYF nie kupujcie tej Hinskiej zabawki same restarty zadna starsza gra nie odpala jutro oddaje to gów... spowrotem do sklepu lepszy jest Asrock przynajmniej działa

 

Po zakupie Epoxa 8rda3i mam problem z odpalaniem starszych gier tzn. Unreat, Helbreath gra startuje i po cok 5 min zaczyna przycinać potem miga mi obraz na czarno na innych grach takich jak doom3 czy Far cry lub colin5 takie żeczy się nie dzieją jeżeli ktoś wie co może być przyczyną tego proszę o pomoc  

 

mój config to  

 

Epoxa 8rda3i fx 5200 ultimated 250/500 zasilacz 450w colors ram 256mb/333mhz hd cawiar 40 GB

jak ktos nie umie skonfigurowac sobie kompa to lepiej niech sie do tego nie bierze...wszyscy dobrze wiedza ze epox to jest dobra firma ale czasami ma kaprysy na pamieci itp...A Ty nie znajac sie opisujesz takie bzdury...jezeli Ci ta plyta nie pasuje to po prostu ja wymien na SUPER HIPER Asrocka bo on "na pewno":lol: jest lepszy a nie bluzgaj na plyte tylko dlatego ze masz niewystarczajaca wiedze aby troche posiedziec i pobawic sie ze sprzetem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos nie umie skonfigurowac sobie kompa to lepiej niech sie do tego nie bierze...wszyscy dobrze wiedza ze epox to jest dobra firma ale czasami ma kaprysy na pamieci itp...A Ty nie znajac sie opisujesz takie bzdury...jezeli Ci ta plyta nie pasuje to po prostu ja wymien na SUPER HIPER Asrocka bo on "na pewno":lol: jest lepszy a nie bluzgaj na plyte tylko dlatego ze masz niewystarczajaca wiedze aby troche posiedziec i pobawic sie ze sprzetem...

 

 

Jeżeli sie znasz tak bardzo to może mi pomożesz z tym problemem czy to wina agp czy grafy

 

Pomocy !!! widzę ze siedzicie w temacie męcze sie juz tydzien mam restarty przy starszych grach zmieniałem sterowniki z grafiki t dalej to samo nie wiem czy reklamować płytę główną czy grafike

 

 

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: nv

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 106

Data: 2004-11-03

Godzina: 16:05:29

Użytkownik: Brak

Komputer: AMD-DURON-1800

Opis:

Silent Running: Stress test transition: Performance 3D -> LowPower 3D

Dane:

0000: 00 00 00 00 02 00 4e 00 ......N.

0008: 00 00 00 00 6a 00 aa c0 ....j.ªÀ

0010: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........

0018: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........

0020: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........

 

mój config-Duron 1800 epox8rda3i fx5200 ultimated 256ram/333 dysk wd cawiar 40Gb 7200obr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw piszesz ze EPOX TO SYF a pozniej pomocy...czlowieku zastanow sie co robisz...

nie lepiej rzetelnie przedstawic problem i prosic o pomoc a nie wyjezdzac ze to syf i ze juz lecisz wymieniac...

ehh szkoda gadac

 

najpierw sprawdz pamieci memtestem, pusc Prime 95...

jak bedziesz mial wyniki to podaj je tutaj i opisz jaki masz system,napiecia,na jakich ustawieniach chodzi komputerek(grafa,mobo,proc)...

 

najlepiej jak bys mogl wlozyc inna grafike do plytki inny zasialacz,inne pamieci i potestowac...jak to wszystko zrobisz to sam dojdziesz do tego co tutaj nie gra i czy masz ewentualnie wadliwa plytke ktora kwalifikuje sie do wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie komentarze ludzi, którzy mówią, że ich BIOSy źle identyfikują procesory bo wyświetlają częstotliwość zamiast PR. A ja się pytam na ch** wam to PR? Szczególnie teraz jak wyszły Semprony, w których PR 2500+ nijak się ma do Bartka 2500+! Ludzie już tak mają, jak są liczby to chcą żeby były jak najwyższe.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw piszesz ze EPOX TO SYF a pozniej pomocy...czlowieku zastanow sie co robisz...

nie lepiej rzetelnie przedstawic problem i prosic o pomoc a nie wyjezdzac ze to syf i ze juz lecisz wymieniac...

ehh szkoda gadac

 

najpierw sprawdz pamieci memtestem, pusc Prime 95...

jak bedziesz mial wyniki to podaj je tutaj i opisz jaki masz system,napiecia,na jakich ustawieniach chodzi komputerek(grafa,mobo,proc)...

