Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jakimi numerami, wodnymi czy czymś innym? Więcej detali... B-)

 

A to pech!Nikt nie chciał Ci powiedziec jakimi papierami ściernymi :lol2: .

Tematy w dziale FAQ ukryły się przed twoim sokolim wzrokiem a szukajka ciągle odmawiała posłuszeństwa!A to pech!! <_<

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=8073

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz wąską obudowę to spróbuj może Thermalrighta XP120? >>klik<<

Jest całkiem tani, jak na tę firmę, a przy tym niski i możesz zamontować na nim jakiś cichy 120mm.

Pozdrawiam

i tak też zrobiłem, olałem tego fryzjera i zamówiłem Thermalright 120, w domku mam wiatraczek 120mm UV, który daje piękny efekt w połączeniu z katodami UV, do tego wziołem odrazu Thermalright HR-05-SLI Chipset cooler, bo po montażu GTO bardzo podskoczyła mi temperatura na nF4, do prawie 60st !!

dzisiaj lub jutro powinno wszystko do mnie dojść :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moj konfig to A8R-MVP (xpress200) i A64 4000+ SanDiego

 

Wraz ze zmianą platformy (wczesniej socketA) nabyłem w miejsce Zalmana 7000Cu - AC 64Pro (czy było warto sam nie wiem - zalman pracował na nowym procesorze raptem 30min i nawet nie zdazyłem sprawdzic temperatury). W kazdym razie po wielu bojach w końcu udałomi sie go zapiąc na procesorze.

(i tu krótkie info bo moze znajdzie sie jeszcze oprócz mnie jakaś manuala i intelektualna lama która bedzie to czytała więc na ZAPINCE są takie dwie dziurki po jednej i drugiej stronie podstawy i TRZEBA w nie trafic inaczej mozemy sie silowac zapieciem polamac socketa a i tak nie załozymy coolera- troche mi zajęlo odkrycie tego "technicznego" szczegółu)

 

Temperatury idle - 30st dioda prcesora - 35st procesor (po co 2 odczyty nie wiem)

obroty 2200 non stop i hałas niemiłosierny - zadnej redukcji obrotów...

 

Na szybko pokombinowałem w biosie z opcją CPU QFan Control i teraz mam 700obrotów do temperatury 40st i 2200 powyżej ustawionej temperatury hehe - nic pomiędzy. Ogólnie 36st dioda/40st proc na idle i 99% obroty na 700 + 2sekundowy hałas od czasu do czasu

Temp. z Everesta

 

Pytania:

  • Czy wy takze macie przy wiatraku "4pinowe" złacze (zdaje sie ze takie jak do płyt Intela) do podłaczenia zasilania na płycie ?

    Są jakieś przejsciówki z 4pinów (nie molex) na 3piny? Czy tez musze lekko zniszczyć sobie przejsciówke przy fanmate Zalmana zeby wreszcie było cicho - ciągle... ?

  • Czy porównywaliście wydajnośc Zalmana 7000CU do AC64pro i co wychodzi lepiej przy porównywalnym poziomie hałasu?

    Sorry za to pytanie ale demontarz całego zestawu aby sprawdzic jedno i drugie to ponad moje siły

EDIT

CPU QFan Control--->CPUFan Start Temp [6], CPUFan Full-speed Temp [45] i teraz wiatrak ma 1350-1400 obrotów temp. 32 dioda proca i 38proc w idle

Jestem kontent :)

[OT] co to za parametr w biosie CPU Start PWM ?

Edytowane przez D.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co 2 odczyty nie wiem

Jeden czujnik mierzy temperaturę pod jądrem procsora, czujnik "Dioda..." znajduje się wewnątrz procesora i jest to najdokładniejszy odczyt.

 

1. Nie ma tego typu przejściówek. 4 pin służy do zarządzania obrotami wentylatora za pomocą PWM (tylko wentylatory do P4 mają takie coś). Raczej nie powinno być problemu z podłączeniem, bo sam mam takie złacze na swojej płycie i bez problemu podłączyłem do niego 3pinowe wentylatory.

