Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 06/23/25 w Odpowiedzi

  1. Mam rozwiązanie dla najleniwszych: Nie mogłem się oprzeć 😉
    3 punkty
  2. Mały upgrade i mod , wstawione nowe AiO Thermaltake Toughliquid 360 EX Pro ARGB i 3x140 Thermaltake toughfan Ex 14 pro oraz troszkę drewna do budy.
    2 punkty
  3. Chciałbym zwrócić uwagę na problem, który od dłuższego czasu obserwuję w sekcji komentarzy pod newsami. Nie chodzi mi konkretne o poglądy, stanowiska czy samo prawo użytkowników do wyrażania swoich opinii. Wierzę, że możliwość swobodnej dyskusji jest najważniejsza i doceniam jej istnienie na PurePC. Mam wrażenie, że w pewnym momencie doszło do sytuacji, w której aktywność pojedynczego użytkownika zaczęła negatywnie wpływać na jakość całej przestrzeni dyskusyjnej. Nie chodzi tu o fakt posiadania innego zdania. Problemem jest sposób prowadzenia rozmów, jakimi są ciągłe wojny, a w nich przedstawianie informacji pod z góry przyjętą tezę, wybieranie pojedynczych argumentów pasujących do przedstawianej narracji przy ignorowaniu pozostałych czy kurczowe trzymanie się swojego stanowiska niezależnie od przedstawianych kontrargumentów. Nie jestem w stanie ocenić, czy jest to działanie świadome, czy po prostu efekt wiary we własną rację. To jedynie wrażenie, jakie odnoszę po przeczytaniu dziesiątek takich dyskusji i związanych z nimi komentarzy. W każdym razie jestem świadomy, że takie zachowanie samo w sobie nie łamie bezpośrednio ani pośrednio regulaminu. Rozumiem również, że dyskusje generują ruch oraz aktywność i zaangażowanie użytkowników, co ostatecznie jest korzystne dla strony internetowej. Nie chcę więc ograniczania prawa do wypowiedzi ani tym bardziej sugerować karania kogokolwiek za jego poglądy. Przechodząc jednak do istoty problemu, który chce właściwie poruszyć: Komentarze i dyskusje pod newsami są dla mnie równie interesujące, a czasem nawet bardziej niż sama treść artykułu. Szanuje je właśnie za różne opinie, przekazywaną czasem wiedzę i różne perspektywy użytkowników. Jest to jeden z powodów przez które regularnie odwiedzam PurePC od lat. Niestety coraz częściej niechęć do nawet zerknięcia do sekcji komentarzy. Perspektywa przedzierania się przez kolejne wielostronicowe spory prowadzone wokół tych samych tematów powoli, acz skutecznie, demotywuje do czytania newsa. W efekcie coraz częściej rezygnuję nie tylko z przeglądania komentarzy, ale również z odwiedzania części newsów właśnie, a informacje czy wiadomości znajduję na innych portalach, które niestety dostarczają je szybciej. Piszę ten temat głównie dlatego, że społeczność komentujących PurePC uważam za ostatnią wartą zainteresowania na polskim rynku, a jej stan i jakość stopniowo się pogarsza. Mam również wrażenie, że nie jestem w tym odczuciu odosobniony. Wnioskuję to na podstawie reakcji i komentarzy innych użytkowników, w których dają temu wyraz, czy to przewidując przebieg kolejnej dyskusji, czy opisując jej przewidywalność, czy po prostu poruszając ten temat bezpośrednio. Sprowadza się to ostatecznie do tego, że zamiast wymiany opinii dostajemy niekończące się spory krążące wokół tych samych osób i tych samych tematów. Nie chciałbym aby ten temat został odebrany jako skarga na konkretnego użytkownika bo uważam, że podobny efekt tworzą osoby ją wywołującą (choć tym się czasem nie dziwię), ale przede wszystkim ponieważ sedno problemu leży gdzie indziej. W moim odczuciu problemem jest sytuacja, w której pojedyncza osoba (nieważne, czy działa z premedytacją, czy po prostu tak bardzo wierzy w swoje przekonania) jest w stanie skutecznie zdominować przestrzeń dyskusyjną na tyle, że jej sama potencjalna obecność już wpływa na jej przebieg. Chciałbym po prostu zwrócić uwagę, że jeżeli celem sekcji komentarzy jest wymiana opinii, to warto zastanowić się, jak zachować równowagę między pełną swobodą wypowiedzi użytkowników, a utrzymaniem dyskusji na tyle sensownym poziomie, by przede wszystkim nie odrzucała nawet tych, którzy są wyłącznie czytelnikami, nie mówiąc już o zrezygnowanych komentujących. Po prostu problemem nie jest to, że ktoś ma własne zdanie. Problemem jest sytuacja, w której aktywność jednej osoby zaczyna dominować przestrzeń dyskusyjną do tego stopnia, że inni użytkownicy przestają chcieć brać udział w rozmowach, czytać komentarze, a czasem nawet odwiedzać stronę.
