Skocz do zawartości
Sniper

Creative X-fi Nowy Procesor Dźwiękowy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Zaczęła się kampania reklamowa nowego ponoć rewolucyjnego procesora dźwiękowego. Czy ktoś wie kiedy go ujrzymy w sklepach ? Zastanawiam się bowiem czy kupować teraz Audigy 2 ZS czy poczekać i przejechać do czasu ukazania się tego nowego na jakims Live 5.1 albo Audigy. Piszcie co wiecie na temat tego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The most powerful audio processor ever built will soon be providing previously unimaginable benefits to users around the world. Delivering such benefits as accelerated frame-rates in games, providing the most realistic headphone surround experience and even adding back in to music the sparkle that is lost during MP3 or WMA compression - this new technology is going to transform the world of entertainment. Whatever you enjoy doing, if it involves audio, is never going to be the same again!
Edytowane przez andrewthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poczekać...ten procesor to jest ponoć niezła rewolucja narynku Audio komputerowego....z 16bit rozszerza do 24bit i możesz z mp3 otrzymać jakoć studyjną a nie CD!!!!czyli 4 bity lepszą!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieprzesadzajmy z tym czekaniem.

Zanim wejdzie (tym bardziej pojawi sie w polsce) i cena jego bedzie na normalnym poziomie to minie sporo czasu , ktory moglbys umilic sobie Audigy 2ZS (za juz nieduza kaske).

 

Zaraz, czy ty chcesz zmieniac Audigy 2 na 2ZS ktore masz w podpisie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

ciekawi mnie co to jest ten prostokącik w prawym górnym rogu f-fi, czyżby wtyczka do podłączenia przedniego panelu??

 

Dołączona grafika

 

dodatkowe zasilanie :blink:

 

Dołączona grafika

 

64MB XRAM :blink:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

SoundBlaster Audigy 2 ZS

 

Dołączona grafika

 

X-FI

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co cie tak dziwi to dodatkowe zasilanie? Juz wersje platinum 2zs mialy dodatkowe wtyczki zasilajace z powodu zewn. panelu. Jak zwykle jestes nie w temacie :lol:

1600200[/snapback]

jakiś nie halo jesteś ??? bo ja bym na miejscu cavarra zgłosił ten post o podburzanie do kłótni!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym a to ciekawe odzyskanie jakości mp3 :>? (przecież tam całe pasma są wycięte :> i msakowane hymmmmmmm ) pozatym poszerzenie z 16 bit do 24. Hym zastanawia mnie jaki system nagłaśniający trzeba mieć :>? aby usłyszeć różnice :>?skoro i tak chyba nie wiele rzeczy jest nagrywane w 24 bit :>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabianie 16 bitow na 24 to zwykle robienie ludziom wody z mozgu...

 

Zagadka: mamy MP3 zakodowane w 16 bitach na probke. Chcemy miec 24 bity na probke. Pytanie brzmi - co dodamy do istniejacego sygnalu, zeby uzupelnic brakujace 8 bitow?

 

 

Odpowiedz dla leniwych - dodamy cos, czego w utworze nie ma i nigdy nie bylo. Taka operacja sie nazywa upsamplingiem i nie jest zadna nowoscia ani przelomem. A poniewaz jako material wejsciowy mamy 16 bitow na probke i NIC WIECEJ, to i efekt takiej operacji jest w zasadzie zaden (jest to dokonywane za pomoca mniej lub bardziej zmyslnej interpolacji).

 

Istota kompresji stratnej jest to, ze czesc informacji jest tracona w sposob bezpowrotny. Tego sie nie przeskoczy. Tak samo jak i dodawanie wycietego pasma - jest to zwykla interpolacja (i troche ekstrapolacji, czyli zgadywania co byc powinno) i z odzyskiwaniem czegokolwiek nie ma nic wspolnego.

 

0:2 dla Creative

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wszystkim chodzi o likwidacje szumów, bo częstotliwości nie da się  zbytnio odzyskać, choć przy  upsamplingu  24/192  wysokie tony (bo te są obcinane), brzmia znacznie lepiej

1607267[/snapback]

Między innymi a poza tym dużo kart ma lepsze parametry w 24 bitach, no ale cudów oczekiwać nie możemy jak oryginalny materiał mamy 16 bitowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy, znacznie lepiej grają Cd (mówie o stacjonarnych odtwarzaczach), jesli w układzie wyjsciowym sa poddane upsamplingowi...

Ale to BTW..

 

swoją drogą , może wreszcie zaczną się pojawiac , karty dźwiękowe na PCI EX., bo skoro, najnowse produkty są tylko w PCI 32 bit, to po co na płytach montuje się złącza PCI EX 1x :?::?::?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy to wejdzie do sklepów i jakie bendą ceny?

