Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

Twórcy Obliviona wydali jednego patcha, który poprawiał w sumie niewiele błędów. Owszem nie zostały wszystkie wyeliminowane, ale te które pozostały, nie są aż tak istotne.

Twórcy TES widocznie wydali grę, której nie trzeba poprawiać w ciągu tygodnia od jej ukazania.

 

Gdyby im zależało, to wydaliby grę, której nie trzebaby poprawiać w ciągu kilku dni dwoma patchami. Dla mnie jest to przejaw niekompetencji twórców Gothica i przypomina mi to podejście: "wydajmy grę, którą i tak pieknie zareklamowaliśmy, a ciemny lud to kupi". Oczywiście twórcy olali to, że ta gra ledwo chodzi i przydałaby się optymalizacja. Możnaby napisać: "kasa, kasa, kasa!"

to nie zalezy od tworcow gry tylko wydawcy , wszystkiemu winny jest jowood , ktory jest znany z tego ze ma gdzies konsumentow i wydaje gry ktore sa zabugowane , ostatnia ich gra wydana przed gothiciem 3 w pdst wersji nie byla wogole grywalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niestety troche smutne :cry:

Bo nie wierzę, że oni nie maja żadnych betatesterów...

Muszę powiedzieć, że nie wiem do końca jak to działa...

Ale najtrafniejsze jest to co napisał Crosis: "kasa, kasa, kasa!" - niestety

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Crosis

 

Może rzeczywiście jest to przejaw niekompetencji, ale widać, że twórcy chcą naprawić swój błąd. Uważam, że nie należy ich ganić za to, że wypuszczają kolejne patche, mające POPRAWIĆ rozgrywkę.

Muszę jednak przyznać, że sam jeszcze nie wiem, jak gra wygląda, ponieważ czekam jeszcze na kuriera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może z Oblivionem tak nie było, lecz pamiętam co się działo po premierze - ludzie klęli na czym świat stoi że haczy, że doczytuje i tak dalej, dopiero kiedy ludzie zaczęli grzebać w tysiącach ustawień, zaczęto publikować configi usprawniające pracę programu zaczęło się granie, nie prawda ?

 

Niestety tak właśnie teraz jest, byle sprzedać a potem będziemy się martwić jak połowie ludzi będzie się krzaczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde chcialem zobaczyc jak bedzie chodzic na moim rupieciu G3, ale widze, ze nic z tego... Podczas ladowania nowej gry pasek postepu dochodzi do konca i dalej sie nic nie dzieje. Gdy zminimalizuje gre do pulpitu widze taki oto blad: Dołączona grafika

 

Zamykam go i slysze jakies odglosy z gry, niestety pozniej nie moge juz wrocic do pelnego ekranu, poniewaz jest czarny ekran... Ma ktos jakas rade? Mam nadzieje, ze to nie przez 64 mb na karcie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może z Oblivionem tak nie było, lecz pamiętam co się działo po premierze - ludzie klęli na czym świat stoi że haczy, że doczytuje i tak dalej, dopiero kiedy ludzie zaczęli grzebać w tysiącach ustawień, zaczęto publikować configi usprawniające pracę programu zaczęło się granie, nie prawda ?

Nie do konca. W ini mozna bylo sobie zmienic ustawienia grafiki i to wszystko. Samowykonujace sie questy, wojownicze dziki czy przenikanie przez sciany to co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie samowykonujące się questy?