    2 punkty
  4. Nie ma znaczenia, czy grasz w 1280x720, czy w 3840x2160 - "narzut na procesor" jest identyczny.
    2 punkty
  5. Patrycja czuwa 🙂
    2 punkty
  6. byłem ciekawy po prostu, sam wiesz ze jest grupka ludzi ktorzy minusują od razu, mimo że piszesz fakt to jestes minusowany xD dla mnie to jest jakieś ograniczenie tej osoby, która nie przyjmuje prawdy i faktów, zdarzało się że miałem po kilkadziesiąt plusów, a max kilkanaście minusów. Ludzie nie potrafią przyjąć prawdy i będą tworzyć takie narracje żeby tylko postawić na swoim
    2 punkty
  7. Dobrze że wskazujesz kto się zna na IT 😆
    2 punkty
  8. Mocno przepłacona płyta i zasilacz. https://proline.pl/l/a50c4748 Karta z lepszym chłodzeniem I lepszą kulturą pracy. płyta w normalnej cenie, dodatkowy wentylator do obudowy.
    2 punkty
  9. https://www.krsystem.pl/msi_mpg_a850g_pcie5_850w_80plus_gold_f.modular-item-69863.html
    2 punkty
  10. Przez sytuację w Iranie, w górę idą także oleje (między innymi Motul już dosyć mocno podniósł ceny) - więc jak ktoś miał w najbliższym czasie wymieniać olej, to polecam dokonać zakupu wcześniej, bo można oszczędzić kilkadziesiąt zeta.
    2 punkty
  11. 3 promile to już ładny wynik, srogo musiała dawać w gaz... Ja to zachodzę w głowę - gdzie Ci ludzie mają mózgi siadając za kółkiem w takim stanie.
    2 punkty
  12. Geely wczoraj zarejestrowane i odebrane. Oficjalnie zaczynam przygodę z chińską motoryzacją.
    2 punkty
  13. Polecam Google TV Streamer 4K (2024)
    2 punkty
  14. Według mnie taka opcja: Dysk systemowy ma też gry, jest niepoprawna Ano dla tego, że gdy będziesz chciał postawić system, to cały dysk zostanie sformatowany (utracisz też gry) Dysk systemowy powinien być tylko do systemu + sterowniki itp. Gry, filmy, muzyka, magazyn powinien być na innych dyskach. Dla zobrazowania co opisałem wrzucam fotkę, jak to u mnie jest przydzielone i to działa jak należy (to sugestia, nie obowiązek) https://postimg.cc/mh5vxzyt
    2 punkty
  15. Polecam ci udać się na yt i przejrzeć filmy od Stilgara.
    2 punkty
  16. Że co? Nie doradzaj mu zasilaczy bo masz o nich wątpliwe pojęcie tak jak o tym ile pobiera ten procesor w grach Głupoty wypisujesz totalne, ze średnim coolerem AC w grach z tym CPU nie ma żadnych problemów, a tym bardziej z AIO.
    2 punkty
  17. Na zasilaczu nie oszczędzaj kup minimum 850w żeby był zapas, marka to Seasonic, MSI, Corsair , BeQuiet. Nie słuchaj doradców bierz 650 i starczy weź większy prądu i tak z gniazdka weźmie tyle ile potrzebuje więc spoko😊 Co do karty kupuj tylko i wyłącznie 16 GB vram nie mniej, Tydzień temu na OLX sprzedałem rocznego Seasonic 850 w za 350zł.
