Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz, zaraz czy Wy tu ględzicie o DWÓCH cpu bez czapeczki, czy też o DWÓCH z, a może o jednym z,a drugim bez? ;)

 

Bo jeśli opcja nr 2 lub 3 to wszystko się chyba zgadza (3- oczywiste, 2- jeden ma obsunięty berecik) i nie ma co tu gadulca na forum urządząć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz czy Wy tu ględzicie o DWÓCH cpu bez czapeczki, czy też o DWÓCH z, a może o jednym z,a drugim bez? ;)

 

Bo jeśli opcja nr 2 lub 3 to wszystko się chyba zgadza (3- oczywiste, 2- jeden ma obsunięty berecik) i nie ma co tu gadulca na forum urządząć :P

1468505[/snapback]

Ja mam proca bez czapki i mam w stresie 57 stopni a dem przy tych samch ustawieniach, tyle ze z czapka ma 45 stopni i u dema jest 5 stopni wiecej w pomieszczeniu. :)

 

przypuszczam ze u mnie z taka temp otoczenia i czapka by bylo z 70 stopni.

 

Mardok

A co ma do tego inny dom, pomieszczenie, buda ? jezeli robilem testy przy otwartej budzie i temp otocznia nizszej o 5 stopni.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze ja mam proca od Luksa seria 0516 i mimo ze procek sie nie grzeje, to marnie z nim jesli chodzi o OC.

To tyle na temat temperatury procka, teraz ide na działkę schlodzic temperaturę ciała zimnym browarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to przypadkiem nie jest odczyt z rdzenia ??

1467862[/snapback]

Eeee nie przesadzaj bezwładność i precyzja czujnika itp. itd.

lece na browara :rolleyes:

Trzeba bedzie postarac sie o przenośną klimę (taką na kolkach np. LG) i wtedy dać popalić......

Już kiedyś sprawdzałem i działa(na thortonie zbartonowanym i epox-ie)

Albo stworzyć cos na zasadzie interqlera do chlodzenia (natrysk wody na finy)hehehe

To juz spadam na browca. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jeszcze zauwazylem ze dem ma szybciej krecacy sie wiatraczek :)... na procku ... mzoe cout to daje ale i tak temperatura istnie BARDZO DOBRA :)... jak na takie chlodzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jeszcze zauwazylem ze dem ma szybciej krecacy sie wiatraczek :)... na procku ... mzoe cout to daje ale i tak temperatura istnie BARDZO DOBRA :)... jak na takie chlodzenie :)

1468591[/snapback]

to nic nie daje, na codzien mam skreconego 1800rpm, miedzy 2300 jest max roznica jednego stopnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nic nie daje, na codzien mam skreconego 1800rpm, miedzy 2300 jest max roznica jednego stopnia.

1468751[/snapback]

troche to niedorzeczne co piszesz, moze jakis blad pomiaru or smth??? ja mam na wiatraq z podpisu roznice ~10 stopni miedzy trybem silent a max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche to niedorzeczne co piszesz, moze jakis blad pomiaru or smth??? ja mam na wiatraq z podpisu roznice ~10 stopni miedzy trybem silent a max.

1468817[/snapback]

 

Troche to niedorzeczne ze porównujesz 80CU z Freezerem. Pontagram ma mniej wydajna konstrukcje, ma mniej wydajny wentylator i mniejsza powierzchnie, hcyba nie jestes kolejna osoba której musze to udowadniac ? mialem 80CU, Zalmana 7700CU, Thermalrighta XP-120, Freezera 64. Wg mnie Freezer moze bez problemu konkurowac z XP-120. Wybralem Arctica poniewaz ma o niebo lepsze mocowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagram to qpa. Szkoda ze predzej nie slyszalem o freezerze....

Teraz jak juz mam to padlo, to ciezko bedzie sie pozbyc - ciezko doslownie i w przenosni: 120+ troche wazy :P

No i to badziewie nie ma czegos takiego jak tryb silent.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to badziewie nie ma czegos takiego jak tryb silent.....

