Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

To, ze najpopularniejsza jest kompresja stratna (MP3, JPG, MPEG), ze wzgledu na najmniejsza wymagana moc obliczeniowa do dekompresji...

Właśnie, najmniejsza wymagana moc, z tego wynika, że przy dekompresji bezstratnej niema straty w danych, ale potrzeba większą moc obliczeniową i tu się koło zamyka.

 

Kompresja_bezstratna

Podam na przykladzie kompresji ; zip oraz rar...

Skompresowany plik po dekompresji jest _TAKI_ sam jak przed kompresja, to jest kompresja bezstratna... mp3/4 itp jest kompresja stratna.

No to zrozumiałem. "Bezstratna" tyczy się tylko ilości informacji zapisanych (powtarzam się :P ), ale mi chodziło dokładnie o to, jak ma wyglądać ta "nowa technologia kompresji" mikroshitu (sorka dla wszystkich, którzy tak nie uważają, ale dla mnie to "lekki" absurd), wkońcu jak mają wykorzystać full mocy w grach, jak część jej będzie przeznaczona na dekompresję. Naprawde wole żąglować płytami (tak jak na psx kumpla i jakoś nikomu to nie przeszkadzało).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

w sumie mi zabawa z plytkami wcale nie przeszkadza bo przeciez wiadomo ze jesli plytka ma do 9 gb danych a beda 4 to raczej wymiana nastapi po bardzo duzym okresie czasu ,obym sie nie mylil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wybiera sie do .DE po xboxa albo wie gdie mozna kupic w kraju w sensownej cenie z GWARANCJA? Ja mam blisko do granicy mieszkam w zachodniopomorskim, do berlina 2 godzinki max ale boje sie ze nie kupie wersji deluxe;/ bo nie bedzie. A nie chce core i potem wydawac kase na dodatki.

 

Gladiac jak we francji z dostepnoscia konsol?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, najmniejsza wymagana moc, z tego wynika, że przy dekompresji bezstratnej niema straty w danych, ale potrzeba większą moc obliczeniową i tu się koło zamyka.

No to zrozumiałem. "Bezstratna" tyczy się tylko ilości informacji zapisanych (powtarzam się :P ), ale mi chodziło dokładnie o to, jak ma wyglądać ta "nowa technologia kompresji" mikroshitu (sorka dla wszystkich, którzy tak nie uważają, ale dla mnie to "lekki" absurd), wkońcu jak mają wykorzystać full mocy w grach, jak część jej będzie przeznaczona na dekompresję. Naprawde wole żąglować płytami (tak jak na psx kumpla i jakoś nikomu to nie przeszkadzało).

Cudow raczej nie wymysla...

A co do mocy obliczeniowej - masz trzy rdzenie po dwa watki kazdy. Chyba wystarczy do dekompresji w locie ;)

 

Zwiekszenie mocy obliczeniowej wynika ze zlozonosci algorytmu, nie jest to cecha kompresji bezstratnej samej w sobie (w koncu ogg, algorytm stratny, tez wymaga duzo wiekszej mocy obliczeniowej niz MP3).

Pewnie ktos w koncu wymsli oszczedny algorytm kompresji bezstratnej, ktory wyprze z rynku MP3. A poki co musimy sie pogodzic ze strata (mniej lub bardziej widoczna) jakosci dzwieku/obrazu.

 

Zreszta dyskutujac o kompresji bezstratnej, trzeba miec swiadomosc, ze sam zapis cyfrowy jest na swoj sposob stratny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Przemol^N wlasnie jutro jade obczaic dostepnosc ,bo jade w niedziele do Polski i przywoze kumplowi :) wlasnie de luxa ,jak cos to jutro po poludniu dam znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Nie mam najmiejszego pojecia za ile ,bo kumplowi przywoze za darmo, to znaczy wez dodatkowych oplat :), i nawet jak mialbym komus przywiesc to nie wiem ile taka usluga bylaby warta ,bo raczej sie tym nie zajmuje

 

 

ps. kurcze na allegro gosc ma xboxa 360 w wersji core + hdd20 gb za 1899 ,widac ze dokupil tylko odzielnie hdd ,wiec placisz jak za wersje de luxe ,ale bez head seta, bezprzewodowego pada no i zlotej subskrypcji , cwaniaczki :) , no ale kto nie kombinuje ten nie ma

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy pierwszy pozew do sadu w sprawie zawieszania sie Xboxa:)

Niejaki Robert Byers z Chicago pozwal Microsoft o to ze celowo wypuscilo konsole na rynek z niedopracowanymi do konca czesciami, ktore powoduja zawieszanie sie. Microsoft broni sie tym, ze wiekszosc usterek spowodowanych jest przez userow. Poza tym jesli sa jakies problemy to zalatwiane wszystko jest od reki:)

 

Od razu przypomnial mi sie pozew przeciwko Applowi. Chodzilo o za szybko rysujące sie ekraniki w iPodzie Nano. Nie pamietam tylko czy jeszcze trwa ten proces.

