Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Kaz Hirai Says Msoft Copies Sony

 

The Microsoft-Sony corporate bitch fight continues, this time with SCE honcho Kaz Hirai getting snappy. While Sony's been accused of copying everything from the Wii-mote to Xbox Live, Kaz says that just ain't the case in the latest issue of PlayStation Magazine. It's Microsoft who are the big copycats.

 

PSM: Sony and Microsoft seem to be taking the exact same path.

 

Hirai: We seem to. Every time we go down a path, we look behind and they're right there - we just can't shake these guys. I wish that they would come up with some strategies of their own, but they seem to be going down the path of everything we do. If you look at their strategy in other business areas as well, they tend to do that.

 

A master class in finger pointing. According to Kaz, every good idea Microsoft ever had was swiped. And not only that, Microsoft are poor planers say Kaz! He lays into Msoft with this jab:

 

Hirai: ...And the other thing is, you take a look at, for example, the fact that we incorporate the Blu-ray drive from day one. You're not going to be asking me, 'So, talk to me about this Blu-ray add-on that you have. Does it work for games? Is it just for movies?' That's exactly the kind of pitfall you fall into if you launch something that's too early, too premature...

 

How sassy! I love it

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

to sie nazywa dopiero przekret i manipulacja faktami przez sony - prawdziwi mistrzowie ! :)

 

moim zdaniem podstawowe rzeczy skopiowane od Microsoftu i Nintendo:

 

-usluga a'la Live

-wydanie 2 wersji(konsol) komputera ps3 :)

-sterowanie zyro

 

ktos powie niewiele! -a ja powiem bardzo duzo!

 

Bo jesli chodzi o Live ludzie na swiecie maja juz wyrobiona bardzo dobra opinie o tej usludze Microsoftu i bazowanie na takim samym harakterze uslugi sieciowej moze przyniesc tylko korzysc sony-a jak wiemy ich wczesniejsze "uslugi" w tym zakresie byly zalosne

 

Jesli chodzi o 2 wersje urzadzenia , to sony za pomoca Microsoftu i jego odwagi podzialu wersji mogl zaplanowac wlasne posuniecia marketingowe bo nieukrywajmy ze gdyby wczesniej Microsoft sam nie zaryzykowal do sony samo z siebie nie byloby stac na takie posuniecie a tak moze nie pojda na dno kiedy klient ma 2 wersje do wyboru zamiast tylko jednej za 600E!!

 

No i sprawa sterowania- gdyby sony mialo zostac z powodow licencji za wibre z golym padem to przeciez jakie byloby zdziwienie graczy a juz z pewnoscia niemile zaskoczenie :) , dlatego nagle sony przypomnialo sobie o "starej" technologi sterowania za pomoca sensorow ktore dziwnym przypadkiem wczesniej Nintendo pokazalo Swiatu - efekt ? caly Swiat zarzuca sony zwykle skopiowanie pomyslu

 

I tak te 3 rzeczy wystarcza aby pokazac kto jest prawdziwym mistrzem manipulacji - kopiowania i mataczenia , ale co tam prawdziwy fan sony zadnych "oszczerstw" sie nie boi hehehe

 

 

Ps. najsmiejszniejsze zdanie ktore mnie rozbawilo do lez prawie ;)

Hirai: We seem to. Every time we go down a path, we look behind and they're right there - we just can't shake these guys.

...odwracamy sie za siebie a Oni juz tam sa!!...nie mozemy sie z nich otrzasnac....( od nich odczepic) -zaleznie od tlumaczenia , niech mnie ktos poprawi jesli trzeba :) Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gladiac>>

 

pisząc swoje wypowiedzi wyglada na to że jesteś pracownikiem Microsoftu ? :wink:

 

jeżeli sony jest takie be i wogóle do pupy, to czemu psx, ps2 były bezkonkurencyjne na rynku?

 

myśle że tak samo bedzie z ps3, ludzie wybierają to co dobre, w tym przypadku nie liczą się moce i dane techniczne, a wyłącznie gry. ( przynajmniej tak jest w wiekszości przypadkow)

 

Microsoft skopiował pomysł na kamerke, ale czy to źle? pewnie, ze nie bo to super sprawa i czemu posiadacze konsoli bila mieli by nie pograć w gry wykorzystujące eye toy...

