Skocz do zawartości
Gość kev

Quake IV

Rekomendowane odpowiedzi

To fakt - co ludzie pisza - niebo jak i tlo oddali w grze jest jakby z innej gry, nie pasuje do pozostalych sceneri.

Natomiast poza tymi mankamentami - uwazam gre za bardzo udana! zarowno pod wzgledem graficznym jak i grywalnym ;-)

 

Jeszcze takie moje male spostrzezenie - nie wiem czy ktos juz to wczesniej zauwazyl - ale spadki nawet do 40 fps sa znacznie odczuwalne w konforcie gry - tak naprawde gra sie tylko dobrze jak jest 60-min 50fps - ponizej czuc juz ze cos nie tak z ta plynnoscia - nie wiem czy tez macie takie wrazenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - w mp z fps on mialem spadki na edge do 40 FPS i juz bylo widac zime (tak jakby 'silnikowo' gra zarywala juz przy 40fps)

 

BTW, mam bartkla 3200+, 1giga ramu i radka 9800pro (default) i musze grac albo w 800x600, albo 1024 ale bez cieni :(. Kto tu gra na podobniej wydajnosciowo karcie? Nie wiem co o tym sadzic, czy to kwestia optymalizacji pod nv, czy jakis inny walek. Moze jakis cfg to takiego typu karty ...

 

PS. U mnie na multi juz ciezko grac 1vs1 .. n/c. WarCat'y 5.9XT, XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie niebiesciutkie niebo ze swiecacym sloneczkiem to zamiast grac w quaka ogladajcie dobranocki....jak mozna pisac takie farmazony ze niebo ohydne... ludzie to nie larry 7 ale LOLe ,alebo ci co maja 6800-7800 i narzekaja ze Quak to lipa bo im czasem przycina,ludzie jak gram na R9550 i jest wszystko spox, da sie grac i nie ma powodów do narzekan,widze ze rapia was wyrzuty sumienia z powodu wydanej na te karty kasy... no coz cos za cos sic!.

Edytowane przez adam-p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pierniczysz!!! Zazdrościsz innym, że stać ich na dobrą kartę? :-| Kupili ją po to aby wszystko chodziło cacy. A to, że programiści mają gdzieś dobrą optymalzację to druga sprawa. A jeśli odpowiadają Tobie tekstury 64x64 to wybacz, nikt w to się nie wpier..... dla tego Ty nie powinieneś przypier.... się do nich! Pozatym to ich zdanie! Nie potrafisz tego uszanować? :?

 

Co do tego nieba to naucz się czytać ze zrozumieniem. Tu chodzi o metodę i jakość a nie o słońce i gwiazdy na niebie!!! :mur:

 

Alcen

 

Nie wiem dokładnie o co Ci chodzi ale u mnie przy 1024 AAx2 Aniso8x zaczyna zwalniać dopiero przy ok 28-30FPS. Używam Cat5.10a. :wink:

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he nie chodzi o to ze zazdroszcze, bo nie zazdroszcze ale to biadolenie ze gra sie kiepsko bo czasem przytnie do 35 fps to jest niepowazne bo nawet naukowo udowodnione jest ze obraz powyzej 30 fps jest tak samo plynny jak ten na 50.30 fps to taka granica komfortowego grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

no i voiala :) Stworzyłem kolejny config dla Q4 na bazie konfiga z Doom3, który niegdyś na moim sprzęcie przyniósł najlepsze rezultaty i klimat gry w D3 ze wszystkimi szczegółami i zaawansowanymi technikami. Config4 z załącznika dla Q4 zawiera wykorzystanie wszystkich dostępnych zaawansowanych technik, które widzieliśmy w D3 i jest co ciekawe z 1024x768 AAx2 i AFx8 Ultra High - wynik timedemo 39.7 fps na sprzęcie z podpisu. Q4 teraz praktycznie chodzi tak samo jak D3 jeśli chodzi o prędkość na tym configu u mnie.

 

Oto kilka screenshotów:

 

 

 

Na tym myślę, że zabawy z configami zakończę :D

 

Jak się okazuje wspaniałe efekty wizualne na ATI R350/R360 nadal oglądamy :) Gra się miodnie!

 

Pozdrówka,

1717651[/snapback]

Niestety na X800XL i sterach XG WarCats 5.9 PRO mam przekłamania w teksturach.A tak to spox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he nie chodzi o to ze zazdroszcze, bo nie zazdroszcze ale to biadolenie ze gra sie kiepsko bo czasem przytnie do 35 fps to jest niepowazne bo nawet naukowo udowodnione jest ze obraz powyzej 30 fps jest tak samo plynny jak ten na 50.30 fps to taka granica komfortowego grania.

