Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

ja wczoraj grzebalem przy kompie, pozniej wlaczam i halasuje jak wiertarka (doslownie) no wiec zatrzymuje kazdy wentylatorek kolejno... stanalem na wiatraczku z NB, jak go docisnalem to sie uciszyl :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja dzisiaj kupiłem wersję deluxe i od razu napotkałem na problem. Mianowicie komputer mi się wyłącza. Nie ma reguły, po prostu w nieprzewidzianej chwili się wyłącza. Może to jest spowodowane tym że mam zasilacz ktory gdy wejde do biosu pokazuje napiecie 12 ktore wynosi 11.8. Mam 6600GT i być może słaby zasilacz jest przyczyną tego że w windzie sie wyłącza. Dodatkowo moja karta dvb jest niewykrywana, natomiast jak przełożę ją do poprzedniego komputera to wszystko dziala prawidłowo.

 

Może ktoś spotkał się z takim problemem.

 

M

Próbowałeś przełożyć do innego slotu PCI?

 

http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic.php?t=58212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie wystąpił ten sam problem ?

w tabelce przy starcie też wyświetla mi ATA 133 ?

 

Czy zmiana biosu na nowszy może pomóc ?

Miałem temn sam problem . po zmianie biosu na 1006 wszystko gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem temn sam problem . po zmianie biosu na 1006 wszystko gra

1336199[/snapback]

Ok pomogło dzięki

 

Jeszcze jedno pytanko czy instalować sterownik SW ?

i jest tam jeszcze jeden manager do fdd czy jego instalować, a jeśli tak co on daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instaluj sterowniki SW IDE...

 

 

ja u siebie otworzylem okno i normalnie jak przewialo to na cpu ~10* roznicy, puscilem pamieci na 3v i FSB do 275MHz, a temperatura w spoczynku na cpu 29* (BOX)

 

normalnie jak bardzo by mi sie woda przydala wtedy bym mogl na pewno isc dalej niz te 275MHz (x9)

 

jeszcze pytanko czy da sie osiagnac vcore 1.6v bo w starych biosach byla mozliwosc ustawienia ale ja wrzucilem nowy bo usprawienia byly itd.

 

jest jakis mod albo zhackowany bios? do NF2 asusa wychodzilo pelno zhackowanych biosow, a do tej chyba jeszcze ni ma :(

 

danger-den na stronie ma fajny bloczek maze4 specjalnie przeznaczony dla A8N-SLI, taki by mi sie przydal, zastanawiam sie czy udalo by sie moze sprowadzic :)

 

 

 

--------------------

 

http://www.vr-zone.com.sg/?i=1624&s=1

 

tutaj znalazlem mody do asusa, jesli ktos ze znawcow moze cos powiedziec dokladniej jak je wykonac, bo raczej nie chcialbym przez zle zrozumienie czegos skaszanic :P

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj znalazlem mody do asusa, ...

imho nie warto robic moda na vcore- jezeli a64 ma sie krecic to bedzie sie krecil na 1,55V, a powyzej i tak niewiele zyskasz, a mozesz tylko "zabic" proca, zreszta sam asus specjalnie ustawil 1,55 dla wincha. twierdzac, ze wiecej i tak te procki nie obsluguja...co by niemialo to znaczyc..osobiscie tego moda na vcore robilem -bez jakis super efektow.

ciekaweiej wyglada za to mod dla vchipsetu - mozna uzyskac wyzsza stabilnosc, przy wiekszym htt - osobiscie tego moda nie robilem, starczy mi to co mam...

ogolnie nie wiem, czy gra jest warta swieczki dla obu modow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za tydzien 18 mam, wiec w koncu moze ta wode sobie kupie :D

 

zlozylem sobie za ponad 800zeta taki zestawik:

 

Blok X2P XP/A64/LGA/P4 -> 159 zł

Abadon NB -> 125 zł

Black Ice Pro I -> 159 zł

Eheim 1048 - > 219 zł

Wąż Eheim (ile metrow powinienem ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>?)