 

A mam jeszcze jedno pytanie: czy kabel dodawany do wersji delux ma koncowke do podlaczenia do monitora PC czy trzeba zakupic osobno takowy kabel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie SONY zwolniło tylu ludzi :> Nie wypuszczą konsoli dopóki nie będzie sprawna i gotowa do uzycia. I dobrze, niech się nie spieszą a dadzą produkt dopracowany. Czytałem, że SONY zapowiedziało że nie będą dbali o niskie ceny i nie będą robili konsoli jak najtańszym kosztem, bo ps3 ma byc w pełni ekskluzywnym urządzeniem multimedialnym do użytku domowego.Ciekawi mnie cena ... pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sama jak w kazdym innym kraju gdzie jest Euro :)

Czyli??? bo chyba gdzieś ją przeoczyłem. B)

 

 

 

Ciekawi mnie cena ... pożyjemy zobaczymy.

 

Stawiam na 2500zł. :razz:

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony sobie moze mowic ze nie bedzie oszczedzac i ze nie zalezy im na cenie konsoli. Konsola nigdy nie bedzie eksluzywnym centrum multimedialnym chocby z tego powodu ze glownym jej odbiarca sa mlodzi ludzie, a nie bogaci biznesmeni. Przy zakupie konsoli zawsze wchodzi w gre jej cena i jesli bedzie za wysoka to ludzie wybiora konkurencje. Pozatym wiekszaosc gier bedzie sie ukazywac na obie konsole, a nie wydaje mi sie aby byla jakas kolosalna roznica w grafice.

Tak ze nie ma co ale cena jest wazna, a ciecie wydatkow aby zminimalizowac koszt produkcji zawsze bedzie obecne. Tak wiec gadanie sony w tej sytuacji jest zrozumiale, ale im nie wierze:) Sam bym mowil takie rzeczy widzac co sie dzieje z produktem konkurenta, a poza tym cos od premiery X'a strasznie ucichlo o Sony i PS3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucichło , przeciez premiera na wiosne - lato 2006. To o czym mają mowić :) Niech sobie tam dłubią w spokoju byle by nie nasiali kichy przy premierze. O Duke nukem forever tez ucichło pare lat temu. I co...premiera na kwiecien 2006 jest zapowiedziana ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucichło , przeciez premiera na wiosne - lato 2006. To o czym mają mowić :) Niech sobie tam dłubią w spokoju byle by nie nasiali kichy przy premierze. O Duke nukem forever tez ucichło pare lat temu. I co...premiera na kwiecien 2006 jest zapowiedziana ^^

Taaak, jeśli znów nie zaczną tej gry pisać od nowa :wink: ale to tak poza tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

kupilem wlasnie kumplowi wersje "de luxe" za 399 euro plus "condamend" i "pgr3" ale obiecalem mu ze nic nie rozpakuje ,bo on taki maniac jest ,wiec dopiero potestuje z nim w poniedzialek juz w Polsce , dobrze ze mam znajomego wlasciciela sklepu z konsolami to mi jedna odlozyl zaraz jak przyszly bo nawet gdybym chcial komus kupic dzisiaj to nie ma takiej mozliwosci jesli chodzi o wersje "de luxe" tutaj nazwana "premium" , zreszta wersja "core" jest tez prawie nie dostepna w samym Paryzu ,jak juz to trzeba byloby pojechac gdzies pod miasto i szukac, na razie w sklepie znajomego i okolicznych (ok 12 na jednej ulicy ) nie bylo zwrotow ani reklamacji -moze lepiej czytaja instrukcje :) lub nie ma wadliwych konsol ?, do kazdej konsoli poszly przewaznie po 3 gry i zawsze byl to "PGR3", ogolnie we Francji na kosole i gry konsolowe zbyt byl zawsze bardzo duzy ,a wszelkie "modernizacje" to norma i kazdy sklep moze zrobic wszystko z kazda konsola ,wszystkie najnowsze "ulepszenia" trafiaja zawsze najszybciej na ten rynek, widzialem takie xboxy ze poprostu z podziwu wyjsc nie moglem np.specjalne modyfikowane obudowy tak aby do srodka mozna bylo zainstalowac nawet po 4 hdd!! dodatkowe przelaczniki do wylanczania i wlaczania "ulepszen" ,wszystko fajnie podswietlone ,naprawde wypas.Tak wiec jesli tylko pojawi sie szansa na ulepszenia dla 360 ki to napewno pierwsze beda w Paryzu , a ja jak bede mogl to nie omieszkam sie z tego skorzystac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie kiedy wyjdzie poprawiona wersja xboxa 360? chciałem kupić tą konsole teraz ale z tego co słysze ....

