Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Wyskoczę z pewnym pytankiem laickim. Wiadomo powszechnie, że nie pierdziawki komputerowe nazywane są tak nie bez powodu. Czy w cenie do 200-300zł (totalny max-bez żadnego dopłacania) da się kupić porządne kolumny zamiast np. Logi Z3-e? Oczywiście mam na myśli coś o lepszej jakości. Jeżeli tak to jaki sens ma pchanie się w pctowe bzyczki i czy mają jakąś przewagę nad kolumnami?

 

Żeby pytanie nie było całkiem bez sensu to dodam, że chcę coś kupić i właśnie myślę o czymś w systemie 2.0-2.1 lub jakiś kolumnach. Więc jeśli nie kolumny to co wybrać do słuchania rock, metal, grunge. Wiadomo często gitary akustyczne oraz elektryczne solówki.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 pytania co do zestawu GENIUS SW-HF 5.1 5000 HomeTheater

 

1. Czy lepiej kupić model 5000, czy lepiej sięgnąć po 5005 ? Z tego co widzę moc taka sama, czym one sie różnią ? Z tego co słyszałem 5000 mają troche za mocnu bas w głośniku centralnym, czy w 5005 zostało to naprawione ?

 

2. Jak Geniusy grają w stosunku do Creativów, czy Logitechow, na cichszych tonach? czy dzwięk jest równie czysty? Często jest tak, ze duze glosniki przy cichszym graniu nie dają juz tak czystego dzwięku, jak te małe - jak jest w tym przypadku. Ktore beda lepsze do muzyki ?

 

3. Czy karta dzwiękowa z plytki MSI p35 Neo2-fir wystarczy do zestawu geniusa, czy lepiej zaopatrzyc sie w cos lepszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W centralnym za mocny bas ? Pierwsze słysze.. Osobiście kupiłbym nowszy model choćby z tego względu ze jest nowszy a być może jakieś drobne poprawki weszły ;) ale jaki nie kupisz to i tak dobry wybór będzie ;)

2. Czysty jest.. tylko może ta regulacja nie jest do końca precyzyjna.. i jak w moim odczuciu czasem jest za cicho a czasem za głośno.. Ale da sie dostosować i przyzwyczaić

3. Nie wiem jak z dźwiękową tam, ja jade na Integrze i hmm nie jest źle, ale kusi mnie zobaczyć jak zagra na jakiejś normalnej muz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem posiadaczem genius sw-hf 5.1 5000, karta zintegrowana realtek AC880. Moj problem polega na tym, ze z tylnych satelit w programie testowym gigabyte, gdy klikam na tylna lewa lub prawa satelite dzwiek wychodzi w takich samych proporcjach. Kolejne pytanie do czego jest ten zolty konwerter dolaczony do zestawu, oraz do czego sluza po kolei pokretla na panelu przednim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten "zółty konwerter" służy do tego że gdyby Ci nie działał sub i central ;] to ma niby pomóc tak po krótce hah ^^

Co do pokręteł hah :D pokręć to sam zobaczysz ^^

 

dziekuje naprawde mi pomogles :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że warto, to najlepszy zestaw komputerowy 2.1

Nie przesadzasz troszkę?

 

 

KOOdaq

Jeśli przede wszystkim do słuchania muzyki to rozejrzałbym się za dobrym 2.0... np. Genius SP-HF1250X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy komputerowy zestaw 2.1 to Altec Fx6021. Logitech Z-2300 wogóle nie nadaje się do słuchania innej muzyki oprócz techno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Muszę jutro kupić jakieś głośniki 2.1 w cenie nie większej jak 150zł (nie dla mnie, głównie do słuchania muzyki typu techno, hip-hop, pop). Jak dotąd najbardziej skłaniam się ku Creative I-trigue 3220

Oprócz tego brałem jeszcze pod uwagę GENIUS SW-HF 2.1 1250 i Logitech x-230

Widziałem też dobre opinie o Mode Com MC-9860 ale ten wygląd... wiem że głośniki mają grać a nie wyglądać ale tutaj przesadzili.