UV Dye-Lite -> 20 zł (dla bajeru)

Papst 4412F/2GL 120x120x25 mm - > 88zł

 

Co sadzicie o takim zestawiku? Pompka troche droga, no ale to Eheim w koncu, a inne podobno po czasie halasuja strasznie, szkoda ze taka duza jest, narazie nie mam planu gdzie ja zmieszcze...

 

a no i rezerwuar z 4max.pl taki do 5.25"

 

jakos to moze upchne u siebie w budzie...

 

Dołączona grafika

 

w miejsce wentylatora z przodu na klatce pojdzie pompka albo chlodnica (myslalem tez zeby chlodniczke moze na boku kiedy wsadzic, tylko dremelka potrzebuje zeby w plexi zrobic kolo na wentyl 120mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binek :arrow: Poszukaj sobie pompki do CO lub CWU są lepsze (dużo) i w podobnej cenie...

 

Czy ktoś jeszcze ma problem z SW ?? U mnie po zainstalowaniu (v6.39 z WHQL) napędy optyczne zaczynają głupieć np otworzenie katalogu na płycie trwa 10min :/

 

Edit:

A dremelkiem nie zrobisz dziury w plexie, nawet najniższe obroty są zawysokie i plexa się topi. Prędzej zniszczysz dremla niż zrobisz dziure ...

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile nie dysponujesz dojściem do jakiegoś profesjonalnego sprzętu to zostaje niezawodna trójca: wiertarka + piłka/brzeszczot + pilnik. Gdyby to był poliwęglan to można by go jeszcze potraktować wyrzynarką.

 

Edit:

 

Nikt niemiał problemu z SW ?? A jeśli miał to czy zmiana sterów coś dała ?

 

Oki. Wrzucenie 6.53 chyba pomogło .. jak na razie bez problemów ...

 

Ooooo jest jakiś bios do A8N-SLI nonDeluxe :D Beta .... testował już ktos ?

 

Są dwa różne biosy 1002-003 (z WWW) i 1003s.002 (z AutoUpdate) ?!?!?

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam zadnych problemow, musze te nowe drivery zainstalowac, leza na pulpicie ale nie mialem czasu jeszcze :P

 

ja wrzucilem wczoraj 1006, w sumie zadnych zmian widzialnych, mogliby jednak dac to napiecie do 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile nie dysponujesz dojściem do jakiegoś profesjonalnego sprzętu to zostaje niezawodna trójca: wiertarka + piłka/brzeszczot + pilnik. Gdyby to był poliwęglan to można by go jeszcze potraktować wyrzynarką.

 

Edit:

 

Nikt niemiał problemu z SW ?? A jeśli miał to czy zmiana sterów coś dała ?

 

Oki. Wrzucenie 6.53 chyba pomogło .. jak na razie bez problemów ...

 

Ooooo jest jakiś bios do A8N-SLI nonDeluxe :D Beta .... testował już ktos ?

 

Są dwa różne biosy 1002-003 (z WWW) i 1003s.002 (z AutoUpdate) ?!?!?

1339057[/snapback]

Co nowego w 6.53 ? bo zaraz będę zasysał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam zadnych problemow, musze te nowe drivery zainstalowac, leza na pulpicie ale nie mialem czasu jeszcze :P

 

ja wrzucilem wczoraj 1006, w sumie zadnych zmian widzialnych, mogliby jednak dac to napiecie do 1.6

1339463[/snapback]

No tak .. piszę o biosie do A8N-SLI NIEDELUXE

A napięcie 1.6V jest zbędne .. jak ci nie poszło na 1.5 to i na 1.6 nie pójdzie ... mogli by zato poprawić sterowanie bo niewiem jak to jest z DELUXE ale zwykłe przy ustawieniu 1.55 i tak dają 1.5 ....

 

Jakie zmiany w sterach ?

...

Jeszcze raz poprawiono obsługę Disk Alert System (informującego o ewentualnej konieczności wymiany dysku twardego w macierzy RAID) oraz kilka poprawek kompatybilności.

