Skocz do zawartości
kucyk

Windows XP Pro x64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niedlugo planuje przesiadke na x64 i kompletuje drivery,

mam prawie wsio, brakuje mi tylko mojego Samsunga 173p.

 

Ktos to widzial gdzies na sieci bo ja nie moglem nic znalesc :sad:

 

Czy moze ktos ma ten monitor i dziala mu normalnie?

nie instalowalem zadnych sterów bo wsio chodzilo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem lepiej go nie wyłączać... bo jak się pojawi program co zje Twój ram i nie będziesz miał swapa to wywali błąd :P Albo się nie uruchomi... Lepiej dać jakiegokolwiek, niż aby go wcale nie było...

 

Daj może z 256MB ;)

 

Co do tematu Miałem xp x64 przed finalną (rc xxx) i działała zabójczo szybko, za to finalna wersja została skutecznie zmulona poprzez wodotryski i kompatybilność z 32 bitami :/

 

Moim zdaniem instalowanie 64 bitowego os i programów 32 bitowych mija się z celem... tylko zmulimy kompa (zużycie pamięci, nie ma to jak emulator :D)

 

Jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest skompletowanie WSZYSTKICH programów pod x64, no gry ostatecznie mogą zostać jako jedyne emulowane rzeczy w os.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kurde nie ma pod 64bity wiekszosci programow co np ja ich uzywam:[

 

acrobat readera

kodekow

jakiejs sensownej przegladarki (kozystam z OPERY)

 

nic z tego nie znalazlem w wersji x64 a wersje 32bitowe jakos w moim mniemaniu wolniej nie dzialaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem lepiej go nie wyłączać... bo jak się pojawi program co zje Twój ram i nie będziesz miał swapa to wywali błąd :P Albo się nie uruchomi... Lepiej dać jakiegokolwiek, niż aby go wcale nie było...

 

Daj może z 256MB ;)

 

Co do tematu Miałem xp x64 przed finalną (rc xxx) i działała zabójczo szybko, za to finalna wersja została skutecznie zmulona poprzez wodotryski i kompatybilność z 32 bitami :/

 

Moim zdaniem instalowanie 64 bitowego os i programów 32 bitowych mija się z celem... tylko zmulimy kompa (zużycie pamięci, nie ma to jak emulator :D)

 

Jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest skompletowanie WSZYSTKICH programów pod x64, no gry ostatecznie mogą zostać jako jedyne emulowane rzeczy w os.

 

Pozdrawiam

 

 

idac tropem twojego myslenia to komputery wciaz mamy zmulone bo na rynku sa 64 bitowe procesory - wiekszej bzdury nie czytalem...jaka emulacja???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było przeczytać ten temat od początku, a nie w kółko klepać to samo! Już nie raz było napisane, że sterowników nie ma! Tak ciężko trochę poczytać? Byłoby i szybciej, i porządniej, a tu nie robiłby się śmietnik przez takie posty.

A co do sterowników pod Linuxa to chyba samo przez się mówi, że to zupełnie inny system operacyjny o zupełnie innej architekturze, więc jakim cudem sterowniki mają pasować pod XP?! Rusz trochę głową...

Ja mam win xp pro 64 bit i DZIAŁA MI NET NA MODEMIE SAGEM FAST 800!

Nierozumiem po co te wasze niektóre złośliwe komentarze względem ludzi którzy sie pytaja?

Może nie umią przeszukać wszystkich postów.

Ja też jestem niedawno połączony z siecia i jeszcze wszystkiego nie wiem ale już zauważyłem,że nie którzy co mają długo neta czują się jakby byli jakimiś fenomenami i nie chce sie im pisać początkującym użytkownikom. Jak w szkole dziecko czegoś nie wie to też powinno nie uczęszczać już do szkoły? Na takich forach powinna być zasada: "twoje pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi" a nie:"już było o tym pisane; ludzie czytajcie; pisałem już o tym; nie będę się powtarzać itp. Może zdażyć sie kiedyś że początkujący internauta będzie w stanie pomóc zaawansowanemu, staremu wydze internetowemu i wtedy co? powinien napisać mu tak samo? To przykre że niektórym sprawia trudność napisać pare słów w celu pomocy ale napisać pare słów "poszukaj se gdzieś tam to sie chce? To mój punkt widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania.

Czy na mocniejszym sprzęcie i procesorze z 64bitami warto instalować XP lub Vista 32 bity czy lepiej się wyjdzie na XP, Vista 64 bity? No i czy lepiej XP czy Vista? Wiadomo Vista ciut wolniej będzie chodziła ale mniej problemów np. z RAID 0 podczas instalowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykłego xp na raid 0 polecam szybciej chodzi

Michal

moglbys napisac jak postawiles raid 0 na xp bo za holere nie moge

mam xp 64bit i nforce4 i nie moge znalesc sterow do wgrania bo nvidi sie instaluja ale potem system sie nie uruchamia!!!

plyta fujitsu-siemens A8NE-FM

pomoz dobry czlowieku bo nie mam pojecia o raid

w zamian mam stery do sagema neostrady pod win x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z integracja za pomocą nLite. Jako system mam XP 64bit (z doinstalowanym SP2), probowalem nLite 1.4 i 1.4.1 (najnowszy na ta chwile)

 

Mam plytkę instalacyjną XP 64 SP1 do ktorej chcialem dorzucic sterowniki, SP2, IE7 i pare wiekszych latek, oraz wywalic troche smieci. Generalnie wszystko idzie dobrze tzn tworzy sie ISO, bezblednie instaluje sie system. Wydawaloby sie ze wszysko jest ok ale okazuje sie ze jest jakis problem z kodowaniem polskich znakow w niektorych programach (np Sub-edit player, Alcohol)

 

Dołączona grafika

 

Przetestowalem pod VMWare wiele kombinacji stworzonych obrazow plyt i doszedlem do tego, ze wystarczy ze za pomoca nLite zintegruje samo SP2 (bez usuwania czy zmieniania jakichkolwiek opcji instalacyjnych) i juz kaszana. Jesli natomiast zainstaluje domyslnego XP 64 SP1 i potem bede po kolei doinstalowywac SP2, IE7 i laty to wszystko jest ok.

