Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

jak ktoś planuje zapis płytek cd bądź cd-rw to odradzam pionka 112d... nie nagrywa w ogole cd TDK... imho płyty dobre jakościowo z verbatimami też ma problemy, idzie na wymianę.

 

czyli co 212 tez bedzie mial tak samo ? wlasnie czekam na dostawe 212 aby kupic do nagrywania DVd i CD (nagrywam przewaznie na Verbatimach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mowa o ciemnoniebieskich TDK, to te plyty to jest chlam a nie plyty. Szczerze wszystkim odradzam, mialem z nimi same problemy (odrzuty na poziomie 40% wypalonych plyt, co nei zdarzalo sie nawet na tanich Datexach itp. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlateog najlepiej zakupić sobie z 5 płyt, sprawdzić w Nero CD-DVD Speed jakie ma oznaczenia płytka, a dokładnie kod fabryki, później potestować nagrywanie i odczyt i wtedy już się wie, czy dobra jest czy nie, nadruk to rzecz dtugorzędna. Nawet na Verbatimach zdarza się kiszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomozcie w wyborze nagrywarki dvd z interfejsem SATA z LightScribe :)

 

Myslałem o samsungu SH-S183L oraz o Asusie DRW-1814BLT Lightscribe SATA

 

A moze jeszcze jakis inny ?

 

Aha i nie chcialbym wyjsc powyzej 120zł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze SH-203B. Nowy model. Nie wiadomo jeszcze dokładnie co to, ale może być ciekawe. Cenowo podobnie jak SH-183.

Edit: O kurde. Ja się dziwiłem czemu nie mogę nic o nim znaleźć, a tu się okazało, że nazwa tego napędu to SH-S203B. ;-)

wojooo SH-s203b ma sata.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich :lol2: jestem nowy, mam duzy problem. posiadam nagrywarke lg gsa-h54l, i nie chce ona wykrywac poprawnych predkosci dla plyt!! np. wkladam plyte philipsa dl 2.4x i zamiast tej predkosci pokazuje mi do wyboru 4x 6x i 8x!!! nieraz plyta dobrze sie nagra, a czasem ja spali... tak samo jest z innymi nosnikami np. cd-rw, dostepna predkosc dla plyty dvd+rw werbatim 12x to 10! nie da sie zmienic na zadna inna!! a przeciez powinno sie dac ustawic speed dla tej predkosci rw na np 4x.. :unsure: nagrywarka nie jest zepsuta, wymieniona zostala na nowa [zglosilem to do serwisu] i problem nie zniknol... Odrazu zaznaczam ze to nie wina plyt, probowalem na wielu noisnikach roznych firm.. Nawet ostatnio zawiozlem do sklepu ta nagrywarke zeby zobzczyli czy jest sprawna, koles [sprzedawca ;p] podlaczyl swoja NOWIUSKA nagrywarke [ten sam model] do swojego kompa i to samo sie dzieje.. czy te nagrywarki sa jakies wadliwe??? czy tylko lg tak ma?? jak kupie nowa nagrywarke np. pionera to problem zniknie?? W ostatecznosci jaka nagrywarke polecacie? [cena nie gra roli, dla mnie liczy sie zeby byla bardzo dobra] :mur:

POMOZCIE!!! :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich :lol2: jestem nowy, mam duzy problem. posiadam nagrywarke lg gsa-h54l, i nie chce ona wykrywac poprawnych predkosci dla plyt!! np. wkladam plyte philipsa dl 2.4x i zamiast tej predkosci pokazuje mi do wyboru 4x 6x i 8x!!! nieraz plyta dobrze sie nagra, a czasem ja spali... tak samo jest z innymi nosnikami np. cd-rw, dostepna predkosc dla plyty dvd+rw werbatim 12x to 10! nie da sie zmienic na zadna inna!! a przeciez powinno sie dac ustawic speed dla tej predkosci rw na np 4x.. :unsure: nagrywarka nie jest zepsuta, wymieniona zostala na nowa [zglosilem to do serwisu] i problem nie zniknol... Odrazu zaznaczam ze to nie wina plyt, probowalem na wielu noisnikach roznych firm.. Nawet ostatnio zawiozlem do sklepu ta nagrywarke zeby zobzczyli czy jest sprawna, koles [sprzedawca ;p] podlaczyl swoja NOWIUSKA nagrywarke [ten sam model] do swojego kompa i to samo sie dzieje.. czy te nagrywarki sa jakies wadliwe??? czy tylko lg tak ma?? jak kupie nowa nagrywarke np. pionera to problem zniknie?? W ostatecznosci jaka nagrywarke polecacie? [cena nie gra roli, dla mnie liczy sie zeby byla bardzo dobra] :mur:

POMOZCIE!!! :cry:

Wina może leżec po stronie modelu konkretnej nagrywarki/ programu do nagrywania płyt/ konfiguracji sprzętsoftware komputera

 

czy te nagrywarki sa jakies wadliwe??? czy tylko lg tak ma??

trudno powiedzieć czy akurat ten model jest wadliwy napewno nie jest to wina nagrywarek marki lg

mam znajomych z różnymi modelami Lg (sam też mam min Lg) i wszystkie działaja bez problemów.

