Skocz do zawartości
shadow1221

Wszystko O - Samsung SpinPoint SATA II

Rekomendowane odpowiedzi

mam 3x250GB samsunga w kompie, pracuje z komputerami od prawie 11lat i z doswiadczenia wam powiem, nie ma bezawaryjnych rzeczy, ale dyskow seagate wszelkiej masci wraca na serwis duzo wiecej niz samsunga. duzo zalezy pewnie od dostaw i jak chinole a potem u nas po hurtowniach rzucaja paczkami. to potem sie nie ma co dziwic ze raz padaja samsungi 2-msieczne a za chwile caviary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ systemu plików to NTFS.

 

OSTRZEŻENIE! Nie określono parametru F

Uruchamianie programu CHKDSK w trybie tylko do odczytu.

 

CHKDSK sprawdza pliki (poziom 1 z 3)

Ukończono sprawdzanie plików.

CHKDSK sprawdza indeksy (poziom 2 z 3)

Ukończono weryfikację indeksów.

CHKDSK sprawdza deskryptory zabezpieczenia (poziom 3 z 3)

Ukończono sprawdzanie deskryptorów zabezpieczeń.

 

195350368 KB całkowitego miejsca na dysku.

158548 KB w 608 plikach.

564 KB w 195 indeksach.

8 KB w uszkodzonych sektorach.

112604 KB używanych przez system.

65536 KB zajętych przez plik dziennika.

195078644 KB dostępnych na dysku.

 

4096 bajtów w każdej jednostce alokacji.

48837592 ogółem jednostek alokacji na dysku.

48769661 jednostek alokacji dostępnych na dysku.

Aby kontynuować, naciśnij dowolny klawisz . . .

 

fuck partycja sie ..........

wszystko musze teraz przywracać

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam dwa dyski systemowy: Samsung SV3002H 5400obr. 30 GB oraz Seagate Barracuda 7200.7 ST380011A 80 GB.

Intereusują mnie odpowiedzi na następujące pytania:

 

- czym różni się Samsung SP2004C od SP2014C, bo tego drugiego już gdzieś widziałem?

- czy są i jakie są różnice wydajnościowe pomiędzy Samsungiem SP2504C a SP2004C?

- czy odczuje różnice w szybkości działania/wzroście wydajności systemu XP po przesiadce z Samsunga aktualnego 30 GB na SP2004C?

Oto wykres z HD Tune z mojego aktualnego systemowego dysku twardego:

http://img207.imageshack.us/img207/6629/samsung2yd4.jpg

- czy Samsung SP2004C posiada NCQ, co ta technologia daje i czy Gigabyte DS3 jak w sigu obługuje ten dysk twardy

 

Oczywiście chodzi o dysk Samsung pod SATA II

 

Z góry dziękuje za odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi,

mam pytanie czy ja sa w systemie w kompie 2 takie samsungi 160 giga i nie ma raidu to mam jakies zworki ustawic czy nie bo u kumpla jak sa 2 i kazdy pojedynczo to jest oki wszystko gra a 2 razem nie startują :( winda nie wstaje co to moze byc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie na temat modelu HD160JJ. Mam go na SATA i ciekawi mnie jaką ma temperature. Czy moglibyście polecić mi jakiś dobry program do mierzenia temperatury, który obsługuje ten dysk. Będę bardzo wdzięczny. Specyfikacja jak z podpisu jakbyście pytali.

Edytowane przez McDrive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McDrive :

DiskTemp (Dtemp) siedzi w trayu i pokazuje aktualna temperature.

Akurat stałem sie posiadaczem Samsunga HD080HJ 8Mb sata II.

I zaczeły sie schody przy instalacji winME ale to to NF3 robił mi takie jaja.

Ale sys preinstalowałem na VIA i juz jest ok.

 

Pierwsze wrazenia w porównaniu do starego SP0802N 2MB..ATA

Cichszy bo na silniku nidec-a ale wyraznie mocniej sie grzeje (stary miał 31C ten ma 38C) fajnie skrobie głowicami.

Transfery prawie te same (stary 64Mb ten 66Mb)w hdtach Dostep na identycznym poziomie. burst wiekszy ale on nie ma takiego wpływu.Ciut mniejsze obciazenie CPU.

Ale szybkosc odpalania windowsa i programów o wiele wieksza.

 

Przypomina mi pierwszego Sama którego miałem a tamten to był diabeł w szybkosci działania ( prawie 70Mb na poczatku...)

 

Jestem zadowolony.

 

Mam nadzieje ze nie padnie jak moj pierwszy po poł roku.. 2-gi zyje do dzis juz ponad 2 lata...

 

To jeszcze porownanie dyków 80G które miałem

 

WD80XL ATA2mb SP0802N ATA 2mb i HD080HJ SATA 8Mb:

 

Stworzone były identyczne partycje o wielkosci 3813Mb...