 

ps2 sprzedaje się do tej pory rewelacyjnie, Bill już olał starego xboxa, zero jakich kolowiek exlusiwów.

Myśle że to włąsnie microsoft bardziej leci w kulki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft skopiował pomysł na kamerkę, teraz chce wypuścić konolkę kieszonkową, line-up gier też podobny jakby (GT > FORZA, MGS> Splinter and many more...) Całe szczęście, że Sony robi wszystko lepiej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie twierdzi, ze M$ jest swiety. Ale teksty Hirai, ze M$ wszystko rznie od Sony sa delikatnie mowiac naciaganiem prawdy.

Jedni "podprowadzaja" pomysly od drugich w rownym stopniu i moim zdaniem nie ma w tym nic dziwnego - skoro cos sie sprzedaje dobrze na jednej platformie, wlasciciel drugiej platformy tez bedzie chcial wprowadzic cos podobnego zeby przyciagnac graczy do swojej zabawki.

 

Na dobra sprawe to M$ moglby teraz wyskoczyc, ze Sony od niego wszystko kopiuje: Live, pad z wychyleniami, dwie wersje konsoli ;)

Nintendo tez mogloby podniesc glowe ze PSP to w zasadzie klon GBA :P

 

@gladiac: "we can't shake them" - "nie mozemy ich zgubic/oderwac sie od nich", wydaje mi sie ze tak to bedzie najzgrabniej po polsku brzmialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle że tak samo bedzie z ps3, ludzie wybierają to co dobre, w tym przypadku nie liczą się moce i dane techniczne, a wyłącznie gry.

a panowie z Sony cały czas mówią jaka to ich PS3 bedzie potężna, wielofunkcyjna, zastąpi kompa, itp itd ;)

 

Bill już olał starego xboxa, zero jakich kolowiek exlusiwów

nowa konsola jest już od ponad pół roku na rynku, nic dziwnego że coraz więcej gier powstaje na nią a nie starego iksa

 

2203872[/snapback]

line-up gier też podobny jakby (GT > FORZA, MGS> Splinter and many more...)

no i ? podałeś 2 przykłady, w których jeden (Splinter Cell) jest także na PS2, PC, GC, GBA, NDS

co z tego, że gry są podobne? to normalna rzecz, np. Fifa <> PES

 

Microsoft skopiował pomysł na kamerkę, teraz chce wypuścić konolkę kieszonkową

a sony robiąc PSP już nie kopiowało od nikogo pomysłu na konsolkę przenośną ? :rolleyes:

 

Całe szczęście, że Sony robi wszystko lepiej....

i jak tu nie nazwać cię fanboyem ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG! skonczcie ta durna dyskusje. Przeciez nie raz juz bylo walkowane ze w tym biznesie kazdy od kazdego kopiuje.

 

Wazna jest realizacja pomyslow, a nie ich geneza!

 

 

Co do samego sony i bluray. Trailer MGS4 w HD, ktory ma 15 minut długości waży przeszło 1GB. Chyba jednak zwykle DVD nie wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego sony i bluray. Trailer MGS4 w HD, ktory ma 15 minut długości waży przeszło 1GB. Chyba jednak zwykle DVD nie wystarczą.

Przeciez mozna zrobic tez ten filmik o pojemnosci 100 GB. Policz sobie 15 minut filmiku 1 GB a wszyscy wiemy, ze filmikow w tej grze jest masa i sie okazuje ze BR to za malo. Mysle, ze nawet jakby ktos sie postaral i ten filmik przerobil na 200 MB ( a moze i mniej) to i tak malo kto by jakas roznice zobaczyl. Zreszta u mnie na liscie MGS jest bardzo nisko i malo mnie obchodzi co tam bedzie a czego nie bedzie. 3 czesc mi sie podobala ale jak sie gralo a nie caly czas filmiki, z minuty na minute coraz bardziej mnie to nudzilo. ale to moja opinia i prosze ja uszanowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...3 czesc mi sie podobala ale jak sie gralo a nie caly czas filmiki, z minuty na minute coraz bardziej mnie to nudzilo. ale to moja opinia i prosze ja uszanowac

A ja sobie zaś cenie filmiki w grach, nawet gdy zajmują 2/3 czasu gry, jeżeli tylko są istotne dla fabuły (troche mnie irytował filmik w TLJ, gdy kruk przylatywał). To jest zaś moja opinia.

