Skocz do zawartości
Kwazor

Problem z portalem.

Rekomendowane odpowiedzi

Rejestracja jest również dostępna przez portal, dlatego wydaje mi się, że dotyczy ogólnie całego serwisu.

 

Jeśli napisałem w złym temacie to przepraszam, jednak zamierzeń chyba złych nie miałem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczne przeglądanie Strona diagnostyczna witryny forum.purepc.pl

Jaki jest obecny stan bezpieczeństwa witryny forum.purepc.pl?

Witryna została uznana za podejrzaną – jej odwiedzanie może stanowić zagrożenie dla komputera.

W ciągu ostatnich 90 dni część tej witryny została odnotowana z uwagi na podejrzane działania następującą liczbę razy: 29.

Co się stało podczas odwiedzin tej witryny przez Google?

W ciągu ostatnich 90 dni przetestowaliśmy w tej witrynie następującą liczbę stron: 815. Wyświetlanie 508 z nich spowodowało pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika. Witryna ta po raz ostatni była odwiedzana przez Google 2014-02-13, a po raz ostatni znaleziono w niej podejrzane treści 2014-02-13.

Złośliwe oprogramowanie obejmuje 292 exploit(s), 17 trojan(s). Udane zainfekowanie powodowało pojawienie się na komputerze docelowym średnio następującej liczby nowych procesów: 2.

Złośliwe oprogramowanie działa w następującej liczbie domen: 10, m.in. sinickonline.com/jria.isteingeek.de/baufinanz63.de/.

Wykryliśmy następującą liczbę domen: 3, które, jak się wydaje, pośredniczyły w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania wśród użytkowników tej witryny, m.in. jria.isteingeek.de/asksinetr.endofinternet.net/,nias.endofinternet.net/.

Ta witryna działała w następującej liczbie sieci: 1, m.in. AS16276 (OVH).

Czy ta witryna pośredniczyła w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania?

Nie wydaje się, aby w ciągu ostatnich 90 dni witryna forum.purepc.pl pośredniczyła w zarażaniu jakichkolwiek witryn.

Czy w tej witrynie działało złośliwe oprogramowanie?

Nie, w ciągu ostatnich 90 dni nie było w tej witrynie złośliwego oprogramowania.

Jak do tego doszło?

W pewnych przypadkach osoby trzecie mogą dodawać do legalnych witryn złośliwy kod, który spowoduje wyświetlanie przez nas komunikatu ostrzegawczego.

Dalsze czynności:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma chyba problem z czytaniem - temat dotyczy portalu a nie samego forum .

 

Wklejanie spamu z google też nie jest najlepszym pomysłem .

 

A marco już wyjaśnił w innym temacie co się dzieje . 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie mogę zalogować się na portalu. Wpisuję login i hasło podane podczas rejestracji. Hasło nie było nigdy zmieniane. Obsługę ciasteczek mam włączoną. Logowanie do forum działa bez problemu - na portalu nie da rady. Jakieś rady?

 

SCREEN:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wam ale u siebie dopiero za ~5 odświeżeniem widzę zawartość portalu :> tak to tylko banner PPC i reklama Xnote w tle ;> reszta się ładuje lub nie.

Przy poprzednich reklamach tego typu nie było problemu

 

 

PS: mam też to samo co

Burszczas1993

 

myślałem że do portalu i forum jest to samo konto ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemik16:

Zapewne serwer reklam zdychał powoli, by kilka godzin później całkowicie wywinąć orła.

Konto jest takie samo, ale nie to samo - 2 systemy, 2 konta. Portal korzysta z części autoryzacji dla forum.

 

_KaszpiR_:

Nie ma prawa być 403 na "/user" - dla zalogowanych jest opis profilu, dla niezalogowanych jest okno logowania.

Niech zgadnę.. zamykamy Chrome. Odpalamy FF/Operę i problem znika? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie blad portalu - tam tematy sa czyszczone po tygodniu, a przyklejone sa z czasow zamierzchlych, aczkolwiek w sumie nie wiem czemu tak dlugo sa przyklejone, bo te dane pewnie juz sie troche przedawnily nawet jesli posty byly edytowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Wyświetlane są tematy z ostatnich 7 dni, aby mieć więcej trzeba zmienić filtr - klikasz na Własny (nad listą tematów) i wybierasz od kiedy mają być wyświetlone wątki.

 

Nie trafiłeś jednak z tematem, w którym należałoby to pytanie zadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgia:

Na lapku jest 16:9 i wszystko wygląda fajnie w 1366xileśtam - nawet banerki po bokach się komponują, gdy są. Nie moja wina, że zachciało Ci się fullhd :P

 

A tak serio, to obecny lay pamięta czasy jaskiniowców i nie ma sensu go rozkopywać. Będzie nowy lay, będą nowe możliwości.

 

Najlepiej by było przekonać wszystkich do używania przynajmniej 1366. Niestety obecnie wygląda to tak:

http://ranking.pl/pl/rankings/screen-resolutions.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgia:

Na lapku jest 16:9 i wszystko wygląda fajnie w 1366xileśtam - nawet banerki po bokach się komponują, gdy są. Nie moja wina, że zachciało Ci się fullhd :P

 

A tak serio, to obecny lay pamięta czasy jaskiniowców i nie ma sensu go rozkopywać. Będzie nowy lay, będą nowe możliwości.

 

Najlepiej by było przekonać wszystkich do używania przynajmniej 1366. Niestety obecnie wygląda to tak:

http://ranking.pl/pl/rankings/screen-resolutions.html

 

A ile w tym jest telefonów i tabletów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgia:

Na lapku jest 16:9 i wszystko wygląda fajnie w 1366xileśtam - nawet banerki po bokach się komponują, gdy są. Nie moja wina, że zachciało Ci się fullhd :P

 

A tak serio, to obecny lay pamięta czasy jaskiniowców i nie ma sensu go rozkopywać. Będzie nowy lay, będą nowe możliwości.

 

Najlepiej by było przekonać wszystkich do używania przynajmniej 1366. Niestety obecnie wygląda to tak:

http://ranking.pl/pl/rankings/screen-resolutions.html

Szokujące jest jak dużo jeszcze pozostaje 1280x1024. Spodziewałem się innych wyników rankingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale raczej targetem purepc.pl nie są wszyscy internauci, tylko raczej ci, którzy jakoś interesują się komputerami ;)

 

Eh... takie pytania w taki dzień :P

 

Wybrane wartości przybliżone:

1920x1080 - 20%
1366x768 - 14.75%
1280x1024 - 9.5%
1024x768 - 4%
 
Szału nie ma. Przynajmniej 4% nadal siedzi w epoce kamienia łupanego i CRT 15 cali. :/
Chyba, że to tablety 8 cali z włączoną w przeglądarce opcją "Tryb komputerowy" ;]

A ile w tym jest telefonów i tabletów?

 

Też chętnie bym się dowiedział - szczególnie w przypadku 1024x768...

Patrzę...

Mobilki z 768x1024 (tak zapisuje GA) stanowią 1%.

Jednak to chyba nie jest liczone do statsów głównych dla 1024x768.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...