Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

a jesli wrzucam bios z pod dosa ?:> to co maja do tego stery do chipsetu, albo jak chce format zrobic to musze wracac do wczesniejeszego biosu ? :blink:

1619519[/snapback]

Najprawdopodobniej stery beda sie klocic z biosem i bez formata Ci nie pojdzie... nie wiem... nie probowalem... zawsze instaluje najnowsza wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem wszyskie porty sata, najlepiej sprawuje sie na 4. Jednak komp zachowuje sie wyjatkowo dziwnie i zaczynam podejrzewac, ze to zasilacz ma wine.

 

1) ustawie w bios 220 (1980MHz) napiecia w bios na auto, laduje windows AIBooster pokazuje dobra czestotliwosc, ale napiecia na poziomie 1,1xx szok

2) odpalam CPU-Z, a ten pokazuje czestotliwosc proca 1800MHz , szok AIBooster pokazuje co innego, ten pokazuje co innego.

3) zmieniam recznie w AIBooster czestotliwoc proca, oba programy widza dobrze, ustawiam napiecie na auto, programy pokazuja w granica 1,48-1,53...szok.

3) ustawiam recznie napiecie na 1,4000, oba programy po chwili pokazuja 1,152-1,184..szok..

4) sprawdzam Asus Probe napiecia:

linia +12V - 11,84-11,92...nie wyrabia na tej lini

linia +5V - 4,999-5,026 ...tu jest ok

linia +3,3V - niegdy nie spada ponizej 3,3 przewaznie 3,376

 

Co dziwne, proc gdy chodzi na 220 i auto napiecie, ustawia sie na te 1,152-1,184 i komp jest stabilny przy tym, za dlugo nie testowalem, ale 1h prime i stabilny. Zatem jesli idzie na 220 przy tak niskim zasilaniu stabilnie, to pewnie ma potecjal na o/c

O, co chodzi z tym...czyzby zasilacz nie wyrabial? dodam, ze jesli mocno podkrece grafe do wartosci z signature i proc na 220, komp jest stabilny, a przeciez tak mocno podciagnieta grafa musi zrec sporo pradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ocean

 

Dwa dyski ,dwa napedy,mocna grafa+CPU+mobo zasilacz na pewno jest na styku i tutaj rzeczywiście może być problem,najlepiej jak byś miał możliwość pożyczyć od kogoś coś mocniejszego, czy to jest rzeczywiście przyczyna Twoich kłopotów,coby niepotrzebnie nie narażac się na koszty.

Ale docelowo jak myślisz o większym oc to mocniejszy zasilacz na pewno się przyda :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany zadam pytanie z innej beczki - do posiadaczy delux lub premium:

pytanie dotyczy kontrolera Silicon Image 3114 który jest na płycie

czy udało wam się podłączyć jeden dysk i czy w takiej konfiguracji to działało ?

 

Dziwne. chciałem trochę potestować wydajność kontrolerów i mój trzeci dysk przepiołem z sata3 nvidi do sil3114 i po włączeniu w biosie i zainstalowaniu sterów - nic, nie widać w systemie partycji.

 

Czyżby był to kontroler tylko do raida ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ocean : sprawdz napiecia miernikiem bo odczyty z programu to mozna o d*pe rozbic :>

a moze masz walnięty uklad zasilania procka? :huh:

sprawdz na razie napiecia miernikiem

moc zasilacza powinna spokojnie starczyć

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko skad ja miernik wezme, nawet nie wiem jak i gdzie go podpiac.

 

Edit

 

Odlaczylem 2 dysk, odlaczylem 2 napedy optyczne i nadal to samo. Napiecia skakaja jak glupie (opdczyt programowy). Czy moze jakis posiadacz tej plyty zerknac na swoje programowe odczyty napiec i je podac przy jakim zasilaczu? Moze rzeczywiscie fabrycznie jest cos nie tak z stabilizatorem napiec na tej plycie. Moze ma ona jakis ukryty blad to ja oddam. Kupiona w hurtowni komputronik nie bedzie problemu z wymiana.