 

 

WTOREK !!!!

9:00 - odwołuje wiszystko co dobrego powiedziałem o tej konsoli. Sprzęt się wiesza... Rany grałem instensywnie przez 1,5h, żeby przejść NFS MW - bo nie robię savów, a wam się recka należy, a tu niz z tego ni z owego - zwiecha... A ja wiem czyja to wina - Czaru położył konsolę na płasko - rany łeb mu ukręce - konsola ma stać w pionie, bo inaczej kiepsko się chłodzi. The Bill tego nie przewidział?? I don’t thik so. Zapraszam pod TEN LINK Microsoft przygotował pyszne rady na zwieszanie się konsoli (w stylu zrestartuj konsolę).

GOD - why???

 

może w nowej rewizji pomyśla też o HD DVD bo żąglowanie płytkami w next genie to istna pomyłka, już na samym poczatku żeby gry były na 4 DVD....... :mur: a moze wymyśla zmieniarke DVD ?

 

 

a co mają powiedzieć ludzie z cieplejszych krajów? albo w lato jak bedzioe ponad 30 stopni to konsola się stopi.....

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz to nowych rzeczy sie dowiaduje. Wychodzi na to ze X nie jest odpowiednio chlodzony. I co teraz maja robic ci co zakupili ? :/ Ja jak zwyke sie wsztrzymuje przed kupnem przrez kilka miechow. Zobacze co dalej i kiedy wyjdzie poprawiona wersja i czy napewno bedzie poprawiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co niektórych nie kumam tutaj... Ciągle tylko narzekacie... A to Bill bebe, a to jego konsola bebe...

 

Nie ruszaj konsoli w czasie grania, bedziesz miał nie porysowany DVD. Postaw pionowo konsole, nie bedzie się grzała. To chyba nie jest problem?

 

Ja się zakochałem w tej konsoli, i teraz tylko czekam na kase i odrazu zamawiam wraz z NFS: MW:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co niektórych nie kumam tutaj... Ciągle tylko narzekacie... A to Bill bebe, a to jego konsola bebe...

 

Nie ruszaj konsoli w czasie grania, bedziesz miał nie porysowany DVD. Postaw pionowo konsole, nie bedzie się grzała. To chyba nie jest problem?

 

Ja się zakochałem w tej konsoli, i teraz tylko czekam na kase i odrazu zamawiam wraz z NFS: MW:)

nie narzekamy, tylko dla niektórych wydatek 400 euro to majątek, ja zbieram na to już 2 lata. żona , w drodze dziecko i ciezko jest w takiej sytuacji odłozyc. Dlatego jak bym kupił sobie wadliwy sprzet to bym się pochlastał. Do tego wymagam aby konsola była wpełni sprawna w każdej pozycji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie narzekamy, tylko dla niektórych wydatek 400 euro to majątek, ja zbieram na to już 2 lata. żona , w drodze dziecko i ciezko jest w takiej sytuacji odłozyc. Dlatego jak bym kupił sobie wadliwy sprzet to bym się pochlastał. Do tego wymagam aby konsola była wpełni sprawna w każdej pozycji :)

Rozumiem, ale przecież nie ma rzeczy idealnych. Zawsze na iles tam rzeczy trafi się coś uszkodzonego:( Nietsety, takie jest życie i nikt nic nie poradzi na to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kupno X360 na dzień dzisiejszy to lekkie ryzyko. Przecierz nie będę ja stawiał w wentylowanym sejfie, żeby przez przypadek ktoś nie ruszył. ;) Ale zastanawia mnie kwestia gwarancji. Wszyscy na allegro piszą, że X360 ma światową gwarancję a przecież mamy w Wawie Microsoft. Może u nich możemy reklamować? :)

 

PS. Jedyna gra dla jakiej mam chęć na Xa jest DOA4! :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kupno X360 na dzień dzisiejszy to lekkie ryzyko. Przecierz nie będę ja stawiał w wentylowanym sejwie, żeby przez przypadek ktoś nie ruszył. ;) Ale zastanawia mnie kwestia gwarancji. Wszyscy na allegro piszą, że X360 ma światową gwarancję a przecież mamy w Wawie Microsoft. Może u nich możemy reklamować? :)

moze i by moznabylo, ale w razie problemow to ci go wysla nie wiadomo gdzie. W najlepszym wypadku do niemiec:) Moga tez powiedziec ze nie ma u nas oficjalnego dystrybutora i zeby sie zglosic najpierw do tego od kogo sie kupilo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw pionowo konsole, nie bedzie się grzała. To chyba nie jest problem?

