Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

Moze tu jest problem? Z tego, co pamietam, to potrzebne to bylo przy 3 GB RAM - moze gra probuje zaadresowac pamiec, ktorej fizycznie nie ma?

Raczej nie bo problem występował także przed zmianami, zauważyłem że może na niego mieć także wpływ ilość sejwów usunąłem niepotrzebne dzięki czemu szybciej chodzi zakładka wczytaj/zapisz ale out of memory nadal występuje... może nieco rzadziej, ale i tak za często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to trzeba zmienić w pliku konfiguracyjnym tę wartość: Cache.SizeSpeedTree=10000000

Dokładnie nie pamiętam... zaraz poszperam chwilkę i najwyżej edytuję posta. Mnie pomogło bo już żadnych problemów z save nie miałem. Wrzucę jeszcze programik do backup'u save.

Trzymajcie się jeszcze chwilę.

;)

 

2381704[/snapback]

przed chwilką ukazał się patch 1.09,który zawiera tylko jedną poprawkę:

 

-fixes an issue where trying to save a game would

crash/hang the program with a memory related errormessage

 

http://update.gothic3.com/

 

... no właśnie.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość Cache.SizeSpeedTree także zmieniałem dodawałem jedno zero... jak pamiętam w ini jest kilka pól o tej nazwie, może zmiana w każdym z nich coś da. W linkach chodzi bardziej o savebuga, ja problemów z zapisywaniem sejwów nie mam, tylko po dłuższej grze jak Gothic zapełni 2GB RAMu jest problem z wczytaniem terenu gry lub Loadem sejwa wtedy to wywala mnie do pulpitu z komunikatem "out of memory"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację... nie tylko tą wartość zmieniałem.

Zerknij na to

http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=12078

 

W tej chwili już dokładnie nie pamiętam co i jak robiłem u siebie na kompie ale troszkę tego było, pisałem w temacie o tym a link, z którego korzystałem już niestety nie działa.

 

Powodzonka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ini mam zmodyfikowane, popróbowałem kilku innych ustawień, ale nic to nie dało... co ciekawe mój brat ma 1GB RAM, ini zmodyfikowane dla 1GB i out of memory zdarza się u niego sporadycznie praktycznie w ciągu miesiąca miał to z 5 razy, a ja mam za każdym razem, ale nawet to nie zdoła mnie odciągnąć od Gothica... jestem już za daleko aby zawrócić :)

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema! Po krótkiej przerwie w graniu, wróciłem do gothica, mam kolejny problem - korzystałem tylko z qs i ql, podczas ostatniego zapisu gothic sie wyłożył do windy - zaowocowało to brakiem mozliwosci wczytania ostatniego zapisu gry, czy jest jakiś sposób na naprawe sava? sorry jesli temat był poruszany, ale nie zdołałem przejrzec wszystkich 7x stron tematu, zgóry dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące sejwów. Zmieniam platformę i niezbędny będzie format partycji systemowej Gothica i sejwy do niego mam na innych partycjach (nie ucierpią podczas formatowania), tutaj pytanie czy po formacie gothic będzie działał jak trzeba czy będę go musiał przeinstalować i co z sejwami, gdzieniegdzie czytałem że jest problem z nową instalacją gothica i starymi sejwami mimo identycznej wersji gry (wgrane odpowiednie łaty). Proszę o radę ponieważ format prawdopodobnie dzisiaj w nocy i nie wiem co robić z Gothicem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, mialem awarie dysku i stracilem wszystkie sejwy z gothica, mam wersje PL. Prosilbym o przeslanie mi na maila: fuqs@o2.pl albo na rapidshare save'a z ukonczoną monterą albo troche pozniej. z gory dzieki! Prosze o pomoc :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myrtaną chyba ;)

 

za jakieś 3 tygodnie wracam do domu jak do tego czasu nikt nie pomoże to coś zuploaduje ;)

 

ja save skopiowałem przeinstalowałem g3 skopiowałem savey spowrotem i mi działało ;)

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Od jutra zamierzam zaczac swoja przygode z Gothikiem 3:) i mam nastepujace pytania?

