Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

@Nierealny:

 

W opisie masz wszystko po kolei ;) Co do Venice to podałem tylko że coś poprawili a nie że będzie super pięknie i 4x 512MB dwustronne będą biegać…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nierealny:

4x 256MB 1T działa ale już 4x 512MB to 2T wiec coś tam poprawili.

1465224[/snapback]

Tak jak nierealny pisał - tutaj chodzi o obsługę 4 dwustronnych kości - wiadomym jest, że jak się kupi 4 nowe kości 512 MB ale jednostronne to 1T będzie działać, ale chodzi o to, że w Venice nie poprawili nic wzgledem Winchestera jesli chodzi o obsługę 4 kosci dwustronnych, jak wszyscy twierdzą. Ściema i tyle.

 

Venice pod tym wzgledem jest identyczny jak winchester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem zawiedziony że na Venice nie działa 1T. Teraz pewnie kupiłbym 2x1GB zamiast 4x512MB. Przy obecnych wymaganiach programów to nie jest wcale dużo. U mnie np użycie RAMu nie spada poniżej 700MB w codziennym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam do Was pytanko w imieniu kolegi, który ma zamiar sprawić sobie Venice'a 3000+.

 

Mianowicie, czy MSI K8N Neo2 Platinum NForce3 S.939 na standardowym, "sklepowym" BIOSie wykryje i obsłuży tego procka? A jeżeli nie to co można zrobić w takiej sytuacji? A może jakieś inne Mobo na AGP będzie lepsze pod tego procka ? Chodzi mi o płytkę do OC, nie ekstremalnego, ale tak żeby te 2,4 GHz wyciągnąć...

 

To pilne więc proszę o szybką pomoc.

 

Z góry wielkie dzięki!

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie tyle z tego :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

niestety moja zasilka dostaje palpitacji przy takim taktowaniu (szef 360w) linia 12v pulsuje 11.89-1,97 , wiecej bedzie jak kupie lepszy zasilacz i poskladam do kupy wc

Edytowane przez YrC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zadne palpitacje moim zdaniem. Z reszta ludzie zaczynaja juz swirowac z tymi zasilaczami. A firmom produkujacym zasilki tylko o to chodzi. Masz spox zasilke ktora na pewno spoko pociagnie tak wykreconego proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..........

niestety moja zasilka dostaje palpitacji przy takim taktowaniu (szef 360w) linia 12v pulsuje 11.89-1,97 , wiecej bedzie jak kupie lepszy zasilacz i poskladam do kupy wc

1465624[/snapback]

no jak spi przeszło to czekamy na prime, gdyż pi to raczej nie wskaźnik stabilności :), a szkoda

zapowiada się obiecująco, zobaczymy co z tego wyjdzie

 

zgadzam się prawie w całości z klmn

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palpitacja bylby skok na 11.50 co jakis czas....

11.89 jest spox :)

Ja co prawda mam stale pod obciazeniem 11.98 i to sie nie zmienia, ale to inna sprawa i poza zadowoleniem nic mi to nie daje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palpitacja bylby skok na 11.50 co jakis czas....

11.89 jest spox :)

Ja co prawda mam stale pod obciazeniem 11.98 i to sie nie zmienia, ale to inna sprawa i poza zadowoleniem nic mi to nie daje :)

1465728[/snapback]

MI zawsze skakalo 11.71(stress)-11.77(idle) bez roznicy jak bylo taktowane cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie tyle z tego :

 

niestety moja zasilka dostaje palpitacji przy takim taktowaniu (szef 360w) linia 12v pulsuje 11.89-1,97 , wiecej bedzie jak kupie lepszy zasilacz i poskladam do kupy wc

1465624[/snapback]

Wy chyba przeoczyliście jeden istotny fakt dotyczący DFI... Na lini 12v ona nie pokazuje realnych wartośći... Myślałem że to jest już jasne na tweaku ale widać nie... Zajżyj sobie na DFI-Street, zajżyj na screeny ludzi z ITE Smarta, widzisz tam gdzieś w miarę poprawne 12V? Bo ja nie?

 

Powiem więcej, miałem różne zasilacze, ostatnio jakaś firmową 400setkę... I co? 11.74V na 12stce, wkurzyłem się, zmieniłem zasilacz na Tagana 480W, włączyłem ITE Smarta i co? I to samo, idąc dalej sprawdziliśmy z Zenem napięcia na molexie i co? I 12V jak SKAŁA!!!! Sprawdzałem także w domu napięcia na każdej wtyczce z osobna i co? I nie było wachań nawet rzędu 0.01V!! Skała poprostu skała! Zresztą o tym wszystkim już dawno na dfi street pisali!! Więc przestańcie marudzić na zasilacze... 360 styka spokojnie, chyba że masz mocną bardzo grafę i dużo napędów, wtedy przydałoby się więcej W...

Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mak777

wyluzuj chlopcze....my nie mowimy o napieciach z ITE, bo doskonale wiemy ze sa wziete....nie musisz isc na XS, stree czy gdziekolwiek...przejzyj dokladnie topic o DFI...