1468970[/snapback]

A nie wystarczy pozbawić wiatraczka części napięcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>@atomel

>nie wiem jaki byl winch, ale venice tez sredni. bez obrazy, 2700 to nawet gorzej >niz srednio! ja na srednim winchu zrobie spi16Mb na 2750.

 

Zulus,

Lepiej odwołaj to co powiedziałeś o moim przyzwoitym średnim procku bo wyjdzie, że twój to dopiero padaka :oops:

Patrz tutaj:

http://server-x.org/usr/atomel/atomel_best...2005%20copy.jpg

i tutaj:

http://server-x.org/usr/atomel/Venice_2800...2005%20copy.jpg

 

Nie ma się co załamywac jeśli proc na domyślnym napięciu nie idzie bardzo wysoko. Widać, że różne egzemplarze Venice różnie reagują na napięcie. Ja mam jeszcze rezerwy żeby ustabilizować proca a może lekko podciągnąć :rolleyes:

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, co za bestia! 280...i...1 GIGAherz- respekt!

1469423[/snapback]

dlaczego bestia :? , normalny proc, prime leci 16min jeszcze może sie wysypać czego właścicielowi nie życzę

ja też mam 1GHz OC stabilnie, ale potrzebuje do tego już 1,584V

Ale może będę miał lepszego proca jak Bozia da, składam kompa siostrze ciotecznej i może się trafi jakaś lepsiejsza sztuka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszego? A co , ten zły? Bez jaj. Ponad 2,9 GHz na 1,6V to solidny wynik.

1469500[/snapback]

 

chyba już czas żeby poziom OC nowych tygodni Venice zaczął spadać :D bo niektórym się w głowach przewala (bez obrazy ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz 1Ghz gratis i 1.45v :)

1469568[/snapback]

Piter ile warty jest taki procek?

Mam własnie na oku takie coś.-lata 2800 na 1,45v.

obecnie mam Czestera 2700 1.4v

Nie wiem czy mi sie opłaci zmieniać :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Lancer

wart bedzie tyle ile zazadasz , zawsze znajdzie sie jakis maniak MHz ktory zaakceptuje cene wzgledem mozliwosci takiego cacka :)

sam bym chcial miec takiego ale wystarczy mi 2800MHz na 1.45V od Lancer & rapra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atomel

przyjzyj sie fotce od pitera...nic nie bede odwolywal

a co mojego procka, to wini i jest sredni :)

 

@Lancer

Czyzbys mial jakiegos "cudaka" na opylenie ? :)

Nie wiem czy to co mam w podpisie jest dosc widoczne ;)

 

EDIT:

Zeby nie bylo ze jestem ciepialski. Fotke z 16 minutami w prime, to ja zrobie i na 2850(oby ;P). Zrob fotke z kilkoma godzinami atomel.... jak teraz zalaczysz, to na wieczor bedzie :)

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, co za bestia! 280...i...1 GIGAherz- respekt!

1469423[/snapback]

 

Przepraszam, jaki 1GHz? Ja tam widzę 3200+ czyli taktowany 2 GHz kręcony do 2,8 GHz. Jak w mordę strzelił OC 800 MHz.....

 

BTW - lookając na XS dochodzę do wniosku, że na naszym skromnym forum krezusi OC Venice bywają :D . My tu swobodnie gadugadu od 2,9GHz na AC/WC, a tam radują się z 2,8 na AC. Nie wiem jaka zasługa magicznych 0517 ( bo tam raczej "16" rządzą), ale faktem jest, ze poprzeczkę mamy wysoką ( pomijam ludzi z FC on Board)

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile moze byc wart taki co robi 2,8GHz Prime przy 1,375V real?  :mrgreen:

1469577[/snapback]

 

 

Tyle ile ktoś jest gotów za niego zapłacić, to że wyśrubujesz cene to nie znaczy że tyle dostaniesz jak sugerują koledzy powyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...