Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

HD DVD nie poddaje się

 

Mimo iż klienci powoli zaczynają wybierać format Blu-ray, konkurencyjny HD DVD nie poddaje się.

 

Toshiba, firma stojąca za konkurencyjnym wobec Blu-ray formatem HD DVD nie poddała się jeszcze, mimo rynkowej porażki i zapowiada kontratak. Ma nim być płyta o pojemności 51GB, czyli większej niż oferuje Blu-ray.

 

Jak wiemy, HD DVD od początku miał jedynie ok. 17GB pojemności, co w porównaniu do 25GB w przypadku jednowarstwowej płyty Blu-ray i 50GB dla dwuwarstwowej, było ilością niezbyt wielką.

 

Teraz zwiększona pojemność płyty może pomóc w walce formatów, zwłaszcza jeśli zachowane zostaną niskie koszty produkcji, które charakteryzują format HD DVD. Niestety wprowadzenie nowego nośnika na rynek, nie nastąpi wcześniej niż w czwartym kwartale tego roku.

Źródło: http://gry.onet.pl/1495400,,HD_DVD_nie_pod...,wiadomosc.html

 

pan Fidel jest moim idolem ^^ "rynkowa porażka", "klienci zaczynają wybierać format Blu-ray"

taaa dobitnie świadczą o tym np. wyniki sprzedaży w UK gdzie cytuję : "oba formaty sprzedawały się w proporcji 4:1 na korzyść HD DVD"

 

nie mówiąc już o tych 17GB - skąd takie rewelacje? ja zawsze myślałem, że HD DVD ma 15GB na jednej warstwie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było. Post 4751 autorstwa MacOSek'a.

 

Co do 51 gigowego HD-DVD to swego czasu (jakiś czas temu) jakaś firma poinformowała o stworzeniu 100 gigowej płyty BD. Także obie "konkurencje" nie śpią.

 

Dla świętego spokoju postaram się poszukać linka. Dajcie mi nieco czasu ;).

 

Edit:

 

Mam, jednak jest mowa jedynie o procesie technologicznym, nie o aktualnym stworzeniu takiej płyty, ale zawsze coś ;)

 

Klik!

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 51 gigowego HD-DVD to swego czasu (jakiś czas temu) jakaś firma poinformowała o stworzeniu 100 gigowej płyty BD. Także obie "konkurencje" nie śpią.

proszę:

 

Although the Blu-ray Disc specification has been finalized, engineers continue working to advance the technology. Quad-layer (100 GB) discs have been demonstrated on a drive with modified optics. And TDK announced in August 2006 that they have created a working experimental Blu-ray Disc capable of holding 200 GB of data on a single side, using six 33 GB data layers. Such discs would almost certainly not work on some of today's Blu-ray Disc players, as these devices are only designed and tested on discs that meet the current specification.

czyli 50GB BD to na dzień dzisiejszy max

 

 

a co do 51GB HD DVD to płytka ta została zademonstrowana na poczatku tego roku na targach CES, więc news jest spóźniony o jakieś 3 miesiące ;)

a i jeszcze : "There is no guarantee that triple layer discs will work in existing players as it was not part of the original mandatory specifications."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=31798

 

Call of Juarez na X36! Póki co nie ma daty kiedy ale są plany wydania. Chyba pierwsza polska gra na X36!?

 

OT

@Rockers no to rzeczywiście nie fart. Jeśli lubisz ciszę to zawsze można kupić PC :wink: Do tego maty wyciszające i dobre chłodzenie. Podczas grania napęd DVD nie pracuje ( są nocd i obrazy z dysku a sama gra jest wgrana na dysk) a i jak ktoś się zna to problemów nie ma. No i jeszcze wiele dobrych gier na X'a jest też na PC ( w tym miechu TDU) :wink: i kilka wartych uwagi przyszłych tytułów np Alan Wake

/OT

 

PS Ten OT jest kierowany tylko do Rockersa więc jak ktoś ma zamiar w durny sposób komentować to niech lepiej się zajmie kłótnią o napęd Blu Ray :wink:

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=31798

Call of Juarez na X36! Póki co nie ma daty kiedy ale są plany wydania. Chyba pierwsza polska gra na X36!?

chyba nie - Two Worlds, Infernal

 

 

 

edit:

Znamy datę premiery gry BioShock

Firma 2K Games podała oficjalną datę premiery gry BioShock. Wszyscy, którzy z niecierpliwością czekają na możliwość eksploracji podwodnego świata najnowszej produkcji Irrational Games, muszą wytrwać do 21 sierpnia.

