Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

ja też nie widze problemu w "mierzeniu" poziomu głośności konsoli (zamknietej w "szafie" :P) podczas targów, lecącej w tle muzki, odgłosów tłumu ludzi, krzyków i Bóg wie czego jeszcze...

 

no i co to za problem stać przez 12h przy jednej konsoli i sprawdzać czy się nie zawiesi ;)

Tylko oczaj, ze jest takie cos jak Buissness Centre, czyli specialne dla prasy boxy, gdzie panuje atmosfera biurowych spotkań, w tym ciszy, ktora znacznie odbiega od hałasu panujacego na hali dla zwykłych graczy. I tak samo, w przeciwieństwie do zwyklej hali dla zwykłych graczy, konsoli nie trzeba chować w żadną szafkę, stand itp...

 

a co do sprawdzenia - co za problem. Przychodzi na tarki 6 osob z redakcji i kazdy siedzi po 2h przy konsoli gdy inni gracze na niej grają i sie zmieniają co jakis czas. Moze chłopakom zależy na rzetelnych i ciekawych informacjach do ich serwisu, wiec mogli spokojnie takie cos przeprowadzić.

 

Ja nie rozumiem niektorych osob... podchodzą do SONY tak sceptycznie ze nawet takiego info nie mogą przyjąć. Ja rozumiem ze sony waliło wałki mniejsze czy wieksze, ale z takim podejsciem, ze "Sony nic nie moze wyjść dobrze" to nie wiem po co w ogole sie zastanawiacie nad kupnem tej konsoli... Pewnie w HDMI w tańszej wersji tez nikt nie moze uwierzyc, bo przecież znów SONY zrobiło coś in plus... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko oczaj, ze jest takie cos jak Buissness Centre, czyli specialne dla prasy boxy, gdzie panuje atmosfera biurowych spotkań, w tym ciszy, ktora znacznie odbiega od hałasu panujacego na hali dla zwykłych graczy. I tak samo, w przeciwieństwie do zwyklej hali dla zwykłych graczy, konsoli nie trzeba chować w żadną szafkę, stand itp..

.

nie wiem jak wygląda taki Business Day na TGS, ale domyślam się, że także jest kupa ludzi, specjalne pokazy dla prasy, itd, ale ogólnie gwar pozostaje

 

edit:

Business Day na TGS2006:

2330360[/snapback]

a co do sprawdzenia - co za problem. Przychodzi na tarki 6 osob z redakcji i kazdy siedzi po 2h przy konsoli gdy inni gracze na niej grają i sie zmieniają co jakis czas.

a ja widze problem - targi otwarte są od 10:00 do 17:00

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tej gry warto wydać 600 Euro! (teraz juz 500 ;p)

Solid-mozesz mnie uswiadomic! co masz na mysli zanizajac cene?

 

Bo mam nadzieje ze zrozumiales dobrze ostatnie newsy co do nowych cen sony.Na wielu forach myslalem ze mam do czynienia z Matolami ktorzy po przeczytaniu newsa krzyczeli: "teraz to kupie ps3 ,poniewaz dam za niego tylko 1300-1500 zl zaleznie od przelicznika", tylko ze zaden z tych "myslacych inaczej" nie chcial zauwazyc ze cena dotyczy tylko i wylacznie -JAPONI !! i to wersji z hd 20 -szkoda gadac!

 

Euforia ta zreszta udzielila sie wielu osoba,osobiscie mam nadzieje taka obnizka kiedys bedzie miala miejsce dla wszystkich kontynentow ,lecz na razie nalezy uwazniej czytac newsy.

