Skocz do zawartości
Aquarium

Bioshock

Rekomendowane odpowiedzi

No pisali też o tym w jakiejś recenzji, że monotonne i szybko się nudzi ale ja akurat lubiłem również i to tym bardziej, że poziom trudności rośnie wraz z rozwojem gry no i można sobie pomagać tonikami różnymi albo zamrozić sprzęt by spowolnić przepływ wody. Można mieć jakieś anse do tego, że wejście w ten tryb powoduje całkowite zatrzymanie czasu w grze no ale na uparciucha i to można sobie jakoś wytłumaczyć.

Ogólnie postrzegam tę grę bardzo, bardzo pozytywnie i uważam ją za jedną z lepszych w tym i nawet w poprzednich latach. Poziom techniczny i merytoryczny gry stoi na wysokim poziomie i bez żenady może stawać z najlepszymi.

To moje zdanie i pewnie już znane.

 

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze odpalenie i pierwsze wrazenia... Pozytywne. A najbardziej mnie zaskoczyly naprawde male wymagania(jak na taka grafike). 1280x960 wszystko na full, bez AA i ansio gra dziala (80-100fps). 100 bo vsync wlaczony. Najnizszy chwilowy spadek jaki zaobserwowalem to bylo 65 FPS. Az nie wierze, ze tak smiga, grafika to nie crysis, ale jest calkiem dobra(nawet moze i wiecej niz dobra). Co do fps to narazie gralem okolo 30 minut pozniej moze fps'y spadna. Moze troche pogram, jak znajde czas :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra zaliczona. Jest to zupełnie cos innego niż chyba wszystko w co do tej pory grałem. Ciężko jednoznacznie stwierdzic co to jest. FPP :P, RPG, a moze gra przygodowa, lub film. Myśle, że gdyby zrobiono film (bazujący oczywiście na Bioshock) z takim wyczuciem i rozmachem jak ta gre to wyszłoby arcydzieło. Jest to gra najwyższych lotów. Absolutnie nie dla wszystkich co uwazam za zaletę. Gra kopie, pieści i poraża jak mało co. Ale oczywiście grajac trzeba smakować tą gre pixel po pixelu, metr po metrze zdobywać Rapture, nie wyobrazam sobie grac na oslep do przodu na szybkiego. Polecam wszystkim graczom, zwłaszcza takim ktorzy wszystko widzieli, na wszystkim grali i wszystko ich nudzi.

 

Zalety:

Klimat

Fabuła

Grafika i jej piękno (stawiam ja na równi z Crysisem (tak,tak)

dźwięk i muza

zeschizowane klimaty (lewel z Cohenem zrywa skalp i człowiek patrzy i nie wierzy)

artyzm na kazdym kroku

nie dla wszystkich

 

Wady:

Występują dłużyzny ( na szczęście rzadko)

Powinna byc dłuższa

szybkie zakonczenie

 

Ocena 10/10

Edytowane przez Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra zaliczona. Jest to zupełnie cos innego niż chyba wszystko w co do tej pory grałem. Ciężko jednoznacznie stwierdzic co to jest. FTP, RPG, a moze gra przygodowa, lub film. Myśle, że gdyby zrobiono film...

no ftp to na pewno nie jest :P

 

Ja bym dodał jeszcze do minusów jednak mniejsza swobodę (znaczy mniejsze mapy itp), troche uproszczeń no i brak kilku rzeczy które były na niektórych trailerach.

Do plusów dobre użycie większości broni no i ofc plazmidy ;o.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

*If you purchased a digital distribution copy of BioShock (i.e. from Direct2Drive, Steam, or other), do NOT install this patch. Please go to the site you downloaded BioShock from to receive a version of this patch modified to work with your version.