 

swoją drogą ciekawe czy da sie kupić najtańszy model i dokupić do niego panelik z modelu najdroższego, zajebiście wygląda

 

EDIT:

już wiem, ze do wersji XTremeMusic (najtańsza) da sie podpiąć panel z wersji Platinum albo Fatality, ale czy da sie podpiąćten z wersji Elite-Pro (najdroższa)

 

EDIT2:

zastanawia mnie jakim kable oni to łączą i czy da sie sprawdzić na karcie, czy wejścia satakie same

Edytowane przez ubiquality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, opłaca się inwestować w tą najdroższą wersję, ze wzgledu na przetworniki.Myślę, że ukaże sie coś w stylu "gołej " karty, bez zew. modułu.,jak to ma miejsce w przypadku a2 zs.Ja poczekam na wersje pod PCI ex, która mam nadzieje pojawi się wkrótce.Ciekawe jak działa pod Foobarem @ ASIO :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, opłaca się inwestować  w tą najdroższą wersję, ze wzgledu na przetworniki.Myślę, że ukaże sie coś w stylu "gołej " karty, bez zew. modułu.,jak to ma miejsce w przypadku a2 zs.Ja poczekam na wersje pod PCI ex, która mam nadzieje pojawi się wkrótce.Ciekawe jak działa pod Foobarem @ ASIO  :blurp:

1629100[/snapback]

ja mysle ze nie opłaca się dopłacać około 1tys za przetwornik, w końcu karta jest przeznaczona do profesjonalnych zastosowań.. itak nie poczujesz (albo minimalne) w grach.. chyba ze zajmujesz sie obróbką dzwięku, to tak

 

mi osobiście bardzo podoba się ten panelik zewnętrzny w najdroższej wersji..

gdyby tak sie dało kupić najtańszy model i dokupić osobno ten panelik, :marzyciel: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrecz przeciwnie, bo przetworniki decydują o jakości dźwięku, a odgłosy w grach mnie nie interesują _że tak powiem.To dopiero początek serii, więc z pewnością Creative bedzie chciał zgarnąć sporą część rynku, więc wypuści sporo rev. kart z x-fi,także te z lepszymi przetwornikami.

Co do zastosowań profesjonalnych, są karty z serii EMU, czy rózne modele LYNXa, jakoś nie widzę zwykłych SB w studiach nagraniowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki upsamplingowi (choć to kwestia przetworników), szumy przesuwają się w górę pasma, downsampling wycina  potem te zbedne pasmo, i dzięki temu, część dźwięków nieporządanych znika_ot co.

1605812[/snapback]

Niby skąd upsampling/downsampling ma wiedzieć, które dzwięki sa niepożądane? :-)

 

Chyba myślałeś o noise shaping. Ale to się stosuje przy obcinaniu bitów, czyli np. przy konwersji 24->16 można dither przesunąc w górę pasma. Wtedy wiadomo, co jest muzyką a co dodawanym szumem dithera.

 

Digit-Life zamieściło recenzję X-Fi:

http://www.digit-life.com/articles2/multim...ative-x-fi.html

 

Wg digit-life Crystaliser działa jako wielopasmowy kompresor. Cytat z recenzji:

 

"In practice, it took me less than a minute to figure out what Crystalizer really was. This technology is similar to what we have seen in Intel with its HDA, in the bundled Intel Audio Studio.

 

Indeed, a record is remastered by a well-known mastering plug-in called "multiband compressor". Just to make sure I was 100% correct, I compared Crystalizer with three mastering multiband compressors: Waves LinMB, iZotope Ozone, Steinberg MultiBand Compressor. These plugins changed the audio character similar to Crystalizer."

Edytowane przez popej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, opłaca się inwestować  w tą najdroższą wersję, ze wzgledu na przetworniki.Myślę, że ukaże sie coś w stylu "gołej " karty, bez zew. modułu.,jak to ma miejsce w przypadku a2 zs.Ja poczekam na wersje pod PCI ex, która mam nadzieje pojawi się wkrótce.Ciekawe jak działa pod Foobarem @ ASIO  :blurp:

1629100[/snapback]

hehehhe

 

a powiedz mi, co ci daje te całe ASIO do jakości dźwięku ??

słyszysz różnice "z i bez" ASIO na normalnych „komputerowych” głośnikach ?? :lol:

 

 

X-Fi EP vs. Soundstorm w B2

Dołączona grafika

 

X-Fi EP vs. X-Fi XM

Dołączona grafika

 

zobaczymy może coś nowe stery pomogą i patche

 

więcej na http://infohunter.pl/artykul.php?pid=&nid=597

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew twojemu mniemaniu różnice są słyszalne,i rosną proporcjonalne do posiadanego sprzętu, <_< ....(foo@asio).Ta metoda mappowania dźwięku jest znacznie lepsza, pod kątem jakości i elastycznośći,NIE KAŻDY używa karty dźwiękowej , bo grać w jakies tam gierki....oprócz tego,(o czym wiele osób nie chyba nie wie..), k. dźw. służyć może do słuchania muzyki, czy amatorskiej obróbki dźwięku...Kwestia lepszych przetworników, jest chyba oczywista,i nie ma się nad nią sensu rozwodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew twojemu mniemaniu różnice są słyszalne,i rosną proporcjonalne do posiadanego sprzętu, <_<  ....(foo@asio).Ta metoda mappowania dźwięku jest znacznie lepsza, pod kątem jakości i elastycznośći,NIE KAŻDY używa karty dźwiękowej , bo grać w jakies tam gierki....oprócz tego,(o czym wiele osób nie chyba nie wie..), k. dźw. służyć może  do słuchania muzyki, czy amatorskiej obróbki dźwięku...Kwestia lepszych przetworników, jest chyba oczywista,i nie ma się nad nią sensu rozwodzić.

1653325[/snapback]

no to jak usłyszysz różnice z wył. i wł. ASIO na zestawie za 1k to masz genialny słuch :lol: w co wątpię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...