 

    * nForce4 Standalone Kit v.6.53 WHQL dla Windows XP / 2K

      Audio driver 4.60 (WHQL)

      Audio utilities 4.51

      Ethernet driver 4.75 (WHQL)

      SMBus driver 4.45 (WHQL)

      Installer 4.60

      IDE NVIDIA driver 5.18 (WHQL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 6.53 i u mnie wygląda to tak

Nvidia firewall instaluje się już teraz bez problemu i działa :-P

Manager sieci też poprawiony :D

teraz tylko zastanawiam się, bo jest w tej paczce sterownik nvidia audio ale to chyba nie do naszej płyty ? u nas jest realtec AC97 ?

Druga sprawa jeszcze nie wiem czy instalować NIS 2005(szkoda że na tej płytce ze sterownikami od mobo nie ma wersji po polsku), bo jeśli działa nvidia firewall czy nie pogryzie się z NIS 2005 ? - może ktoś już to sprawdzał ? jeśli tak to dajcie znać

 

ps. na stronce Asusa widzę że jest Beta biosu 1007 czy ktoś już sprawdzał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy gadacie 1,6V zdecydowanie by się przydało.

Moim zdaniem do 1,65 jest bezpiecznie i to

przynosi rezultaty. Poczytajcie sobie forum XS

i zobaczcie na jakich tam napięciach jadą i to

wcale nie bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam zadnych problemow, musze te nowe drivery zainstalowac, leza na pulpicie ale nie mialem czasu jeszcze :P

 

ja wrzucilem wczoraj 1006, w sumie zadnych zmian widzialnych, mogliby jednak dac to napiecie do 1.6

1339463[/snapback]

Ten bios mi umożliwił ruszenie z OC bo na oryginalnym ZERO. Teraz mam 2500MHz na 1,5V bo rzeczywiście ustawienie 1,55V i tak daje 1,5V. Zauważyłem ciekawą opcję (w porównaniu do wersji 1 - oryginalnej) - jest opcja ustawienia blokady PCI na 33MHz.Czyżby to był powód problemów z OC na oryginalnym BIOS-ie ?A wogóle prócz tej bety to cieniutko z biosami do non deluxe. Inny problem jaki odkryłem to ,że nie mogę boot-ować teraz z CD nawet po wybraniu opcji... :mur:

Edytowane przez joshua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim biosie piszesz ?? Bo cytujesz Bineka który napisał o biosie do Deluxe, a piszesz że cienko z biosami do non deluxe ...

 

Jeśli piszesz o biosach 1002 lub 1003 do NON-deluxe to możliwe są różne dziwne rzeczy w końcu to bety ...

 

Edit:

 

Ogólnie nie podoba mi się podejście Asusa. Do deluxe wyszło juz kilka biosów, a ja kupiłem NONdeluxe i zostałem klientem drugiej kategorii :mad: Może Abit mnie rozpuścił ....

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim biosie piszesz ?? Bo cytujesz Bineka który napisał o biosie do Deluxe,  a piszesz że cienko z biosami do non deluxe ...

 

Jeśli piszesz o biosach 1002 lub 1003  do NON-deluxe to możliwe są różne dziwne rzeczy w końcu to bety ...

1341461[/snapback]

Niewłaściwie zacytowałem , chodziło o wersję non-deluxe. Nic jednak nie zmiania faktu , że prócz wersji 1001 oraz wspomnianych biosów beta nie spotkałem nic innego a bios załadowany do płyty w chwili sprzedaży to łagodnie mówiąc nieporozumienie.Żeby było jasne piszę o płycie A8N-SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1.65 widzialem ze jada nawet i bardzo wysokie taktowania osiagaja, cholera ze tez nie mam wybranego A64 tak zebym sobie pyknal na 1.425v i juz bylo 2700 :)

 

Na oryginalnym biosie nie widzialem synchronizacji z PCI (33MHz) w kolejnych wersjach juz ta opcja sie pojawila, nie mam problemow z napieciem ustawiam 1.55v i tyle mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś obie bety czy czy tylko jedną ?