Blokowanie podczas walki np. z dzikami już naprawili. To przenikanie które bardzo rzadko występuję, chyba, że do tego dodamy lekkie zapadnięcie się postaci (stopy) np. w drogę. Ale z tym dokładnie nie wiem czy nie naprawili już. Jakoś mam wykonane ok. 160 questów i nie spotkałem jakiś dziwactw, w jednym mojemu kumplowi się npc prowadzący zapadł pod ziemie i zniknął, ale mogli już ten bug naprawić jak wspomniałem. Trzeba by było jeszcze raz zacząć i porównać dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam raczej w ta gre nie zagram sobie ale zastanawia mnie jedno - skoro tworcy bez problemu robia patch za patchem w pare dni po premierze to dlaczego nie mogli tego zrobic PRZED premiera ? az tak napiete terminy maja ? hmmmm..skoro gra wrocila z tloczni na jeszcze ostateczne szfify to wiedzili ze jeszcze wiele jej brakuje..ale tak jak juz ktos tam napisal - KASA KASA KASA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi - chodziło mi bardziej o to, że czasami przy takich działaniach może powstać "mały" śmietnik w quest logu (niestety twórcy nie przewidzieli wszystkich naszych działań (możliwości?)).

 

Jeżeli chodzi o te tajemnicze "quest completed". Hmmm.... A myśleliście o tym, że można komuś przypadkowo pomóc? Moim zdaniem takie wyjście nie jest wcale złe (oczywiście sama forma tego nie jest najlepsza, ale pomysł sam w sobie nie jest zły).

Dużo lepsze jest takie wyjście, niż gdyby np. pojawialiby się dani osobnicy\przedmioty dopiero po dostaniu owego zadania.

Mozliwosci pewnie przewidzieli - nie przewidzieli za to opcji odpowiedniego czyszczenia czy sortowania quest loga (nie wiem jak to w G3 wyglada, bo jeszcze nie zagralem).

 

A co do drugiego akapitu - nagle pojawianie sie "questowych" postaci to by byl dopiero absurd (oczywiscie za wyjatkiem sytuacji, gdy np. ktos gdzies uciekl i mamy go odnalezc czy dogonic). Ale rozwiazanie "dostaje nagrode, choc nie wiem za co" jest rownie bez sensu. Mozna dostac nagrody za wykonanie questa, o ktorym nie wiedzielismy w momencie wykonywania, ale dopiero po rozmowie z odpowiednim NPCem.

Np. taka sytuacja: zabilismy bandytow pobierajacych haracz ze przejscie przez most kolo wsi X (postacie bedace celem questu). Dostalismy XP za zabicie i loot. I teraz:

- z tego, co rozumiem, to obecnie w G3 pojawia nam sie Quest Completed i dostajemy XP za wykonanie zadania, po czym drapiemy sie w glowe o jakim to zadaniu byla mowa.

- wersja prawidlowa: po wejsciu do wsi X z rozmow z mieszkancami dowiadujemy sie, ze maja problem z bandytami i jest za nich nagroda. Idziemy do soltysa (osoba dajaca questa) i mowimy mu "wiecie, soltysie, ja to ich juz zaciukalem, o tam, kaj te krzaki, ciala leza". I dopiero teraz dostajemy Quest Completed i wszelkie nagrody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaję się 2 razy "nagrody";

1."Bandyci" zaciukani; napis quest completed; exp... + reputacja w pobliskim mieście/wiosce.

2.Rozmowa z "Sołtysem"; exp... (najczęściej) czasami np. klucz do jakiejś skrzni na zapleczu, jakiś cenny przedmiot itd... Czy dalsze instrukcje jakieś.

 

Oczywiście ten napis "quest completed" powinien byc po rozmowie z "Sołtysem", niestety coś się komuś pomajtało. Ale myślę, że jeszcze mogą to troche to poprzestawiać...

 

Twórcy chyba chcieli coś "nowego" zastosować...

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj pogralem jakies 30min i rewelacyjnie sie gra. Klimat gry jest fenomenalny a muzyka poprostu cud miod. Oprawa uzyczna jest duzo lepsza niz ta w oblivionie, choc tez byla dobra. Naprawde orkiestra filharmonijna daje czadu, jak dla mnie rewelacja.