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj znajdziesz jak zmierzyc napiecia :

http://www.neotec.pl/page.php?id=11

 

jak widzisz w podpisie Modecom GTF daje sobie spokojnie rade. Nawet jak podkrece procka na 310x 9.0 to nie ma problemów

zmierz sobie tutaj zapotrzebowanie na prąd Twojej maszynki http://www.extreme.outervision.com/index.jsp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam czasu czytac wszystkiego, wiec przepraszam, jesli powtorze. ja mam PCIe ustawione na 100 i jakos nie podnosi mi sie. nie wiem, czemu kazdy uwaza, ze trezba dac 103? IMHO to jakas legenda...

 

EDIT:

 

pytanie do tych co maja na A8N-SLI Deluxe HTT 300 i wiecej przez okolo 4 m-ce: czy nie uwypuklily wam sie kondensatorki? bo z tego co slyszalem, to ta plyta jest na chinskich i moga sie uwypuklic... :/ krecilem HTT do 350, ale jak sie o tym dowiedzialem, to dalem od razu na 230 :D

 

EDIT2: co do chlodzenia tego chipsetu to proponuje niebieskiego zalmanka, ale z boku na ten radiatorek przykrecic maly wentyl (1000 rpm wystarczy) i od razu temperaturka o wiele spada.

Edytowane przez D4ni3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

na dniach zamierzam nabyc Ausika A8N-E ( i cala reszte jak w sygniaturce )

i mam pytanie czy Tagan 380 W nadaje sie pod ta plytke , chodzi o te piny czy ma 24 czy 20 i czy trzeba bedzie zaopatrzyc sie w przejsciowke

1622084[/snapback]

Jak widzisz w podpisie mam właśnie płytkę A8N-E i Tagana 380W (tą ostatnią wersję).

Wszystko lata jak należy. Tagan jest zaopatrzony w złączkę na płytę 20/4, którą się składa i mamy 24piny. Zresztą płytka też lata na 20 pinów. A tak na marginesie, to polecam ten zasilacz.

Edytowane przez pikubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz w podpisie mam właśnie płytkę A8N-E i Tagana 380W (tą ostatnią wersję).

Wszystko lata jak należy. Tagan jest zaopatrzony w złączkę na płytę 20/4, którą się składa i mamy 24piny.  Zresztą płytka też lata na 20 pinów. A tak na marginesie, to polecam ten zasilacz.

1622214[/snapback]

tak tak , widzialem , i slyszalem tez dobre opinie o nich , tylko nigdzie nie bylo o tym ile ma pinow na zasilce do plyty ... Dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watek cykliczny, czyli moje boje z o/c.

 

W koncu cos sie ruszylo. W tej chwili te slowa pisze przy ustawieniach:

250x9 vcore 1.40, HTx3, pamieci na 333, cl2,5 3-3-6 (frequency 206MHz)

StressPrime2004 chodzi juz godzine.

 

Napiecie na procku jest stabilne, nie jak poprzednio "skakajace".

Bios na ktorym to udalo sie osiagnac (to dopiero pierwsze testy) to: 1007-002.

Dzis znalazlem na forum watek, bardzo podobny do mojego problemu, lecz na plycie MSI, tam dwie osoby nie mogly przekoczyc bariery HTT 219. Jesli ktos bedzie mial takie problemy daje link, moze pomoze.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=128647&st=0

 

Jak widac procek daje rade bezproblemu, napiecie nie podniesione i idzie, czyli wina jest po stronie bios. Pytanie tylko dlaczego u innych nie ma tego problemu, a tu jest?

 

Jedna dziwna rzecz zostala, ale to juz zwiazane z programem AIBooster. Jak zaladuje sie windows ma on auto uruchamianie, pokazuje wlasciwa wartosc ustawien z bios, jednak inne programy pokazuje wartosci nominalne. Dopiero jak podniose lub obnize np.: o 1MHz magistrale i zatwierdze, wszystkie programy pokazuja wlasciwe ustawienia. Tak, jakby AIbooster mimo tego, ze pokazuje na poczatku co innego, przywracal ustawienia nominalne.

