Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

nick126 kup selekta 3000+ od PITera za 65% ceny tego procka ktorego ty chcesz kupic to raz , a dwa to to ze jak kupisz selekta to masz gwarancje ze procek pojdzie na 2700MHz na 1.45V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grafą to mam niezły numer:

3dMark 2001 540x580 31671

3dMark 2001 600x615 30500

reszta Smarków 600x615

1501395[/snapback]

Heh, to chyba jakiś błąd w smakru 01... Mardok ma podobnie, a i ja przy taktowaniu c550/m600 mam wyższy o 300pkt wynik niż na c560/m615... Dziwne :lol: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa.Przekręcenie grafy daje efekty uboczne.Popatrzcie jak spadają FPS-y w poszczegolnych testach.W nature moze byc mały przyrost ale w w innych dostaje się po p-i-ż-d-z-i-e

Najlepiej dovoltować rdzeń i ram-ki.

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ten selekt ? Jakaś jeszcze inna werjsa A64 3000+?

[wiecie ja się nie znam :(]

1501533[/snapback]

Juz bylo pisane wczesniej, procek sprawdzony pod wzgledem podkrecania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ten selekt ? Jakaś jeszcze inna werjsa A64 3000+?

[wiecie ja się nie znam :(]

selekt = selekcja

 

selekcja

‘staranny wybór kogoś, czegoś najbardziej odpowiedniego, najlepszego (z grupy podobnych ludzi, zwierząt, rzeczy) przez eliminację’

Załóżmy, że ktoś ma 10 takich samych procesorów A64 3000+ Venice. Każdy z procesorów wkłada do komputera (tylko procesor jest zmieniany, reszta komponentów taka sama) i testuje, który procesor najlepiej się podkręca. To jest mniej więcej selekcja i wybranie najlepszych procesorów (w naszym wypadku A64 3000+ Venice), które usyzkały najlepsze wyniki.

W związku z wysiłkiem jaki trzeba włożyć, by przetestować np. 10 procesorów i wybrać najlepsze, procki z selekcji sprzedawane są po wyższej cenie niż "zwykłe" (=nie przetestowane pod względem możliwości podkręcenia) o takiej samej częstotliwości standardowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie coś opłaca się kupic 1501269[/snapback]

 

nick126 kup selekta 3000+ od PITera za 65% ceny tego procka ktorego ty chcesz kupic to raz , a dwa to to ze jak kupisz selekta to masz gwarancje ze procek pojdzie na 2700MHz na 1.45V

1501306[/snapback]

Dokladnie verb, nie to abym namawial do kupna bo to nie ja je sprzedaje tylko firma www.gral.pl i to oni wystawiaja fakture na procka. Ja tylko dla nich je testuje.

 

Jezeli chcesz to znajde CI 3000+ robiacego 2.8Ghz 1.47v duuzo tanszego od tego 3500 który na 99% na tyle nie poleci.

 

Ps jutro pojawia sie jakies nowe wyniki selekcji wiec zaglodajcie jak ktos jest chetny pod linka http://forum.purepc.pl/index.php?act=ST&f=...=0#entry1498549

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu sie podniecamy Venice, a zobaczcie co potrafi Dothan @ 2.8 GHz ... wszystko air cooled. Rozumiem, że można wszystko zwalić na grafę etc, ale przecież 3DMark2001 SE to testy głównie MEM/CPU/MoBo, jak dla mnie Dothan masakruje każdego A64 ... http://service.futuremark.com/compare?2k1=8575862

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że mój "new" procesor maximum się już podkręcił 2925 i koniec

W nocy 7,5h w sp2004 i jeszcze w dzień na szybko ponad 2h

1501361[/snapback]

Blend w SP2004? Zapusc SmallFFTs i wtedy bedziesz wiedzial. Z tego co widze to jakos parnie szlo- 2h i 1 probka :blink: . Na koniec pusc S&M. U mnie Prime biegal jak glupi, a S&M wykazal bledy w cache L1 i L2 i musialem mu V dac wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blend w SP2004? Zapusc SmallFFTs i wtedy bedziesz wiedzial. Z tego co widze to jakos parnie szlo- 2h i 1 probka  :blink: . Na koniec pusc S&M. U mnie Prime biegal jak glupi, a S&M wykazal bledy w cache L1 i L2 i musialem mu V dac wiecej.

