Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

no to ja sie zapytam , chce kupić płyte i proca do kompa , mam na oku

 

AMD Sempron 2500+ (Socket 754, 64-bit) bulk

Epox 8KDA3I rev. 3.2

 

czy taka parka będzie chodzić bez problemu na 2,4ghz ?? do tego jakieś chłodzenie żędu 50zl , mam już ram od drugiego kompa podkradziony 256mb (mało ale dołoże puźniej do 1gb) pc 333 jak myślicie czy to będzie chodzić , do tego dysk ata 133 i radek 9600pro dobry w miarę będzie komp ?? dodam że na 2.4 ghz będzie żadko chodził.... wręcz wskazane by było coś koło 1ghz na samym radiatoże ale to pewnie nie osiągalne ... co radzicie coś zmienić ?? ps zestaw ma byc na max 600zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja sie zapytam , chce kupić płyte i proca do kompa , mam na oku

 

AMD Sempron 2500+ (Socket 754, 64-bit) bulk

Epox 8KDA3I rev. 3.2

 

czy taka parka będzie chodzić bez problemu na 2,4ghz ?? do tego jakieś chłodzenie żędu 50zl , mam już ram od drugiego kompa podkradziony 256mb (mało ale dołoże puźniej do 1gb) pc 333 jak myślicie czy to będzie chodzić , do tego dysk ata 133 i radek 9600pro dobry w miarę będzie komp ?? dodam że na 2.4 ghz będzie żadko chodził.... wręcz wskazane by było coś koło 1ghz na samym radiatoże ale to pewnie nie osiągalne ... co radzicie coś zmienić ?? ps zestaw ma byc na max 600zl

Ja rozumiem że mozna nie wstawiać przecinków ale jak się robi takie błędy to trzeba wstawiać do worda zanim to wrzucisz na forum bo aż kłuje w oczy :P Co do procka to jeżeli płyta osiągnie 343HT to proc powinien też pójsc bo 99.9% sempów na tyle chodzi, tylko to zalezy od napięcia. Jednak mysle ze lepiej byłoby kupić 2600+....

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi tu nie zalezy na podkręcianiu , jak będzie 2,2 to nie będzie źle , zależy mi tylko na stabilności , a że ostatnio strasznie mnie wqużył pewien proc intela to sie na to prubuje załapać , pozatym intel to już 1k zl więc troche dużo....pozatym zależy mi też na jak pisałem wcześniej zaniżaniu proca wzamian za pasywne chłodzenie.... i jeszcze dochodzi kwestja że mi sie ta płyta podoba.......mam zamiłowanie do epoxa.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesć wszystkim dziś pobwiłem sie troche moim sempronem(ten co z podpisu) jak narazie HTT=305 (cpu voltage default)czyli bez podnoszenia napięcia mój sempron chodzi 1600@2440 screny zamieszcze pózniej bo cos czuje ze jeszcze wiecej może. Tylko napewno przy HTT ok 320-330 skończa sie możliwosci mojej mobo :cry: . Teraz juz wiem co to znaczy mieć DFI :D .

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może pamięci nie wyrabiaja , sprubuj clokgenem czy jakos tak , podobno to dużo daje.....(tzn lepiej sie podkręca* )

 

*z tego co sam czytałem na necie o tej płycie

 

to ja sie jeszcze zapytam , czy to działa w sempronach na s754 ??

 

http://forum.dzikie.net/index.php?action=show_temat&id=11867

 

czy w jakiś inny sposub da sie odblokować mnożnik ??

Edytowane przez Dr@GuN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może pamięci nie wyrabiaja , sprubuj clokgenem czy jakos tak , podobno to dużo daje.....(tzn lepiej sie podkręca* )

 

*z tego co sam czytałem na necie o tej płycie

No ja wiem ze pamięci nie wyrabiaja :cry: zaznaczam ze wszystkie testy odbywały sie na div100 chodzi mi tylko o pokazanie ze mój procek sie całkiem przyzwoicie kręci skoro robi 2480 (HTT 310) bez podnoszenia napięcia

Dołączona grafika

 

wynik nie jest zabójczy bo jeszcze raz podkreslam pamieci sa ustawione na div100

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta plyta asrocka k8nf4g z grafa gforce6100 z sempkiem64 2800+ giga ramu i zasilacz 450w to dobre rozwiazanie dla kogos kto uzywa kompa do celow takich jak programy 3d catia, autocad, nastran i inne tego typu?

 

pozdrawiam

olek

Edytowane przez olo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie jeszcze musze zapytać , bo tanio może chapnę sobie taką płytę Epox EP-8KDA3+ opłaca się zamiast 8KDA3I rev. 3.2 ?? wtedy bym sobie też mógł wziąć semprona 2800 a on wporównaniu do 2600 jest jednak troche lepszy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko: czy nadal Asusy (Asus K8N4-E i

Asus K8N4-E Deluxe) nadal nie mają opcji podnoszenie VCORE dla CPU dla Sempronów 2600+ i 2800+ ?? kiedyś i w FAQ czytałem tak było. moze nowe biosy coś zmieniły ???

 

dzięki !

 

oo i teoretycznie które semprony (2600, 2800 czy 3000) sie kręcą ?? teorestycznie i statystycznie ;)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dzadzar89

czy ta plyta asrocka k8nf4g z grafa gforce6100 z sempkiem64 2800+ giga ramu i zasilacz 450w to dobre rozwiazanie dla kogos kto uzywa kompa do celow takich jak programy 3d catia, autocad, nastran i inne tego typu?

 

pozdrawiam

olek

mysle ze chyba tak ale popytaj sie na forum jeszcze w innych dzialach z tym zwiazanych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze by tak jakis screen z spi albo jakims programem pokazujacym stabilnosc tych ustawień B)

Napisałem, że brakuje woltów, stabilne jest 356 (SPI 16M jest w zestawieniu). Do 2851mhz potrzebuje 1,7V (więcej z boxem i tak nie ma co próbować), chodziło mi tu o płytę , a nie procesor, bo procesor wcale nie jest wyjątkowy.

wiadomo,że płyta sie nie bootuje powyżej HTT 327MHz

To fakt, mozna jedynie dać w autostarcie windy. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

To fakt, mozna jedynie dać w autostarcie windy.

Jak już się trzymamy faktów to wyższe HTT zrobił Hary86 na DFI 377MHz normalny boot+przejście spi16m,sry w twoim poscie nr 1463 nie ma prawdziwej tezy, co nie zmiena faktu że procek ładnie poszedł. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że na NIE DFI.

Chciałem tylko pokazać, że gdyby nie ta blokada na 327, to K8NE mogłaby zbliżyć się możliwościami do DFI.

Z punktu widzenia logiki masz rację, sry że na Ciebie naskoczyłem,zrozumiałem,że twierdzisz iż osiągnąłeś najwyższe HTT i nie jest to DFI. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...