Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzieki piotres za odpoweidz ja w układzie tez mam podobna długośc jedynie nie znam jej Fi a była do Freonu R12.

 

Układ złożyłem na Asperze A1055B na R12. 1/10 Hp

Chodzi na mieszaninie typu Ronson I tempy narazie jesli tylko mi nie kłamie czujnik a raczej mocno kłamie to mam okolo -25C w idle (układ jest ze szczatkowym skraplaczem i kompresor jest troche słaby.

 

Wpakowałem ciekawy gaz czyli spreżone powietrze i temperatura spadła mi do -30 lub i więcej.

Zobaczymy co da zamrażacz tej samej firmy :D (-67C)

 

Narazie kompresor ma przewalone.. i tak wpakuje Aspere A1085A 1/8 Hp

 

Teraz tak : poszukuje projektu parownika który bedzie pasował na Socket A bez otwórów w mobo.... narazie mam kiche nie płyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, czy mozna jakos inaczej zaizolowac socket, piny procka niz uzywajac pasty silikonowej ? chce wyprobowac tylko fc raz na pewnej mobo ktora ma pozniej isc do zyda a jak wiadomo takiej pasty chyba sie raczej nie usunie z dziurek socketu, any ideas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli podczas benchingu ani razu szron sie nie roztopi, to nie ma co sie bawic w wyszukana izolacje :-P

 

A paste silikonowa bezbarwna izolacyjna, mozna usunac z dziurek socketu poprzez jej wydmuchanie powietrzem pod duzym cisnieniem (pistolet do pompowania kol np.) - z 4-6 barow .

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moze ja sie dopisze...

 

Tak naprawde, nawet uzywajac maszyny na codzien, nie tylko do benchowania, bez mazidla (dielectric albo silicone) mozesz sie obyc. Jednakze w takim przypadku bardzo wazna jest wlasciwa izolacja nie tylko glowicy ale i spodu plyty. Dwie warstwy neoprenu 1/2 cala, po jednej z kazdej stron plytki mocujacej (backplate) powinny dac gwarancje wlasciwej izolacji. Do tego calkowicie szczelna izolacja glowicy, idealnie przylegajaca w kazdym miejscu do powierzchni plyty glownej. Po prostu, socket musi byc 100% szczelnie uszczelniony po obus stronach plyty glownej. Inaczej skonczy sie to kondensacja w okolicach procka, wewnatrz. A to moze spowodowac dostanie sie skropin w szczeline miedzy prockiem a socketem. A wtedy to juz deczko przjeb*** :)

 

Powyzsze odnosi sie do "wlasnorecznie" zbudowanego FC, bez zadnych elementow grzejacych...

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glowice mam zalana pianka poliuretanowa wiec nie powinno byc z nia problemow, maty tez mam grubosci 12mm wiec jest czym oblozyc plytke ;) po ostatniej smierci mobo i proca fc lezalo pod biurkiem z 2-3 miesiace i najwyzszy czas je ozywic, takze dzieki za odp i pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej skonczy sie to kondensacja w okolicach procka, wewnatrz. A to moze spowodowac dostanie sie skropin w szczeline miedzy prockiem a socketem. A wtedy to juz deczko przjeb***

Gorzej jak dostanie się woda pod socket .. ja tak miałem... to zaczał bzykać mi bios :D

 

Oczywiście komp się nie uruchomił........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

Niedawno postanowilem przeistoczyc po raz kolejny moje FC na grafike :P - tym razem w water-chillera .

 

W zalozeniu mialbyc to chiller z przeplywowym wymiennikiem cieczy i dzialajacy na R22 :P

 

Dołączona grafika

 

Tak wlasnie wygladalo FC na grafike ...

 

Dołączona grafika

 

Materialy na wymiennik ciepla - rura 54mm 45 cm dlugosci, rurka 1/4' ok. 5 metrow.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

B)

 

Dołączona grafika

 

Tuz po spawaniu .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Po izolacji, z wspawana kapilara - 150 cm 0.7mm ID, i kawalkiem ssacej .

 

 

Dołączona grafika

 

It's alive :D

 

Dołączona grafika

 

Moj ulubiony produkt do izolacji :lol:

 

Dołączona grafika

 

Gotowe ... -31.6*C to temperatura wnetrza wymmiennika ciepla .

 

Dołączona grafika

 

Calosc jak widac jest zestrojona na jakies 0.5-0.6 bara, co daje nadzieje na spora sprawnosc i wydajnosc ukladu .

 

Temp. wymiennika idealnie sie skaluja z pressure-chart'em dla R22 B) .

 

Dołączona grafika

 

pozdro

piotres

Edytowane przez piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko....

 

Ile "zużywa" sie orientacyjnie litrów LN2/godzinkę benchingu?

1691601[/snapback]

Dowiedziałem się u sprzedawcy LN2, że np jak mój kuntener ma 50cm wysokości i 5cm średnicy to całość wyparuje po około 30min, zaraz sprawdze ile wchodzi L do takiego kontenera :)

Cena azotu to 200zł za 30l i jest to ilość minimalna, wypożyczenie dewara do przewozu wiąże się z kałcją 3kzł ( :mur: ) :P

 

Wie ktoś czy można w czymś innym przewozić LN2 zeby nie ulatniało się szybko?

 

W takim kontenerze jak mój mieści się ok 1L cieczy.

Edytowane przez Matiz_sc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego piatku cztałem ten temat... od poczatku, bo stwierdziłem ze to najleszy sposob na nauczynie sie o co biega w fc, bo wtedy nie wiedziałęm kompletnie o co chodzi. Teraz ju kumam i chyba sie pobawie,chociazz kasa ciezko. Rozmawiałem juz ze złomiarzami co przyjezdzaja co jakis czas i powiedzieli ze porozgladaja sie za jakims kompresorkiem :] na pierwsxze fc dobrze bedzie stary jakis.

 

Jestem w o tyle dobrej sytuacji ze nie mam problemu z pospawaniem, polutowaniem, bo mam palinik na acytylen+tlen, wiec moge brazem zrobic.

 

Moj ogolny plan jest taki:

- skrapalcz cos poszukam na złomach, moze jakis kupie na allegro/w skalpeie/ od kogos na forum, albo cos.....

- parownik zrobie sam, taki najłatwiejszy, posłuze sie rysunikiem tonica z ktorejs strony....

 

Dołączona grafika

 

- kompresor j/w

- kapilara to gdzies poszukam 0,7

- ssacą pewnie sztywną zrobie, chyba ze gdzies znajde jakis fajny tani wezyk elastyczny,

- filterek niedrogi wiec kupie,

- gaz pewnie propan z butli do palmnika na propan-butan,

- do tego dwa zawory serwisiwe i wezyk i kompresor do prozni

 

Zastanowie sie jeszcze nad stacja manometrow, ale te 30 ojro....... no le duzo łatwiej kalibrowac.

 

Co o tym myslicie no i czy o czyms nie zapomniałem? a moze cos jeszcze?

 

Refleksje po przeczytaniu 129 stron :]

- jak masz zamnmiar skasowac zdjecia z ftpa po miesiacu/dwoch to daj na http://imageshack.us/ bo na pierwszych 50 stronach nie ma zdjec a nawet na 100 ktorejs nie było....

- jezeli odsoby na 3X stronie mowiły ze przeczytały cały temat i jakie to nie sa, osoby na 70 cos tam stronie tez to co ja mam powiedziec :lol:

- co sie stało z radek_marko - miał kilka ciekawych pomysłow :(

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...