1341522[/snapback]

1003s.002 (z AutoUpdate).Narazie wszystko chodzi GIT.Obniżyłem napięcie na 1,47 (działa !) i mam prime stable 2500MHz (250x10).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to git jak piszesz że nie możesz zabootować z cd ? Są jeszcze jakieś bugi ??

 

Pozazdrościć takiego procka .. Mój daje jak w podpisie i ani trochę więcej niezależnie od napięcia :(

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to git jak piszesz że nie możesz zabootować z cd ? Są jeszcze jakieś bugi ??

 

Pozazdrościć takiego procka .. Mój daje jak w podpisie i ani trochę więcej niezależnie od napięcia :(

1342327[/snapback]

Z tym bootowaniem to okazało się , że nie można z drugiego portu IDE a z pierwszego poszło bez kłopotu.

 

Ja mam słabe pamięci (twinn-moss DDR400) i chodzą ledwo, ledwo na 208MHz (proc 250x10) z CL2,5.Proc by poszedł wiecej ale zależy mi na ciszy a przy tym napięciu to mam 1300 obrotów na wiatraku.Przymierzam się do Kingmaxów DDR500 ale nie wiem czy warto i o ile ew. skoczy mi wydajność bo mam wrażenie, że niewiele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :D Bios 1003s.002 do A8N-SLI jest dobry :)

 

Na razie 9x270 przy 1,5V (przedtem 9x265 bo 270 nieszło nawet na 1,55v) zobaczym co dalej :D

 

Edit:

Brzdęk :D Pękło 9x275 na 1,55V :D Ale dalej to już raczej nie pójdzie ... Tak więc mam 2478MHz :)

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 6.53 i u mnie wygląda to tak

Nvidia firewall instaluje się już teraz bez problemu i działa  :-P

U mnie też w końcu firewall instaluje się poprawnie. Mam z nim jednak b.duże kłopoty. Nie wiedzieć czemu po pewnym czasie powoduje on "zatykanie" się komputera. Po ok. 30 min pracy komputer tak muli, że w zasadzie nie można uruchomić żadnej aplikacji i w końcu cały się zawiesza. Po odinstalowaniu tego firewalla wszystko wraca do normy :mellow: Coś chyba nie umiem go skonfigurować bo zarówno eMule jak i mój klient FTP nie mogą sie przez niego przebić mimo ustawionego pełnego dostępu tych aplikacji do Internetu, jak i otwarcia na stale właściwych portów. Może ktoś wie, gdzie jest opis konfiguracji Nvidia firewall w jęz. polskim?

teraz tylko zastanawiam się, bo jest w tej paczce sterownik nvidia audio ale to chyba nie do naszej płyty ? u nas jest realtec AC97 ?

No niby jest realtec AC97, ale to nie przeszkadza w zainstalowaniu tych sterowników z pakietu 6.53 od nVidia'i. Wszystko na nich pięknie działa - warto spróbować. Ja je zainstalowałem i jestem zadowolony.

ps. na stronce Asusa widzę że jest Beta biosu 1007 czy ktoś już sprawdzał ?

Lepiej nie ryzykować :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar niedługo kupić tą płytę i w związku z tym mam pytanko do posiadaczy w/w:

Czy da się do niej włożyć dwie karty pci (SB Audigy2 i karta ISDN) przy założeniu że pracuje ona w trybie SLI z dwoma kartami graficznymi?

 

Pozdrawiam

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozwianie moich wątpliwości :)

Mam jeszcze jedno pytanko:

Czy Chieftec 420W uciągnie takiego configa:

1.A8N-SLI Deluxe nForce4 SLI

2.A64 3000+

3.GF 6800GT WinFast (narazie jedna później dwie)

4.HDD -> WD160GB ATA+Seagate 250GB SATA NCQ+2xWD120GB Raid0

5.dwa napędy DVD+-RW NEC+LiteON

6.Audigy2+ISDN PCI

 

Oczywiście :lol: chciałbym trochę ten sprzęt podkręcić.

 

Pozdrawiam

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...