I jeszcze jedna rzecz, mialo byc 3 mil konsol do konca roku , a tak naprawde Japonia ma dostac(jesli dobrze pamietam) 100 tys. a USA- 400 tys. i nadal nie wiadomo czy nowy termin dla Europy bedzie aktualny ,poniewaz sony ma wielkie problemy z produkcja blue-ray'a ,dlatego nowe partie znowu moga tylko powedrowac do Japoni i USA aby pokryc tamtejsze zapotrzebowanie-a Europa? ,jak zwykle na szarym koncu..BANZAI!! ;) ;)

 

trailer -White Knight Story zapowiada nam bardzo porzadnego RPG'a -oby jak najszybciej :)

flagowy wczesniej tytul dla ps3 -Warhawk przesunienty na 2007 ? -ciekawe ile jeszcze nastepnych nas spotka niespodzianek :)

 

Rockers-

ps2 jest cichutka jak myszka w porównaniu do xboxa 360, wiec nie ma co nazekac..

nie wiem jak mozna porownywac te dwie konsole ,przeciez wiadomo ze to rozne generacje i wielka roznica technologiczna ,w x360 siedzi sprzet ktory pozera moca nie jednego kompa z forum wiec to chyba normalne ze jest tam co chlodzic ,a ty porownujesz x z ps2-smiechu warte!!!

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz ja w screeny z FF XIII nie wieze (a raczej, ze pochodza z gameplaya), chociaz bylbym milo zaskoczony gdyby konsola potrafila wygenerowac taki obraz.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz ja w screeny z FF VIII nie wieze (a raczej, ze pochodza z gameplaya), chociaz bylbym milo zaskoczony gdyby konsola potrafila wygenerowac taki obraz.

ja wierze w sceeny z FF VIII ,poniewaz ukonczylem ta gre kilka lat temu i wierz mi ze jak jakies screeny widziales z tej czesci to byly prawdziwe :)

-a tak na marginesie to jak bys lepiej przyswoil sobie Rzymski system metryczny to innaczej poustawialbys liczby ,i wtedy z pewnoscia wszyscy by wiedzieli ze za Twoja liczba "VIII" powinna stac "XIII" ;) ;)

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rockers-

nie wiem jak mozna porownywac te dwie konsole ,przeciez wiadomo ze to rozne generacje i wielka roznica technologiczna ,w x360 siedzi sprzet ktory pozera moca nie jednego kompa z forum wiec to chyba normalne ze jest tam co chlodzic ,a ty porownujesz x z ps2-smiechu warte!!!

 

Nie wiesz jak mozna porownywac - wyjasnie ci. Grasz na ps2, grasz na xbox360 i oceniasz - xbox jest wyraznie glosniejszy (masz obydwie konsole, powinno sie udac). Generacje, technologie i inne badziewia chyba nie maja wplywu na ocene glosnosci w uszach gracza. A moze dla ciebie xbox mniej szumi, bo ma wiecej ramu? Ciekawe, sprobuj go wiec rozbudowac, moze osiagniesz bezglosna konsole a nawet tlumienie halasow z otoczenia (i drogowcy beda wykorzystywali ta konsole zamiast ekranow dzwiekoszczelnych do ekranowania halasu na drogach szybkiego ruchu).

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Rockers-

nie wiem jak mozna porownywac te dwie konsole ,przeciez wiadomo ze to rozne generacje i wielka roznica technologiczna ,w x360 siedzi sprzet ktory pozera moca nie jednego kompa z forum wiec to chyba normalne ze jest tam co chlodzic ,a ty porownujesz x z ps2-smiechu warte!!!

Tu chyba chodziło o sam fakt że dla niektórych PS2 może być głośna. W takim razie wychodziłoby że X360 to już MEGA hałas ;).

Ja kiedyś pisałem że ze wzgledu na niższą prędkość napędu w PS3 niż w X360, ten będzie cichszy (o ile się nie mylę to X360 płytki DVD odtwarza z max predkością 16x a PS3 ma mieć jedynie 12x, było o tym pisane na tym forum kiedyś tam). Oczywiście mówiłem tylko o napędzie. Nie wiem jak jest z wiatraczkami itp. Jak dadzą kilka małych "szczeniaków" o szybkich obrotach do budy to i cichszy napęd nie pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz jak mozna porownywac - wyjasnie ci. Grasz na ps2, grasz na xbox360 i oceniasz - xbox jest wyraznie glosniejszy (masz obydwie konsole, powinno sie udac). Generacje, technologie i inne badziewia chyba nie maja wplywu na ocene glosnosci w uszach gracza. A moze dla ciebie xbox mniej szumi, bo ma wiecej ramu? Ciekawe, sprobuj go wiec rozbudowac, moze osiagniesz bezglosna konsole a nawet tlumienie halasow z otoczenia (i drogowcy beda wykorzystywali ta konsole zamiast ekranow dzwiekoszczelnych do ekranowania halasu na drogach szybkiego ruchu).