Co wg Was będzie najlepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baols, nie tylko do muzyki ;) sporo też gram i filmy się ogląda... niestety wielkość i "kształt" pokoju nei pozwalają na coś większego...

 

Rbej, cena za te Alteci to troche jak na mnie za duża... a Logitechy za ok 400 zł znalazłem... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz Panowie mialem jechac po Logitech Z-3e, kiedy przeczytalem na forum o ModeCom MC-9860 bardzo ciekawe opinie, do tego sa tansze niz Logi.

Potrzebuje glosnikow do Trance i Chillout. Czyli w Trance musi byc szybki, dynamiczny, ale nie za mocny basik (co by nie dudnilo). Nie interesuje mnie dzwiek "naturalny", Trance to muza elektroniczna, wiec dzwiek ma byc "efektowny" :)

Co byscie polecili z tych dwoch zestawow ? Martwi mnie troche "odstęp sygnału od szumu 65 dB" w ModeCom, czy nie szumia one przypadkiem gdy nic nie gra ?

Z gory dzieki za odpowiedzi

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze kupic cos 2.1

 

Z tego co wyczytalem godne polecenia sa

 

Mode Com MC-2020

LOGITECH 2.1 X-230

Modecom MC-9600

Modecom MC-9860

 

Co z tego jest najlepszym wyborem ? czy moze jeszcze jakis inny model.

 

Prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem x-530 fajnie graja, naprawde, ale w stosunku do P-380, nie wspominajac o THX550 ktore kiedys u mnie goscily, nie ma wogole porownania jesli chodzi o bas. Jest jakis taki pusty, brakuje mu "soczystosci" trudno mi to okreslic, ale poprostu jest ciach!owy ;/ jak podkrece moc subwoofera sluchac tylko wieksze dudnienie, ale bas nadal niema takiej fajnej mocy jak w creativach, kumpel ma x-210 i bas naprawde jest fajny przy integrowanej dzwiekowce, u mnie siedzi live! 5.1... :| slucham wszystkiego po trochu, glownie trance, dance, club itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem ostatecznie sprawdzone logitech x230. Grają nawet ładnie (uprzedzam że miałem na przetestowanie jakieś 15 minut) ale wydaje mi się że nadają się tylko do muzyki gdzie niskie tony odgrywają dużą rolę, bo w innej ten dudniący bas po chwili zaczyna męczyć, co chwile trzeba regulować subwoofer pokrętłem - przydałby się do tego pilot. Jak za tą cenę to oczywiście nie ma co narzekać, w filmach/grach radzą sobie pewnie dużo lepiej. Osoba dla której kupowałem oczywiście była zadowolona no ale akurat gustuje w muzyce w jakiej takie głośniki najlepiej się sprawdzają. Na koniec jedna fotka - porównanie satelitek x230 vs t20:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od pewnego czasu zastanawiam się nad jakimiś głośnikami.

Głośniki będą podłączone do laptopa (Toshiba A200-1MA, zintegrowany ale na ucho całkiem przyzwoity Realtek) i ustawione na biurku w akademiku, aczkolwiek w wakacje będę je zabierał do domu, gdzie wypadałoby by znośnie nagłośniły 12-metrowy pokój. Siłą rzeczy mają ładnie brzmieć w odległości 1-3m od nich - wielka moc jest całkowicie niepotrzebna. Na ten cel mogę przeznaczyć do 300zł, ale oczywiście im taniej tym lepiej. Wiadomo też, że zestaw nie może być zbyt wielki, aczkolwiek bez przesady - głośnik o wysokości 35cm się zmieści.

 

Zestaw ma głównie służyć do słuchania muzyki (począwszy od klasycznej poprzez rock aż do metalu i gotyku), oraz (ale ze znacznie mniejszym priorytetem) do gier i filmów.