Ktos wie, jak rozwiazac ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wkoncu zapadła decyzja

asus a8n sli -530zł

proc Venice 3000+, +Arctic Cooling Freezer 64 590zł

zasilacz huntkey 400w 200zł

pamiec geil 1x512 Cl 2,5 200zł

 

hehe no i wlasnie brakuje kaski na grafe starej na agp tam nie wstawie co wstawic za grafike jakis ekonomiczny model (6200 ale czy to jest sens super hiper sprzet i grafa dupiasta??) ?? a moze jakiegos starego vodo na pci ?? albo inne s3 pujdzie to to ? a za jakis czas 6600GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup za 6-10zl ATI Rage II na allegro. Karta jest bardzo dobra, 1024*768 spokojnie ciagnie, filmy mozna na niej ogladac, nawet dvd. Pograc pograsz, ale w starsze gry :) ktore sa zreszta bardzo fajne. Za miesiac jak uzbierasz kase to wtedy kupisz cos mocniejszego, przyczym imo, nie oplaca sie brac 6600GT za te kase lepiej kupic X800GT lub jesli to ma byc nvidia to wez to co ja mam cena ~520zl, a jest to czysty GT tylko pod nazwa 6600.

 

Teraz watek cykliczny moje boje z o/c.

Wlasnie mija 13h wygrzewania stress prime 2004, komp stabilny zero bledow ustawienia takie jak poprzednio (narazie testuje na nich 260*9). Teraz czekam na kolejny bios, moze w nowym uda sie wycisnac jeszcze troche z proca. Za chwile przerywam stress test i bede robil sprawdzal dlaczego Aibooster cofal mi zegar ustawiony w bios po zaladowaniu win.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wkoncu zapadła decyzja

asus a8n sli                                                      -530zł

proc Venice 3000+, +Arctic Cooling Freezer 64      590zł

zasilacz  huntkey 400w                                        200zł

pamiec geil 1x512  Cl 2,5                                      200zł

hehe no i wlasnie brakuje kaski na grafe starej na agp tam nie wstawie co wstawic za grafike jakis ekonomiczny model (6200 ale czy to jest sens super hiper sprzet i grafa dupiasta??) ?? a moze jakiegos starego vodo na pci ?? albo inne s3 pujdzie to to ? a za jakis czas 6600GT

1624833[/snapback]

ostanio skladalem podobnego kompa i tez kaski nie bylo za duzo i wzialem x300... 230 zl... w ciagu 3 dni bedzie zlozony wiec bede mogl powiedzic jak chodzi... najlepszym rozwiazaniem byloby 6500 ale jeszcze tego nie ma w sprzedazy... 6200 odpada... 6600LE za drogi... 440 zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liptonti:

 

widzisz ja miałem podobny problem, ale uskrobałem na x300se, a ramik przełożyłem ze starego kompa. Teraz na dniach kupuję 2x512MB w Dualu (w lokalnym sklepie mogę dostać Geile 2x512 cl 2,5 lub Kingmaxx Hard Core 500MHz o 85 złotych więcej i się zastanawiam, które wziąć do Asusika hmm).

 

A może na allegro uda Ci się wyrwać taniej jakąś kartę na PCI-E - np. x600pro, albo x300... popatrz na aukcje od minimum. A wtedy bez stresu dozbierasz na lepszą grafę.

 

A SLI idą od 6600Gt.

 

 

Ps.

Ktoś by mógł pamiątki polecić z tych dwóch?? Bo nie wiem, czy dopłacać, chociaż 500MHz pewne w Kingmaxxach...

 

Ps.2

No i zamówiłem Kinmaxy Hardcore 500MHz.

Edytowane przez pikubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 6600 pujdzie w SLI??

 

Moja karta ma zlacze SLI

 

Tu masz link kliknij na zdjecie i widac

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18306#

 

IMO nie oplaca sie montowac dwoch kart w sli, lepiej kupic dwuprocesorowego za ~900zl to dobre rozwiazanie. Dotego sie swietnie kreca.

 

GB 2 procesorowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta ma zlacze SLI

 

Tu masz link kliknij na zdjecie i widac

1625034[/snapback]

OT: Nie "mój" wątek co prawda ....