 

najlepiej jak bys mogl wlozyc inna grafike do plytki inny zasialacz,inne pamieci i potestowac...jak to wszystko zrobisz to sam dojdziesz do tego co tutaj nie gra i czy masz ewentualnie wadliwa plytke ktora kwalifikuje sie do wymiany...

Nic z tych rzeczy wymieniłem płyte główną na taką samą i po problemie podobno co piąty epox jest wadliwy ten miał wypalone AGP i miał 2 dni i był oryginalnie zapakowany więc fabryczny feler teraz nan ten sam model ale chyba nie piąty bo chodzi narazie ale uwaga na epoxy firma się zepsuła trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw piszesz ze EPOX TO SYF a pozniej pomocy...czlowieku zastanow sie co robisz...

nie lepiej rzetelnie przedstawic problem i prosic o pomoc a nie wyjezdzac ze to syf i ze juz lecisz wymieniac...

ehh szkoda gadac

 

najpierw sprawdz pamieci memtestem, pusc Prime 95...

jak bedziesz mial wyniki to podaj je tutaj i opisz jaki masz system,napiecia,na jakich ustawieniach chodzi komputerek(grafa,mobo,proc)...

 

najlepiej jak bys mogl wlozyc inna grafike do plytki inny zasialacz,inne pamieci i potestowac...jak to wszystko zrobisz to sam dojdziesz do tego co tutaj nie gra i czy masz ewentualnie wadliwa plytke ktora kwalifikuje sie do wymiany...

Nic z tych rzeczy wymieniłem płyte główną na taką samą i po problemie podobno co piąty epox jest wadliwy ten miał wypalone AGP i miał 2 dni i był oryginalnie zapakowany więc fabryczny feler teraz nan ten sam model ale chyba nie piąty bo chodzi narazie ale uwaga na epoxy firma się zepsuła trochę

to ja chyba jestem jednym z szczesliwcow - nic sie nie dzieje z plyta - wszystko dziala tak jak ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] podobno co piąty epox jest wadliwy ten miał wypalone AGP i miał 2 dni i był oryginalnie zapakowany więc fabryczny feler teraz nan ten sam model ale chyba nie piąty bo chodzi narazie ale uwaga na epoxy firma się zepsuła trochę

skad Ty bierzesz takie informacje?? Nigdy nie chcialem bronic epoxa tylko dlatego ze takowego posiadam, ale bezpodstawne oczernianie firmy to juz przesada :evil:

wiadomo ze kazdej firmie zdazaja sie felery...i to nie wazne czy epox,abit,ecs...jedna mniej a druga wiecej ale powiedz mi skad wziales inforamcje ze 20% plyt Epoxa to sa plyty uszkodzone???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie komentarze ludzi, którzy mówią, że ich BIOSy źle identyfikują procesory bo wyświetlają częstotliwość zamiast PR. A ja się pytam na ch** wam to PR? Szczególnie teraz jak wyszły Semprony, w których PR 2500+ nijak się ma do Bartka 2500+! Ludzie już tak mają, jak są liczby to chcą żeby były jak najwyższe.

;)

Mnie troszkę też, tym bardziej że z kolei PR Bartonów ma się nijak do PR T-bredów/Thortonów, a 512KB L2cache nie daje aż tyle, żeby uzasadnić wzrost. Przy Sempronach zaniżono PR, podniesiono FSB, ale i tak Celki D jednak kopią im tyłek (na Socket A).

 

Z drugiej strony Mhz Mhzowi nie równy ze względu na FSB (jeżeli mamy odblokowany mnożnik albo porównujemy procki z zablokowanym, ale na tym samym FSB), jednak chyba każdy zna na tyle swojego kompa, żeby ocenić wydajność - jej, wystarczy nawet głupią Sandrę odpalić. ;)

 

W temacie pytania powyżej : 8RDA3+ bym polecał - jest SATA, Dual LAN (ja łączę z laptopem) i inne bajerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...