A jak mam przewidziane miejsce pod TV na konsole lezaca poziomo? Albo stojaca mi sie nie podoba?

 

Wybacz, ale sprzet, w ktorym normalne korzystanie z dostepnej funkcjonalnosci powoduje ryzyko przegrzania, to w moim slowniku "bubel".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz. :-P Przecież kupując konsolke chcemy pozbyć się wszelkich problemów, mamy się relaksować a obsługa urządzenia ma być max uproszczona. Nie każdy jest tweakowiec przecie. :lol2: Więc stawianie kosolki na bok czy wspak to połowiczne rozwiązanie albo wieszanie zasilacza na sznurku jak to niektórzy robią :lol2: . Wystarczy, że majstruję w PieCu. :D .

 

 

Cytat z polskiego forum XBOX:

 

w londku mieszkam i stalem 7 godz w centrum pod gamem do 1200 w nocy , ale warto bylo .kameo rules chopy,a pgr3 to miod .niech ktos napisze cz nba live zgrzyta bo grajac przed premiera zauwazylem niedorobki ,czy poprawione czy nie ha?

NBA Live ponoc do 4 liter. Zgarnelo ocene 6/10 na jakims zachodnim serwisie. Pozatym mozesz sciagnac demo z XBL ( o ile masz odstep do neta). Gra ponoc gubi klatki.

To może ucieszyć! :D Poszli po rozum do głowi i zaufają SONY? :)

Możliwe że m$ wprowadzi 360 do PL,wysłałem kilka maili do Bartłomieja Danek z pytaniami o dystrybucje,live,przejeciu domeny,piractwie itp.

Dostałem odpowiedzi że PL rynek ma ogromny potencjał,maja wizyty z centrali,wsród 24 programistów którzy odwiedzili centrale w Redmond znalazło sie aż 8 Polaków,BD wie co to jest HALO,sam jest graczem "Moze mi Pan

wierzyc - prywatnie bardzo bym sie cieszyl gdybym mogl zarowno konsole jak i gry kupowac

normalnie z Microsoft ale jako osoba starajaca sie zrozumiec biznes i udzialowcow - rozumiem

polityka dzialania." "tak znam HALO i prywatnie jestem graczem." i takie tam.

 

Propo premiery,dystrybucji,lajwa dostałem taka oto odpowiedz:

 

[bD] Polski rynke ma ogromny potencjal i sadze, ze juz wkrotce moze byc Pan milo zaskoczony.

Pozdrawiam,

 

Nie wiem czy TO widzieliście hehehehe

 

 

 

Kolejny cytat już mniej pocieszający

Dzisiaj w nocy ciagnalem sobie z Marketplace demo NFSMW. Sciagnelo sie,

wszystko gralo jak nalezy po czym postanowilem zrobic sobie przerwe i

wyszedlem z psem na spacer. Konsole wylaczylem i zadowolony z nowego zakupu

wyszedlem z domu. Wrocilem po jakiejs godzinie, sadowie dupsko na kanapie,

wlaczam Xa z pilota i [gluteus maximus]. Co jest? Jedynie 3/4 Ring of Light miga na

czerwono. Fuck sbie mysle i zagladam do manuala i sekcji Troubleshoting.

Internal Problem! O, teraz fuckom nie bylo konca. Ok, uspokuj sie, pomyslalem

i zajrzyj do internetu. Super, oficjalne forum, ludzie z podobnym problemem,

niektorym udalo sie go rozwiazac nawet, wiec postanowilem, ze sprobuje ich

metod. Odlaczalem wszystkie kable, czekalem, kombinowalem i [gluteus maximus]. Siedze

teraz smutny, zale sie na grupie a konsola jak nie dzialala tak nie dziala

dalej. Zastanawiam sie teraz co zrobic, nie zawioze jej przeciez z powrotem

do Niemiec. Ze ja juz takim pechowcem musze byc, to [ciach!]a fatum jakies...

:?