 

Przed zakupem dwóch kart do SLI radziłbym zasięgnąć opinii osób, które z tego korzystają. Podobno to rozwiązanie nie jest pozbawione wad -> warto się upewnić

 

A nie lepiej kupić jeden 6800? Nie wyjdzie na to samo wydajnościowo? Jedna suszarka zamiast dwóch, ciszej, chłodniej w budzie. Chyba że ktoś się chce chwalić że ma SLI

 

A ten 2 GB 2 procesorowy to nie wymaga przypadkiem dedykowanej specjalnie do niego płyty głównej GB? Opisy Komputronika czasem są nieprecyzyjne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skozystac z RightMark CPU Clock Utility

 

Hmm, tylko gdzie tam mozna ustawic czestotliwosc magistrali, tak aby zapamietal to?

 

W ogole nie rozumiem tego, juz mnie to irytuje, dlaczego do stu diablow jesli bios mam ustawione 9x260 i pokazuje wlasciwy zegar 2343 to po zaladowaniu windows jest zegar 1800? Cos jest nie tak, ustawienia biosu powinny byc dominujace...moze ta plyta jest walnieta? Tez tak ktos ma?

 

Teraz OT

Co do grafiki tej dwuprocesorowej to wymaga ona SLI mimo, ze bedzie tylko w jednym slocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI dziala na wszystkoch kartach z seri 6xxx. Zostala ta opcja dorzucona w sterownikach od seri 77.xx.

Ja kupilem swojego Gigabyte'a za ok 730zl... ladnie sie kreci ale mialem z nim przeboje... pierwsza wersja byla poprostu walnieta i po podlaczeniu od razu rzucala artami. Wyminili bez problemu, ale teraz ta skolei tak wyczy ze nie do wytrzymania to jest. Czekam na chlodzenie Zalmana V700-Cu LED :D ale na pewno nie zainwestuje w SLI 2x6600GT bo za sume jaka wywale na te karty moge kupic 7800GT.

W RightMarku mozesz zmieniac mnoznik i napiecie procesora. Szyny nie zmienisz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aibooster cofal mi zegar ustawiony w bios po zaladowaniu win.

1624890[/snapback]

Dla sprawdzenia zainstalowałem najnowszego AIBoster i u mnie to samo. W biosie 9*300 co daje 2700mhz a w windzie 1800mhz :blink: ale nie bardzo chciałem zawracać sobie tym głowę więc Aiboster poszedł do kosza i jest tyle ile powinno być :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wiec moze brac tą płyte ale bez sli? skoro i tak są mieszane odczucia co do sli a oszczędnosc na samej płycie (z i bez SLI)sporawa!

 

ps ile minimum ramu musi miec grafa na pci by mi ruszyla xp ??? są na to jakies ograniczenia?

Edytowane przez Liptonti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wkoncu zapadła decyzja

asus a8n sli                                                      -530zł

proc Venice 3000+, +Arctic Cooling Freezer 64      590zł

zasilacz  huntkey 400w                                        200zł

pamiec geil 1x512  Cl 2,5                                      200zł

 

hehe no i wlasnie brakuje kaski na grafe starej na agp tam nie wstawie co wstawic za grafike jakis ekonomiczny model (6200 ale czy to jest sens super hiper sprzet i grafa dupiasta??) ?? a moze jakiegos starego vodo na pci ?? albo inne s3 pujdzie to to ? a za jakis czas 6600GT

1624833[/snapback]

a mozesz mi powiedziec gdzie mozna dostac za taka cene Venice + arctic CF 64 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz mi powiedziec gdzie mozna dostac za taka cene Venice + arctic CF 64 ??

 

Przecież można dostać nawet taniej ;)

1626634[/snapback]

no a mozesz mi napisac gdzie ??

 

myslicie ze jak wsadze tam banshee 16 mb to mi sie xp odpali chociaz ??, zanim grafa do mnie nie dojedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dla posiadaczy plyt A8N-E, gdzie kable dolaczone nie sa okragle.

Zrobilem maly mod kabli, oczywiscie rozcinanie i okrecanie tasma kazdy zna, ale takie rozwiazanie jest po pierwsze nie ciekawe wizualnie, po drugie kable nie sa elestyczne.

 

Dlatego,, jesli ktos chce aby kable nie zajmowaly duzo miejsca, a nie ma ochoty wydawac paru dych na nowe kabelki okragle. Moze zrobic prosta operacje zajmuje 5 min na all kabli.