2. Generalnie konstrukcje typu HeatPipe (czy jak to się tam pisze) są dużo wydajniejsze od zwykłych czy ORB (takie jak Zalman) na procesorach z blaszką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden czujnik mierzy temperaturę pod jądrem procsora, czujnik "Dioda..." znajduje się wewnątrz procesora i jest to najdokładniejszy odczyt.

o.k. thx - sugeruje sie diodą, w takim razie calkiem sprawny ten freezer

 

1. Nie ma tego typu przejściówek. 4 pin służy do zarządzania obrotami wentylatora za pomocą PWM (tylko wentylatory do P4 mają takie coś). Raczej nie powinno być problemu z podłączeniem, bo sam mam takie złacze na swojej płycie i bez problemu podłączyłem do niego 3pinowe wentylatory.

Troszeczke mnie nie zrozumiałes. Ja mam AC freezera 64pro z takim złaczem 4pinowym, a na plycie nie mam takiego złacza. Podpiołem pod 3 pinowe złacze cpu na płycie i jest o.k. Mi chodziło o to, ze 4pinowe złącza jakie mam przy wiatraku nie ma jak podpiąc pod reduktor Zalmana. Ale jak juz pisałem problem hałasu wyeliminowałem z poziomu biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż to 4 pinowe złącze. Z tego co pamiętam Freezery 64 Pro zawsze miały 3 pinowe złącze. Chyba że przez przypadek kupiłeś Freezer 4/7. Ale wątpie czy byś go wtedy zainstalował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że przez przypadek kupiłeś Freezer 4/7. Ale wątpie czy byś go wtedy zainstalował.

o.k. musisz mi uwierzyc na słowo - arctic wypuścił serie 64Pro z - jak to napisał na pudełku - New Pmw Fan Control. Edytowane przez D.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Z tego co wiem to wersje pod intela były od początku z regulacją ale nie wiem czy pod 4pinowe złącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dam rady przejrzeć 57 stron topicu więc zapytam, czy ktoś ma zamiast wentylatora AC np FANDERA na tym radiatorze? (jaki rozmiar, jak się spisuje, jak zamocowany - fotki mile widziane, jaki hałas) bo mam wrażenie że wentylator AC dużą ilość powietrza wydmuciach!e "na bok"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ktoś pisał że ma 120x120 fanera zamontowanego na opaski zaciskowe o ile dobrze pamiętam. Ponoć dużo ciszej i nieco lepsza wydajność przy niższej prędkości obrotowej.

 

To wyżej o ile dobrze pamiętam, było gdzieś wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dam rady przejrzeć 57 stron topicu więc zapytam, czy ktoś ma zamiast wentylatora AC np FANDERA na tym radiatorze? (jaki rozmiar, jak się spisuje, jak zamocowany - fotki mile widziane, jaki hałas) bo mam wrażenie że wentylator AC dużą ilość powietrza wydmuciach!e "na bok"...

Na dole każdej strony tematu, po lewej stronie, nad odnośnikami do poszczególnych stron jest rubryka "szukaj w temacie". Wpisać "Fander" i chyba 3-4 post od góry będzie tym o opaskach itp..

 

Nie bolało... <_<

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole każdej strony tematu, po lewej stronie, nad odnośnikami do poszczególnych stron jest rubryka "szukaj w temacie". Wpisać "Fander" i chyba 3-4 post od góry będzie tym o opaskach itp..

 

Nie bolało... <_<

 

Pozdrawiam

o kurde ale kiszka, rzeczywiście można szukać w temacie... dzięki za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka pasta? Jaki procek? Buda dobrze wentylowana? Procek dobrze przesmarowany? Obroty max/min?

Procek Athlon 64 3000+ NewCastle napięcie 1.40v obroty ustawione na 1200 pasta ta co jest nałożona standardowo, procek przesmarowany dobrze i buda dobrze wentylowana i 100% porządek w kablach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Poczekaj aż pasta nabierze właściwości. A jeżeli masz AS5 lub Ceramique to usuń z coolerka mx-1 (standardowa) a daj właśnie te. Wtedy też musisz poczekać kilka dni aż pasta nabierze właściwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Siemka. Mam dylemat dotyczący zmiany chłodzenia mojego Intelka. Pytanie oczywiste: Czy zmiana BOX'owego wentylatora na Freezer'a 7 Pro to będzie udana inwestycja? Przy 3GHz procek w stresie ma 60 stopni (np podczas liczenia SETI). Co o tym sądzicie? Czy to z mojej strony dobre posunięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='10 gru 2006, 20:20' post='2421843']

Siemka. Mam dylemat dotyczący zmiany chłodzenia mojego Intelka. Pytanie oczywiste: Czy zmiana BOX'owego wentylatora na Freezer'a 7 Pro to będzie udana inwestycja? Przy 3GHz procek w stresie ma 60 stopni (np podczas liczenia SETI). Co o tym sądzicie? Czy to z mojej strony dobre posunięcie?