Apropo tego co mówił Kaz Hirai, to czy czasem jakiś przedstawiciel M$ nie gadał pare miesięcy temu o tym jak to sony od wszystkich kopiuje pomysły? Jak dobrze pamiętam to wtedy takiego szumu nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego sony i bluray. Trailer MGS4 w HD, ktory ma 15 minut długości waży przeszło 1GB. Chyba jednak zwykle DVD nie wystarczą.

jest jeszcze coś takiego jak kompresja ;)

 

np. http://www.xboxyde.com/leech_2405_en.html - niecałe 12min, 1280 x 720 30 fps i tylko ok. 280MB, czyli 15min to jakies 350MB co daje 2,8GB na 2h filmu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie, ale tak podchodząc do sprawy to kompresowac bysmy mogli wszystko i nadal bysmy mogli jechac na cd'kach.

 

Tu chodzi o najwyzsza jakosc i dzwieku i obrazu i najwyzsza rozdzialke. Jesli mowicie ze jest jak jest, to czemu IGN.com nie da skompresowanej wersji do downloadu? Jesli nie ma roznicy? No wlasnie - jesli nie ma roznicy. Bo mozna chudsze wersje sciagnąć ale to juz nie bedzie 720p (1280 x 720). Chyba ze ktos ma teorie, ze ign ma umowe z TP zeby ludziom limity zżerało z neo i specialnie maja nieskompresowane :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, 15 minut Divxa w PAL tez mozna zakodowac tak, ze bedzie wazyl z 400MB, zadna sztuka. Tyle tylko, ze taka sama jakosc mozna osiagnac plikiem o polowe mniejszym (na przyklad).

 

To samo z tym filmikiem z MGS - jakby ktos sie postaral, to pewnie zakodowalby to lepiej. Dla przykladu: 25-minutowy odcinek anime w 1280x720, z dzwiekiem 5.1 AAC wazy ok. 350MB.

 

Nie zrozumcie mnie zle: nie uwazam, ze BR sa zbedne. Staram sie tylko pokazac, ze tworzenie takich 15-minutowych gigabajtowych potworkow jest sztucznym "napedzaniem koniunktury" i wywolywaniem wrazenia, ze BR jest absolutnie niezbedne i zyc sie bez niego nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o najwyzsza jakosc i dzwieku i obrazu i najwyzsza rozdzialke.

najwyzsza rozdzialke? ten trailer byl w 1080p ?

 

 

edit:

i

1080i? z tego co widze na IGN ten 1-gigowy trailer to w 720p jest ;) a to nie jest najwyzsza rozdzielczość ~~ Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwyzsza rozdzialke? ten trailer byl w 1080p ?

i

 

tak czy siak niska nie jest ;)

 

jesli to ma taką sama jakosc jak demka samsunga, te kwiatki i pingwiny co w MM uswiadczylem na ich HDTV to powiem

 

ŁOJACIEKRENCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie luknąłem powtórkę relacji z E3 na Hyperze [; Było stoisko sony z ps3. Prezentowali 'Resistant' jak dobrze pamiętam, pokazane było real-time z gry. No i powiem masakra, nawet crysis się chowa [;. Zanim na PC'cie będzie takie cudo i chodziło tak jak na ps3, to może polska reprezentacja wyjdzie z grupy MŚ ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Wipeout w przygotowaniu - news4gamers

Bardzo cenię ten tytuł i jestem przekonany, że na PS3 gra pokaże jeszcze więcej dobrego. Trzymam kciuki.

 

PS3 VS XBOX 360 - czyli gdzie Sonic lepiej śmiga? :wink:

 

news4gamers

 

Panowie pokusili się o porównanie powyższego tytułu na obu konsolach. Różnicy specjalnie nie widać - link podaje dla dociekliwych, którzy nie rozstają się ze swoimi lupami :wink: . Osobiście dostrzegłem wyłącznie zmiany w kolorystyce. Na PS3 są one bardziej żywe i całość wyraźniejsza (nie wiem, czy obie konsole były podłączane do tego samego tv). Ogólnie kosmetyka - wrzucam jako ciekawostkę.