 

Na dzisiaj tyle. Ide skończyć Quake4 B)

 

 

To już naprawdę ostatnie :-P

 

FILM 1

FILM 2

FILM 3

 

opis:

Sama konsola jest dosc ladna, ale za to strasznie ciezka(20-30% ciezsza niz

xbox), + oczywiscie zewnetrzny zasilcz rowniez pokaznych rozmiarow.

Konsola mocno sie grzeje i jest dosc glosna(wiatraczki sie rozkrecaja po

jakims czasie)

Pady sa ciut mniejsze niz w xboxie, ale ciagle wygodne (trigerry jakby

dzialaly bardziej twardo). Pad bezprzedodowy jest ciezszy o jakies 15% od

przewodowego i mimo swoje wiekszej wagi reka sie nie meczy. Pada ma przycisk

do synchronizacji z konsola(konsola tez go ma). Jak nastepuja jednorazowa

synchronizajc to swiatelka (zarowno na padzie jak i konsoli) zapalaja sie w

"koleczko". Po pierwszej synchronziacji i kolejnych odpaleniach x360

wystarczy na bezprzedowowym padzie wcisnac start by byl aktywny. Co wazne-

wylaczenie konsoli powoduje automatyczne wylaczenie pada.

Zabawke testowalismy na najwyklejszym tv (pal/ntsc). Obraz jest super ostry,

szczegolnie widac to w menu i przy odpaleniu jakiegos dolaczonego arcade'a.

Menu jest swietnie posortowane tematycznie i czasem mozna znalesc jakas

ciekawa funkcje(co potem).

 

Nie zastanawiajac sie dlugo odpalilismy pgr3. Nie bede sciemnial ze grafika

szokuje. Na poczatku grafika wydaje sie zupelnie..zwyczajna. Ot zwykle

wyscigi poprzedniej generacji. Dopiero kiedy wlaczy sie foto mode i zacznie

jezdzic kamera po wnetrzu samochodu i na zewnatrz mozna zaczac lizac obraz.

Nie widac to wogle pikseli, wszystko jest super wygladzane. Jezdnia jest

jedna sliczna smuga.gdzie asfalt drogi zlewa sie z pasami oddzielajacymi

jezdnie. Wyglada to tak, ze mimo ze to stop klatka wydaje sie za wolno

zlapana i obraz ciagle jest w idealnym odczuciu ruchu. Samochody maja

sliczne odbicia otoczenia i swiatla. To juz nie to co w poprzednich

generacjach-niska rozdzilczosci i uproszczenia. Tu wszystko jest

perfekcyjne. Ostre tekstury, prawdziwi animowani widzowie 3d, wszystko tak

bardzo obłe, mozna godzinami ogladac glupie felgi samochodow. Ale chyba

najbardziej rzuca na kolana otoczenie. Jak wjedziemy na most jednej z map

jestesmy jakby na wyzszym poziomie wysokosci, wtedy widac ile otacza nas

budynkow. Czasemi wyglada to jak GTA:San andreas, dziesiatki blokow, uliczki

miedzy nimi, mnostwo pobocznych obiektow. I ten most, setki linek

podtrzymujacych konstrukcje, i to wszystko na podwojnym planie po kazdej

stronie samochodu(obiekty x 4)

 

 

Mknac 200 na godzine i obracaja kamera w bok, mamy ultra realistyczny

poczucia predkosci. Czegos takiego jeszcze nie bylo. Nie da sie tego opiac

to trzeba zoabaczyc. Taki efekt delikatnego rozmazania.

Pogralismy pare wyscigow na 2 playerow i nie ujrzelismy zadnych uproszczen w

grafice w tym trybie. Caly czas wszystko dziala plynnie i wyglada slicznie.

Ani razu liczba fps nie spadla ponizej granicy odczuwalnej jako "przyciecie

animacji"

Z ciekawostek podlaczylismy w trakcie gry odtwarzacz mp3 shota (wykryty bez

problemu) i sluchalismy sobie grze w tle jego muzyki

A na koniec konsola wykryla nam aparat foto i poogladalismy sobie zdjecia

jakie przywiozl z soba z niemczech.'

Nie bylo zadnych problemow ze stabilnoscia pracy.

Reasumujac konsola jest bardzo fajna choc juz widac ze zapewne ma duzo

wiecej do pokazania na hd tv niz na zwyklych telewizorkach.

Ale na nich tez grafika jest znacznie lepsza(gladsza i ostra przede

wszytkim) niz na current genach.

Czekamy na inne gry a do tego czasu bedziem zglebiac calkiem milego pgr'a3.

 

 

POZDRO.

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...