Źródło: http://www.gram.pl/news_8AnfGO6_Znamy_date...y_BioShock.html

 

Mass Effect - demo na GDC

Firma Bioware zapowiedziała, że na przyszłotygodniowej Game Developers Conference zostanie zaprezentowane demo Mass Effect. Nowe RPG doświadczonych twórców jest niewątpliwie jedną z najbardziej oczekiwanych gier tego roku.

Źródło: http://www.gram.pl/news_8AnfGu8_Mass_Effect_demo_na_GDC.html

 

Enlighten - nowe narzędzie developerskie dla Xboksa 360

Pod koniec przyszłego tygodnia firma Geomerics zaprezentuje swoje najnowsze dzieło - narzędzie developerskie, mające dać twórcom gier na Xboksa 360 zupełnie nowe możliwości. Pozwala ono podobno na generowanie w czasie rzeczywistym niezwykle realistycznego oświetlenia.

Źródło: http://www.gram.pl/news_8AnfJO0_Enlighten_...Xboksa_360.html Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft wlasnie przed chwila potwierdzil, ze gra WORMS pojawi sie na XBL w nadchodzaca srode.

Mozemy sobie tez obejrzec 3 screeny:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

jak dla mnie REWELACJA i nie wiem jak wy, ale ja juz odkladam punkty :D

 

--------------

 

Dark Sector Trailer (51.92 MB) (1280x720)

no, no, wyglada ciekawie...

 

--------------

 

SKATE Gameplay (10.5 MB) (480x270)

nie znam sie na tym sporcie, ale wyglada fajnie B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anonimowy haker twierdzi, iż odkrył poważną lukę w oprogramowaniu sterującym poczynaniami konsoli Xbox 360. Błąd w urządzeniu Microsoftu pozwala na przejęcie kontroli nad systemem.

 

Firma z Redmond potwierdziła istnienie luki, wysyłając 9 stycznia odpowiednią łatę. Haker zademonstrował jej działanie pod koniec grudnia, jednak dopiero teraz ujawnił szczegóły luki.

 

"Aby wykorzystać błąd w oprogramowaniu Xboksa 360 i zmodyfikować jego konfigurację, haker musi mieć fizyczny kontakt z urządzeniem" - wyjaśnia rzecznik Microsoftu.

 

Luka dotyczy składnika systemu rozkodowującego wszelaki kod, nadając mu jednocześnie atrybut "tylko do odczytu". Takie podejście ogranicza dostęp zewnętrznego kodu do zasobów systemowych.

 

Błąd pozwala na ominięcie zabezpieczeń Xboksa, a co za tym idzie zainstalowanie innego systemu operacyjnego - w tym takiego, który pozwoli na uruchamianie gier skopiowanych nielegalnie.

 

Dziura pojawiła się 31 października ubiegłego roku wraz z aktualizacją jądra w wersji 4532, która została dokonana automatycznie dzięki usłudze Xbox Live. Po zgłoszeniu błędu firma z Redmond opracowywała poprawkę przez sześć dni.

 

Użytkownicy z dostępem do Internetu mogą automatycznie pobrać łatę systemową.

Ci, którzy nie mają takiej możliwości, powinni w jakiś sposób pobrać poprawkę:

http://www.xbox.com/en-US/support/systemus...wareupdates.htm a następnie nagrać ją na płytę CD i umieścić w napędzie konsoli.

Źródło: http://hacking.pl/pl/news-6466-Xbox_360_bylo_hacked.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa212 - jeszcze bedziesz gral ze mna w Wormsy na XBL

uwazam, ze ta gra w 2D i XBL to wybuchowa mieszanka, a tytul pobije wszystkie rekordy

 

PawelDK - ta pileczke tez zassam i zakupie, tez czekam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też katuję konsolę po 4-5h dziennie ale ostatnio achievmenty nie dochodzą ( no może poza Crackdown) bo głównie gram w GOW na multi, a tam już za dużo do odblokowania nie zostało ale są to same trudne achivmenty. A co do NinetyNineNights to ukończyłem wszystkimi postaciami. Zostało mi zrobienie wszystkich postaci na 9 poziom i wtedy trzeba przejść jeszcze raz oraz zostało jeszcze zrobienie ranki A na wszystkich poziomach. Tego już mi się nie chce robić, wolę pograć w coś innego :) ALe giere bardzo fajna, taka sieczka :)