 

Kaz Hirai i ceny gier na PS3 - Max PS3

 

Damy radę?...nie damy:

 

Theseis for PS3 cancelled - too costly to develop

by PS3Land

 

Track7 Games has contacted PS3Land to inform us that Theseis for PlayStation 3 has been cancelled.

 

The developer blames the problem on the exceptionally high cost of developing for PS3.

 

For now, the game will only be released on Xbox 360 and PC.

 

"If Sony were to offer us assistance in producing a PS3 version we would be more than happy to oblige!" said Vicky Valanos, Managing Director.

Źródło: ps3land

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie luknąłem powtórkę relacji z E3 na Hyperze [; Było stoisko sony z ps3. Prezentowali 'Resistant' jak dobrze pamiętam, pokazane było real-time z gry. No i powiem masakra, nawet crysis się chowa [;. Zanim na PC'cie będzie takie cudo i chodziło tak jak na ps3, to może polska reprezentacja wyjdzie z grupy MŚ ;d

troche screenow z gameplay'a w HD

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

ładne to to nawet jest ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

No właśnie luknąłem powtórkę relacji z E3 na Hyperze [; Było stoisko sony z ps3. Prezentowali 'Resistant' jak dobrze pamiętam, pokazane było real-time z gry. No i powiem masakra, nawet crysis się chowa [;. Zanim na PC'cie będzie takie cudo i chodziło tak jak na ps3, to może polska reprezentacja wyjdzie z grupy MŚ ;d

widzialem juz dawno wiekszosc trailerow z tej gry i spodobala mi sie inntesywnosc rozgrywki,ale porownywanie Jej do Crisys jest wrecz absurdalne jesli chodzi o grafikie w tym : tekstury , modele, odwzorowanie terenu itp itd .

Polecam obejrzec na necie kilka nowszych trailerow z Crisis a w szczegolnosci walkie marines z olbrzymim potworem :) -oczywiscie w HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wczoraj rano wpadłem na PurePC to jakoś nikt nic nie pisał a teraz tyle postów natrzepali no ;).

 

Kto z kogo kopiuje? Odp.: Każdy z każdego!...i co w tym złego? ;). Np. jak SONY robi coś na wzór z XL to niby czemu jest źle?? Skoro XL jest takie wykopane w kosmos?? Ja tam się cieszę, że niezaleźnie od platformy usługa sieciowa będzie "porządna" i tyle. Ale zawsze ktoś tam musi się obrazić....to już sprawa tego kogoś. Mnie nie rusza że MS będzie miał swoją kamerkę a'la Eye Toy...phi też mi nowina, to tylko lepiej, po co narzekać. Chyba po prostu wszyscy lubimy się tutaj pokłócić czasami ;).

 

Trailer MGS4 HD on IGN.com....IMO na pewno dałoby się to skompresować bez widocznej utraty jakości. I tutaj wychodzi kolejna sprawa, mianowicie co ludzkie oko może zauważyć. Strata jakości by nastąpiła ale raczej nikt by tego nie zauważył (chyba że lupka przy TV i jedziemy :lol:). Ale akurat w tym wypadku nie bardzo wiem jaki ma to związek z BL...tzn. jeżeli chodzi o filmiki ogółem w różnych grach to owszem najwyższa jakość trochę i tak zajmnie i może ten BL zostanie wykorzystany (np. w FFXIII...w końcu eRPeG nie? ;) ) ale w przypadku MGS'a to tam i tak wszystkie(prawie) filmiki będą w real-time więc chyba tylko o dialogi trzeba (można) się martwić.

BTW: Ten filmik z MGS4 jest w 1280x720 a nie w 1920x1080 ale gra na E3 była puszczana w tym"drugim" (1080i/p nie wiem dokładnie). Niby bajer ale bez AA to już nie jest taki "wypas"...jednak wrażenie robi :).