    2 punkty
  18. Za 408 zł wychodzi z podkładką porządny zasilacz na stronie MSI, zakup na lata Wystarczy zapisać się do newslettera i wklepać kod na 100 który przyjdzie Jeśli chcesz oszczędzać na zasilaczu to za 250 masz Seasonica z 7 letnią gwarancją https://proline.pl/zasilacz-seasonic-core-bc-650-atx-31-bronze-650w-p8344322
    2 punkty
  19. Dzięki wszystkim za pomoc. Udało się złożyć sprzęt i działa 😄 Nie kombinowałem już ze zmianą na inne podzespoły
    2 punkty
  20. Zobacz sobie https://www.ceneo.pl/135322163 Taniej tylko microATX https://www.ceneo.pl/148144794
    2 punkty
  21. Jak w tytule Sprzedam zaplombowany nowy zestaw RAM DDR5 CUDIMM Corsair Vengeance DDR5 CUDIMM 48GB (2x24GB) 8400MHz CMKC48GX5M2X8400C40 Kupione na amazon, wieczysta gwarancja o czywiście działa, załączam dowód zakupu. Link do kupna: https://allegrolokalnie.pl/oferta/corsair-vengeance-ddr5-48gb-2x24gb-8400mhz-cl40-cudimm-nowe Możliwy odbiór osobisty w Gdańsku. Zrzut ze strony producenta
    2 punkty
  22. Trzeba być hipokrytą i zakłamanym manipulantem, żeby robić dokładnie to samo, a potem robić z siebie ofiarę. Minusujesz każdy mój wpis seryjnie, co widać jasno na screenach (czas, kolejność, brak innych reakcji), a jednocześnie płaczesz i histeryzujesz, że ktoś minusuje ciebie.To nie są „przypadki” ani „złośliwości innych”, tylko celowe, systematyczne minusowanie z twojej strony. Najpierw rozdajesz minusy za nicki jak leci, a potem odpalasz narrację o prześladowaniu. Jeszcze napisz skargę do prezydenta Karola Nawrockiego, że ktoś ci stawia minusy - poziom tej histerii dokładnie do tego pasuje. I akurat nie ja minusuje wszystkie twoje wpisy. Ale po prostu nie wierzę że można być tak zakłamanym... Lepiej byś się zapytał czyje to zapasy NWN,Legion PL,perikorozo i inne,który mnie non stop minusują,a ciebie, RBX-a i paru innych "przypadkowo" non stop plusują
    2 punkty
  23. Rescuezilla to dużo bardziej przyjazna clonezilla, możesz zrobić obraz starego dysku(wszystkie partycje na nim), podmienić dysk na nowy i na niego wgrać ten obraz, system powinien śmigać bez kombinacji. Albo podpinasz nowy razem ze starym i klonujesz w locie z jednego na drugi system, później wywalasz stary z kompa i cieszysz się nowym dyskiem ze starym systemem.
    2 punkty
  24. Zobacz może Samsung 990 Pro 2TB
    2 punkty
  25. Za 3000 nic sensownego nie złożysz. Za 4050 na AM5 z 7500F I RX 9060 XT w wersji 16GB VRAM.
    2 punkty
  26. Używana 4070 TI Super z gwarancją to 3000 zł, średni ma to sens gdy takiego Asus Prime 5070 TI nówkę ze sklepu z 3 letnią gwarancją można dostać za ~3400 w aplikacji.
    2 punkty
  27. Moc która jest namalowana na obudowie, to maksymalna moc jaką zasilacz jest w stanie dostarczyć po stronie napięcia stałego! To znaczy, że zasilacz 1,5kW Bronze dostarczy 1500W, analogicznie jak zasilacz 1,5 kW Platinum. Różnica polega na tym, ze jeden pobierze z gniazdka np. 1700W, a drugi np. 1600W.
    2 punkty
  28. Chyba tylko po to aby później siedzieć parę godzin i przywracać system do wyglądu i sprawności jaki mieliśmy wcześniej. Tylko po co jak można go przenieść na inny dysk i powinno wszystko śmigać, jak nie to wtedy można się z nowym systemem gimnastykować.
    2 punkty
  29. W jakiej rozdzielczości będziesz grał? Możesz wziąć sobie większy SSD bo 1TB przy dzisiejszych grach to niewiele Albo wziąć Ryzena 7700 z 5070TI z coolerem AC jak Freezer 36
    2 punkty
  30. https://learn.microsoft.com/pl-pl/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-amd-processors
    2 punkty
  31. Też popieram wybór jeśli chodzi o elegancję
    2 punkty
  32. 11100 https://proline.pl/koszyk/3948724z kodem PRO24 montaż stówkę taniej. Lepszy zasilacz z poprawionym złączem 12V-2x6, lepsze MOBO, wydajniejsze chłodzenie. Do TUFa nie ma sensu dopłacać ponad 800 zł. Gigabyte ma dobre chłodzenie i 4 lata gwarancji po rejestracji produktu na stronie producenta.
    2 punkty
  33. To weź zamiast tego 5700X Ryzena 7700 Tray + B650 Eagle AX i pamięci 2x16GB DDR5 6000MT/s CL30 Goodramy IRDM. Taniej możesz mieć VP4300L, reszta ok.
    1 punkt
  34. Nie, ale i tak wziąłbym coś osobno niż ten komplet bo różnica w cenie wyjdzie marginalna. Niski radiator masz w Kingston Fury, Corsair Vengeance czy G.Skill Ripjaws/Flare.