 

v1.1 PC Patch Updates. Fixes, and Features :

 

- Added the following plasmids and gene tonics: Sonic Boom, Sonic Boom 2, Eve Saver, Machine Buster, Machine - Buster 2, Vending Expert, Vending Expert 2

- Added an Option to disable the Vita-Chambers for added difficulty

- Added support for a walk toggle keybind

- Added Horizontal FOV Lock option

- Fixed mouse acceleration issues

- Fixed reserved keys not functioning properly when keys are unbound

- Fixed multiple cases of keys not allowing a rebind

- Re-added the Human Inferno tonic

- Changed behavior of subtitles so that inappropriate queuing does not occur

- Changed functionality of keybinding lookup to only search in the current input context when finding bindings for in-game display

- Added rendering support for TripleHead2Go

- Atlas VO volume increased for German releases

- Fixed issue of subtitles not clearing correctly occasionally

- Fixed issue causing long hitches or hangs when accessing certain interface screens, machines, and the hacking minigame

- Fix for a potential situation in Recreation where taking a picture of Cobb is impossible if his body gets stuck behind a fallen pillar

- Fixed subtitle timings to more accurately match the on screen audio

- Fixed issue causing stuttering audio when using Windows Vista

- Fixed issue with characters squirming and wiggling after death

- Fixed blood decals and other projectors not showing up on ATI hardware

- The "Enable EAX" option is now greyed out when EAX-capable hardware is not present

- Fixed audio issues stemming from having a Speaker Setting in Windows that was invalid for the current sound card

- Removed erroneous "Reload" binding in a no-weapons context

- Fixed incorrect Training Message concerning bots who are friendly to enemy AIs

- Fixed incorrect Training Message when shooting a Mimic

- Fixed refresh rate being locked at 60hz in DX10 mode

- Fixed VSync disabling in DX10 mode

 

Xbox 360 Title Update Fixes, and Features :

 

- Added widescreen option: Horizontal FOV

- Fix for rare case where a partial cache is not cleared

- Increased Atlas’ volume in German

- Fix for GUI sounds not playing during heavy action

- Fix for not being able to take picture of Cobb in Rec

- Possible fix for pauses or hangs when opening flash bink movies

- Fix for switching difficulty breaking achievement

- Fix for small texture streaming bug

- Fix for rare hang when a lot of things are going on at once

 

Xbox 360 Downloadable Content:

 

- Added Disable Vita Chamber option

- Plasmid Pack is included in this DLC (Machine Buster 1 & 2, Vending Expert 1 & 2, Sonic Boom 1 & 2, EVE Saver)

- 100 point achievement for beating game without Vita Chamber called "Brass Balls"

 

How to do it:

 

Must beat game on Hard

Must not use a Vita Chamber (you can always roll back to an earlier save)

The Vita Chamber Disabled option can be on or off as long as you don’t resurrect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ukończona.

 

Przyznam szczerze, że nie łapałem się do końca z tymi plazmidami tak do połowy gry.

 

Teraz bogatszy w wiedzę o nich i ich wykorzystaniu, przechodzę ją jeszcze raz, postanowiłem być tym "złym" teraz. I w dodatku gram z PL patchem, całkiem dobrze zrobiony, nie przeszkadza, ba czasem pomaga w rzeczach, które rozumiałem z kontekstu zdania.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
No i pierwsze usłyszane "would you kindly" spodowało szeroki uśmiech :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zarzucić sejwem z polskiej wersji w okolicach gdzie walczyliśmy w tym lodzie z kolesiem dla którego trzeba było zrobić fotki i zostawić broń? Postanowiłem zainstalować spolszczenie coby lepiej fabułę pojąć ale drugi raz to mi się przechodzić nie chce..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem przy pierwszej napotkanej siostrzyczce. Mogę ją uratować lub wykorzystać. Pojawia mi się na ekranie: ratuj (H) wykorzystaj ( L ) . Niestety wciskanie klawiszy H i L nic nie daje. Po prostu nic się nie dzieje. Próbowałem przypisać inne klawisze ale również brak rezultatu. Czy ktoś miał podobny problem z niedziałającymi klawiszami do ratowania / wykorzystania siostrzyczki, lub wie jak rozwiązać ten problem.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Mam grę w wersji 1.1 z polskim patchem, oryginalną.

Edytowane przez elf_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie doszedłem do tego miejsca, ale czytałem o tym problemie na jakims forum bioshocka. Powodem jest instalowanie patcha 1.1 ze spolszczeniem. Rozwiazaniem jest zainstalowanie gry bez spolszczenia albo na odwrot spolszczenie bez patcha, lub poczekac na spolszczenie pod wersje 1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem identyczny problem jak tylko gra się ukazała i niemiało to nic wspólnego z paczem ani ze spolszczeniem bo tych po prostu nie było. Przeinstalowałem grę i było już wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qhort , qqrydza - dzięki za odpowiedzi.

