Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzasz mnie? ;-)

Tu nie ma co dobierać, idę sobie widzę ładną lokację i klepię w klawisz robiąc screen'a. Tak jak pisałem wcześniej, plik ini po modyfikacji. Przecież można tak pozmieniać odległość w jakiej tekstury są w wysokiej rozdziałce, że ostre będą aż po horyzont. Ale bez ściemy, takie ustawienia w zupełności zaspokajają moją próżność. Dołożone kolejne 512 ramu i różnica jest duża. To kolejny krok w stronę optymalizacji, oczywiście sprzętu do gry.

:lol:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Na screen'ach jak widać jest głębia ale jej granica również jest przesunięta do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz mnie? ;-)

Tu nie ma co dobierać, idę sobie widzę ładną lokację i klepię w klawisz robiąc screen'a. Tak jak pisałem wcześniej, plik ini po modyfikacji. Przecież można tak pozmieniać odległość w jakiej tekstury są w wysokiej rozdziałce, że ostre będą aż po horyzont. Ale bez ściemy, takie ustawienia w zupełności zaspokajają moją próżność. Dołożone kolejne 512 ramu i różnica jest duża. To kolejny krok w stronę optymalizacji, oczywiście sprzętu do gry.

(ciach...)

Na screen'ach jak widać jest głębia ale jej granica również jest przesunięta do przodu.

Sprawdzam ;) ale nie Ciebie, a raczej jak gra wyglada u innych. Z tego co widze, różnic brak (nie modyfikowalem jeszcze *.ini), co najwyżej ten cały blurr poprawia w tym przypadku obraz (nie nazwe tego głębia ostrości, to ta działa inaczej).

 

Owszem nie jest zle, blur zastepuje nieco AA.. Granica postprocesingu i zasieg trawy wygladaja na przesuniete... chyba poczytam o tych modyfikacjach, bo o ile do lasow czy architektury nie mam specjalnych zastrzezen, to krajobrazy nie sa zbyt rewelacyjne (a juz widok na morze jest wrecz beznadziejny).

 

 

@KAX

 

TAK.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ja myślę, że to będzie najwcześniej we środę.....

We Wszystkich Świętych? Przecież wtedy się nie pracuje. Najwcześniej w czwartek/piątek.

 

BTW: może ktoś wrzucić na forum w codeboxa plik konfiguracyjny od Gothica? Najlepiej jakby był dafaultowy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tyle, jeżeli ktoś jest fanem takich gier to niech się przygotuję... bo "straci" dużo czasu :D

Gram od kiedy wyszła i prawie nie śpie O_O, budzę się, ide na wykłady, przychodzę Gothic... i tak prawie do rana...

Mam teraz 49 lvl i gram... gram... a jeszcze nawet do Xardas'a nie doszedłem :)

 

Czego by się nie zarzuciło tej grze to Moim zdaniem fabuła wciąga jak mało gdzie....

 

Jakoś nie miałem okazji grania w poprzednie części (miałem pożyczonego G2, ale za słabego kompa wtedy miałem), ale po tej chyba niebawem je zakupie... ;)

 

Dla mnie osobiście grafika bije tą która była w Oblivionie, już o zadaniach nie wspomnę bo w ogóle inna klasa...

 

Jeszcze parę screenów:

 

http://img108.imageshack.us/my.php?image=beztytuudo9.jpg - =], tam jest jeszcze Ork, który tańczy, ale nie mogłem go uchwycić :(

http://img50.imageshack.us/my.php?image=sdhe9.jpg

http://img162.imageshack.us/my.php?image=ssqj6.jpg - Szkoda, że nie widać tego jak wszystko oddziaływuje na światło pochodni.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem zbyt długo i odinstalowałem. Graficznie niby nie jest źle ale np. wszelkiej maści jaskinie w G3 wyglądają marnie w porównaniu z oblivionem. Jakoś nie mogłem się przestawić jeśli chodzi o grywalność, podam przykład:

Wchodzę do jakiegoś obozu/miasta, chcę coś ukraść, gościu się burzy i z mieczem na mnie, zaczynam walczyć z trzema, powalam spokojnie, ale o dziwo nie da się ich zabić (idiotyzm, ale może w poprzednich częściach też tak było). No nic powaliłem, zabieram im co tam mają ciekawego, a tu patrzę goście wstają.... i co? I nic, nic sobie nie robią z mojej obecności, totalna amnezja lol Może się nie znam i jestem ignorantem ale po czymś takim wymiękłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem zbyt długo i odinstalowałem. Graficznie niby nie jest źle ale np. wszelkiej maści jaskinie w G3 wyglądają marnie w porównaniu z oblivionem. Jakoś nie mogłem się przestawić jeśli chodzi o grywalność, podam przykład:

Wchodzę do jakiegoś obozu/miasta, chcę coś ukraść, gościu się burzy i z mieczem na mnie, zaczynam walczyć z trzema, powalam spokojnie, ale o dziwo nie da się ich zabić (idiotyzm, ale może w poprzednich częściach też tak było). No nic powaliłem, zabieram im co tam mają ciekawego, a tu patrzę goście wstają.... i co? I nic, nic sobie nie robią z mojej obecności, totalna amnezja lol Może się nie znam i jestem ignorantem ale po czymś takim wymiękłem.

nie wiem jak w trojce ale w poprzednich mozna bylo. powalalo sie goscia a jak lezal to klikalo sie jeszcze raz i bezimienny w bardzo ladny sposob dobijal goscia wbijajac i obracajac miecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aran -> grafika z G3 niekiedy tylko dorównuje Obkowi, przez większość czasu gry nie dorasta mu do pięt.