Jak widac sens mojej wypowiedzi uszedl twojej uwadze-zapewne za sprawa podjadanego niedzielnego obiadu w czasie czytania-pisania posta ;)

W epoce kiedy coraz wiekszy power w PC i konsolach zwieksza wydzielanie ciepla, czego nastepstwem sa systemy chlodzenia instalowane wewnatrz konsol i pc, jak wiadomo moc i wydajnosc ps2 to zupelnie inna klasa niz x360 czy ps3 ,wieksza wydajnosc i wydzielanie ciepla tych drugich zmusza do instalowania wiekszej ilosci chlodzenia(wiatraczkow) ktore wlasnie oprocz napedow czy hdd glownie podnosza poziom chalasu.

Wiec bdzura dla mnie jest porownywanie konsol starej i nowej generacji, wiadomo ze z czasem zapewne w nowych wersjach x360 czy ps3 problem chalasu zostanie ograniczony,chociazby dzieki nowej technologi produkcji procka czy gpu konsoli ,co znacznie obnizy wydzielanie ciepla-nowa wersja x360 spodziewana jest po nowym roku.

Porownaj jeszcze same predkosci napedow pomiedzy ps2 i x360!

 

No ale zapewne jako niedzielny fan konsol czy tez elektronicznej rozrywki nie musisz wiedziec za duzo szczegulow -bo jak sadze dla ciebie roznica pomiedzy maluchem a mercedesem jest na korzysc malucha-tanszy i tez jedzie(mozna go nazwac samochodem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne opinie:

 

Yesterday I went over to a Development Studio and got to see actual PS3 TEST Kits in action (Until now, all I've seen are the 3 foot bulky dev stations that look like Beta Max videotape players). It was so shiny and sleek (just like Darth Vader's Helmet). Low and behold the power supply was internal with minimal heat to the unit and no fan noises! (I'm not joking, the thing was freaking mute). Ah, I haven't wanted to dry hump an inanimate object for several years (don't ask, I'm not telling), but that PS3 Test unit was damn sexy.

 

On a side note, I was tempted to pull a snatch and grab but considering that I'd have to run down 5 flights of stairs and around 15 blocks to the nearest public transit hub, plus the fact I'd be a wanted felon, fired from my job, and black listed in the industry, persuaded me to just leave my grubby finger prints on it and call it a day.

Źródło: Gamepro

 

News o UT2007:

PS3 version of Unreal Tournament 2007 to support mods

 

The CEO of Epic Games, Tim Sweeney, has confirmed that the PlayStation 3 version of Unreal Tournament 2007 will allow the usage of mods, user-created software which are able to modify certain aspects of the game.

 

Speaking to gaming site GamaSutra.com, Sweeny pledged his support to the moding community and said that the online model which Sony will offer for the PlayStation 3 allows for more flexibility. Stating that the moding community was "an essential part of [Epic's] success", Sweeny announced that "We would love to transfer this mod community over to the console platforms."

 

Sony has been adamant on giving developers more choice instead of offering a unified service, saying that the method promotes creativity. Sweeny seems to agree with this statement, and criticized Microsoft's Xbox Live: "Unfortunately it's more of a closed platform, [Microsoft seems to be] quite negative toward user-created content."

 

At the moment, it is unclear when the PlayStation 3 version of Unreal Tournament will be launching, although it is suspected to hit stores in 2007.

Źródło: ps3land

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zapewne jako niedzielny fan konsol czy tez elektronicznej rozrywki nie musisz wiedziec za duzo szczegulow -bo jak sadze dla ciebie roznica pomiedzy maluchem a mercedesem jest na korzysc malucha-tanszy i tez jedzie(mozna go nazwac samochodem)

Nie zgadles, ale wybaczam :)

 

Po prostu nie daje sie oglupic marketingowej papce, ktora zajchetniej zabronilaby wszelkich porowanan, zwlaszcza, kiedy okreslone produkty nie maja sie czym pochwalic. W ten sposob np. Nintendo oglosilo, ze Wii nie mozna porownywac z x360 czy ps3, a MS, ze BR jest nikomu nie potrzebny i wystarczy DVD...

