Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

:)+Mar 29 2005, 20:26-->

CYTAT(Mardok =:) @ Mar 29 2005, 20:26)
@Tomek_Busko:

To po cholerę z Hanu robimy to FAQ jak nikt tego nie czyta :/ Zmień se kurde biosa na najnowszego i bez sztuczek będziesz miał zimne normalnie VDimm…

Dobrze by było w tytule dodać "FAQ 1 strona" bo wiele osób przechodzi od razu do ostatniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cro:

Wyjec jest głośny ale wystarcza wiec np. ja osobiście nie mam zamiaru nic pakować na NB póki się wyjec nie zatrze ;)

 

@Megabyte:

A gdzie twoim zdaniem najlepiej dać info o FAQ w tytule ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Mar 29 2005, 21:01-->

CYTAT(Mardok =:) @ Mar 29 2005, 21:01)
@Megabyte:

A gdzie twoim zdaniem najlepiej dać info o FAQ w tytule ?

1357794[/snapback]

Np dopisać na początku tytułu, coś w stylu:

 

[FAQ 1str] Wszystko o --> Dfi .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę zmieniał blok na CPU to już wyciągnę to mobo i wsadzę niebieskiego zalmana na NF4 bo leży mi 2miechy na szafce ;) Grafikę też mam w 2-slocie wiec nie powinno być problemów z montażem a przynajmniej wyjąca się pozbędę ;)

 

@POWER BY AMD:

 

Jaką masz pompkę jak można wiedzieć do swojego PX’a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ponownie zalozylem swoje WC ( prison od Kynka z wieksza iloscia pinow niz zwykly model , lecz mniej niz prison pro , lada z 2 x 92x92 ) tempy nie przekraczaja 35C a procek nie chce przekroczyc granicy 2807mhz no matter what vcore :mur: :mur: :mur:

 

Czy jest szansa ze jakby woda miala temperature blisko zera pomoglby to cos bo te 2807 robi ok 1,61V dla pewnosci

 

A moze to mobo daje ciala bo pamieci ida nawet na dzielniku 133 i tak nic to nie daje :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yotomeczek:

 

Wygląda QL ;] Daj koniecznie znać co i jak czyli osiągi i te klimaty ;) Ja mam nadzieję że jutro zapakuję PX’a i tez zacznę się bawić dalej w O/C bo Maze4 mówi stop na 2754MHz temp za wysoka po prostu…

 

@wampir:

 

Nie wiem co ci powiedzieć, ja nie raz mięłam tak że na jednych ustawieniach było stabilnie pobawiłem się dalej, potem wróciłem do tego co było niby stabilne ale nagle już nie były stabilne… Może mobo ma humory albo jest to związane z czymś jeszcze ale czym mnie nie pytaj… Ja u siebie zauważyłem że mi się proc wysypuje przez temp a nie barak V np. nie mogę przekroczyć przy 2754MHz temp 45stC jak trzymam go poniżej SuperPI biega ale wyskoczy choć o 1stC UP od razu mam „fajnego/klasycznego” errora podczas liczenia…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wampir:

 

Hym może proc już ma dość, dostał swoje po „du-pie” i już nie chce więcej, albo rzeczywiście mobo ciebie trzyma. Kilka postów wcześniej mówiłeś że możesz włożyć swoje „byłe” MSI z powrotem, i to było by najszybsze/najpewniejsze wyjście aby sprawdzić czego to wina…

 

BTW: czym ty to kurcze chłodzisz że na 1,76v masz 35stC ?!

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ci powiedzieć, ja nie raz mięłam tak że na jednych ustawieniach było stabilnie pobawiłem się dalej, potem wróciłem do tego co było niby stabilne ale nagle już nie były stabilne… Może mobo ma humory...

1358216[/snapback]

Zdarza się. Tez mam takie zonki, że coś jest stabilne, a następnego dnia juz nie. Ale kolejna próba za kilka dni i juz fika nawet wyżej niż to co było niestabilne. Jebca można dostać... Wiesz, granica mojego lezy gdzieś w okolicach 2750 na 1,6V. I chocbym mu przyj... 1,7 na AC to i tak nic więcej ( oczywiście wspomagane "zima cooling").

 

BTW - mam coś złe przeczucia co do swojej MoBo. Mniej więcej co 20 wyłączenie kompa następuje zwis taki, ze nawet przytrzymanie power off nie działa tylko trzeba wyłączyc na chama zasilaczem. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czasami innego „zonka” mianowicie włączam sobie komputer czy też rebootujem pokazuje mi się post rozpoznawanie HDD potem ta tabela (gdzie się po zmianach czegokolwiek w biosie pokazuje „Bios UpDate…OK.”) i staje i stoi kilka sec potem reset automatyczny, post od nowa, znowu tabela i już działa jak należy, co najmniej dziwne no ale przynajmniej chodzi…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spód kupiony (od Murdoca )

top zrobiłem sam  :D

1359392[/snapback]

Kurde niezle to wyszlo , bez zadnych zarysowan i jak prosciutko wyciete , przyznaj sie ile plexy zmarnowales zeby tak to wygladalo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victor a jaka miales temp PRZED zmiana pasty przy tych obrotach ?

Bo bym zmienil jeslibym byl pewny ze chociaz te 2-3C zyskam.

Jako ze jestem wielbicielem ciszy to u mnie ten wiatrak chodzi na 1500-2000 ;P no i w obciazeniu dochodzi do 50C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłbym tą płytke DFI LanParty UT NF4 SLI-DR ale cena 740 złotych odstrasza .....

 

no coż ... , za pół roku ją sobie kupie za jakieś 450 w pcp nówke :)

1359836[/snapback]

 

no a za 2 lata za 150 dorwiesz ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@j.h.hudy:

A za 5 dostaniesz od kupla za free…

 

 

Co do NF tez go nie tykałem działa dobrze grzać się nie grzeje za bardzo ino trochę głośnie ale mnie to nie przeszkadza mam słuchawki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł nowy BIOS BETA 03/25 : BIOS

 

BIOS generalnie dla posiadaczy VX i BH5/6. Szcególny nacisk położono na optymalizacje opcji DRAM Drive Strength.

 

UWAGA - Nalezy zastosowac się do poniższych zaleceń:

 

"If you leave the option at Auto this will set a weak drive strength, this is good for TCCD based modules but bad for anything else. From testing and debugging the board i have concluded the following. Options 1 3 5 7 are all weak, as is Auto,setting 1 is actually the weakest option with 7 being as close to the normal weak setting DFI will allow us. Options 2 4 6 8 are the Normal settings, with 8 being the highest strength setting. If you are using TCCD you may want to try 3 5 or 7 as the drive settings as they usually seem to allow the modules to clock well. If you are using VX, or the new BH Gold, or any other modules from the OCZ range you may want to try 8 or 6."

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy biosach to mamy ... kolejny 3/26 LINK

 

Nie wiem czy to bios wydany oficjalnie przez OscarWu czy może leak, nie wiem tez jakie zmiany są w tym biosie ale zapewne w przeciągu kilku godzin wszystkiego się dowiemy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...