 

Czy ktos z Was ma jakis pomysl co to moze byc, lub jak to obejsc? Zalezy mi na integracji sterownikow (chipset!) oraz SP2. Samo SP2 mozna by za pomoca "integrate" ale co z driverami?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chce sobie zainstalować ten system ale nie mogę nigdzie znaleźć sterowników do modemu Neostrady.

Konkretnie do modemu Thomson speedtouch

 

Wie ktoś skąd można takie ściągnąć widziałem już do visty ale one raczej pod Xp x64 działać nie będą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak instalujesz system na ~300MB ram i cpu 500 MHz to rzeczywiscie moze to byc 3/4 zasobów...

 

Ale jak sie nie uzywalo nigdy visty to sie pisze jakies debilizmy o wielkim uzyciu zasobów...

sam chyba nie wiesz co mowisz. vista wyleciala z mojego kompa po 30min od zainstalowania, z czego 25min naprawialem problemy z polaczeniem sieciowym, a kolejne 5 walczylem z wtyczka flash do FF.

najpierw naucz sie czytac sygnaturki a dopiero pozniej mow co kto ma. nie mam zamiaru instalowac samej visty tam, gdzie miescil mi sie system, office, corel i w cholere innych programow ktore mi sa potrzebne, a uzywam ich bardzo duzo. a tym bardziej tracic 3/4 ramu dla samego systemu. Bycie lamerem nie zwalnia z myslenia czlowieku.

Ja nie lece na ladne okienka i szachy w 3d. widze ze ty i owszem.

Vista to najwiekszy bubel M$ jak dla mnie i jak dla wielu osob, ktorzy sie na tym znaja.

 

a tak wogole, to naucz sie czytac, pytalem o XP a nie Viste.

 

i jeszcze jedno o "wielki znawco" - na 300mb i 500MHz nie zainstalujesz visty. nawet jesli podwoisz te wartosci.

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wogole, to naucz sie czytac, pytalem o XP a nie Viste.

No własnei sie naucz. Odpowiedzialem ze na XP nie warto...

 

i jeszcze jedno o "wielki znawco" - na 300mb i 500MHz nie zainstalujesz visty. nawet jesli podwoisz te wartosci.

Widac ze nie wiesz nic o tym systemie bo nawet nie znasz jego minimalnych wymagań...

 

 

 

A za to "Bycie lamerem nie zwalnia z myslenia czlowieku." sobie przez kilka dni nie popiszesz na forum i nastepbnym razem sie zastanowisz do kogo i co piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ a może poradzisz mi ...

 

Przymierzam się do kupna licencji na Windowsa tylko dylemat mam jakiego.

Win XP Pro kosztuje tyle samo co Vista Busines, z tym że XP'ka juz wycofują z sprzedaży, Viste Busines można brać 32bit lub 64bit. Dodatkowo posiadanie Visty Busines uprawnia mnie do migracji wstecznej na XP Pro. Ale kupując powiedzmy Viste 32 bit nie moge używać Visty 64bit i vice versa dlatego który byłby lepszy i bardziej przyszłościowy? Vista 32it czy 64bit? Będzie to na sprzecie z podpisu a sprzęt ten kupiłem na kilka lat bo nie ciągnie mnie już tak do nowinek jak kiedyś ale nie wykluczma rozbudowy o dodatkowy ram czy jakiś nowy hdd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kupując powiedzmy Viste 32 bit nie moge używać Visty 64bit i vice versa dlatego który byłby lepszy i bardziej przyszłościowy?

Mozesz uzywać. Ten sam klucz, licencja nie dzieli sie na wersje x86/x64. Jedyny problem to posiadanie nosnika.

Jezeli chcesz uzywac wersji x64 sprawdz tylko czy istnieja sterowniki do wszystkiego co masz.

Wiecej info w temacie o viscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Zainstalowałem z nudów x64 na drugiej partycji, wszystko gładko, elegancko, poza tym, że na żadnych sterownikach nie mogę odpalić połączenia z internetem (karta Ralink RT2561 802.11g Turbo Wireless Network Adapter PCI), na oficjalnych sterownikach (niby do Win2k/XP/XP64) Configuration Utility się odpala, jednak nie znajduje żadnych nadajników, tak samo w Zero Configuration. Trochę pogooglowałem trochę, poczytałem i popróbowałem różnych sterowników polecanych przez "ekspertów". Kończyło się na trzech wariantach:

1. Brak sieci bezprzewodowej dostępnej w zasięgu.

2. Error - device cannot start.

3. Sterownik niedziałający na x64.

 

Ma ktoś jakiś pomysł? Właśnie ściągam profilaktycznie WindowsServer2003.WindowsXP-KB914961-SP2-x64-ENU.exe, może coś jeszcze zdziałam, jednak liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam.

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze znalazl sposob na pelna wspolprace Audigy, 4GB RAM i x64? U mnie brak niestety buforow sprzetowych/EAX/sprzetowej akceleracji oraz co gorsze brak tylnych glosnikow (5.1). Kilka watkow znalazlem na roznych forach, ale jak dotad nigdzie zadnej informacji, ze ktos sobie poradzil z problemem. :( Niestety, marny support Creativa wychodzi i w tym wypadku.

 

ps. kX'y da sie zainstalowac na x64?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...