 

Tymczasem mozna porownywac wszytsko do wszytskiego, a w tym przypadku mamy porownanie konsol do grania. Jezeli x360 jest glosniejsze od ps2 to chyba mozna to powiedziec, czy tez marketing MS zabronil takich porownan? A zaslananie sie postepem technicznym jest smieszne, bo postep techniczny obejmuje tez zwiekszanie funkcjonalnosci uzytkowej, takiej jak glosnosc czy zuzycie energii. Nie przypominam sobie, zeby ktos usprawiedliwial zuzycie energii p4 do np athlonow na palomino tym, ze p4 jest wydajniejsze. Porownywac mozna i trzeba, inaczej nie mozna dokonac zadnych wyborow. Bo na czym opieralaby sie wtedy decyzja o kupnie wii a nie ps3, albo jak mozna byloby ocenic, czy xobox jest glosny czy tez nie. Kiedy ps2 powstawala, tez byla szczytem kosolowej techniki, o ile to "niedzielny fanie" pamietasz. Zanim nastepnym razem zaczniesz wysmiewac czyjes spostrzezenia (jak rockersa odnosnie glosnosci), to racz zauwazyc, ze problem chlodzenia musil tez zaistniec w ps2, w czasach bez radiatorow z cieplowodami. Ale skoro dla ciebie im cos wieksze, glosniejsze i cieplejsze tym bardziej zaawansowane technologicznie, to coz, polecam dmuchawe do ogrzewania hal fabrycznych;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wierze w sceeny z FF VIII ,poniewaz ukonczylem ta gre kilka lat temu i wierz mi ze jak jakies screeny widziales z tej czesci to byly prawdziwe :)

-a tak na marginesie to jak bys lepiej przyswoil sobie Rzymski system metryczny to innaczej poustawialbys liczby ,i wtedy z pewnoscia wszyscy by wiedzieli ze za Twoja liczba "VIII" powinna stac "XIII" ;) ;)

Ok, nie przyjrzalem sie dobrze, juz poprawiam, a system rzymski mam przyswojony.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadles, ale wybaczam :)

 

Po prostu nie daje sie oglupic marketingowej papce, ktora zajchetniej zabronilaby wszelkich porowanan, zwlaszcza, kiedy okreslone produkty nie maja sie czym pochwalic. W ten sposob np. Nintendo oglosilo, ze Wii nie mozna porownywac z x360 czy ps3, a MS, ze BR jest nikomu nie potrzebny i wystarczy DVD...

 

Tymczasem mozna porownywac wszytsko do wszytskiego, a w tym przypadku mamy porownanie konsol do grania. Jezeli x360 jest glosniejsze od ps2 to chyba mozna to powiedziec, czy tez marketing MS zabronil takich porownan? A zaslananie sie postepem technicznym jest smieszne, bo postep techniczny obejmuje tez zwiekszanie funkcjonalnosci uzytkowej, takiej jak glosnosc czy zuzycie energii. Nie przypominam sobie, zeby ktos usprawiedliwial zuzycie energii p4 do np athlonow na palomino tym, ze p4 jest wydajniejsze. Porownywac mozna i trzeba, inaczej nie mozna dokonac zadnych wyborow. Bo na czym opieralaby sie wtedy decyzja o kupnie wii a nie ps3, albo jak mozna byloby ocenic, czy xobox jest glosny czy tez nie. Kiedy ps2 powstawala, tez byla szczytem kosolowej techniki, o ile to "niedzielny fanie" pamietasz. Zanim nastepnym razem zaczniesz wysmiewac czyjes spostrzezenia (jak rockersa odnosnie glosnosci), to racz zauwazyc, ze problem chlodzenia musil tez zaistniec w ps2, w czasach bez radiatorow z cieplowodami. Ale skoro dla ciebie im cos wieksze, glosniejsze i cieplejsze tym bardziej zaawansowane technologicznie, to coz, polecam dmuchawe do ogrzewania hal fabrycznych;)

