Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Z HT sie juz bawiłem i nic to niedało dzisiaj dałem nowego biosa i terz nic niepomógł chyba wezme te pamieci do kumpla i sprawdze ile u niego sie uda z nich wycisnąc bo niewierze ze az tak cienko sie krecą mi sie wydaje ze to płyta rady niedaje a jesli sie okarze ze to prawda to ją sprzedaje jak tylko dostane kaske na nową grafe

1506828[/snapback]

To raczej wina pamięci. Ja na swoich GoodRam 2x512 DDR400 wyciągnę 466 bez problemu, powyżej tej granicy zaczyna się sypać. Sprawdzałem u kumpla i tez powyżej 466 wykładaja się. Tak że to wina pamięci. A procek poszedł mi na tej AV8 na FSB 290 przy 1,65V, ale to było na chwilę aby sprawdzić płytę. Ustawiłem mnożnik na x4 i ram na 133(266).

 

Pozdro

 

Ps. Nigdy nie zwiększałem napięcia na DDR. Zauważyłem też, że na biosie-17 najlepiej się kręci. Mam teraz bios -19 i trochę gorzej to wszystko się kręci. Natomiast nie instaluj bios -20, bo jest on do stacji roboczych i pamięci oraz procka na nim nie pokręcisz. Wszystko wraca do ustawień domyślnych po resecie.

Edytowane przez 1pyza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AV8 na FSB 290 przy 1,65V, ale to było na chwilę aby sprawdzić płytę. 

Dzisiaj sprawdziłem i poszło FSB 310x5 przy 1,4V jak dałem 315 to juz niewstał ale moze by ruszył jakbym dał wieksze nap. niechciało sie mi juz z tym bawic

Jak dam mnorznik 4 to terz komp iewstaje

 

Nigdy nie zwiększałem napięcia na DDR.

To podnies to nap. na ramie to sie moze cos wiecej podkrecą

Edytowane przez Samuel el Dżekson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie unika się tylko inaczej się liczy MHz dla ramu a czasem aż trzeba dać „połowiczny” mnożnik aby jakoś dopasować ram do taktowania CPU. Sam nie raz pracowałem na takim mnożniku i problemów nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość frosti

W zasadzie nie unika się tylko inaczej się liczy MHz dla ramu a czasem aż trzeba dać „połowiczny” mnożnik aby jakoś dopasować ram do taktowania CPU. Sam nie raz pracowałem na takim mnożniku i problemów nie było.

1508589[/snapback]

a ja bym chciał program który dałby możliwośc zmiany mnożnika do dziesiątek a nie samych połówek

 

np. 7,2 7,7 to oznaczałoby jeszcze więcej mhz

 

czy jest to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co mam w koncu  kupic ?? bo nikt mi jeszcze nie odpowiedzial  :angry:

1513560[/snapback]

tak jak prpopnuje kolega wyzej..Epoxa 9NDA3J..takiego jak w moim podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz 4xsata? FireWire? Jak nie, i 2xsata Ci starczy to weź:

1513752[/snapback]

4xsata nie bardzo ale FireWire by sie do kamery przydało.

Chłodzenie mnie raczej nie interesuje mam Silent Towera i planuje go wrzucić na procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie dotyczące Althona 3000+ i 3200+, a dokładnie wersji Athlon 64 3000+ S.939 Venice BOX(605zł) Athlon 64 3200+ OEM(645zł), do tego AC Freezer 64. Co będzie lepsze? Do tego kupiłbym płyte Asus A8N-SLI Deluxe NForce4 SATA CH8. Będzie wszytsko grać tak jak powinno i z którym prockiem lepiej?

 

Płyta główna:

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4153...95f44454c555845

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4xsata nie bardzo ale FireWire by sie do kamery przydało.

Chłodzenie mnie raczej nie interesuje mam Silent Towera i planuje go wrzucić na procka

1513967[/snapback]

No to bierz 9NDA3+. Ewentualnie: jeśli używasz dźwiękówki on-board, to może w przyszłości kup Audigy2 - będziesz miał i firewire i wszystkie eax'y ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tu tacy co do 90 grzeją ale raczej nie ścigaj się z nimi. Jak złapiesz 58-60 to już trzeba zacząć się zastanawiać czy waryto dalej. Poza tym przy wysokim taktowaniu niektóre procki juz przy około 50 stopniach potrafią się wykrzaczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tu tacy co do 90 grzeją ale raczej nie ścigaj się z nimi. Jak złapiesz 58-60 to już trzeba zacząć się zastanawiać czy waryto dalej. Poza tym przy wysokim taktowaniu niektóre procki juz przy około 50 stopniach potrafią się wykrzaczać.

1522211[/snapback]

Wino albo veni do 90 ?.Toż to śmierć dla nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo... PITer się chwlił

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...dpost&p=1522084

:) Nic dziwnego że to selekty robią po 2,8 - przy takiej temperaturze :razz:

Choć oczywiste jest że to jakiż błąd czujnika. Z drugiej jednak strony układy faktycznie mocno się grzeją. Znalazłem coś takiego:

http://www.bigbruin.com/reviews05/nf4therm...ndex.php?file=1

Nie wiem czy juz ktoś dawał linka ale na pewnio nie zaszkodzi jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...