1718834[/snapback]

Naukowo? Może i antynobla za to dostał :lol: :blink:

 

Pisał już międzyinnymi Chaos o tym, że w engine doom3/q4 framerate w okolicach 30-40fps NIE jest płynny, choć _teoretycznie_ taki być powinien. Więc może skończ te swoje naukowe wywody, zagraj w q4 (wtedy zobaczysz jak "ładne" jest niebo [choć mi to rybka] i jak "płynnie" się gra przy tych spadkach do 40fps [co już mi nie lata]).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet naukowo udowodnione jest ze obraz powyzej 30 fps jest tak samo plynny jak ten na 50.30 fps to taka granica komfortowego grania.

1718834[/snapback]

i tu sie baaaaaaardzo mylisz :> odkad zaczolem grac duzo w q3 ( stale 125 FPS ) to teraz nie potrafie grac w gry na framerate nizszym niz 40-50 jak gralem nawet w takie gta san andreas to jak mialem jakies 35 klatek to nie moglem grac :) ( przy ruchu kamera poprostu szarpalo bylo widac klatkowanie ) wolalem zmniejszyc rozdzielczosc ale miec duzo klatek.... roznica jest naprawde duza, wydaje mi sie ze powyzej 50 juz tej roznicy nie widac,

 

Zreszta mozesz sciagnac z netu demka jeszcze slawnego 3dfxa ktore ukazuja roznice miedzy 30 a 60 sam sie przekonasz...

Edytowane przez icemanhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki. Pomoglo ale niestety tylko po czesci :). Tzn, sa juz kolory ale cos sie z modelami stalo. Wiec jakbys mogl pomoc to dzieki z gory. Oto screen: 1718385[/snapback]

z tym juz ci nie pomoge, nie bawilem sie jeszcze za bardzo Q4 - z Q3 bym Ci pomogl :) Na moje oko to kwestia detalow - grasz na low ?

 

jaka wartosc w configu odpowiada zmianie detali ?

1718657[/snapback]

Dokladnie ci nie powiem, ale chyba ktoras z tych:

seta image_downSizeLimit "8"

seta image_ignoreHighQuality "1"

seta image_downSizeBumpLimit "2"

seta image_downSizeSpecularLimit "2"

 

pokombinuj, jak dojdziesz to daj znac :>

hf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he nie chodzi o to ze zazdroszcze, bo nie zazdroszcze ale to biadolenie ze gra sie kiepsko bo czasem przytnie do 35 fps to jest niepowazne bo nawet naukowo udowodnione jest ze obraz powyzej 30 fps jest tak samo plynny jak ten na 50.30 fps to taka granica komfortowego grania.

1718834[/snapback]

no co za lol

naukowo udowodnione

pewnie zara bedziesz twierdzil, ze 25 klatek to wystarczająca ilość, bo ludzkie oko wiecej nie wychwytuje...

 

bzdury totalne

 

aby się komfortowo grało, nie czuc było haczenia, musi być non stop powyżej 55klatek

moze być więcej, ale jak spada poniżej, to nawet nieszkolone oko zobaczy rwanie obrazu

a co dopiero przy 30...

big LOL

 

PS. osobiscie odbieram giere jako taką sobie -strzelanka, nie trzeba myśleć, można sie wyszaleć. Ale ta skopana grafa/engine....w jednym miejscu 60-80 w porywach, 3 kroki dalej, praktycznie niezmieniona sceneria i 20-35max. masakra. i wlasnie jak sie gra na czyms takim, wypada z boku potwór, obracasz sie a mycha(CELOWNIK=POSTAĆ) reaguje jakby z tone ważyła - wtedy widać, ŻE 30 KLATEK DO GRANIA SIE NIE NADAJE!

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he nie chodzi o to ze zazdroszcze, bo nie zazdroszcze ale to biadolenie ze gra sie kiepsko bo czasem przytnie do 35 fps to jest niepowazne bo nawet naukowo udowodnione jest ze obraz powyzej 30 fps jest tak samo plynny jak ten na 50.30 fps to taka granica komfortowego grania.

1718834[/snapback]

 

 

Skończ już facet bo zaczynasz się ośmieszać. Unreal 1 miał ładniejsze niebo od tego w Q4, a gra ma już przeszło 7lat. A co do 30 klatek to te badania mogą sobie wsadzić w …………

 

Jeśli ty nie widzisz różnicy pomiędzy 30 a 50 klatkami to jesteś ślepy (i masz farta bo nie muśisz pakować w kompa żeby utrzymać te 50klatek ;) ). Dla mnie np. taki Q4 którego framerate ma 30fps nie jest grywalny w mp. Gra strasznie muli i gra się strasznie ospale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do postrzegania ilości klatek polecam przeczytać np. TO.

 

... frame rates of approximately 20-30 fps are considered the minimum acceptable.

...the human eye has difficulty in perceiving differences in frame rates above around 50-60 fps.