Nikt nie zabrania jakichkolwiek porownan-tylko ze czasami sa one poprostu bez sensu.Niny nie zabronilo nikomu porownan np. Wii do x360 czy ps3 tylko mialo racje ze to nie ma sensu ,dlatego ze Niny idzie zupelnie inna droga niz sony czy Microsoft ,dla nich to grywalnosc i nowatorstwo stoi na pierwszym miejscu-revolucyjne sterowanie itp,wiec po co porownywac Wii do ps3 jesli ps3 jest tylko maszynka gdzie dali wiecej shaderow ,ramu mocniejszego proca i gpu,cala reszta pozostala bez zmian-nie liczac zmodernizowanego pada ktory to powstal pod przymusem i niezadowoleniem graczy.Co innego Wii gdzie liczy sie tylko sama rozrywka w najczystszej postaci i wielu osoba nie bedzie przeszkadzac fakt ze graficznie nie dogoni ani zagrozi konkurencji.

 

to racz zauwazyc, ze problem chlodzenia musil tez zaistniec w ps2, w czasach bez radiatorow z cieplowodami.

..nadal widze obiad nie przelkniety..

we wczesniejszym poscie po to opisalem problem z chlodzeniem nowych konsol zebys sobie uswiadomil roznice oraz powod dlaczego next-geny moga byc glosniejsze od np.ps2 co jest niezaprzeczalnym faktem zreszta,i jezeli ktos wezmie to pod uwagie to chyba nie powinno to dziwic-ale przeciez porownywac mozna..chociazby dla przyjemnosci ze ps2 jest cichsze :mur:

 

i jeszcze jedna sprawa:

Po prostu nie daje sie oglupic marketingowej papce, ktora zajchetniej zabronilaby wszelkich porowanan, zwlaszcza, kiedy okreslone produkty nie maja sie czym pochwalic.

przeciez to co napisales to jakis wymysl nieprzetrawionego do konca niedzielnego obiadu chyba :).

Dzisiejszy swiat robi wszystko aby wszystko ze wszystkim porownywac , wlaczajac w to oczywiscie 3 wielkich graczy swiata konsolowego-sony sie chwali wieksza wydajnoscia CPU i B-R ,Microsoft odgryza sie swoimi przechwalkami itp itd, tylko ze wiele z tych przechwalek w dzisiejszym swiecie jest tylko czystym Marketingiem ktory z rzeczywistoscia nie ma czesto nic wspolnego-mozna sie o tym przekonac we wszystkich aspektach codziennego zycia i to kazdego dnia.

Jako ze martwie sie twoim zdrowiem radze dobrze i dlugo trawic posilki niedzielne ,bo inaczej mozna sie nabawic niestrawnosci ;) ;)

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak mozna porownywac te dwie konsole ,przeciez wiadomo ze to rozne generacje i wielka roznica technologiczna ,w x360 siedzi sprzet ktory pozera moca nie jednego kompa z forum wiec to chyba normalne ze jest tam co chlodzic ,a ty porownujesz x z ps2-smiechu warte!!!

moge porównywac co mi się podoba, mam obie konsole i w przeciwienstwie do innych potrafie krytykować coś co posiadam.

 

 

nie wiem czy wiesz, ale w xksie 360 siedzą 2 beznadziejne wentyle od delty, sam zastanawiam się nad wymiana tych małych suszarek. Napewno zrobie to przy zmianie firmavare napędu.

 

 

Napisałem że ps2 w porównaniu do xboxa 360 jest głosne, żeby kolega miał wglad jaki to xbox jest głosny.

 

Z tą prądożernoscią xksaz przesadziłeś, pobiera zdecydowanie mniej prądu od mojego kompa, a chodzi przynajmniej 2 razy głosniej. paskudne te delty.