 

Rozwiązanie w postaci zestawu 2.1 średnio do mnie przemawia. Wszystkie takie zestawy z jakimi miałem do czynienia były wyjątkowo upierdliwe w ustawieniu ich tak, by nie dudniły. No chyba że znacie jakiś 2.1 który daje radę w tej kwestii.

 

Zastanawiam się głównie nad trzema różnymi rozwiązaniami:

- Jakiś typowo komputerowy zestaw 2.0 - np. szeroko omawiany Genius 1250X, bądź też 2000X z aukcji powyżej

- Głośniki pasywne (monitory) za ok. 200zł (np. Magnat Monitor 110) oraz używany amplituner z Allegro do ~100zł.

- Używana miniwieża z Allegro. Moja siostra ma jakąś małą-miłą miniwieżę Sony (nie pamiętam modelu, ale 2 lata temu kosztowała w granicach 900zł), która ogólnie bardzo przypadła mi do gustu.

 

Które z tych rozwiązań da lepsze efekty? Czy starsze amplitunery nadal wykazują tendencję do buczenia vide 30letnie Unitry? Jak ma się kwestia jakości dźwięku z tanich pasywnych monitorów do typowo komputerowych zestawów 2.0? Jak mają się nowoczesne małe głośniki od miniwieży do innych rozwiązań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Natknąłem się dzisiaj przez przypadek na poszukiwane przez wielu Geniusy SP-HF2000X, które przez dłuższy czas były niedostępne na polskim rynku.

 

link do allegro

No świetnie.. Akurat jak kupiłem słuchawki :mur:

Jeszcze kupie te Geniusy.. mam nadzieje :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się ciekawe głośniki firmy '' EMGETON'' a ciekawostką jest to że są one dostarczane w komplecie z cyfrowym wzmacniaczem T-AMP ! .

 

http://www.eukasa.pl/audio-video-technika/...geton-ixsound7/

 

EMGETON

 

Głośniki te są wykonane w technologii ''NXT '' poniżej więcej o tym rozwiązaniu :

 

http://www.enter.pl/archiwum/tekst.asp?p=/...niewszystko.htm

http://www.popularmechanics.com/technology...551.html?page=2

 

Nie wiem co to jest warte ale właśnie natrafiłem przypadkiem przeglądając neta ;)

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalety to na pewno identyczna konstrukcja satelit pod wzgl. fizycznym ( będą grać identycznie ... podczas gdy na takich Genius 1250X jakieś tam odstrojenie jednej kolumny od drugiej słyszalne być musi ).

 

Nie słyszałem jak grają NXT ... oby nie tak płasko jak wyglądają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalety to na pewno identyczna konstrukcja satelit pod wzgl. fizycznym ( będą grać identycznie ... podczas gdy na takich Genius 1250X jakieś tam odstrojenie jednej kolumny od drugiej słyszalne być musi ).

 

Nie słyszałem jak grają NXT ... oby nie tak płasko jak wyglądają ;)

Piszą o nich tak :wink:

''Charakterystyka częstotliwościowa jest na tyle równa, że nie wymaga elektrycznej korekcji. W praktyce oznacza to, że panel odtwarza z jednakowym natężeniem niskie, średnie i wysokie tony. ''

 

''Zastosowanie technologii nxt powoduje, że dźwięk promieniowany przez panele jest rozproszony już przy samej powierzchni głośnika. W zasadniczym stopniu obniża to zależność charakteru brzmienia od miejsca odsłuchu. ''

 

:rolleyes: .

 

 

http://www.audiosystem.com.pl/mission/rece..._audiovideo.pdf

http://www.goldhand.com.pl/audio/glosniki.html

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszą o nich tak :wink:

''Charakterystyka częstotliwościowa jest na tyle równa, że nie wymaga elektrycznej korekcji. W praktyce oznacza to, że panel odtwarza z jednakowym natężeniem niskie, średnie i wysokie tony. ''

 

:rolleyes: .

To napawa mnie optymizmem ... jednak mimo wszystko coś musi być na rzeczy skoro nie ma monitorów studyjnych na NXT ... Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...