    1 punkt
  35. Jak masz taki sam RAM, jaki kolega Gerg7 zalinkował, to kupuj, bo jest w przystępnej cenie i będziesz mieć 32GB w dualu. To znowu przyśpieszy komputer. A grafika musi działać na PCI-E 3.0. Zaleca się aktualizację bios płyty głównej na najnowszy. Musi być 5070ti ? 4.5kżł to mnóstwo kasy. Rozważ 5060ti 16GB Vram. Przy 5060ti obecny zasilacz zostaje, bo karta ledwo pod 180W podchodzi. Po UV 130/140W.
    1 punkt
  36. Techlipton poleca to za co mu płacą. Spokojnie się zmieści na wysokość
    1 punkt
  37. Najbezpieczniej (dla pieca) z czystym sinusem. Tylko jeszcze pozostaje kwestia masy, bo miałem taki przypadek, że do pieca gazowego podłączyłem UPS z czystym sinusem, a po odcięciu zasilania, pomimo, ze UPS zasilał piec, to i tak nie chciało to poprawnie działać (odpalanie gazu, bo zasilanie niby było i elektronika działała). W Twoim przypadku może prędzej to będzie działać (bo inny piec), ale bez sprawdzenia w praktyce pewności nigdy nie ma.
    1 punkt
  38. Wyczyść pliki tymczasowe przeglądarki. Miałem kiedyś to samo. Inni widzieli już moje nowe zdjęcie profilowe, ale ja nadal widziałem stare. Swoją drogą chyba ppc padło, nie mogę wejść na stronę.
    1 punkt
  39. To git powinieneś być zadowolony, my kupiliśmy dwa takie fotele, żona wygodnie się w nim układa i sama mówi że wygodny dla niej nie odczuwa po 10h zmęczenia pomimo że ten fotel nie należy do najdroższych, ze mnie kawał chłopa i w ogóle mi nie leży ten fotel tak że grubemu nie polecam.
    1 punkt
  40. To te się dołożę, może jak napisze tu więcej ludzi, to x-kom wyciągnie głowe z piasku i w trosce o wizerunek i swoje interesy zacznie poważnie traktować konsumentów i prawo. Bujam się z nimi od dłuższego czasu z reklamacją telefonu z niezgodności z umową. Zarówno Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej jak i Rzecznik Konsumentów wypunktowali, że towar jest niezgodny z umową, a x-kom pisze, że mam się bujać. Pewnie liczą na to, że nie pójdę do Sądu. Nie odpuszczę i zachęcam innych do nieodpuszczania. Tylko tak można coś zmienić.
    1 punkt
  41. Zależy od budżetu rozdzielczości i rodzaju gier.
    1 punkt
  42. Jest jeden pewny sposób: kupić oba monitory z identycznym PPI 😜 ps. nie ... chyba tego nie da rady obejść ... chyba
    1 punkt
  43. możliwe że nowa gen ryzenów do uzyskania 100% wydajności będzie wymagała nowych płyt głównych o ile pójdą w podwójny kontroler pamięci ja na razie od początku AM5 siedzę na X670 choć brakło juz gniazd rozszerzeń (zostało wolne jedno m2.) i przydałoby się mobo z kartą 10GBe ale poczekam na następną generację wszystko zależy od tego jakiego proca chcesz w przyszlości włożyć - jak coś do grania to nie ma znaczenia jak ma to być maksymalna wydajność + oc to wtedy lepiej więcej faz
    1 punkt
  44. Czlowiek tu dolaczyl 23 lata temu. Teraz troche inne zycie, wiedzac ze wiekowo zblizam sie do czterdziestki 😉 Awatar ten sam, mimo ze na moto nie jezdze od bodajze 8 lat 🙂 Jak tu wlasnie trafilem? Jestem w trakcie sprzatania zakladek w chrome, ktorego nie uzywam od 10 lat. Klikam link, wchodze - i dziala :D
    1 punkt
  45. Chłodzenie BOX od AMD, nie radzi sobie z mocą 88W (sprawdziłem przy pomocy Ryzen 5500GT - odpalenie Cienebench multicore i temperatury po paru chwilach ponad 90 stopni) - wyłączenie AMD performance boost rozwiązało problem mocy/temperatur, zapewne kosztem jakiegoś spadku wydajności. Także do takich CPU, przydało by się kupić sensowne chłodzenie (be quiet! Pure Rock 3 - polecam, bo porządnie wykonane) Kolega chce PC "do prostych zadań" więc sądziłem że chodzi o www/word/exel/pdf/filmy, więc nie ładowałbym w takim przypadku dodatkowego GPU na PCI-E, tylko pozostał przy zintegrowanym (np. w takim Ryzen 5500GT).
    1 punkt
  46. Zamierzam na mojej Aorus X370 obsadzić nowego Ryzena 5 5500X3D i gdzie widzisz problem?
    1 punkt
  47. To nie mi sie wyłacza pc xd Wiec kto tu jest indolentny....
    1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Dodaj nową pozycję...