 

Już w pierwszym xksie jak go kupiłem, zmieniłem wentyl na papst.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz w moim podpisie mozesz zobaczyc ze posiadam wszystkie duze konsole :), i nie spieram sie co do glosnosci x360 bo z pewnoscia daje po uszach przy odczycie plyty z gra- sam zastanawiam sie na wymiana Delt

 

W starym xboxie bylo oczywiscie owiele ciszej -jednak ze wzgledu na przerzucanie gry na hdd co eliminowalo dodatkowy halas z napedu.

 

Nie pisalem nigdzie ze sprzet jest pradozerny- tylko ze wydziela spora ilosc ciepla co oznacza czesto(nie zawsze)glosne chlodzenie---jest wiec chyba wyrazna roznica w znaczeniu zdania??...wiec czytaj ze zrozumieniem

 

ps."pozera moca"-oznacza wieksza wydajnosc,mozliwosci

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W epoce kiedy coraz wiekszy power w PC i konsolach zwieksza wydzielanie ciepla, czego nastepstwem sa systemy chlodzenia instalowane wewnatrz konsol i pc, jak wiadomo moc i wydajnosc ps2 to zupelnie inna klasa niz x360 czy ps3 ,wieksza wydajnosc i wydzielanie ciepla tych drugich zmusza do instalowania wiekszej ilosci chlodzenia(wiatraczkow) ktore wlasnie oprocz napedow czy hdd glownie podnosza poziom chalasu.

Nie do konca - slyszales zapewne o czyms takim jak "proecs technologiczny". POprzez miniaturyzacje elementow wchodzacych w sklad procesora zmniejsza sie pobor energii i ilosc wydzielanego ciepla - a przynajmniej trzyma na zblizonym poziomie.

 

Moj Athlon XP ciagnie wiecej pradu niz duzo nowsze od niego CPU.

 

A co do tekstu Snake'a o "zmniejszeniu ceny" - IMHO nie mial on na mysli japonskiej obnizki cen, tylko mozliwosc kupna tanszej wersji. Wyposazona w HDMI nie jest wcale taka glupia alternatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi

 

A co do tekstu Snake'a o "zmniejszeniu ceny" - IMHO nie mial on na mysli japonskiej obnizki cen, tylko mozliwosc kupna tanszej wersji. Wyposazona w HDMI nie jest wcale taka glupia alternatywa.

przeciez wyraznie napisal

" Dla tej gry warto wydać 600 Euro! (teraz juz 500 ;p)

Widac wyraznie ze chodzi o drozsza wersje obnizona o 100 euro!

drozsza wersja kosztuje 600 ,tansza 500 ,wiec majac na uwadze ceny na swiecie oprocz Japoni gdzie nastapi obnizka ,to wyraznie widac ze ma na mysli obnizkie ktora nie obejmnie ani USA ani Europy, no chyba ze zna jezyk Kraju Kwitnacej Wisni - z ta roznica ze istnieje jeszcze regionalizacja gier

Wiec to raczej ty zle to odebrales..zreszta czasem autor wypowiedzi tez moze zrobic blad i z czyms sie pomylic

 

Nie do konca - slyszales zapewne o czyms takim jak "proecs technologiczny". POprzez miniaturyzacje elementow wchodzacych w sklad procesora zmniejsza sie pobor energii i ilosc wydzielanego ciepla - a przynajmniej trzyma na zblizonym poziomie.

widze ze czytasz wybiorczo moje wypowiedzi , to co napisalem w poprzednim poscie bylo uogulnieniem dla mojego adresata ktory nie zrozumial moich intencji,wystarczyli ci zajrzec 2 posty wczesniej gdzie jest napisane:

 

wiadomo ze z czasem zapewne w nowych wersjach x360 czy ps3 problem chalasu zostanie ograniczony,chociazby dzieki nowej technologi produkcji procka czy gpu konsoli ,co znacznie obnizy wydzielanie ciepla-nowa wersja x360 spodziewana jest po nowym roku.

Tak ze sadze ze nie musisz mnie w niczym uswiadamiac ,tym bardziej ze interesuje sie tym tematem nie tylko z punktu widzenia gracza.

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie pomijając to, że starsze konsole to inna technologia, inny pobór prądu i wydzielanie ciepła, i tak stajemy przed faktem że kiedyś konsole były cichsze.