1.Czy nalezy zainstalowac wszystkie mozliwe patche jakie wyszly do tej gry czy tez wystarczy ten najnowszy?

2.Na c2d 3.0 + palit 8600 gt sonic + 2 GB ramu trzeba zmieniac kod gry po to zeby sie gra nie ciela czy patche to zalatwily juz?

3.Tak w ogole jest polska wersja gry?:) Bo mam Ang i zastanawiam sie czy nie kupic takiej z polskim dialogami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie skończyłem Gothica 3 zajęło mi to dokładnie 2 miesiące, zacząłem 22 czerwca, a skończyłem wczoraj, grałem codziennie (prócz 3-4 dni) po 3-4 godziny, wypełniłem wszystkie zadania jakie mógł wypełnić paladyn - buntownik i zwiedziłem cały świat. Grałem na poziomie Hard i gdy kończyłem miałem 450 punktów życia, 300 siły 270 myślistwa, magii raczej nie używałem tylko fala płomieni, lodu oraz światło ;) ewentualnie sen, amnezja i terror.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Z bugów gry miałem (patch 1.12 bez łatek fanowskich):

- "out of memory" po 1-2h grania lub przy wielokrotnej teleportacji do odległych krańców świata

- nie znalazłem 12 paladyna... tzn. znalazłem, ale nie miał opcji dialogowej

- Tjalf ni z tego ni z owego chciał mnie pewnego razu zabić (pomógł save i load w momencie gdy atakował)

- nie działa umiejętność wytwarzania trucizn

 

To tyle... czas już opuścić ten świat ;)

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie skończyłem Gothica 3 zajęło mi to dokładnie 2 miesiące, zacząłem 22 czerwca, a skończyłem wczoraj, grałem codziennie (prócz 3-4 dni) po 3-4 godziny, wypełniłem wszystkie zadania jakie mógł wypełnić paladyn

musze ci pogratulowac wytrwalosci, ja moze tez bym zagral w gothica dluzej, ale jakos jak tylko pomysle o nim, ze znowu bedzie sie ladowac 5 min, co chwile doczytywac i beda padać sejwy to mi sie zawsze odechciewa grać, gdyby nie te wszystki bugi to gra jest naprawde cudna. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem:)

 

Chce sie nauczyc walki mieczem u jednego NPC ale oni mi odpowiadaja ze nei jestem na to przygotowany?Co jest nie tak?nigdy nei gralem w gothika

 

po prostu masz za malo punktow umiejetnosci tzn. np sily (150 na zwykly miecz 200 na mistrzowskie machanie mieczem ;-))

Sprawdz sobie w okienkach ile dana umiejetnosc potrzebuje sily itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok z tym juz sobie poradzilem:)W jaki sposob moge sie stac palladynem?kto mzoe mnie nauczyc tej umiejetnosci?

ponoc rhobar moze mnei tego nauczyc ale on nei chce ze mna gadac mam 75 % reputacji w Vengardzie.

Ponoc mam obrac droge innosa ale jak to zrobic?jakie msuze meic zadania?

Edytowane przez KowalQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyreżyserowaną naiwnością zapytam - CZY POJAWIŁY SIĘ ostatnio JAKIEŚ USPRAWIENIANIA (patche, poprawki, konfigi "ini" etc.), które uzdatniałyby grę do normalnej zabawy??

 

Grę "chwilowo" podarowałem sobie jeszcze w zeszłym roku (ostatecznie "chwila" ta rozciągnęła się do niemal roku :wink: )...bug na bugu (przy patchu 1.12 pl)...

 

Czy chłopaki z Piranii planują jeszcze jakieś poprawki? :wink:

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chłopaki z Piranii planują jeszcze jakieś poprawki?