Misję specjalną-końcową też przeszedłeś?? Ja właśnie przed momentem skończyłem. Wczoraj 2,5 h dzis 1h i w końcu sie udało :P Skubaniec niezły :) Teraz zrobie Ranks na A (z 3/4 mam - podczas gry juz zdobyłem) i level 9 dla kazdej postaci. Gra jest tak przyjemna sieczką że z miła chęcią. I bedzie okragły 1000 GS :P

 

A wczoraj doszła do mnie paczka z Gears Of War :rolleyes: :rolleyes: Muszę jak najszybciej skończyć to N3 bo aż nie moge wytrzymać :P

 

EDIT----------------

Wczoraj mój X dostał nieźle po pupie z racji tego że nie byłem w pracy. 14 godzin ciągłego chodzenia B-) B-)

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misję specjalną-końcową też przeszedłeś?? Ja właśnie przed momentem skończyłem. Wczoraj 2,5 h dzis 1h i w końcu sie udało :P Skubaniec niezły :) Teraz zrobie Ranks na A (z 3/4 mam - podczas gry juz zdobyłem) i level 9 dla kazdej postaci. Gra jest tak przyjemna sieczką że z miła chęcią. I bedzie okragły 1000 GS :P

 

A wczoraj doszła do mnie paczka z Gears Of War :rolleyes: :rolleyes: Muszę jak najszybciej skończyć to N3 bo aż nie moge wytrzymać :P

 

EDIT----------------

Wczoraj mój X dostał nieźle po pupie z racji tego że nie byłem w pracy. 14 godzin ciągłego chodzenia B-) B-)

No Life :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SkyFox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja cały czas czekam jakies nowosci nt. obniżek cen Xbox'a 360 albo nowej wersji. Bo kupowanie w aktualnej chwili troche sie robi bezsensu (za wieksze pieniadze niz byly na premierze, ktora byla juz dawno).

 

Wiec ma ktos/znalazł jakieś info na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale CONAN wyglada dosc biednie :-)

dlaczego przepraszasz? przepraszać powinnie developerzy, że taki crap chcą wypuścić :lol2:

 

A ja cały czas czekam jakies nowosci nt. obniżek cen Xbox'a 360 albo nowej wersji. Bo kupowanie w aktualnej chwili troche sie robi bezsensu (za wieksze pieniadze niz byly na premierze, ktora byla juz dawno).

 

Wiec ma ktos/znalazł jakieś info na ten temat ?

imho MS może na premierę PS3 zrobić lekką obniżkę, ale żadnych oficjalnych informacji nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misję specjalną-końcową też przeszedłeś?? Ja właśnie przed momentem skończyłem. Wczoraj 2,5 h dzis 1h i w końcu sie udało :P Skubaniec niezły :) Teraz zrobie Ranks na A (z 3/4 mam - podczas gry juz zdobyłem) i level 9 dla kazdej postaci. Gra jest tak przyjemna sieczką że z miła chęcią. I bedzie okragły 1000 GS :P

Misję specjalną przeszedłem i u mnie to trwało 10 minut :) A resztę już olałem. Robiłem do 1 levelu z 5 podejść i A nie mogę zrobić. Wolę w inne gry pograć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misję specjalną przeszedłem i u mnie to trwało 10 minut :) A resztę już olałem. Robiłem do 1 levelu z 5 podejść i A nie mogę zrobić. Wolę w inne gry pograć :)

No ja już mam Achievementa za Ranks A B-) B-) Wczoraj w nocy zdobyłem. Teraz lecę 9 lvl dla każdej postaci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.vobis.pl/oferta/monitory_i_te...g_sm_931bw.aspx

 

Czy na takim monitorze pogram w XO na pełnym ekranie bez zniekształceń i czarnych pasków?

Proporcje ekranu - 1440x900 nie sa te same jak w HD, ktory ma 1280x720 (albo 1920x1080) wiec albo beda paski albo bedzie troche znieksztalcenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proporcje ekranu - 1440x900 nie sa te same jak w HD, ktory ma 1280x720 (albo 1920x1080) wiec albo beda paski albo bedzie troche znieksztalcenia...

nawet jeśli będą paski to nieduże

twoj monitor ma 1440x900px

obraz w proporcjach 16:9 miałby 1440x810px

więc paski o wysokości 45px by były

 

 

 

edit:

Bioshock gameplay video:

File : Hunting the Big Daddy (216.64 MB) (1280x720)

Streaming version (nie polecam - miałem problemy z dźwiękiem)

Streaming version - gametrailers.com (tu jest OK)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...