 

Mnie gra również wciągnęła, ale nadal twierdzę, że to jakaś alpha.Gra jest tak niedopracowana, że głowa mała. Ostatnio odbijałem Monterę, jak ruszyło na mnie całe miasto to framerate oscylował w granicach 5-15 FPS. Wybaczcie, ale to woła o pomstę do nieba. Momentami czuję się jakbym grał na 486DX :-| Z tego co czytałem NIE MA obecnie takiego sprzętu na którym gra chodziła by naprawdę dobrze w wysokich detalach.

Ta gra to fenomen, wciąga ale jednocześnie odrzuca, przy żadnej innej nie wku... się tak mocno.

W chwili obecnej wystawiam notę 6/10.

Za bugi i wymagania sprzętowe 1/10 za fabułę 4/10 za przyjemność z gry 8/10.

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami takie walki są traktowanę jako pojedynek (często jest to dziwne, ale nie mogli wszystkiego przewidzieć twórcy), i potem jak wstaję koleś, po prostu poddaję się i woli z Tobą nie zaczynać...

 

SzperSon - z tego co widzę masz lepszego kompa ode mnie więc nie wiem dlaczego aż tak Ci spada... Niestety to jest prawda, że z niewiadomej przyczyny spada fps nawet jeżeli patrzymy w podłogę.

Z tego co zaopserwowałem to gra chodzi dużo lepiej w miastach na pustyni czy terenach zaśnieżonych.

 

Najbrzydziej ta gra wygląda na początku (szczególnie widok w stronę wody) więc jeżeli ktoś po chwili ocenia grafikę, to może mu się nie podobać.

 

Obecnie gram na ustawieniach: wszytko na high, roz. 1280x1024, trawa wyłączona (tak samo jak w O. jest ona brzydka, jedyne co robi trawa w tych grach to cenzuruję niektóre połączenia tekstór), i chodzi bardzo dobrze.

Dodam, że korzystam z cfg, który podał na wcześniejszej stronie tyr83.

 

Jedyne co muszę zarzucić zadaniom to jest to, że czasami musimy wiedzieć co chcemy zrobić, bo jeżeli będziemy bezwładnie klikać w questy, to powstaną liczne paradoksy, których nie rozwiążemy.

 

/Do moich wypowiedzi trzeba brać jedną poprawkę. W Obliviona grałem bardzo długo... W G3 dopiero ok. tydzień więc krytykując O., możliwe że w głębi duszy po prostu rzygam nim już.../

 

Jeżeli chodzi o zadania potrafię bardziej "trzeźwo" powiedzieć, że są dużo ciekawsze w G3, w O. jakby bardziej dla dzieci to zrobione było (idź tam, zrób dokładnie to i jeszcze strzałka, jakby to nie wystarczyło).

 

http://img146.imageshack.us/my.php?image=c2os9.jpg

http://img156.imageshack.us/my.php?image=cx2ko7.jpg

http://img91.imageshack.us/my.php?image=drogakn5.jpg

http://img226.imageshack.us/my.php?image=sssns5.jpg

http://img154.imageshack.us/my.php?image=dddddddssyw9.jpg

http://img154.imageshack.us/my.php?image=ssssaxk0.jpg

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe widać dałem ciała, próbowałem ich dobijać ale postać nie reagowała, nawet z łuku do nich strzelałem :D nie zmienia to faktu że wstali i jak gdyby nigdy nic :/

Pokonales ich wiec dali ci spokoj. Jakbys to ty poszedl lezec to by ci zabrali cala kaske i jeszcze co ciekawsze itemy ;) G3 mi sie podoba bardziej niz oblivion jak narazie, duzo lepsza fabula i ciekawszy swiat. Dodam, ze oblivion to dla mnie tez genialna gra mimo fatalnej fabuly, kolo 100 godzin przy nim zlecialo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam szanowni forumowicze powiem -> dawno tak skaszanionego silnika gry nie widziałem!!