Grafika, nie chce powiedziec ze gorsza niz w oblivionie bo poprostu jest inna, inny klimat ale jedan ze wskazaniem ogolnie na pod tym wzgledem na obka, chyba bardziej majestatyczny byl. Co do wydajnosci to ja nie wiem o jakich przeszkadzajacych doczytywaniach wszyscy tu pisza, ci posiadajacy 2GB ramu tez niby tak pisali ze nie da sie grac ze doczytuje co chwila. Kurde gralem 30 min latalem po polach i lasach wlaczylem z dzikimi zwierzetami i mialem moze jakies tam doczytywania, ale bez przesady zeby to przeszkadzalo grac, takie doczytanie trwa moze 0,5 sek. Gram w 1280x960 w ustawieniach detali wszystkie suwaki ustawione na max w prawo. 16xAnizo jednak bez AA bo poprostu nie dziala. i caly czas plynnie powyzej 30fps. srednio 40-50

 

Jak dal mnie narazie gra bardzo wciagajaca. Moze ten silnik graficzny ma jakies wady ale bez przesady ze tak go oblewacie pomyjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam raczej w ta gre nie zagram sobie ale zastanawia mnie jedno - skoro tworcy bez problemu robia patch za patchem w pare dni po premierze to dlaczego nie mogli tego zrobic PRZED premiera ? az tak napiete terminy maja ? hmmmm..skoro gra wrocila z tloczni na jeszcze ostateczne szfify to wiedzili ze jeszcze wiele jej brakuje..ale tak jak juz ktos tam napisal - KASA KASA KASA

I dlatego NIE POGRAM w gre na którą z utęsknieniem czekałem :( i może jedna osoba nie zawróci Wisły, ale ja chromole i mój gothic poleciał na półke... Bedzie jak z Morrowindem, po 1,5 roku od kupna przeszedłem, bo mogłem sobie na odpowiedniego kompa pozwolić... To samo będzie z Gothic3, żegnajcie TurboDziki :)

 

Pozdrawiam wszystkich cierpliwych i zazdroszcze tym, którzy mają kombajny zdolne tego mutanta pociągnąć!!

 

Zainstalowałem, pograłem ~ 1,5h, wyłączyłem, odinstalowałem, wróciłem do Obka :)

Mi Tu... Tyle, że ja sie łikend męczyłem...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj pogralem jakies 30min i rewelacyjnie sie gra. Klimat gry jest fenomenalny a muzyka poprostu cud miod. Oprawa uzyczna jest duzo lepsza niz ta w oblivionie, choc tez byla dobra. Naprawde orkiestra filharmonijna daje czadu, jak dla mnie rewelacja.

Grafika, nie chce powiedziec ze gorsza niz w oblivionie bo poprostu jest inna, inny klimat ale jedan ze wskazaniem ogolnie na pod tym wzgledem na obka, chyba bardziej majestatyczny byl. Co do wydajnosci to ja nie wiem o jakich przeszkadzajacych doczytywaniach wszyscy tu pisza, ci posiadajacy 2GB ramu tez niby tak pisali ze nie da sie grac ze doczytuje co chwila. Kurde gralem 30 min latalem po polach i lasach wlaczylem z dzikimi zwierzetami i mialem moze jakies tam doczytywania, ale bez przesady zeby to przeszkadzalo grac, takie doczytanie trwa moze 0,5 sek. Gram w 1280x960 w ustawieniach detali wszystkie suwaki ustawione na max w prawo. 16xAnizo jednak bez AA bo poprostu nie dziala. i caly czas plynnie powyzej 30fps. srednio 40-50

 

Jak dal mnie narazie gra bardzo wciagajaca. Moze ten silnik graficzny ma jakies wady ale bez przesady ze tak go oblewacie pomyjami

Hi, czy może masz wyłączoną pamięć wirtualną? Mam prawie identyczny sprzęt ale gra przycina notorycznie i dogrywa tak ze sie odechciewa grać :( Jakie masz stery do swojej grafy ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiec wirtualna mam wylaczona, a stery mam caty 6.9. i naprawde moge grac komfortowo, no cos tam doczytuje ale trwa to naprawde ulamki sekund i nie przeszkadza, faktycznie takiego czegos nie bylo w oblivionie, ale tutaj nie jest to az takie przeszkadzajace zeby uniemozliwialo granie.