1501766[/snapback]

Hah 1 próba 2 godziny? ROTFL :D Jaki FAKE! Włącz SP2004, włącz test, zmień czas w trayu tzn. przyspiesz o tyle godzin/dni/tygodni/miesiecy/lat/dekad etc. ile ci pasuje i zobaczysz, że procek może i być 10 lat prime stable. Hahaha... Ale wtopa Pablo70. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blend w SP2004? Zapusc SmallFFTs i wtedy bedziesz wiedzial. Z tego co widze to jakos parnie szlo- 2h i 1 probka  :blink: . Na koniec pusc S&M. U mnie Prime biegal jak glupi, a S&M wykazal bledy w cache L1 i L2 i musialem mu V dac wiecej.

1501766[/snapback]

Co to jest S&M?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah 1 próba 2 godziny? ROTFL :D Jaki FAKE! Włącz SP2004, włącz test, zmień czas w trayu tzn. przyspiesz o tyle godzin/dni/tygodni/miesiecy/lat/dekad etc. ile ci pasuje i zobaczysz, że procek może i być 10 lat prime stable. Hahaha... Ale wtopa Pablo70. :D

1501871[/snapback]

racja..przed chwila sprobowalem..zmienilem na 19.25 w trayu o mi wskoczylo ze proc testowany 10H...

 

ja proponuje % dla Pablo70..dla "OSZUSTA" :? :? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah 1 próba 2 godziny? ROTFL :D Jaki FAKE! Włącz SP2004, włącz test, zmień czas w trayu tzn. przyspiesz o tyle godzin/dni/tygodni/miesiecy/lat/dekad etc. ile ci pasuje i zobaczysz, że procek może i być 10 lat prime stable. Hahaha... Ale wtopa Pablo70. :D

1501871[/snapback]

Tak jak Lancer pisal, blad Sp2004, na moim wini tez tak mialem jak za bardzo podkrecilem i byl nie stabilny.

Blad poniewaz widac ze procek nie jest nawet obciazony dobrze, 36stopni na 2.9Ghz 1.52v ? nigdy w zyciu. przynajmniej na WC.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam, ze tez mi sie tak robilo, ze (jeszcze stary prime95) jedna probke liczyl i liczyl - jak dolozylem druga kostke pamieci... jak sie przerwalo, to pokazywal prawidlowy czas liczenia - ze liczyl np 1,5h bez bledow... :blink:

Na jednej kosci pamieci wszystko przebiegalo ok - kolejne literacje lecialy grzecznie, a z dwoma kosciami meczyl sie caly czas na pierwszej... ale nie zawieszal kompa, bo mozna bylo spoko wylaczyc prime95 i normalnie dzialac w windzie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze osiągnięcia mojego procka:

3000+@2808MHz @ 1,425V

DFI NF4 Ultra-D

GeIL 2x256MB DDR500

10H SP2000 Stabilne

Screen

Spróbuje więcej :) ale mnie pamięci blokują na więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimek ale to są ewenementy. Nas interesują raczej pomiary dobrze udokumentowane i rezultaty nie będące wynikiem błędu.

 

Mój liczył sobie SP2004 całą noc na 2700MHz z napięciem 1,36V (wg wskazań płyty i pewnie nieprawdziwe) ale celem było wygrzanie pasty (OCZ Ultra 5+) i ustabilizowanie temperatur. Teraz stress to 49-50*C. Idle 34-35*C. Temperatura w pokoju to 23*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matiz_sc: Pokaz takiego screena uzywajac testu small badz large fft, a nie blend

1502096[/snapback]

ok, screen

starczy :> ide testować dalej :) szkoda, że na memkach za wiele nie podbije :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Matiz_sc piękny wynik :eek: 2835MHz na 1,4V.

1502398[/snapback]

1,4 to błąd CPU-Z, chciałem zobaczyć jak się progs zachowa jak ustawie napięcie startup na 1,4V. No i widać on uznaje, że ciągle takie jest. Patrz na napięcie z MBM 1,46V - też nie najgorzej ;) testuje proca dalej. Właśnie skonczyłem czytac cały temat o Venice, wczesniej przeczytałem o DFi NF4 - teraz O/C. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,46V to też bardzo dobry wynik. Mój niestety mi się wysypał przy tym napięciu i 2800MHz :( Ale nie poddaję się  B)

1502453[/snapback]

Mój ma problemy z >2854MHz, na 2880MHz i 1,57V sie wysypuje po 30Min, a nie chce dawać więcej bo już proc ma 58'C :( widze, że za wiele z niego nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...