W ostatecznosci jaka nagrywarke polecacie? [cena nie gra roli, dla mnie liczy sie zeby byla bardzo dobra]

jesli cena nie gra roli to Plextor PX-800A

z tańszych:

LG H42/H44

Asus

Samsung

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :D a konkretnie jaki model nagrywarki jest wg. was najlepszy??

zależy pod jakim względem zapis/odczyt

Pioneer ma słaby odczyt płyt (długo rozpoznaje płyty po włożeniu do napedu i dłużej zgrywa dane z płyty) zapis faktycznie dobry ale cos za coś, lepiej wybrać kompromis miedzy zapisem a odczytem według mnie (tez kiedyś mogłem mieć tanio pioneera na sata a wybrałem lg) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Mr.Martin :D ten pioneer dvr-112D jest zaje....isty i niedrogi :D jesli nic lepszego nie znajde to kupuje :]

 

edit: ten DVR-212 tesz spoko :]

 

boxer co polecasz?? bardziej zalezy mi na zapisie ale wiadome ze odczyt tez chce miec dobry :] lg nie kupie, nie mam juz do niego zaufania.. rozumiesz :P

Edytowane przez Maciek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boxer co polecasz?? bardziej zalezy mi na zapisie ale wiadome ze odczyt tez chce miec dobry :] lg nie kupie, nie mam juz do niego zaufania.. rozumiesz :P

bierz Asusa lub Samsunga najlepiej na Sata to sa teraz w miarę udane nagrywarki tzw do wszystkiego , dość dobry zapis

 

edit: z tym lg to akurat na jakiegoś gniota trafiłeś na pata dobra jest LG H42/44 a na sata H62N(ja taką kupiłem niedawno i nie ma problemów)

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ata.. Czy w takim razie lepszy pedzie samsung lub asus?? a ten pioneer?? zly jest?? bo mi sie podoba nawet :D

Powiem tak z tego co czytałem na zagranicznych i polskich forach to Samsung i Asus są podobnej jakości Asus minimalnie lepiej nagrywa a Samsung ma minimalnie lepszy odczyt płyt. Pioneer lepiej nagrywa ale odczyt słabo i korekcja błędów też słabiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz , jezeli dobrze nagrasz to i slabej jakosci naped ja odczyta ale jak zle nagrasz to super jakosci naped jej nie odczyta :)

 

wiec lepiej miec planik ktory lepiej nagrywa niz odczytuje ( pod warunkiem ze nie masz starych porysowanych plyt ktore ciagle odczytujesz)

 

a co do jakosci odczytu Pioneera to slyszalem ze nowe wersje firmware troche to poprawiaja ( testy tych napedow byly robione dawno a w miedzy czasie chyba wyszly juz dwa kolejne firmware)

 

Kumpel ma Pioneera 112 od jakiegos pol roku i jak narazie nigdy nie zdazylo mu sie aby czegos nie odczytal lub mial problemy z tym

 

Ja wlasnie jest w fazie kupowanie Pioneera 212 na SATA bo moje BENQ siada :(

 

a tak pozatym to chyba tylko Pioneer robi napedy dla siebie , inni producenci kupuja oem i daja tylko swoje logo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem pionka dvr-112d :D mam do was pytanko:

Jak zrobic Crossflash tego modelu pionka na wersje dvr-112l z label flash?? dzis kupilem ten naped i chcialbym go przerobic, podobno wtedy nawet lepiej plyty czyta

ahha.. jeszcze jedno... czy po takim zabiegu strace gwarancje i czy to jest bezpieczne? np. czy nie zepsuje / uszkodze tym napedu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem pionka dvr-112d :D mam do was pytanko:

Jak zrobic Crossflash tego modelu pionka na wersje dvr-112l z label flash?? dzis kupilem ten naped i chcialbym go przerobic, podobno wtedy nawet lepiej plyty czyta

ahha.. jeszcze jedno... czy po takim zabiegu strace gwarancje i czy to jest bezpieczne? np. czy nie zepsuje / uszkodze tym napedu?

 

Dolacze sie do pytania - ale chodzi o przerobke modelu 212

 

 

A takze powiedcie czy potem da sie wrocic do normalnego oryginalego firmware ( np gdy zacznie laser padac i bedzie trzeba oddac do serwisu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w innych niestety tego nie ma ... i jedyne wyjscie toi zmiana na nowy

że jak?? zapewniam cie że nie tylko w asusie można zmieniać firmware ;)

 

Musze podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi LG H44. Składałem ostatnio kompa z taką nagrywarą i do drugiego dokupiłem m.in dlatego że w sklepie nie mieli innego od ręki i musze powiedzieć że nie jest to zbyt dobry napęd! Czas dostępu sprawia wrażenie dłuższego niż w moich poprzednich NECach a szybkość rzeczywistego odczytu odbieram jako ślamazarną. Nie robiłem żadnych pomiarów ale mam porównanie do paru napędów które miałem bądź testowałem w ostatnich latach (NEC 3520,3540,7173,Samsung 182,183).

Od niedawna mam Samsunga SH182M i jest zdecydowanie dużo bardziej godny polecenia!

Lepszy odczyt, czas dostępu i cisza podczas pracy.

 

Ciekawy jestem jak by wypadł w porównaniu z pionierem?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...