 

Aha nie wgrywalem zadnego patcha jeszcze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi, czy może masz wyłączoną pamięć wirtualną? Mam prawie identyczny sprzęt ale gra przycina notorycznie i dogrywa tak ze sie odechciewa grać :( Jakie masz stery do swojej grafy ?

 

Wylaczona pamiec wirtualna nie powoduje, ze nie ma doczytywania. Gralem tylko z wylaczona, a i tak doczytywania co kilkanascie kilkadziesia sekund byly. Owszem, czasem to jedna sekunda, czasem 0,1s, a czasem 3.

 

@Aran

Jakie samowykonujące się questy?

Jak to jakie? "Quest completed" calkiem znienacka ;)

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączacie pamięć wirtualną nie macie błedów żadnych ? Ja tak spróbowałem i zaraz gra mi się wyłączyła (komunikat braku pamięci)/mało tego musiałem zrestartować kompa...

 

@komisarz: Na pewno znienacka ? Może po prostu przy okazji... ;) Tak czy siak zgodzę się że powinni nad tym trochę popracować jeszcze, przynajmniej kosmetycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 512 mb chcesz grac, jak ja na 1gb mam klopoty ze wszystkimi ustawieniami na low ? :lol2:

Ta odslona nawet mi sie podoba (po grze w g1 & 2 dostawalem wylewu :lol2: ), poprawili animacje gl. postaci, choc nie jest idealna, ale o niebo lepsza od poprzednich czesci.

Na polska wersje nie czekam, bo angielski w tej grze obowiazuje w stopniu podstawowym, ale jakis patch poprawiajacy troche wykorzystanie ramu by sie przydal, nie powiem. :D

Gierka banalna jak budowa cepa, ale mimo to sie fajnie gra. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Bezimienny bardzo fajne kombosy robi podczas walki. Na początku pewnie wszyscy jechali po systemie walki bo przyciskali tylko jeden przycisk myszy. Nocna walka z trzema lurker'ami na raz z pochodnią w ręku... aż miło grać i patrzeć na ruchy postaci. Ciosem miecza atakuję jednego a pochodnią walczy z kolejnym odstraszając go i przypalając zarazem. Super.

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na początku pewnie wszyscy jechali po systemie walki bo przyciskali tylko jeden przycisk myszy"

 

Ja jestem już gdzieś w połowie gry i nadal uważam, że system walki jest żałosny :mur:

A jaki wspaniały balans postaci..mmm...jeden wilk potrafi zrobić więcej szkody niż 10-ciu elitarnych orków :lol:

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączacie pamięć wirtualną nie macie błedów żadnych ? Ja tak spróbowałem i zaraz gra mi się wyłączyła (komunikat braku pamięci)/mało tego musiałem zrestartować kompa...

Bledow i komunikatow nie zaobserwowalem. Dokup kostke, tez nie zobaczysz... Ale skoro Jordiemu chodzi na 2GB, to moze masz cos pamieciozernego w tle, typu jakis azerus;) czy inny badziew napisany w javie, albo emule, albo wszystko na raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde chcialem zobaczyc jak bedzie chodzic na moim rupieciu G3, ale widze, ze nic z tego... Podczas ladowania nowej gry pasek postepu dochodzi do konca i dalej sie nic nie dzieje. Gdy zminimalizuje gre do pulpitu widze taki oto blad: Obrazek. Zamykam go i slysze jakies odglosy z gry, niestety pozniej nie moge juz wrocic do pelnego ekranu, poniewaz jest czarny ekran... Ma ktos jakas rade? Mam nadzieje, ze to nie przez 64 mb na karcie mur.gif

U mnie wyskakuje podobny komunikat po nacisnięciu "ignoruj" gra się odpala ale można tylko chodzić, nic po za tym, postacie, zwierzęta ani przedmioty nie reagują... :?

 

screen odemnie

Dołączona grafika

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...