Człowieku gdzieś ty był przez ten czas? :) JoodWood odebrało Piranhom prawa do Gothica i zerwało z nimi współpracę, jedyne łatki na jakie można teraz liczyć to te tworzone przez fanów. Gothic 4 nie będzie już tym Gothicem :-| Nowe studio będzie chyba korzystać z innego silnika niż G3 więc trudno teraz powiedzieć czy JoodWood planuje wydać jakieś oficjalne łaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku gdzieś ty był przez ten czas? :) JoodWood odebrało Piranhom prawa do Gothica i zerwało z nimi współpracę, jedyne łatki na jakie można teraz liczyć to te tworzone przez fanów. Gothic 4 nie będzie już tym Gothicem :-|

Może przynajmniej gra będzie jakoś zoptymalizowana... Chociaż w takim stopniu, aby dało się grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby mi ktos podac jakie rozszerzenie mają save w g3?

 

Musze odzyskac dane ze starego dysku (w tym zapiski z gier)

Mam mase plikow powiązanych z g3. I nie wiem co od czego :|

 

Jest patch 1.4. Stworzony przez fanów. http://www.idg.pl/ftp/gry_5025/Gothic.3.Pa...ernational.html

 

Ale mi spolszczenie nie dzialalo prawidlowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby mi ktos podac jakie rozszerzenie mają save w g3?

 

Musze odzyskac dane ze starego dysku (w tym zapiski z gier)

Mam mase plikow powiązanych z g3. I nie wiem co od czego :|

 

Jest patch 1.4. Stworzony przez fanów. http://www.idg.pl/ftp/gry_5025/Gothic.3.Pa...ernational.html

 

Ale mi spolszczenie nie dzialalo prawidlowo...

*.g3savdat

*.g3sav

 

Pliki znajduja sie w katalogu: x:\Documents and Settings\nazwa_profilu\Moje dokumenty\gothic3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w promocji do kupienia za 10Ł - warto ?

moze ktos kto gra(l)/aktualnie i moglby sie podzielic wrazeniami ?

Graficznie to wyglada nawet niezle, ale bardziej mi zalezy na przyjemnosci z grania.

Historia, walki, przedmioty, rozwoj postaci...

Czy dostepne jest gdzies darmowe spolszczenie ?

 

Dzieki z gory za odpowiedz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w promocji do kupienia za 10Ł - warto ?

moze ktos kto gra(l)/aktualnie i moglby sie podzielic wrazeniami ?

Graficznie to wyglada nawet niezle, ale bardziej mi zalezy na przyjemnosci z grania.

Historia, walki, przedmioty, rozwoj postaci...

Czy dostepne jest gdzies darmowe spolszczenie ?

 

Dzieki z gory za odpowiedz ;)

Moim zdaniem nie. Oczywiście nie jest to gra zła, ale w połowie przerwałem grę i zainstalowałem G1 i G2. ;]

Spodziewałem się czegoś więcej, co nie znaczy, że nie było warto jej kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się tam podobała :) cięzko mi było się przyzwyczaić do odswierzonego sterowania itp, ale potem bardzo fajnie mi się grało, co do fabuły - cóż w porównaniu z poprzednimi częściami nijaka jest. Niby wszystko OK a czegoś brakuje...

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc i ja się załapałem do (nie)szczęśliwców którzy ukończyli Gothica. I cóż ja mogę powiedzieć :) absolutnie nie zgadzam sie z przedmówcami jakoby gra nie była godna następczynią sagi. Gra jest przeogromna, przepiękna, przegrywalna i przewciągająca :). Jest to jedna z lepszych inwestycji jesli chodzi o gry. A gdy pozwoli jej sie rozwinąć skrzydła, nie raz można popaść w zachwyt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do tych którzy zaliczyli quest z kamieniami przodków,otóż nie mogę znaleźć kamienia do jaskini Angira, siedział przed nią jakiś gostek (chyba Osvald z klanu ognia) ale jak tam wpadłem z orkami to go zaszlachtowali ale i tak kamienia przy sobie nie miał, jak zacząłem orków wycinać to spora grupa uciekła i teraz nie wiem gdzie go szukać, za to w jaskini Snorrea były dwa kamienie i ten drugi nigdzie nie pasuje, nie mogę też znaleźć jednej jaskini na południu mapy, pomiędzy dwoma górami, z wąwozu jej nie widać, na górze jej nie ma

przy okazji, jak się pozbyć tych dwóch patroli orków z początku gry (koło radock) wycinam ich co jakiś czas ale są nieśmiertelni i ten quest też mam nie zaliczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...