Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak mam, że obojętnie czy na mnożniku 9 czy 8 przy htt powyżej 315 Mhz mi komp nie wstaje. Procek chodzi stabilnie na 305*9, a na 320*8 nie ma szans, więc może to bbyć wina plyty.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z koleji takie pytanko: czy procek AMD Athlon 64 3200+ Manchester 1,35V bedzie lepiej sie krecil od AMD Athlon 64 3000+ Venice 1,4V, bo tak sie zastanawiam czy nie doplacic przy zakupie do tego Manchestera.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie ci raczej nikt nie odpowie, ale na pewno się będzie mniej grzał, bo ma mniejsze Vcore (ale różnica będzie minimalna), a czy się będzie lepiej kręcił, to już zależy od tego na jaki egzemplarz trafisz. Venice też się bardzo słabo grzeje. Mam freezera64 i przy 2790Mhz@1,45V ma maks temp 36*C (2100obr/minute),

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym nowym biosie mi nie ciagnie nawet HTT 315 MHz, nie wstanie, jak u przedmowcy. dzisiaj chcialem mu zrobic OC. jedynie daje cos, jak clockgenem puszcze mu te 3150 MHz na proc. wtedy pi jakos liczy, ale niestety komp nie wstaje ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie na athlonach i mam male pytanie?

 

co to jest za wersja athlona?

dobra do OC?

http://img65.imageshack.us/my.php?image=jakubino6kk.jpg

wnioskując po instrukcjach i mnozniku, jest to Athlon 64 3000+ na rdzeniu VENICE pod socket 754. Kręci sie...niezle, na pewno lepiej niz Clawhammer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam venice 3000 i na boxowym chłodzeniu chodzi mi na 2600 przy 1,62 a gdy zmieniłem chłodzenie na scythe ninja to poleciał mi parę mhz więcej więc zostawiłem to 2600 przy 1,62v ale ale temperaturka spadła mi 10 stopni (43 stopnie w stresie) ale mam nadzieje że na lato to wystarczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem ze swoim VENICE :!: To straszna padaka :!: Chodzi mi max 2500Mhz na 1,56v. Już na 2520 Mhz się zwiesza. Dziwi mnie to że nie ma tu efektu niestabilności lecz takie freezy. Na 2500Mhz testowany kilka godzin w sp2004 small FFTs i stabilny a na 2520 nie wywala błędów lecz się zawiesza. Problemem nie są pamięci bo ustawiam je na wyższy dzielnik. Czy w Venicach nie ma takiej niestabilności jak np. w Bartonach gdzie prime sypie błędami?? A może to mój modecom nie wyrabia. Dodam że na 2500Mhz mimo stabilności procka komp potrafi się zawiesić podczas grania. Temp w stresie nie przekracza 42st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@siuks:

 

Ze się zawiesza to też oznaka nie stabilności, po prostu Venice się zawiesza częściej niż wywala błędy w SP2k4. U mnie proc praktycznie zawsze się wieszał (obecny Venice) chyba tylko raz zdarzył wywalić błąd w SP2k4, zazwyczaj wieszanie było na granicy stabilności i wystarczyło lekko podbić VCore aby problem zniknął, natomiast za czasów Winchester-a błędy w Sp2k4 były czymś „normalnym” ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam venice 3000 i na boxowym chłodzeniu chodzi mi na 2600 przy 1,62 a gdy zmieniłem chłodzenie na scythe ninja to poleciał mi parę mhz więcej więc zostawiłem to 2600 przy 1,62v ale ale temperaturka spadła mi 10 stopni (43 stopnie w stresie) ale mam nadzieje że na lato to wystarczy :P

Trochę za duże volty na codzień jak dla mnie .

Osobiście nie przekraczałbym 1,55V do codziennej pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś z Was ostatnio Venice 3000+ w Apollo ?? Jakie mają serie ?? I jak z kreceniem ?? Byłbym wdzięczny jakby ktoś podzielił się tą informacja :)

 

BTW... czy opłaca się 20 dokładac do BOXa ?? Generalnie liczy sie kazda zaoszczedzona złotówka, ale te 20zł można by jeszcze wyżebrac.