 

Resistance: też widziałem relację na Hyperze i też zrobiło to na mnie bardzo pozytywne wrażenie ale pisanie że "lepsze niż Crysis" to IMO lekka przesada ;). Na screenach wychodzi kilka niedoskonałości np. nie tak znowu zajedwabista jakość tekstur (choć i tak niezła) i lakka "kanciastość" obiektów (np. ten potworek na pierwszym screenie od Solida jest taki "klockowaty" z lekka). Ale znowu, jeżeli się GRA a nie patrzy na FPSy i na to czy tekstura ma "odpowiednią" rozdzielczość to w ruchu wygląda to naprawdę dobrze. No i nie ścina ;). Tak prawdę powiedziawszy to więszkość gier w ruchu wygląda o wiele lepiej niż na statycznym screenie bo zwraca się uwagę na akcję a nie na "obraz" gdzie można wszystko wyłapać. Dodam że jednyna rzecz, która mi się nie spodobała w tym Resistance to to że podczas poruszania się, postać jakby "sunie" po ziemi (jej broń nie "kołysze się") i to mnie lekko zasmuciło (przeca to sztucznie wygląda a do naprawienie tego to chyba mała pętla w kodzie by wystarczyła!). Tyle ode mnie. Nara.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem juz dawno wiekszosc trailerow z tej gry i spodobala mi sie inntesywnosc rozgrywki,ale porownywanie Jej do Crisys jest wrecz absurdalne jesli chodzi o grafikie w tym : tekstury , modele, odwzorowanie terenu itp itd .

Polecam obejrzec na necie kilka nowszych trailerow z Crisis a w szczegolnosci walkie marines z olbrzymim potworem :) -oczywiscie w HD

Oglądałem ten filmik, śledź dział Gry :P. Tekstury będą na pewno zdecydowanie lepsze w Crysisie to nawet na filmiku mówił koleś (co zresztą było widać) żeby spojrzeć na ziemię jaka wysoka rozdzielczość tekstury jest, ale jeśli chodzi o samą rozgrywkę to powiem Ci że 'Resistance' zrobił na mnie większe wrażenie. Trzeba zobaczyć film bo obrazki mało dają a jedynie niektórzy mogą narzekać na jakość tekstur i mówić przez to, że lipna gra. Jakbyśmy się przyjrzeli szczegółom w graficę to na pewno crysis by lepiej wypadł, ale chodziło mi o samą rozgrywkę (gameplay), rozwiązania, motion, fyzika i to jak gra płynęła....

 

btw. gra nazywa się Resistant (przymiotnik) czy Resistance(rzeczownik) ? [; bo nie jestem obeznany w temacie.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wy możecie pisać ze resistant jest ładny, a tym bardziej porównywać go do crysisa. Przecież ta gra jest odrażająca pod każdym względem. Grafika, fizyka dno, dno i jeszcze raz dno. Przypatrzył się ktoś z was jak wybucha granat?? Crysis i resistant to inna liga!

 

 

@Egzeqiutor stronka juz ruszyla miesiąc temu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem trailery i z resistance i z crysis i cóż mogę powiedzieć....

Crysis ładniejszy, ale jakiś taki bardziej statyczny, co by nie powiedzieć sterylny. W resistance to co dzieje się na ekranie to prawdziwa poezja, takie lądowanie w normandii z CALL of DUTY 2 pomnożone przez 3, tylko mniej chaotyczne i w lepszej grafice. Na screenach tego nie widać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ja na to powiem bullshit. widziałem wszystkie trailery jakie wyszły tej gry i to raczej o niej można napisać ze jest statyczna. gra jest słaba i niczym się nie wyróżnia. na ekranie nic sie nie dzieje jedynie te granatodymy wybuchają lol. postacie stoją jak wryte i nie wiem na co czekają. jak dla mnie krap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Nierealny-- troche przesadzasz z ta opinia ze "Resistance" to taka lipa-tak jak mowiles to inna liga niz "Crisis" ale w swojej lidze fps moze dac sporo przyjemnosci z grania ,mimo nawet braku jakies wypasnej grafiki- ja w kazdym razie jak juz kiedys zlapie swoje ps3 to te pozycje przetestuje-o ile nie ukaze sie rowniez na pc

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...