Gdyby nie ciągle polepszany proces technologiczny to dzisiaj albo stalibyśmy w miejscu albo musielibyśmy ZNACZĄCO zwiększyć dostawy prądu. Niestety "poprawki" do procesu technologicznego nie nastepują tak szybko jak rozwój hardware'u (w sensie wydajności, żeby działało szybciej dodajemy tranzystorków ale przez to też zapotrzebowanie na prąd wzrasta).

Fakt jest jednak inny. Jak ktoś grał na PSXie i przesiadł się na PS2 to na pewno jakoś zauważył różnicę w poziomie hałasu (in minus, czyt. że zrobiło się lekko głośniej) a to przez dodanie wiatraczka. Teraz ktoś przejdzie na PS3 z PS2 i pewnie też zauważy wzrost hałasu (na jakimś poziomie). I niby można to wytłumaczyć inna technologią, większą prądożernością itp. ale w takim razie przy PS6 czy X1080 żeby zapanować nad ich powerem trzeba będzie używać wentyli o głośności suszarek (albo odkurzaczy). Wątpię żeby wtedy ktoś takie tłumaczenie przyjął za "wystarczające" i nic do niego by nie miał.

Także ja nie neguję takiego podejścia ale też wolałbym mieć względną ciszę. Prosta piłka, kiedyś grałem i miałem cicho, teraz gram i mam głośno (patrząc obrazowo). To na pewno nie jest powód do radości i każdy to powie. Czemu projektanci nie rozwiązali problemu jakoś inaczej? Na pewno dałoby się jakoś wyciszyć np. X360 (o PS3 się nie wypowiem narazie bo nie ma jej w skelpach ale zakładam że też super cicho nie będzie). Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu projektanci nie rozwiązali problemu jakoś inaczej?

dało by się to rowziązać, ale pewnie koszta produkcji by znacząco wzrosły.

 

wystarczyło by zamontować chłodzenie cieczą , plus bardzo cichy wentyl.

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

dało by się to rowziązać, ale pewnie koszta produkcji by znacząco wzrosły.

 

wystarczyło by zamontować chłodzenie cieczą , plus bardzo cichy wentyl.

Raczej bardzo głupie rozwiązanie nie lepiej było by zastosować heatpipe i passywne chłodzenie ew jakieś duże wolne wiatraki. Chłodzenie cieczą? A tam dzieciaki by miały z tym problemy tylko.

 

Zresztą hałas robi się naprawde denerwujący gdy chce się pograć w łóżku przed snem.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywistym jest ze daloby sie prawie bezglosnie schlodzic konsole, tak samo jak da sie nawet najbardziej wypasionego kompa schlodzic, jedyny problem to taki, ze cena napewno by wzrosla, wymiary konsoli pewnie tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tym samym dobiliśmy do setki jeszcze przed oficjalną premierą konsoli :wink: Temat jest jak widać gorący.

 

TGS mamy już za sobą. PS3 na tegorocznych targach spotkało się z ciepłym przyjęciem japońskich graczy - co chyba nikogo nie dziwi. Na zakończenie warto zobaczyć film z tej imprezy - znajdą tu coś dla siebie miłośnicy PS3, jak i Xboxa 360.

GAMEBRINK - TGS 2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie gladiac z Twoja interpretacja wypowiedzi snake'a - obnizka ma dotyczyc tylko tanszej wersji konsoli, a nie sadze zeby snake nie byl trego swiadom.

 

Zreszta, nie bede robil za jego adwokata - przyjdzie, to sie sam wytlumaczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OBLIVION jednak na PS3:

If you remember some weeks back, we mentioned some super-ultra-hyper-mega secret launch title would be talked about in the November issue of "Official Playstation Magazine." A 1Up podcast mentioned that it might just be The Elder Scrolls IV: Oblivion, since it fits the five-word hint of OPM, but then again, Cooking Mama Fatal Battle Deluxe would also fit the bill, so you never know what the truth will be. Somehow, we also mentioned that it wouldn't be Oblivion, so some of you may be just as confused as we are.

 

Live in confusion no more folks, because the truth has come to light. Like it or not, the secret launch title was The Elder Scrolls IV: Oblivion all along.