 

Podjąłem takie próby pozbycia się problemu:

 

1. instalacja wersji angielskiej + patch pl z pudełka + patch 1.1 ze strony cenegi. Rezultat = klawsze ratowania/wykorzystania siostrzyczki nie są przypisane i nie da się ich przypisać.

 

2. instalacja wersji angielskiej + patch "worldwide retail" 1.1 ze strony bioshocka. bez patcha polonizującego. Rezultat = klawisze ratowania /wykorzystania siostrzyczki nie są przypisane i nie da sie ich przypisać

 

3. Próba trzecia i ostatnia. Zainstalowałem wersję angielską z pudełka, do tego polonizację z pudełka. Gra jest w wersji 1.0, ale ratowanie/wykorzystanie działa.

 

-----

Szkoda, że patch 1.1 nie działa. Najbardziej zdziwiło mnie to, że opisany przeze mnie problem występuje również w angielskiej wersji gry. Pozostaje grać wersję 1.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś masz nie tak.

Ten błąd mieli praktycznie wszyscy którzy mieli wersje PL z patchem 1.1 niePL, ja też tak miałem. Ale niedawno wyszedł patch 1.1PL który go rozwiązał.

 

Ja zrobiłem tak:

Instalka (1.0 EN) -> polonizacja -> patch 1.1 EN -> długa przerwa w oczekiwaniu aż cenega się ruszy -> patch 1.1 PL -> działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z Bioshockiem na moim configu.

Wcześniej na xp chodził jak trzeba.

Teraz mam patha 1.1 pl i niestety po kilku minutach gra się wiesza odkąd mam vistę.

Szukałem coś na forach i ponoć to problem między vistą oraz x-fi.

Przeinstalowywałem probowałem grać bez pathy i bez spolszczeń, jeden pies, bez różnicy.

Ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, włączyłem, doszedłem do momentu, w którym cumuje batyskafem [czy czymś], wjeżdzając na górę i czekając na [kolejny?] poziom... Jednakże zamiast tego wyskakuje mi komunikat:

Dołączona grafika

Uniemożliwiający dalszą grę. Pomoże ktoś ;) ?

 

P.S Komp: 9600GT, X2 5600, 2GB - więc problem z wymaganiami na wstępie rozwiązany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprubój uruchomić w zgodności z XP ;) u mnie na Viście nie było dźwięku w grze a w trybie zgodności już był ;)

 

EDIT: przy okazji .. utknąłem w grze:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak mam się dostać do Fleet Hall Theater ? tych drzwi nie mogę otworzyć żadnym sposobem, a na górze również nie widze żadnego przejścia ani nic ..

 

EDIT 2: Problem rozwiązany .. ;)

Edytowane przez Charnaś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

charnaś wal do windy po lewej stronie. są guziki po lewej stronie windy .tak dwa kroki od windy do tyłu i je zobaczysz .klepnij w nie i do windy.

tak w ogóle to wypas ta giera . 8.5 /10

Edytowane przez elfuego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaRok 1960 to szczególna data, która na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Nie dlatego, że amerykanie przeprowadzili pierwszą udaną próbę z pociskiem balistycznym na okręcie podwodnym czy na świat przyszedł Steve Vai. Ten rok swoją wyjątkowość zawdzięcza niespodziewanej wizycie w miejscu, o istnieniu którego ciężko nawet śnić, chociaż sen nie jest tutaj zbyt trafnym określeniem... Jedno jest pewne, nigdy nie przepadałem za głęboką wodą, coś nieopisanego mnie w niej przerażało... Otchłań oceanu skrywa więcej tajemnic niż można sobie wyobrazić. Jedną z nich wbrew własnej woli właśnie odkrywam. Nie prosiłem o to, lecz przeznaczenie najwyraźniej mnie wybrało... Więc jestem tu .... w miejscu gdzie codzienność styka się z koszmarem, gdzie nigdy nie wstaje słońce, gdzie nie miejsca na miłość i przyjaźń... chociaż nigdy nie jest zbyt późno by to zmienić .... Sądzisz, że to nieprawdopodobne wymysły szaleńca czy objawy schizofrenii? Obawiam się, że nie... Od dziś koszmar ma nowe imię, a brzmi ono... Rapture... Weź głęboki oddech.