Skończcie już raz na zawsze z tymi bredniami na temat 30fps jako granicy postrzegania. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh czytam i czytam co tu piszecie i nie moge pojąć co u mnie jest nie tak

otóż u mnie w czasie gry fraps wywala ze jest coś około 30 klatek czasem trochę wzrośnie w sp a wy u macie po 60 kilka na porównywalnych konfigach;/

 

mój to;

Barton 2600Xp+@2500MHz

2GB DDR400

GeForce6800Gt @410/910

wszystko na Abicie NF7-s

 

hmm martwi mnie to troszke możecie coś poradzić? z góry dzięki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh :lol: no i jeszcze jedna wersja configa - efekty wizualne takie same jak w config4 tylko ten jest z bardziej zoptymalizowanym fps. Wynik w timedemo 42.7 fps a w grze średnio 5 fps więcej niż z config4. Textury i efekty wyglądają tak samo jak z config4 także nie dołączam screenshot'ów.

 

No tym razem to już chyba ostatni :D Hehe ostatno też tak mówiłem :)

 

Oczywiście dla ATI Radeon 9800 PRO/XT (R350/R360). Jeśli kogoś zaintereuje to config5 jest w załaczniku.

 

Pozdr,

Quake4Config5.zip

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że ja korzystam z twojego konfigu. ;) Jak dla mnie jest spoko no i dzięki za wysiłek. :)

 

Ps. Gierka jest fajna. Mimo, że wygląda jak doom to SP jest przyjemny. Na początku myślałem, że to taka sama padaka jak doom3 bo pierwsze misje były w pojedynke. Ale im dalej tym ciekawiej. Podoba mi się kooperacja z innymi żołnierzami. :)

 

Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrze na wasze posty i mi sie smiac chce(i plakac) .. kombinujecie,szukacie,probojecie,ustawiacie dokupujecie co chwile czesci do kompa wszytko po to zeby gra chdozila jako tako albo wogole zeby chdozila , pc to studnia bez dna - ja mam to juz za soba sprzedalem pc i kupuje xbox360 tam odpale quake4 i gra nie ma prawa zabnac , nie ma to jak konsola wlaczasz 1 przycisk i jestes w innym swiecie ludzie kupujcie xbox360 pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrze na wasze posty i mi sie smiac chce(i plakac) .. kombinujecie,szukacie,probojecie,ustawiacie dokupujecie co chwile czesci do kompa wszytko po to zeby gra chdozila jako tako albo wogole zeby chdozila , pc to studnia bez dna - ja mam to juz za soba sprzedalem pc i kupuje xbox360 tam odpale quake4 i gra nie ma prawa zabnac , nie ma to jak konsola wlaczasz 1 przycisk i jestes w innym swiecie ludzie kupujcie  xbox360 pozdro :)

1719205[/snapback]

 

to nie patrz

problem??

 

podawałem kiedyś stronkę z configami dla ati ale super mega moderator go skasował :lol: :lol: .

jak ktoś wie jaka to strona była to bym był wdzięczny za linka :)

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh czytam i czytam co tu piszecie i nie moge pojąć co u mnie jest nie tak

otóż u mnie w czasie gry fraps wywala ze jest coś około 30 klatek czasem trochę wzrośnie w sp a wy u macie po 60 kilka na porównywalnych konfigach;/

 

mój to;

Barton 2600Xp+@2500MHz

2GB DDR400

GeForce6800Gt @410/910

wszystko na Abicie NF7-s

 

hmm martwi mnie to troszke możecie coś poradzić? z góry dzięki;)

1719055[/snapback]

procek i jeszcze raz procek.

Ja mam taki jak w sigu komp. Na otwartej przestrzeni mam okolo 30-40fps. mowie o High af8x aax4 1024x768.

Wiec wiem ze procek. Poniewaz na identycznych konfigach oprocz procka ktory jest powiedzmy Venice 3000+ itp, jest o WIELE lepiej.

Ale nie ma co narzekac. MP i tak na LOW ponizej ;))

 

Co do gry... dalej nie moge z podziwu zejsc ze tak mnie wciagnela (mowa o Singlu).. szok. To dobrzem, bo jest w co grac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos ilosci FPS :)

 

wiec tak istotnie 23-25 fps to prog , ale nie PLYNNOSCI tylko powyzej tej wartosci czlowiek nie potrafi rozroznic poszczegolnych obrazow - do plynnosci stad jeszcze bardzo daleko - w dynamicznych grach ( ogolnie w ktorych mamy szybki ruch) to jakies 50-60fps

 

 

swoja droga to ma niewiele wspolnego - ale po co wprowadzono 100hz telewizory ( w ktorych mamy 50 obrazow w ciagu sekundy- wynika to z przeplotu) - poniewaz 50hz (25fps - w telewizorze rzecz jasna) to za malo i czlowieka irytuje mrugajace pudelko ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...