Bo cooler boxowy mi nie potrzebny, bo mam petnagrama jak w podpisie i chyba powinien być lepszy (??)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możliwe że mój zasilacz w takim razie nie wyrabia :?: W Sp2004 ful stable zarówno pamięci jak i proc. Spi liczy a w grach potrafi się zwiesić :?

ciezko powiedziec...ten modecom jednak ma słabą 12v...sam sie zastanawiam czy jak wrzuce porządną grafe to nie bedzie ciezko. teraz mam 11,67v na 12v...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wlasnie testuje sobie z nudow procka 1800@2600MHz przy napieciu 1.488 minela wlasnie 1h i sie jescze nie wywalil :D temperetura nie przekracza 54*C(box cooler)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, po 1,5 tygodnia zabawy stwierdzam ze w moim przypadku sciagniecie IHS'a nie dalo nic :blink: Ani spatku temp, ani dodatkowych MHz :mur: Mozliwe ze to przez "slaby" docisk, w co watpie, ale sprobuje go na dniach zwiekszyc, zobaczymy czy to cos poprawi. Jak narazie jestem zawiedziony...:-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzy "zapinke" a radiator dalem 2zl okolicznosciowe ;) , i docisk jest naprawde spory. Sam nie wiem czym to moze byc spowodowane, moze mialem najbardziej dopasowana czapke ze wszystkich venice dlatego roznicy nie odczulem (trzeba sie jakos pocieszac...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko 20 to ja bym dołożył.

3 lata gwary i pewność ,że sztuka nie przebrana...

Ten pentek jest ok , sam go miałem i nie narzekałem

Witam

Przymierzam sie do kupienia tego procka i takie pytanko odnosnie tego przebierania w sklepie.

Czy boxowa wersja jest fabrycznie "zaplombowana" i mam pewnosc, ze lapy na nim nikt nie trzymal??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś z Was ostatnio Venice 3000+ w Apollo ?? Jakie mają serie ?? I jak z kreceniem ?? Byłbym wdzięczny jakby ktoś podzielił się tą informacja :)

 

BTW... czy opłaca się 20 dokładac do BOXa ?? Generalnie liczy sie kazda zaoszczedzona złotówka, ale te 20zł można by jeszcze wyżebrac.

Bo cooler boxowy mi nie potrzebny, bo mam petnagrama jak w podpisie i chyba powinien być lepszy (??)...

nie bierz nic z apolla :mur: :mur: :mur: nie polecam nikomu tego sklepu 2 miche mi uznawli gware na mobo a procek od nich tez sie slabo krecil :mur: wersja OEM, naprawde nie polecam

 

ufff ale mi cisnienie podskoczylo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz nic z apolla :mur: :mur: :mur: nie polecam nikomu tego sklepu 2 miche mi uznawli gware na mobo a procek od nich tez sie slabo krecil :mur: wersja OEM, naprawde nie polecam

 

ufff ale mi cisnienie podskoczylo :)

Hmm... już kilka razy kupwałem w Apollo i jestem zadowolony. A to ze miałes słabo krecacego sie procka, to chyba nie wina sklepu, no chyba ze tam przebieraja proce. Wiec dla pewności wezme BOXa, teraz nawet róznica miedzi OEMem jest tylko 11zł :)

 

Tylko teraz licze na dobre o/c. Może ktoś jednak kupował niedawno A64 ? Proszę o relacje z placu boju :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... już kilka razy kupwałem w Apollo i jestem zadowolony. A to ze miałes słabo krecacego sie procka, to chyba nie wina sklepu, no chyba ze tam przebieraja proce. Wiec dla pewności wezme BOXa, teraz nawet róznica miedzi OEMem jest tylko 11zł :)

 

Tylko teraz licze na dobre o/c. Może ktoś jednak kupował niedawno A64 ? Proszę o relacje z placu boju :rolleyes:

ostatnio miałem w rękach A64 Venice E6 i 2700MHz sp2004stabilne przy 1.45v na boxowym coolerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...