Pełna treść artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak latarki jako minus ? ;] Ta strzałka questowa to tak 4fun czy cały czas z nią grałeś ? ;]

Ja przeszedłem ostanio Bio i cały czas tak samo mi sie podoba. Użycie plazmidów,użycie większości broni, beyond the sea, reaload kuszy ;o, lokacje i klim - dokładnie tak samo mi sie grało jak za pierwszym razem. Gra kapitalna ale ma dwa mankamenty: właśnie mało rodzai przeciwników: gdzie są te ziomy z artbook'a ? ;o no i mało satysfakcjonujące outro. Tak poza tym majstersztyk - szczególnie grafika pod względem artystycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screeeny w większości nie są moje, niestety komp mi padł i musiałem po ludziach pozbierać co łaska :> A minus za brak latarki to oczywiscie maly zarcik, nie ma w zaden sposob wplywu na ocene koncowa.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tym majstersztyk - szczególnie grafika pod względem artystycznym.

Artystycznym?No muszę przyznać ,że gra jest naprawdę ciekawa ale akurat grafika choć dość solidnie wykonana jest dla mnie zbyt "plastelinkowa".Jak ktoś napisał "plastyk is bombastic" :wink: .Przeciwnicy nieźli z zamysłu ale zbyt kukiełkowi IMO.Teatrzykiem tam mi zalatywało cały czas...Krew jak olej czy raczej rtęć czerwona...Klimat super ale chciałbym subiektywnie ,by ewentualne kontynuacje bardziej dopieszczono.Za daleko od grafiki np. HL2 i STALKERa ,a za blisko do...bo ja wiem?Nieco zbyt właśnie kukiełkowa dla mnie.Ale kasy warta -klimat i grywalność świetne i do tego gra całkiem długa co nie jest wcale modnym trendem ostatnio :sad: .

Recka opasła...dziś nie przebrnę ale latarka by się przydała.Byle nie a'la DOOM 3 "jednoręki bandyta" :wink:

Pomysł na grę -pełen sukces.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie chyba zapomniałem się pochwalić, że skończyłem Bioshocka :) Co mogę powiedzieć? Gra genialna, ma kilka niedociągnięć (imo za mało plazmidów ;) ) ale klimat i fabuła,muzyka, postacie jakie występują w grze rekompensują wszystko. Mój ulubiony moment to zdecydowanie kompletowanie "dzieła" Cohena ;) Szkoda tylko tego, że nie ma większej (poza little sisters) ingerencji w to czy chce być się dobrym czy złym.

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artystycznym?No muszę przyznać ,że gra jest naprawdę ciekawa ale akurat grafika choć dość solidnie wykonana jest dla mnie zbyt "plastelinkowa".

Bo to jest GROTESKA i KARYKATURA.

 

:smile2:

 

Nie zauważyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest GROTESKA i KARYKATURA.

Oceniam wygląd ,a nie "co to jest" i jak to należy rozumieć -czyli to co widzę.I tak np. obrazy P.Picasso mi się nie podobają mimo, że ktoś zauważy "to jest kubizm".Capito? :wink: Po prostu lubię teatralne klimaty tyle ,że niezbyt w grach.Niezbyt mnie pociągają produkcje przerysowane ,bez względu jaki sukces odniosły na rynku(taki XIII a'la komiks).Po prostu nie moje klimaty.Na szczęście w Bioshock nie jest to aż tak nachalnie rażące i gra nadgania całością.Zapomniałem dodać wcześniej -faktycznie chwilami nużyła.Ale wolę to niż niedosyt po zakupie gry za np.80pln i skończeniu jej "do obiadu prawie całą" :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem. Doszedlem do miejsca w ktorym

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "spoiler"
Trzeba wybrac czy zabic dziewczynke, czy ja ocalic.
Naciskam przycisk wyboru H lub L i nic sie nie dzieje. Zmienialem te kalwisze w opcjach na inne, nie pomoglo. Wersja 1.1 pl

 

Edit

 

Wesja 1.0 dziala ok.

Edytowane przez wyrko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceniam wygląd ,a nie "co to jest" ...

Nie chciałem byś odebrał to jako atak. Było już późno... :wink: poza tym groteska to również karykatura więc jeszcze błąd zrobiłem. A w kwestii stylistyki bardzo mi się to wszystko komponuje.

:D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...