Oczywiście, że będzie udaną inwestycją.

Pytanie czy "tylko" tyle chcesz przeznaczyć na chłodzenie procesora... czy przypadkiem nie więcej :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Mówiąc szczerze cieszyłbym się gdyby procek poleciał na 3.5 GHz przy stockowym Vcore (przeszkodą może być mobo :() Sądzę jednak że ten Freezer 7 spokojnie zaspokoi moje wymagania wedle tego modelu :] Dzięki za odp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Jest pokryty pastą Arctic MX-1, całkiem niezła, tyle ze tam juz jest taki plaster nałozony, nie w tubce.

 

Ad2. Mozna ją usunąć zmywaczem do paznokci/papierem toaletowym

 

Ad3. Papier ścierny 400, 600, 800 wodny

 

Ad4. Ziarnko ryżu na środku IHSa procka.

odnośnie Ad4.

dlaczego kropelka na IHS'ie a nie na podstawie fryzjera? przecież podstawa AC nie siedzi w całości (nie dostaje do końca z jednej strony...) na procesorze, więc dając ziarenko ryżu na środek IHS'a ryzykujemy, że ta kropelka nie zetknie się ze środkiem podstawy radiatora..., a moim zdaniem lepiej przesmarować cieniutką warstwę po podstawie coolera i wtedy przyłożyć. jak ktoś ma inne zdanie niech mnie przekona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie Ad4.

dlaczego kropelka na IHS'ie a nie na podstawie fryzjera? przecież podstawa AC nie siedzi w całości (nie dostaje do końca z jednej strony...) na procesorze, więc dając ziarenko ryżu na środek IHS'a ryzykujemy, że ta kropelka nie zetknie się ze środkiem podstawy radiatora..., a moim zdaniem lepiej przesmarować cieniutką warstwę po podstawie coolera i wtedy przyłożyć. jak ktoś ma inne zdanie niech mnie przekona.

 

Jak dasz na środku IHSa to zetknie się z podstawą na całej powierzchni, testowałem jak jeszcze miałem freezera. BTW, co do nakładania cienkiej warstwy, roznicy pomiedzy ziarenkiem ryzu a rozsmarowanej nie ma zadnej, tez testowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie czy wam freezer sie równomiernie nagrzewa? Czy w ogóle czuc że się nagrzewa? Bo ja go macam i macam i nic nie czuje, cały zimny :blink: . Temp procesora 37-45 "diody" zaś 27-36.

System go sobie sam skręcił że go nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie czy wam freezer sie równomiernie nagrzewa? Czy w ogóle czuc że się nagrzewa? Bo ja go macam i macam i nic nie czuje, cały zimny :blink: . Temp procesora 37-45 "diody" zaś 27-36.

System go sobie sam skręcił że go nie słychać.

 

 

Jeżeli sprawdzasz temperature podczas pracy wentylatora to niedziw sie że nie czujesz że sie nagrzewa <_<

Wyłącz wentylator i sobie sprawdz czy sie równomiernie nagrzewa.U mnie, dla zaspokojenia twojej ciekawości jest identycznie.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do uzytkownikow zestawu chlodzacego Arctic Cooling Freezer 7 PRO:

otoz mam zamiar zmienic chlodzenie, i pytam was czy na moim procu (Intel Pentium D820 2.8GHz [dual core]) bedzie sie spisywal tak dobrze ze temperatura spadnie do bezpiecznego poziomu (np 55*C :razz: ).

Edytowane przez LMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postu nie da się zablokować, można go za to skasować. Tak, powinieneś odczuć sporą różnicę jeżeli miałeś wcześniej jakiś BOXowy coolerek.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...