 

Gra wygląda jak wczesna alfa :mur: . Cieniacy z JooWood i cała reszta odpowiedzialna za wypuszczenie tego gniota powinna sie ze wstydu spalić :mur: . Rany boskie, jak można w dzisiejszych czasach wypuścić tekigo gniota :mur: ?? Zrozumiałbym, gdyby grafika była warta tych wymagań sprzętowych, gdyby zachowanie się postaci było realistyczne... No ale wybaczcie, kiedy w czaasie walki ludzie przechodzą przez płoty, ręce toną im w ścianach :mur: a po śmierci potrafią lewitować nad ziemią :mur: ... Nie chce nikogo zniechęcać, ale przeszedłem poprzednie części jak zahipnotyzowany... Pełne wczucie w gierke... Trzecia część to jedno wielkie rozczarowanie i nie chodzi mi o framerate, bo to jeszcze bym wytrzymał... Ale pojawiające się znikąd głazy i "quest completed" w chwili kiedy nie miałem żadnego questa oraz cała reszta bugów skutecznie mnie od gry odepchnęło. Za aktualną wersję G3 DZIĘKUJĘ, poczekam postoje aż wypuszczą wersje 3 i 1/2 bo w to sie nie da grać.

:sad: :sad: :sad: I od razu przepraszam wszytskich, których uraziłem popełnionym postem... Nie było to moim celem...

Moim celem było wyrażenie żalu i sciekłości, że gra na którą czekało wielu z nas iest takim złomemem!! :sad: :sad: :sad:

edit:

i pomyśleć, że moją pierwszą myślą po otrzymaniu gierki był "w końcu dam sobie spokój z oblivionem"... echhh...

Edytowane przez brunneriusgreyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie odkryłem czegoś nowego, jeżeli powiem, że obecnie termin premiery gry nie odpowiada terminowi jej prawdziwego wypuszczenia .. zazwyczaj trzeba dodać 1-2 miesiące na usunięcie bugów, balance rozgrywki i tak dalej .. zresztą podobnie było w Oblivionie czyż nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brunneriusgreyna

ameryki nie odkryles - niemal kazdy marudzi na optymalizacje i bugi

ale przypomnijcie sobie czy w g2 ich nie bylo? czy g2 byl lepiej zoptymalizowany? imo nie! wydaje mi sie ze w momencie premiery g2 ludzie bardziej zwracali uwage na fabule niz grafike i inne bajery ale czasy sie zmienily i fabula to nie wszystko

ja raczej nie bede marudzil na doczytki i bugi - nie przeszkadzaly mi w g2 wiec i w trojce je przeboleje, ineteresuje mnie tylko i wylacznie fabula nawet jesli bede gral na min detalach

a jesli uwazacie ze obek jest ladniejszy to grajcie po prostu w obka

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W g2 to były niezłe bugi - nagle ciach! i jesteś inną postacią w jej ciele ;/

Albo grasz, grasz i nagle gra jest nie do przejścia, bo coś, co powinno być się nie pojawia... Lub też wstaję z krzesła i nagle zaczynam iść w ścianę - nic nie można było zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W O. w ogóle się twórcą nie chciało (nie chce?) się poprawiać tej gry, wydali jednego patcha (który niestety za dużo nie poprawia)... a resztę na szczęście poprawiają do dziś moderzy... ;)

 

W G3 pod tym względem może nie będzie tragicznie... już są przecież 2 patche... Widać, że Tym panom jednak zależy na Nas graczach...

 

@costi - chodziło mi bardziej o to, że czasami przy takich działaniach może powstać "mały" śmietnik w quest logu (niestety twórcy nie przewidzieli wszystkich naszych działań (możliwości?)).

 

Jeżeli chodzi o te tajemnicze "quest completed". Hmmm.... A myśleliście o tym, że można komuś przypadkowo pomóc? Moim zdaniem takie wyjście nie jest wcale złe (oczywiście sama forma tego nie jest najlepsza, ale pomysł sam w sobie nie jest zły).

Dużo lepsze jest takie wyjście, niż gdyby np. pojawialiby się dani osobnicy\przedmioty dopiero po dostaniu owego zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W O. w ogóle się twórcą nie chciało (nie chce?) się poprawiać tej gry, wydali jednego patcha (który niestety za dużo nie poprawia)... a resztę na szczęście poprawiają do dziś moderzy... ;)

Twórcy Obliviona wydali jednego patcha, który poprawiał w sumie niewiele błędów. Owszem nie zostały wszystkie wyeliminowane, ale te które pozostały, nie są aż tak istotne.

Twórcy TES widocznie wydali grę, której nie trzeba poprawiać w ciągu tygodnia od jej ukazania.

 

W G3 pod tym względem może nie będzie tragicznie... już są przecież 2 patche... Widać, że Tym panom jednak zależy na Nas graczach...

Gdyby im zależało, to wydaliby grę, której nie trzebaby poprawiać w ciągu kilku dni dwoma patchami. Dla mnie jest to przejaw niekompetencji twórców Gothica i przypomina mi to podejście: "wydajmy grę, którą i tak pieknie zareklamowaliśmy, a ciemny lud to kupi". Oczywiście twórcy olali to, że ta gra ledwo chodzi i przydałaby się optymalizacja. Możnaby napisać: "kasa, kasa, kasa!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...