 

Wyniki z Aidy 32:

 

Linear Read:

max avr min

Caviar: 56.1 52.7 22.8 Mb/s

Samsung ATA: 65,4 62 47,5 Mb/s

Samsung SATA: 60.4 59.7 54 MB/s

 

Random read :

max avr min

Caviar: 46,1 22,2 11,9 Mb/s

Samsung ATA: 44,7 40,8 20,2 Mb/s

Samsung SATA 55.1 43.7 20.4 Mbs

 

Quick linear read:

max avr min

Caviar: 33,8 30,0 16,4 Mb/s

Samsung ATA: 62,5 44,9 28,4 Mb/s

Samsung SATA: 55.4 47.0 29.8 Mb/s

 

Average acces:

max avr min

Caviar: 9,1 8,8 8,4

Samsung ATA : 9,2 8,8 8,3

Samsung SATA 11 9.9 8.9

 

Co sciekawe tylko w random read jest szybszy ale i tak jest potworna róznica..

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy posiada już ktoś samsunga SpinPoint 320 GB (ATA/300, 16MB, 7200, NCQ) HD321KJ

Ciekawy jestem jak u niego z wydajnością i wytwarzanym hałasem :-P

Niekoniecznie ten model, głównie chodzi mi o jakość tej serii dysków T166

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pieknie, sugerowalem sie WCZESNIEJSZYMI opiniami o Samsungach SpinPoint i wzialem dzisiaj 250GB... i to jeszcze drogo na dodatek bo za prawie 300zł w sklepie niedaleko mnie bo nie chcialo mi sie pol wawy jechac do taniego sklepu...a tu widze ze ten SP na 99% padnie mi w kilka miesiecy :/ No pieknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodaj może teścik HDTach'a i raport SMART. :)

szczerze...wole tego nie robic, nie chce dostac cholery...ale pewnie zeobie jak wroce do domu.......................ja piernicze czy WSZYSTKIE dyski Samsunga sa takie?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze...wole tego nie robic, nie chce dostac cholery...ale pewnie zeobie jak wroce do domu.......................ja piernicze czy WSZYSTKIE dyski Samsunga sa takie?!

Niee, nie wszystkie - mój Samsung 250 GB ( ten sam co Twój ) wytrzymał "aż" 9 miesięcy .... po przeczytaniu "narastających" opinii o awariach tych dysków podziękowałem firmie samsung ( przynajmniej jeśli chodzi o HDD ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee, nie wszystkie - mój Samsung 250 GB ( ten sam co Twój ) wytrzymał "aż" 9 miesięcy .... po przeczytaniu "narastających" opinii o awariach tych dysków podziękowałem firmie samsung ( przynajmniej jeśli chodzi o HDD ).

a co sie stało po tych 9 miesiacach? oddales, sprzedales, padł?

 

Dołączona grafika - sorry za mały offtopic ale to jest dysk z mojej pracy w ktorej aktualnie siedze, nie znam sie na tym kompletnie, moze ktos powiedziec czy jest ok czy nie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój dysk nie jest OK ( sporo relokowanych ) - będzie wszystko wolniej działać ( dostęp do HDD, sektorów relokowanych będzie przybywać ) , będą przekłamania danych, przy ilości ponad 1000 będzie już naprawdę fatalnie i w następstwie przy ok 1400 będą problemy z załadowaniem nawet przeglądarki a ostatecznie system się nie załaduje.

 

JA swój oddałem na gwarę i dali mi nowy - następnie sprzedałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DOMU SPRAWDZILEM NOWIUTKIEGO (73h pracy) SASMUNGA SP 250GB SATA 2 I ... 253 relokowane sektory ... ALE TO GÓWNO :|

Jestem jasnowidzem i wiem że Twój dysk nie ma akurat 253 relokowanych a Ty w złe miejsce popatrzyłeś. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niewielu znalezionych w necie informacji n/t HD321KJ wyłania się obraz dysku cichego i wydajnego. Właśnie się czaję na tego hdd (przeszkodzić mi może jeszcze tylko T7K500), ale martwi mnie trochę info znalezione na stronie samsunga:

Gwarancja Samsung

Produkty firmy Samsung są objęte gwarancją przez podany w powyższej tabeli okres. Okres ten jest liczony w przypadku większości produktów od daty sprzedaży. Wyjątkiem są dyski twarde, których okres gwarancyjny liczony jest od daty produkcji.

http://www.samsung.com/pl/support/warranty/index.htm

to w przypadku każdego dysku okres gwarancyjny jest liczony od daty produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zanabyłem owego Samsunga, ma być do nowego kompa, póki co śmiga w starym i czeka na klamoty do nowej maszynki. Jest CIchy.

 

Wyniki na AN7 sata1

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Zigi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zigi_

Jak masz trochę czasu, to przprowadź testy dotyczące średniego czasu dostępu. (Everest) I dlaczego masz tak duże obciążenie cpu - chyba nie przez tego samsunga?

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...