 

Wystarczy kabel zlozyc na 2, czyli najpierw na pol i to znow na pol do srodka, potem w 3 miejscach cienka tasma izolacyjna owinac 2x i gotowe. kable tak zlozone dzialaja dobrze, wygladaja jak tasiemki sata i nie ma ryzyka przeciecia wewnetrznych drutow.

Xdjecie zrobionych kabli, oczywiscie mozna sie pobawic i zlozyc je jeszcze staranniej, ale ja nie mam obudowy z szyba i drobne szczegoly nie sa istotne.

 

kablemod

 

Co do kupienia taniej venicka i freezera, Venicek na allegro 465zl, cooler dostaniesz za 66zl. Tak samo mozesz kupic w hurtowni np. komputronik (a oni i tak maja drogo)

 

Edit

 

Zrobilem experyment z temp. proca.

ustawienia:

9x2600 v1,475

cyrkulacja powietrza: jedne wentyl z przodu w dmuciach!acy na dyski, jeden z boku, wdmuciach!e na grafe, 2 wentyle z tylu wyciagajace (all 80x80) puszczona na ~1400obr.

freezer64, wentyl wylaczony!

praca normalna, client BT sciaga pelna moca kilka zadan, opera 10 okien otwartych, word, Total Commander, klient poczty itp.

 

temp. po 1 godzinie takiego dzialania proca, przy wylaczonym wentylu 49st. Jesli jest jakas cyrkulacja powietrza w budzie to ten cooler sprawuje sie cudownie.

Po wylaczeniu wentyli do cyrkulacji powietrza, temp. zaczela wzrastac dosc mocno po pol godz. 60 st. dalej nie czekalem przywrocilem chlodzenie.

Temp. w idel wentyl na procu na 1200obr. cyrkulacja na 1400, temp podczas normalnej pracy 35-39st.(w zaleznosci czy swieci slonce w okno) temp. po wygrzewaniu 13h stres prime 44st. ustawienia jak wyzej.

 

Teraz jesli ktos korzysta z C&C moze spokojnie ustawic napiecie na procku 1-1,1 przy tak niskim napieciu mozna spokojnie zostawic cooler na procu na 800obr. cyrkulacje wylaczona. Dzieki temu w nocy (jesli ma sie pozostale elementy ciche (grafa i zasilacz) komp moze byc nieslyszalny.

 

Mysle, ze te info sie przyda osoba, ktore zastanawiaja sie jaki cooler zalozyc na proca przy tych plytach.

 

Teraz jeszcze.

Watek cykliczny, moje boje z o/c

 

Sprawdzilem napiecia zasilacza miernikiem, niestety tylko takim za 30zl, a nie za 300zl jak zalecaja, ale i tak mozna porownac to z programowym odczytem w win.

 

Niestety moglem sprawdzic tylko 5Vi 12V, 3,3V nie udalo sie wcisnac czujnikow, a wtyczki sata zasilacz nie ma (przy przejsciowce brak jednego kluczowego kabelka)

 

wyniki:

stress prime 2004 + 3DMark03 wlaczone jednoczesnie, proc krecony, grafa krecona.

5V - 5,21

12V- 11,98-12, przyczym praktycznie tylko 2x na sekunde spadlo do 11,98, a tak stalo na 12

 

Szkoda, ze brak 3,3, ale po tym sadze, ze moge odrzucic teze iz zasilacz nie wyrabia?

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venice + AC Freezer 64 ze sklepu:

 

http://4speed.pl/sklep.php?&kod_towaru=+PR...1f29a16edcf69ad

 

http://4speed.pl/sklep.php?stan=opis&id_towaru=923

 

568 zł. w sumie.

Ja zresztą części do kompa u nich kupowałem.

 

Ps.

Banshee.... na pci zwykłym powinno działać. Heh... pamiętam jak kiedyś kupiłem Banshee 16MB do Celka 333A za 459 złotych ;). I to była najdroższa grafa w sklepie (no w sumie Riva tnt kosztowąła podobnie). Ech.... a teraz grafy high-endowe dla graczy są za ponad 2000 :mur:

Edytowane przez pikubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...