Mowimy o mierzeniu z molexa miernikiem.

 

OT W smarcie jest mozliwosc regulacji wyswietlania, tak mi sie zdaje. Moznaby wyregulowac na lasciwe z miernikiem i obderwowac spadki/skoki.

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe info:

 

Chieftec 460w 9x300 1,520v / div180 270MHz 3,34v / NF4 1,6v / LDT 1,3v

 

ITE Smart Guardian

+12 idle : 11,77v

+12 stres : 11,71v

 

Miernik:

+12 idle : 12,13v

+12 stres : 12,10v

 

*Stres = pomiar podczas PI 16MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mak777

wyluzuj chlopcze....my nie mowimy o napieciach z ITE, bo doskonale wiemy ze sa wziete....nie musisz isc na XS, stree czy gdziekolwiek...przejzyj dokladnie topic o DFI...

Mowimy o mierzeniu z molexa miernikiem.

 

OT W smarcie jest mozliwosc regulacji wyswietlania, tak mi sie zdaje. Moznaby wyregulowac na lasciwe z miernikiem i obderwowac spadki/skoki.

1465903[/snapback]

Po pierwsze nie pisz żebym wyluzował bo to miała być tylko uwaga... Po drugie temat śledzę od jego powstania... Po trzecie szczerze wątpie żeby osoba która zaczeła pisać o tych skokach napięć sprawdzała je miernikiem, dlaczego tak sądze? Dlatego że napięcia które podała są dokładnie takie jak pokazuje ITE... Więc zejdź ze mnie, bo to miałabyć rada, a widzę że Ty się bardzo oburzyłeś... :mur: :mur: A co do regulacji w ITE to takowej tam nie ma, jest tylko regulacja poziomu alarmów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecia ktore podalem sa mierzone miernikiem - jedynie linia 12 v ma wachania ,reszta skala 3.35 i 5.24 - pod obciazeniem (chieftec 360w atx-1136h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem zawiedziony że na Venice nie działa 1T. Teraz pewnie kupiłbym 2x1GB zamiast 4x512MB. Przy obecnych wymaganiach programów to nie jest wcale dużo. U mnie np użycie RAMu nie spada poniżej 700MB w codziennym użytkowaniu.

1465322[/snapback]

 

A ja nie jestem. Od początku _BYŁO_ wiadomo że Venice nie będzie wspierał 4x 512 1T a jedynie 2T. I co z tego ?

 

2GB a 1GB to różnica w wydajności znacznie większa, niż 1T vs 2T... więc nie ma co płakać. jest OK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mak777

masz racje, to ja musze zluzowac...

ale widzisz, niktorym tu conieco w glowkach piszczy, trzeba uwazac.. ;P

masz racje, regulacji nie ma, sprawdzilem zaraz po napisaniu posta :>

 

@atomel

nie wiem jaki byl winch, ale venice tez sredni. bez obrazy, 2700 to nawet gorzej niz srednio! ja na srednim winchu zrobie spi16Mb na 2750.

 

Tez nie jestem zawiedziony ze nie dziala 1T z 4x512, bo od poczatku bylo wiadomo ze nie bedize dzialalo 1T....nie wiem skad ta fama ze AMD cos sknocilo, skoro od poczatku takak byla mowa...

Pal szesc. Proca trzeba miec, bo fajnie sie kreci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dołączam do was, wpadł mi w łapki Venice 3000 LBBLE 0517DPMW, pobawie się troszkę nim dzisiaj, jak mi się nie spodoba to wypad i czekam na nastpęnego :]

1466211[/snapback]

Ech to to samo co mam na swoim biurku

mow szybko co i jak bo ja dzisiaj nie wyrobie z testami !!!!

( choć widzialem co on potrafi ;-) )

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

Ech to to samo co mam na swoim biurku

mow szybko co i jak bo ja dzisiaj nie wyrobie z testami !!!!

(  choć widzialem co on potrafi ;-)  )

1467491[/snapback]

to ja moze odpowiem za kucyka bo ten juz spi :D :D :D 2700MHz robi mu bez podnoszenia napiecia, a 2800MHz na 1,525..superpi 16MB...wiec narazie kucyk nie testowal primem ani niczym takim..zobaczymy co sie po tym okaze..ale i tak proc bedzie dobry..nawet niech te 2700MHz robi stable na 1,45V..mi tam taki przypasi nie kucyk?? :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam martwi nie to ze proc chodzi 270x10 ale to ze te 4x512 dalej nie jest super hiper stabilnie.

Dzisiaj wywalilo mi niebieski ekran w czasie pracy.

No zesz w dupencje ale AMD spierniczylo sprawe.

Niby pamieci smigaja az milo ale co z tego.

Wole miec 4x512 na 230MHz niz 2x512 na 250MHz czy wiecej :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniał Lukk, na 2700 leci bez podnoszenia vcore, a potem już schody, teraz jest na 2800 i 1,525 i jest stabilny, ale jeszcze czeka go ostre katowanie, będę zdawał relacje co i jak B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...