 

It won't be the same game you've gotten to know, though, as they will be adding new content to this version. While they haven't outlined all the new goodies for people to try out, they did mention that one of the intriguing new additions would be a new faction: The Knights of the Nine. What this means is that there will finally be a good faction to work for, giving all those who've always tried to be good an incentive to keep playing: the chance to become a Divine Crusader.

 

For the PSP:

On a related note, Bethesda is also coming out with a PSP version of the game, called Elder Scrolls Travels: Oblivion. We have yet to receive further word on that one.

Źródło: QJ.NET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wygląda taki Business Day na TGS, ale domyślam się, że także jest kupa ludzi, specjalne pokazy dla prasy, itd, ale ogólnie gwar pozostaje

 

edit:

Business Day na TGS2006:

2330383[/snapback]

Solid-mozesz mnie uswiadomic! co masz na mysli zanizajac cene?
To, ze zeby sie cieszyc pełną wersją konsoli, a taką chciało kupic 90% tych co chcieli kupic PS3, trzeba bylo wydac 600 euro, bo jesli sie wydało 500, to za chiny nie mozna bylo osiagnac "pelnosci" bo nie miala HDMI i nie dalo sie tego dokupic. Teraz ma HDMI, wiec zeby cieszyc sie HDMI bedzie mozna wydac 500 euro, a memory holes czy wi-fi dokupic w zaleznosci od potrzeb.

 

 

Co do calej tej przepychanki odnosnie glosnosci. Gdybysmy tak podchodzili jak Ty gladiac, do kwesti ciszy w x'boxie, to przeciez nikogo by nie obchodzilo ze np. w swoim PC ma goowniane wiatraki typu wyjec i nikt by nie narzekal ze mu wyje komp x razy glosniej niz inny, slabszy... bo przeciez ten jest mocniejszy i musi bardziej wyc, bo musi sie wiecej chlodzic za pomocą wyjców.

Ale nie - wymieniamy chlodzenie, czy to na chlodzenie firmy, ktora sie w tym specializuje przez co ich wiatraki generuja mniejszy poziom hałasu, albo jakies radiatory zakladamy, albo cieplowody itp itd... wiec M$ dał du.py tutaj, bo wlozył poprostu tanie, goowniane delty. Bo ja nie wieze, ze xO nie moze byc tylko troche glosniejszy od PS2, a nie tak jak teraz, kilka razy. Mysle ze moze byc tylko troche glosniejszy gdyby zastosowano lepsze urządzenia chlodzące - i dopiero wtedy można powiedzieć, ze ta niewielka roznica jest następstwem postępu mocy. Nie mozna tak mowic, gdy nam M$ pakuje delty ;F

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowilem o Business Centre - miejscu na targach, nie Buisness Day, czyli dniu dla biznesu - TO JEST RÓZNICA!

 

to jest wlasnie business Centre --> http://www.gc-germany.de/images/gc_business_center.jpg

 

Te boxy białe, gdzie jest paktycznie cisza. Jak taki box wyglada od srodka mozesz zobaczyc w PSX-E nowym, na zdjeciach z artykułu o Wii.

no dobra ale to jest na GC - pokaz takie same na TGS bo ja tam nie widziałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale to jest na GC - pokaz takie same na TGS bo ja tam nie widziałem ;)

a byles na TGS, ze nie widziales? Bo jesli szukales na zdjeciach, to z całym szacunkiem, ale białe boxy ciekawe nie sa ;) i praktycznie nigdzie nie publikuje sie ich zdjec. Nad tymi z GC musialem sie napocic zeby znalezc. W kazdym razie na kazdych targach takie BC ma miejsce. Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a byles na TGS, ze nie widziales? Bo jesli szukales na zdjeciach, to z całym szacunkiem, ale białe boxy ciekawe nie sa ;) i praktycznie nigdzie nie publikuje sie ich zdjec. Nad tymi z GC musialem sie napocic zeby znalezc. W kazdym razie na kazdych targach takie BC ma miejsce.

skoro ma to chociaz wzmianke w tekscie znajdz o tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...